Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, PawelTSW napisał:

Próbuj i daj znać, kolega @lukx95pisał że nie ma już multiroom na modułach 

Szanuję kolegę @lukx95  za pomoc przy wymianie deków na moduły.

Ale jak widać przedłużenie umowy z multiroom na dwóch modułach jest możliwe. Jeden minus to opłata 10zł od modułu. Ale zobaczymy. jeszcze nie złożone wypowiedzenia.

Za wszystko chcę 89,99 a mam 69,99

qkBrdf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mpoesp napisał:

Czyli jak rozumiem jest szansa na to samo w tej samej cenie?

 

C+4K dostałem za 0, miałem wymienić dekoder na ultraboxa 4k, za 5 zł miesięcznie, czego nie zrobiłem, bo w sumie nie było potrzeby i c+4k został 

@mpoesp Powinno się udać odtworzyć to co masz w tej samej cenie na kolejne 24 miesiące. Będzie pewnie ciężko, ale próbuj walczyć, że interesuje Cię tylko i wyłącznie odtworzenie tego to co obecnie masz w tej samej cenie i nic innego i może się uda bliżej końca umowy. Jeśli chodzi o wymianę na dekoder 4K UltraBox+, to do oferty przedłużenia umowy możesz otrzymać obecnie wymianę za 3 zł/m bez dysku lub za 6 zł/m z dyskiem 1 TB. :)

 

 

5 godzin temu, szmatt napisał:

Szanuję kolegę @lukx95  za pomoc przy wymianie deków na moduły.

Ale jak widać przedłużenie umowy z multiroom na dwóch modułach jest możliwe. Jeden minus to opłata 10zł od modułu. Ale zobaczymy. jeszcze nie złożone wypowiedzenia.

@szmatt Multiroom niezależny jest całkowicie wycofywany i będziesz miał możliwość albo podziału umowy na dwie, albo przejście na MR nadal za free tylko na dekoderach, które muszą się ze sobą widzieć. Zauważ, że przy Multiroom post Cyfra+ masz dwie pozycje "Multiroom Standard" pod kartę dekodującą i pozycję "Najem CAM Multiroom" pod sprzęt do MR. Przeklikanie przedłużenia umowy przez nową Strefę CANAL+ może i przejdzie, ale w dokumencie podsumowującym PDF nie znajdziesz w ogóle ważnej głównej pozycji "Multiroom Standard" i żadnego regulaminu promocji w tabeli w sekcji "Wybrane usługi/Wybrane promocje", gdzie było to zawarte zawsze w poprzednich dokumentach dotyczących przedłużenia umowy. Sprawdź sobie dokument PDF wygenerowany do ewentualnej akceptacji nowej oferty, który odnajdziesz w Strefie C+ tam gdzie pokazałeś screen tylko trochę poniżej, tak jak na poniższym screenie i zobaczysz, że nie będzie w nim tej jednej ważnej pozycji "Multiroom Standard". W przypadku jak przejdziesz z umową na czas nieokreślony, to dostaniesz przed końcem umowy e-maila z informacją w sprawie Multiroom, że jedna z kart na umowie z początkiem okresu nieoznaczonego przestanie działać, jeśli nie podejmiesz żadnej decyzji. Zapewne w najbliższym czasie zaczną się do Ciebie telefony w sprawie przedłużenia i zostaniesz poinformowany o konieczności zmian w związku z likwidacją niezależnego Multiroom. Jak chcesz mieć nadal dwa moduły CAM, to będzie trzeba wybrać przedłużenie umowy z podziałem na dwie. Wtedy obecną umowę np. przedłużasz tylko z głównym sprzętem z modułem CAM z obecnym pakietem lub negocjujesz coś innego za mniej, a zamiast zestawu Multiroom bierzesz dodatkową niezależną umowę specjalną na module CAM z pakietem Extra+ za 15 zł/m lub Extra+ z CANAL+ i Mistrzowską Piłką za 35 zł/m w ramach promocji MultiHouse.

Warunki-przed-u-enia.png

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lukx95 napisał:

Multiroom niezależny jest całkowicie wycofywany

OK, @lukx95 w takim razie co będzie jeśli nie przedłużę umowy i pozostanę na okresie nieoznaczonym?

Z zapisów w umowie, którą zawarłem, wynika, że wzrośnie mi jedynie opłata za pakiet, a multiroom i moduły pozostaną bez zmian. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komukolwiek udało się zachować cameleona przy przedłużaniu umowy (ktoś na forum wspomniał coś takiego)? Czy wymiana cama na sparowaną kartę to już rzeczywiście jedyna możliwa opcja? Konsul powiedział, że wycofują cameleony, bo takie są wymogi licencyjne dla niektórych kanałów z ich oferty, co wydaje się wyssane z palca.

Edytowane przez kajagogoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, PawelTSW napisał:

Jeśli miał jako główną to tak, jeśli multiroom to nikomu;) 

W jakim sensie jako główną, bo nie do końca łapię. Ja miałem przez lata MR na dwa camy, ale musiałem jednego wymienić w zeszłym roku na Caymana +wifipremium, bo się karta zużyła. Więc teraz mam cameleon i cayman jako MR (de facto więc dwa niezależne zestawy, ale przy dwóch camach było to samo). Czy to się da zachować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ircios napisał:

Główna karta to ta,  co jest w głównym dekoderze.

Przy dwóch cameleonach nie ma głównego dekodera, bo są od siebie niezależne. teraz mam cama i caymana i nie ma między nimi komunikacji, bo nie są w sieci, tak jak tego wymaga nowy MR (w zasadzie już dość stary). jako, że pierwotnie były dwa camy, to ten, który pozostał, byłby więc w tym rozumieniu głównym. chyba, że oni to widzą inaczej. ale przy wymianie cama na caymana nie stawiali wymogu wymiany obu kart cam na cayman celem połączenia ich w MR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kajagogoo napisał:

Przy dwóch cameleonach nie ma głównego dekodera, bo są od siebie niezależne. 

Jesteś w błędzie. Zawsze jest dekoder główny i dodatkowy. Nie chcę mi się dyskutować na ten temat. Tylko Cię uświadomię, że miałem 2 Pejsy. Jeden był główny, a drugi dodatkowy oznaczony jako MR. Teraz mam dekoder 4k i moduł. Teraz dekoder główny to dekoder 4k.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, qnik napisał:
W dniu 5.06.2022 o 10:46, PawelTSW napisał:
Jeśli miał jako główną to tak, jeśli multiroom to nikomu;) 

Ja właśnie przedłużyłem umowę z 2x cameleon...

@qnik Jaki masz typ Multiroomu ten wycofywany niezależny z dawnej Cyfry+, czy od zawsze masz Multiroom łączony, gdzie dekodery muszą się ze sobą widzieć? Zapewne przed przedłużeniem miałeś i po przedłużeniu umowy masz Multiroom łączony, gdzie dekodery muszą się ze sobą widzieć i dlatego masz sprzęt i karty bez zmian. Wymianą sprzętu i kart objęci są przy przedłużeniu umowy tylko Abonenci posiadający niezależną usługę Multiroom z dawnej Cyfry+.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2022 o 10:33, ircios napisał:

Dodatkowa karta zostaje wygaszona z pierwszym dniem okresu nieoznaczonego.

To chyba dotyczy kart cameleon. Ja mam obie wymienione i nie doszukałem się zapisu w umowie, który by na to pozwalał. 

@lukx95 możesz potwierdzić lub zaprzeczyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2022 o 02:05, meckbar napisał:

Z zapisów w umowie, którą zawarłem, wynika, że wzrośnie mi jedynie opłata za pakiet, a multiroom i moduły pozostaną bez zmian. 

W umowie jest też info, że operator ma możliwość zażądania wymiany sprzętu na spełniający bezpieczeństwo i dostosowanie tego do multiroom, więc już po niezależnych modułach :D

@lukx95 dopowie więcej 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukx95 napisał:

@qnik Jaki masz typ Multiroomu ten wycofywany niezależny z dawnej Cyfry+, czy od zawsze masz Multiroom łączony, gdzie dekodery muszą się ze sobą widzieć? Zapewne przed przedłużeniem miałeś i po przedłużeniu umowy masz Multiroom łączony, gdzie dekodery muszą się ze sobą widzieć i dlatego masz sprzęt i karty bez zmian. Wymianą sprzętu i kart objęci są przy przedłużeniu umowy tylko Abonenci posiadający niezależną usługę Multiroom z dawnej Cyfry+.

To na jaki sprzęt będą chcieli mi wymienić skoro mam dwa moduły z Cajmanami i niezależny multiroom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, meckbar napisał:

To chyba dotyczy kart cameleon. Ja mam obie wymienione i nie doszukałem się zapisu w umowie, który by na to pozwalał. 

@lukx95 możesz potwierdzić lub zaprzeczyć? 

@meckbar Jak nie podejmiesz żadnych działań z umową, to z początkiem okresu nieoznaczonego wyłączony zostanie zestaw niezależnego Multiroom, czyli zgaśnie Ci jedna z kart. Nie ważne jest, czy to Cameleon, czy Cayman, bo po prostu odłączają niezależny Multiroom z dawnej Cyfry+. Z zapisami w regulaminie ogólnym to ciężko to pod coś podciągnąć. Ja tak myślę, że podciągają to pod to, że w okresie oznaczonym umowy gwarantowane masz świadczenie tej usługi, a na czasie nieoznaczonym po prostu mogą Ci już wypowiedzieć świadczenie tej usługi. Jest w regulaminie taki zapis, o którym kolega @PawelTSW wspomina, że zastrzegają sobie prawo do wymiany karty dekodującej na nową oraz do przeprowadzania aktualizacji oprogramowania, w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa systemu kodowania sygnałów lub innych przyczyn technicznych, organizacyjnych lub prawnych uniemożliwiających świadczenie usług. Znajdziesz pełny ten zapis w rozdziale VIII w punkcie 3 regulaminu świadczenia usług. Jednak poza ogólnym regulaminem w dokumentach z ostatniego przedłużenia umowy masz też, regulamin promocji "Multiroom Standard C+ 0 zł i 0 zł/m dla Abonentów", o którym wspomniałeś we wcześniejszym swoim poście. W tym regulaminie masz zapis, że Multiroom jest świadczony za 0 zł/m w okresie gwarantowanego korzystania, czyli do końca okresu oznaczonego umowy oraz później w okresie promocyjnym, czyli na czasie nieoznaczonym do końca obowiązywania umowy. W tym regulaminie promocji (screen poniżej) ciekawy jest punkt 11, który mówi, że niniejsze warunki promocyjne mają pierwszeństwo nad zapisami w ogólnym regulaminie. Jednak mimo wszystko ciężko określić, czy rzeczywiście operator nie ma prawa w związku z tym ruszać tego Multiroom nawet na czasie nieoznaczonym, który nie jest już przez okresem gwarantowanym umowy.

Multiroom-Standard-C-0-z-i-0-z-m-dla-Abo

 

 

 

7 godzin temu, szmatt napisał:

To na jaki sprzęt będą chcieli mi wymienić skoro mam dwa moduły z Cajmanami i niezależny multiroom?

@szmatt Jak chcesz mieć nadal dwa moduły CAM, to wtedy jedynie możliwy jest podział na dwie umowy i wtedy obecną masz tylko na jednym module CAM i nową dodatkową za dodatkowe 15 zł/m lub 35 zł/m na module CAM, co daje w sumie Ci dwa moduły CAM, tylko, że na osobnych umowach i działa to niezależnie. W przypadku jak chcesz mieć nadal Multiroom utrzymany za free, to jedyna opcja to przy przedłużeniu umowy przejście na Multiroom na nowych zasadach, czyli przejście na konfigurację główny dekoder 4K UltraBox+ z uzupełniającym wifiBoxem+. Napisałem do Ciebie na priv o szczegółach zmian i jakie są te oferty dodatkowej umowy tej za 15 zł/m i za 35 zł/m, aby nie pisać tu tego kolejny raz.

Edytowane przez lukx95
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukx95 napisał:

W tym regulaminie masz zapis, że Multiroom jest świadczony za 0 zł/m w okresie gwarantowanego korzystania, czyli do końca okresu oznaczonego umowy oraz później w okresie promocyjnym, czyli na czasie nieoznaczonym do końca obowiązywania umowy...

Dla mnie dalej nie wynika z tego, że po zakończeniu okresu oznaczonego operator może włączyć mi jedną kartę. Zarówno punkt 5 regulaminu jak i tabela informują o obowiązywaniu promocji do końca obowiązywania umowy. Zakończenie okresu oznaczonego nie kończy umowy. 

Jeżeli operator zdecyduje się wypowiedzieć umowę po zakończeniu okresu oznaczonego to owszem, może to zrobić i wtedy pozbyć się klienta z tzw. "multiroom post cyfra+". Jednak wyłączenie jednej z kart po przejściu umowy na czas nieoznaczony jest dla mnie złamaniem własnego regulaminu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Dostawca usług zastrzega sobie prawo do wymiany Karty dekodującej na nową oraz do przeprowadza-

nia aktualizacji oprogramowania Sprzętu/Sprzętu własnego Abonenta w każdym czasie, w przypadku

zagrożenia bezpieczeństwa systemu kodowania sygnałów lub innych przyczyn technicznych, organiza-

cyjnych lub prawnych uniemożliwiających świadczenie usług. O wymianie Karty dekodującej Dostawca

usług każdorazowo poinformuje Abonenta

6. Korzystanie z Opcji dodatkowej Multiroom ograniczone jest wyłącznie do lokalu Abonenta, jak w Roz-
dziale II ust. 5 niniejszych Szczegółowych Warunków oraz w Rozdziale III ust. 5 niniejszych Szczegó-
łowych Warunków. Sprzęt wykorzystywany w ramach Opcji dodatkowej Multiroom wyposażony jest 
w funkcjonalność kontroli odległości Sprzętu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powołują się na względy prawne, promocja się kończy i zapisy promocyjne także. Nie mogą już świadczyć niezależnie MR na umownie nieokreślonej bo mają taką umowę z właścicielami.

MR niezależny nie posiada funkcji kontroli odległości, dlatego promocja nadpisuje regulamin ogólny.

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lukx95 napisał:

@qnik Jaki masz typ Multiroomu ten wycofywany niezależny z dawnej Cyfry+, czy od zawsze masz Multiroom łączony, gdzie dekodery muszą się ze sobą widzieć? Zapewne przed przedłużeniem miałeś i po przedłużeniu umowy masz Multiroom łączony, gdzie dekodery muszą się ze sobą widzieć i dlatego masz sprzęt i karty bez zmian. Wymianą sprzętu i kart objęci są przy przedłużeniu umowy tylko Abonenci posiadający niezależną usługę Multiroom z dawnej Cyfry+.

jest dokładnie tak jak piszesz, Multiroom łączony gdzie dekodery muszą się ze sobą widzieć...

Edytowane przez qnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...