Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Komentatorzy ,dwóch komentatorów w telewizji to jakaś totalna porażka .Czemu to służy ?Pogaduchy dwóch starających się komentować obiektywnie toczący się mecz ??? Czasami nie można już tych ich narzekań,utyskiwań,na szybko klejących zdań bez pojęcia ,słuchać...Helooo ,to jest telewizja ,czyli przekaz wideo a nie radio !!! Poważne zagraniczne stacje telewizyjne ,pokazują transmisję sportową z nikłym komentarzem,przede wszystkim przekaz wideo ,komentarz dyskretny,nazwiska graczy i bez emocji,retoryka,sporadycznie stanowczy spokojny głos ....to jest prawdziwa profesjonalna sportowa telewizja ,a nie bełkot medialny.Ja czasami nie wytrzymuję i wyłączam dźwięk,tak potrafią zniesmaczyć widowisko[WIDEO] sportowe. Czekam na czasy kiedy będzie można wybrać dźwięk na pilocie i wyłączyć tych [beep]ków. Wtedy można będzie głośno oglądać transmisje ze stadionów piłkarskich na swoim telewizorku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj, to chyba nie oglądałeś nigdy innej telewizji (zagranicznej). Ja posiadam SKY w Anglii, tam jest tak samo. Ciekawostki, plotki otp. O to tu chodzi.

 

 

To nie radio, żeby cały czas gadać Lewandowski do Błaszczykowskiego, ten strzela i gooooooooollllll!!!!!

 

Tutaj właśnie muszą być ciekaeostki, plotki, wiadomości. Tutaj jest na to czas. PoA tym wszystko widzisz.

To nie radio gdzie się relacjonuje wszystko co się dzieje na boisku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie oglądałeś transmisji niemieckich. Tam przez długie okresy komentatorzy milczą i ja się z takim podejściem w 100% zgadzam. Po co mają gadać nie o meczu, skoro teraz najważniejszy jest mecz. A co do Anglii to też się nie do końca zgodzę (na podstawie m.in. Banyarda, Championa i innych, których swego czasu regularnie słuchałem). Tam po pierwsze nie zajmuje im to zdecydowanie większej części meczów, tylko jest takie naturalne, jak wtrącają coś, to jest to pasujące do tego co się dzieje na murawie, a nie takie, że yyyyy nie wiem co powiedzieć, to powiem kto jest kontuzjowany itp. Trudno to wytłumaczyć, to się głównie czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądajcie sobie komentarz Borka z Hajto podczas jakiegoś meczu Bundesligi. Nawet wtedy wchodzą na tematy reprezentacyjne, wychowanie młodzieży i ogólnie o piłce nożnej w Polsce. [beep]ć się już chce nimi. Drugie Cafe Futbol sobie urządzają podczas komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie oglądałeś transmisji niemieckich. Tam przez długie okresy komentatorzy milczą i ja się z takim podejściem w 100% zgadzam. Po co mają gadać nie o meczu, skoro teraz najważniejszy jest mecz. A co do Anglii to też się nie do końca zgodzę (na podstawie m.in. Banyarda, Championa i innych, których swego czasu regularnie słuchałem). Tam po pierwsze nie zajmuje im to zdecydowanie większej części meczów, tylko jest takie naturalne, jak wtrącają coś, to jest to pasujące do tego co się dzieje na murawie, a nie takie, że yyyyy nie wiem co powiedzieć, to powiem kto jest kontuzjowany itp. Trudno to wytłumaczyć, to się głównie czuje.

 

To w takim razie są komentatorzy? Może najlepiej niech się przedstawią i koniec. Cieza, spokój.

 

Po to jest komentayor aby dawać ciekaeostki o meczu, informacje, podawać historie klubów które grają.

Oczywiście nie można odchodzić od tematu meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądajcie sobie komentarz Borka z Hajto podczas jakiegoś meczu Bundesligi. Nawet wtedy wchodzą na tematy reprezentacyjne, wychowanie młodzieży i ogólnie o piłce nożnej w Polsce. [beep]ć się już chce nimi. Drugie Cafe Futbol sobie urządzają podczas komentowania.

 

O-o-o, właśnie. Od razu powodowało to u mnie zmianę ścieżki dźwiękowej na Eurosport2. Mają swoje programy publicystyczne to tam niech o tym dyskutują. Jak będę chciał o tym usłyszeć to chętnie włączę taki program. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie są komentatorzy? Może najlepiej niech się przedstawią i koniec. Cieza, spokój.

Nie przechodź od skrajności w skrajność. :wink: sztuką jest balans - ani nie kłapać dziobem przez całe spotkanie, ani nie odezwać się 5 razy w trakcie połowy.

 

Niemiecki komentator (a przynajmniej Ci z ARD/ZDF, tam zwykle komentuje 1 osoba) komentuje zazwyczaj gdy coś się dzieje i nie papla bez sensu, żeby tylko coś gadać (wspomniane statystyki, plotki itd) i dzięki temu słychać m.in. trybuny - inaczej ogląda się spotkanie.

 

Mnie osobiście "polska szkoła komentarza" męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, na ARD/ZDF komentator mówi jakby mniej. Ale ma to swój urok. tak samo jak swój urok ma komentarz angielski, po angielsku ogląda się fenomelanie i jak są emocje i komentator z prawdziwego zdarzenia to aż są ciary.

Co do polskiego stylu komentowania to taki jak prezentuje Twarowski i Nahorny jest również świetny, rozładuja atmosferę, zarzucą świetną dygresją i żartem, ale zarazem fachowo i rzetelnie. Takich komentatorów trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarowski i Nahorny jest również świetny, rozładuja atmosferę, zarzucą świetną dygresją i żartem, ale zarazem fachowo i rzetelnie. Takich komentatorów trzeba.

Czas tych panów chyba minął. Wtedy, kiedy był o wiele młodszy Twarowski i kiedy tworzył parę z Smokowskim, to były czasy. Czasy Canal+ z "kluczykiem" i zaraz po tym. Mnie nie trzeba komentatorów od życiorysów i dowcipów lecz rzetelnego fachowego komentowania meczu w sposób nieprzeszkadzający jego oglądanie. Fakt trudno porównywać kogoś do kogo się nie ma - ale w zestawieniu czasowym wypadają już znacznie słabiej.

 

0001CQRIME26MNE4-C116-F4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudzki? ...

 

Mam nadzieje, że już nigdy nie zobaczymy go w studio LM. Przecież on nic nie wiedział o drużynach nie związanych z Premier League....

Tak samo nie wiem jakim cudem został zastępcą szaefa sportu w Przeglądzie Sportowym. Przecież on się zna tylko na Premier League. O innych sportach wie tyle, co ja o informatyce - czyli tylko tyle że istnieje....

 

Jeśli chodzi o moich ulubionych komentatorów i ekspertów to wygląda to tak:

 

Komentatorzy:

1. Rafał Wolski / Przemysław Pełka

2. Piotr Laboga

3. Tomasz Smokowski

4. Bartosz Gleń

5. Adam Marchliński

6. Edward Durda

7. Marcin Rosłoń

8. Andrzej Twarowski

 

Eksperci:

1. Rafał Nahorny

2. Tomasz Lipiński

3. Filip Surma

4. Wojciech Jagoda

5. Kazimierz Węgrzyn

6. Leszek Orłowski

7. Tomasz Wieszczycki

 

Jeśli chodzi o reporterów / prowadzących to zdecydowanie:

1. Piotr Karpiński

2. Żelek Żyżyński

3. Daria Kabała - Malarz

4. Bartek Ignacik

5. Cezary Olbrycht

6. Mariusz Wróblewski

 

Tak naprawdę w nc+ wszyscy to fachowcy, wszyscy są świetni.

Nie mogę jedynie znieść:

 

Piotra Salaka

Maćka Murawskiego

Przemka Rudzkiego

...

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, jak człowiek który nie ma pojęcia o innych sportach niż piłka nożna, zostaje zastępcą naczelnego w PS???

 

Gazeta, którą czytam CODZIENNIE od 11 lat schodzi na psy....

 

Jeszcze trzy lata temu, PS był tańszy, było więcej informacji o innych sportach niż piłka nożna, vo pponiedziałek miałem w jednym miejscu wszystkie wyniki NBA, BLK, EHF CHAMPIONS LEAGUE... Teraz nic z tego.

 

Poza tym teraz z 20 stron gazety, 15 stron o PN i 10 o ekstraklasie....

 

 

Nie żebym nie lubił piłki nożnej, wręcz uwielbiam ale bez przesady.

 

Nie lubię Rudzkiego (komentatora Canal+Sport) i tyle!

Jedni nie lubią Jagody , inni Rudzkiego.

 

......

 

Ciekaw jestem jak wygląda sprawa Euroligi w kosza w nc+. Ciekawe czy zobaczmy te rozgrywki na antenach nc+.

 

Jestem ciekqwy czy będziemy mogli oglądać NHL w polskiej tv. Mam nadzieję, że Canal+Sport kupi prawa nim sezon się nie rozkręcił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, jak człowiek który nie ma pojęcia o innych sportach niż piłka nożna, zostaje zastępcą naczelnego w PS???

Gazeta, którą czytam CODZIENNIE od 11 lat schodzi na psy....

Jeszcze trzy lata temu, PS był tańszy, było więcej informacji o innych sportach niż piłka nożna, vo pponiedziałek miałem w jednym miejscu wszystkie wyniki NBA, BLK, EHF CHAMPIONS LEAGUE... Teraz nic z tego.

Poza tym teraz z 20 stron gazety, 15 stron o PN i 10 o ekstraklasie....

 

Ty to masz problemy... :roll: Nie podoba się - nie kupuj! Rudzki to jeden z najlepszych ekspertów piłkarskich i sprawdza się jako ekspert i komentator. Wolski i Pełka to klasa sama w sobie. Jako ekspert wyróżnia się zdecydowanie Orłowski - mozna go słuchać godzinami. Chłop ma ogromną wiedzę na temat La Liga. Niestety niektórzy go skreślają, bo nie wymawia "r". No po prostu parodia :roll: Jeśli komuś nie podoa się Twarowski to radzę udać się do lekarza, bo to jeden z najlepszych komentatorów. Przełączcie na Szpakowskiego i nei denerwujcie ludzi swoim marudzeniem, które ma na celu hejtowanie byle by tylko hejtować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, nie musisz wierzyć wszystko co mam w profilu ;)

 

TimeSquare - wszyscy których wymieniłeś (oprócz Rudzkiego) są świetni. Wolski i Pełka to najlepsi komentatorzy w nc+, według mnie rzecz jasna.

 

Rudzki, owszem - sprawdza się jako ekspert PL, ale nie rozumiem po prostu jak został zastępcą w czymś o czym ma pojęcie w maks. 20%...

 

 

Każdy ma swoje zdanie, w nc+ nie lubię tylko Salaka, Murawskiego i Rudzkiego. Jedni lubią Jagoda, drudzy Rudzkiego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazeta, którą czytam CODZIENNIE od 11 lat schodzi na psy....
Wiek: 17

Szacun, ja tak średnio pamiętam co trzymało poziom, a co nie, gdy miałem 6 lat :woot:

 

Edit:

Widzisz, nie musisz wierzyć wszystko co mam w profilu ;)

Tym bardziej nie rozumiem celu takiego zabiegu. :lol:

ja tam pamietam bravo sport :D

 

a co do ps to to [beep]o jakich malo teraz kupuje juz tylko numery okolicznoscowie jak np na otwarcie euro itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...