Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączenie do samej anteny satelitarnej nie wystarczy musisz stworzyć w domu sieć lan chyba że już masz. Słyszałem że kiedyś oferowali dekodery, których nie trzeba było łączyć w sieci ale nie wiem czy to prawda, były to chyba Sagemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli mam router w pokoju nr2 to musze ciagnac kabel z pokoju nr1 aby do niego podlaczyc kabel z dekodera. I jednoczesnie dekoder ktory bedzie w pokoju nr 2 tez podlaczyc pod router kablem zeby dzialalo wszystko ?

 

Bo przez wifi ktore mam niezbyt szybkie dzialaloby dobrze? Bo widze ze wtedy musialbym kupic jakis adapter wifi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baca86

Dlaczego piszesz, że masz w domu wolne WiFi?

Jeśli jako dodatkowe dekodery dadzą Ci WiFiBoxy to one mają wbudowane moduły wifi i nie musiałbyś ciągnąć do nich kabli. A do głównego dekodera(zakładając, że nie dostaniesz WiFiPremiumBoxa) to ciągniesz kabelkiem ethernet -NIE telefonicznym. Czyli wybierasz taki jak z drugiego linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Posiadam obecnie umowę na pakiet nc+ z dekoderem turbodekoder z byłej N, czarny 500GB.

 

Chciałbym pozyskać multiroom Premium. Pytanie, które nasuwa mi się na myśl to łączenie dekoderów w celu poprawnego działania multiroomu.

Kabel RJ-45 odpada, nie chce wiercić dziur w domu, albo przeciągać kabla przez różne pomieszczenia.

 

Są inne opcję? Opcja internetowa nie wchodzi w grę, mam słabe łącze, nie posiadam routera, internet mobilny podłączony usb do laptopa wystarczający do codziennego przeglądania informacji ze świata i Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. dostałem wiadomość PW, że nie mogę skorzystać z multiroomu gdy nie mam internetu i nie mam możliwości rozprowadzenia kabli.

 

Do tych adapterów nie potrzeba internetu? Jak one się sprawują? Nie będzie tzw "lagów"? Chce by chodziło wszystko płynnie jak burza, tak samo na jednym i drugim dekoderze bez utraty chociażby 0.00001% tego co jest na głównym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z multiroom możesz korzystac bez dostepu do internetu. Opcje internetowe typu radio niektore serwisy działac nie będą.

 

Reszta czyli oglądanie tv sat będzie działac. Adaptery mają przepustowosc 200 Mb/s wystarczające dla multiroom. Możesz kupic nawet i 500 Mb/s. Działają w obrębie jednego licznika.

 

Z tego co piszą na forum to NC+ wycofuje się z multiroom premium. Robiłem dwa takie multiroom i działają ok. Oczywiscie jak to z siecią czasami problemy są. Zakłocenia elektryczne czasami są w sieci.

Multiroom standard - oba dekodery muszą miec podłączenie do anteny sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nc+ wycofuje się z multiroom premium?

Dekodery tak czy siak i tak będą podłączone do saltelity, główny 2 kable, drugi 1.

 

Zalezy mi na tym by była mozliwośc oglądania nagrań z głównego na dodatkowym. Dlatego chce Premium, gdyż standard multiroom nie ma tego.

 

Poza tym między nimi dla mnie nie ma różnic już. 2 dekodery i tak będą podpięte pod satelitę. internetu nie mam. Tylko nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może nagrywać? Podaj mi szczegół?

Jeżeli może nagrywać to już wolę standard. Te 10zł x miesiące przeznaczę na urządzenie do nagrywania.

 

PS. Może nagrywać ale nie mogę nic obejrzeć w tym czasie. bo dodatkowy dekoder ma 1 wejście sat. więc Premium jest dla mnie cenniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...