Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kart nie muszą wymieniać gwarantuję ci to ale jesteś w błędzie pisząc takie głupoty na NC+ obowiązują teraz dwa systemy kodowania Conax, który działa ze splitterem i Nagra, która działa tylko z tunelowaniem Seca. CONAX sparowany z dekoderem nie chodzi z żadnym spliterem nagra również , tylko i wyłącznie seca i właśnie jak ją wyłączą to wszystkie splitery pójdą do kosza lub można je jeszcze wykorzystać do TNK SD lub SMART HD (sprawdzone) bo to jest CONAX nie sparowany z dekoderm

więc proszę cię nie wprowadzaj ludzi w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe czy abonenci migrujący ze sprzętem po Cyfrze do nc+ są informowani o tym fakcie i podejmują świadomie decyzję, iż z części usług poprostu nie bedą mogli korzystać, mimo, że będą za nie płacić :crazy:

Widać, że nikt z osób konstruujących ofertę nc+ tego dobrze nie przemyślał - po co zmuszają do brania usług w pakiecie z których nie każdy będzie mógł skorzystać :?::!::] Usługi z których nie można skorzystać na każdym modelu dekodera z oferty nc+ powinny być wyłącznie opcjonalne a nie wliczone w podstawowe pakiety :>

A czy nie jest tak, że w ofercie są wymienione zalecane dekodery do danej oferty?! Jęsli ktoś na siłę chce używać innej konfiguracji, to faktycznie powinien być poinformowany o ograniczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila. Nie przeczytałeś dokładnie, albo nie zrozumiałeś to nie naskakuj na mnie. A gdzie ja pisałem o sparowanych kartach? Mówisz, że wyłączą tunelowanie, no ok i co w związku z tym? Wyłączą tunelowanie Seca, a ja zostanę dalej z kartą cameleon. Splitter oczywiście nie pójdzie na Nagrze i żadna sparowana karta bez względu na to w jakim szyfrowaniu działa też nie pójdzie na Splitterze. To jest absolutna oczywistość. Ale co z tym Conaxem? Mam swoją kartą cameleon w żaden sposób nie powiązaną z żadnym dekoderem i dlaczego ona miałaby nie zadziałać na splitterze w szyfrowaniu Conax?

 

Czytaj ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy bral ktoś z was ostatnio w punkcie cyfry jakiś dekoder bez dysku? i jakie to koszta są za wynajm bo nie chce wykupowac....

a moze udostepnili by mi dekoder za darmoche Sagemcom DSI87 zamiast SAGEMCOM DSI83 jak myślicie?

Bo jak zaprzestaną dubli kanałów HD w SD no to lipa będzie z tym moim Pacem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagry nie muszą na razie parować dadzą ci sam dekoder , piszesz i dalej nie rozumiesz karty NC+ tej sparowanej conax nie rozdzielisz spliterem kapujesz !!kartę tą co masz cameleon od cyfry rozdzielisz ala jak wyłączą seca to już nie to ty czytaj ze zrozumieniem i co to jest splitter w szyfrowaniu Conax ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, a gdzie ja pisałem o karcie NC+??? Pokaż mi jedno zdanie, gdzie to napisałem? Ciągle mówię o karcie C+, a Ty mi wyskakujesz z kartą NC+, gdzie ja nawet słowem o niej nie napisałem, jeszcze mi zarzucasz, że nie czytam ze zrozumieniem?? Żarty!

 

Spójrz na mój poprzedni post, gdzie po raz enty piszę, ża kart sparowanych dzielić się nie da. Ciężkim przypadkiem jesteś, a w dodatku nie potrafisz przyznać się do błędu i wytykasz innym swoje błędy, wmawiając bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są splitery które pracują a co za tym idzie rozdzielają sygnał różnego rodzaju systemy kodowania ale są też takie które rozdzielają sygnał tylko np seca ja ma wielosystemowy i mogę wkładać karty cyfry , TNK i SD SMART HD i właśnie te dwa ostatnie to CONAX ale nie sparowany jak byś miał spliter tylko do CONAX to byś nie mógł rozdzielić karty cameleon czy to jest już jasne dla ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz "na NC+ obowiązują teraz dwa systemy kodowania Conax, który działa ze splitterem i Nagra, która działa tylko z tunelowaniem Seca "

widzisz jakie błędne informacje wypisałeś ?

to ty masz krótką pamięć i to ty wprowadzasz w błąd

jak nie znasz się na czymś to najpierw grzecznie poproś a nie obrażaj bo ja tego nie robię ato o czym piszę to święta prawda ponad 10 lat doświadczenia w tych tematach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij używać znaków interpunkcyjnych, dużych liter to może łatwiej będzie odgadnąć Twoje myśli.

 

Ale do rzeczy, teraz odwacasz kota ogonem, mówiąc, że są splittery takie i takie, a te działają, a tamte nie działają. A co ma piernik do wiatraka, jak nie o tym mowa była? Zacząłeś mnie atakować, a potem prawie dokładnie powtórzyłeś, to co sam powiedziałem, a teraz gdy okazało się, że racji nie masz to piszesz mi o splitterach tylko do Conax. A co to właściwie zmienia? I dlaczego od początku tego nie napisałeś? Większość znanych mi Splitterów obsługuje kilka systemów kodowania, nie używam Splittera tylko do Conax i nie znam nikogo, kto by używał. Zresztą nie znam nawet takiego splittera, który działa tylko w szyfrowaniu Conax. Poza tym poruszamy się na obszarze C+/NC+, gdzie splitter tylko do Conax nie ma żadnego zastosowania, więc po co poruszać takie tematy. Jeśli pisałem o zastosowaniu splittera to bez wątpienia chodziło mi o uniwersalny a nie dedykowany.

 

edit: A jakie systemy kodowania działają teraz na NC+? Conax i Nagra w tunelu Seca i to i to jest kompatybilne ze splitterem, pod warunkiem, że karta nie jest sparowana, a my nie mamy splittera "tylko do conax"

 

10 lat w tym siedzisz i to święta prawda?? Uuuuu.

 

Z mojej strony wszystko. Kłócić się o [beep]oły nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak nie " A jakie systemy kodowania działają teraz na NC+? Conax i Nagra w tunelu Seca i to i to jest kompatybilne ze splitterem, pod warunkiem, że karta nie jest sparowana, a my nie mamy splittera "tylko do conax"

odpowiadam tylko i wyłącznie nagra z tunelowaniem seca jest kompatybilna ze spliterem np wielosystemowym lub tylko pod seca

w nc+ nie ma kart conax nie sparowanych z dekoderem , samej karty od nc+ nie dostaniesz więcej nawet karta wyjęta ze sparowanego dekodera nie będzie działać w żadnym spliterze nawet takim co rozdziela karty conax typu MTV TNK SD SMART HD

jesli mogę wyjaśnić coś jeszcze to proszę pytać

tak na marginesie jak ktoś jest oblatany w temacie to doskonale wie o czy ja piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie czytasz co piszę, to może zacznę krzyczeć: NIE MÓWIŁEM O KARTACH NC+ TYLKO O C+. WIEM, ŻE NIE MA KART CONAX NIESPAROWANYCH W NC+, A WCZEŚNIEJ W N. WIEM DOSKONALE, ŻE KARTA SPAROWANA NIE BĘDZIE DZIAŁAĆ W ŻADNYM SPLITTERZE (POWTARZAM PO RAZ KOLEJNY TO). WIEM, ŻE NIE DOSTANĘ SAMEJ KARTY, NO BO JAK MIAŁBYM DOSTAĆ, SKORO SĄ SPAROWANE?

 

Sorry za capsa, ale ile można powtarzać to samo?

 

A tak na marginesie proponuję, żebyś mniej "latał" w tamatach TV-SAT, a bardziej skupił się na trenowaniu umięjętności słuchania i rozumienia innych, bo naprawdę ciężko się rozmawia. Zdajesz sobie sprawę, że powtórzyłeś większość rzeczy, które ja powiedziałem, a co lepsze próbowałeś mnie do nich przekonywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pomieszały wam się sposoby kodowania kart

W każdym razie... to co teraz się wyprawia

to koniec splitterów i sharingowania nc+

i jeżeli chcecmy się dokształcić to inne fora są od tego nie to...

tymczasem splittery mogą lada dzień przestać dzielić "Kameleonka"

bo blokując tunelowanie seca, nie spadną ci ECMy z karty (zresztą już na eurosport SD jest CAID1813).

i nie będzie to kwestia parowania tylko zmiana w Nagravision, już w tej chwili karty mają liczniki ecm-ów

 

NC+ sobie sprytnie pogrywa, bo niby możesz zostawić sobie multiroom z cyfry ale nie masz żadnej pewności że będzie działać ci splitter, czy twój prywatny dekoder. TADAM! by żyło się lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie bym nie straszył, bo nie ma czym. Temat splitterów ma wiele lat i w zasadzie co jakiś czas, krótszy bądź dłuższy pojawiał się temat ich blokowania. Teraz nie jest inaczej, gdybym bał się takich wróżb to nie miałbym za sobą 3,5 letniego stażu w splittowaniu. Co będzie, to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NC+ sobie sprytnie pogrywa, bo niby możesz zostawić sobie multiroom z cyfry ale nie masz żadnej pewności że będzie działać ci splitter, czy twój prywatny dekoder. TADAM! by żyło się lepiej

A dlaczego mają nie działać prywatne dekodery obsługujące nagre i seca skoro karta nie jest parowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NC+ sobie sprytnie pogrywa, bo niby możesz zostawić sobie multiroom z cyfry ale nie masz żadnej pewności że będzie działać ci splitter, czy twój prywatny dekoder. TADAM! by żyło się lepiej

A dlaczego mają nie działać prywatne dekodery obsługujące nagre i seca skoro karta nie jest parowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą działać, nie widzę powodu dlaczego by nie miały. Karta C+ cameleon i dekoder, z którego teraz korzystaliśmy. Mogą nie działać różne bzdurne dodatki w stylu zatrzymam, przewijam, itp. Kiedyś N tym wymachiwała jak sztandarem, a NC+ jak widać przejmuje pałeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli się nie mylę to w nagrze jak na razie chodzą : od cyfry sagemcom hd , moduł CI+ oraz digibox od technisata w czytniku spliter nie chodzi ale tuner ma wejście na moduł i tam nie ma problemu i co do nagry to niema na razie zmartwienia bo nagrę zostawią może na dłużej nawet w formie sparowanej to spliter nie obsługuje tego na dzień dzisiejszy

gorsza sprawa będzie jak zaczną stosować czystą nagrę bez seca to niestety dekodery które mają tylko czytniki do seca (bez gniazda na cam) oraz splitery pójdą w odstawkę !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy bral ktoś z was ostatnio w punkcie cyfry jakiś dekoder bez dysku? i jakie to koszta są za wynajm bo nie chce wykupowac....

a moze udostepnili by mi dekoder za darmoche Sagemcom DSI87 zamiast SAGEMCOM DSI83 jak myślicie?

Bo jak zaprzestaną dubli kanałów HD w SD no to lipa będzie z tym moim Pacem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dopiero wesoło gdy użytkownicy Cyfry+ zmieniający swój sprzęt na mediaBox ADB i obowiązkowo do tego Box do MRP (przewrotnie nazywany mydelniczka) zaczną uruchamiać.

Kto zostanie na np. Pace PVR mając już w C+ dwie sztuki, rezygnując z VOD i netVOD (to chyba z ~50 zł kosztuje) będzie miał nadal "wolną amerykankę" na razie.

Ale jeżeli zachce się komuś nowego dekodera TURBO lub mediaBOX by muc korzystać z pełnej oferty nc+ za którą płaci do MR dostanie sparowany drugi, trzeci ... dekoder z głównym Boxem.

MRS proste, gdy potwierdzenia od kuriera przyjdą do nc+, dział techniczny do systemy powpisuje prawidłowe numerki naszych dekoderów, kilka godzin wgrywania, instalowania oprogramowania z satelity, nasza domowa sieć LAN (WiFi) połączy się z dekoderami, nikt się nie pomyli, np. kurier nie zostawi nam mydelniczki od następnego klienta, główny dekoder prześle uprawnienia do pozostałych dekoderów i już po dwóch tygodniach oglądamy nasze programy na dodatkowych dekoderach prosto z satelity w czasie rzeczywistym, bo SX5800 nic więcej nie potrafi.

Gdy zechcemy mieć na dodatkowym coś więcej wybieramy MRP, tak samo kurier, numerki, przypisany do głównego, LAN (WiFi nie zalecane), dwa kable z sat. obowiązkowo, "przy intensywnym użytkowaniu zalecana ant. sat. do dodatkowego" (nie można mieć załączonego głównego i dodatkowego równocześnie bez ant. sat do dodatkowego), dodatkowy nie ma pauzy z sat. tylko odtwarzane nagrania i VOD, VOD nie ma wszystkiego co jest na głównym, o ile pamiętam netVOD nie ma dodatkowy wcale (tej mydelniczki używała córka).

Jako pechowiec przynajmniej raz w tygodniu by dodatkowy uzyskał uprawniania (sprawdza je co minutę czy dwie) musiałem wyłączyć zasilanie wszystkiego (Biały, Czarny, router) i załączać w kolejności: router, Czarny i po chwili Biały, mniej jak 10 min i wszystko pięknie działało. WiFi nie bo przy połączeniu 11n (300 Mb/s) jakość połączenia dekodery pokazują <50 Mb/s i np. listy nagrań wyświetlają się ślamazarnie, częściej traci uprawnienia. Próbowałem na WiFi 5 GHZ tak samo.

Może wszystko się mylę i mediaBOX ma super oprogramowanie i MRP będzie śmigać bez zakłóceń. Nie wieże w ADB. Przyjdzie zchrzaniona aktualizacja i nagle zaczną się dziać cuda, już pokazali że są zdolni i potrafią. Nagle przestanie być istotne czy cena za pakiet to 170 zł czy ponad 200, jeżeli nic nie działa.

Oczywiście gdy Czarny padnie na Białym jest tylko ładna niebieska plansza.

Dużo doświadczenia o sieciach komputerowych można zdobyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blonka, to wszystko zmierza do tego, że jesli ktoś ma w domu 2 lub 3 TV to niech kupi 2 lub 3 abonamenty (osobne). Czyli np. 99 zł x 3. Jeśli będą takie problemy z MRS lub MRP to kicha. Dzięki temu plan NC+ zostanie zrealizowany, bo ilość abonentów (czytaj abonamentów) wzrośnie.

:lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blonka - Tak to już jest jak się chce streamować video w hd na kilka odbiorników jednocześnie z wykorzystaniem domowego routerka za 200zł i AP za 100zł. Pomyśl, dlaczego np. profesjonalne monitoringi np. miejskie chodzą na wydzielonych pasmach radiowych a ich rejestratory kosztują np 20000zł. Niestety do streamowania to w domowych warunkach albo dobrze(!) zrobiona sieć przewodowa, albo wifi direct, albo jakieś porządniejsze routerki wifi za grubsze pieniądze (najlepiej z QUOS), albo NET via PLC (jeśli mamy wszystko na jednej fazie).

Ja osobiście mam skrętke przy każdym gniazdku z wyjściem RTV + Wifi 300Mb/s ze zrobionym kolejkowaniem pakietów o wyższym priorytecie dla streamów i jest ok. Wszystko trzeba zrobić z głową i mieć pewną wiedzę. Myślę, że czasy splitterów minęły bezpowrotnie. To była zawsze dla mnie taka proteza, która postała gdy sensowne rozwiazania wifi były w powijakach, a o budowie sieci komputerowych uczono na uniwersytetach.

Dzielenie uprawnień po sieci teleinformatycznej jest technologią znaną na zachodzie od wielu lat. w PL N wprowadziła to też już parę lat temu. Tylko w C+ i CP stosowano do tej pory jakieś prowizorki.

Dziwi mnie też informacja, że piszesz o kilku godzinach wgrywania oprogramowania z satelity. Byłem w N niemalże od startu tej platformy, przeżyłem wiele upgradów softu na wszystkich dekoderach (miałem "białego", zwykłą nagrywarkę 250 GB, teraz mam turbo CLRA 500GB) i nigdy aktualizacja nie trwała dłużej niż 15 minut.

 

Podsumowując - sprzęt moim zdaniem jest w N świetny. Dużo lepszy od tego co oferuje CP i C+. Śmiem przypuszczać, że te dekodery (mediabox i turbo) są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku. To, że różne rzeczy mnie wkurzają (brak możliwości tworzenia własnej listy kanałów, zablokowane DLNA, zablokowane zgrywanie na własny dysk) to jedynie widzimisię nc+ i ich paranoi na temat zabezpieczeń. Oni ciągle się łudzą, że jak nie dadzą możliwości zgrania filmu sprzed 5 lat z tvn na dysk to zablokują piractwo w Polsce. Niestety polityka medialna tego cyrku blokuje wiele extra możliwości tego sprzętu :(

A to, że komuś nie przechodzą dobrze uprawnienia itp, to w 90% wina bardzo kiepskiej i taniej instalacji sieciowej w domu.

Swoją drogą to zawsze mnie wkurza jak widzę, że w chacie ludzie mają 5 TV 50'' za 6k PLN każdy, a do tego stary dekoder SD, analogową śnieżącą tv naziemną, internet pociągnięty skrętką nieekranowaną za 50gr/m + wifi oparte na starym Asmaxie 54g i "im nie działa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jojoro

W pewnym sensie masz racje , niestety nie wszyscy są, aż tak zdolni czy bogaci, spora grupa ludzi mająca dwa tv , chce podłączyć sprzet który dostała od operatora i oglądać (mąż mecz , żona co chce lub dziecko bajki) , a nie bawić się i wydawać dodatkowe pieniądze na to co im jest zbędne , bo tak naprawdę nie siedzą non stop przy ekranie telewizora , a czasem chcą coś obejrzeć ,a ulubione audycje się pokrywają w czasie . Spora , baa bardzo duża grupa nie ma zamiaru nagrywać czy przegrywać filmów , bo im nie jest to potrzebne , chcą podłączyć prosto, szybko i oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jojoro Dużo teorii, ja się podzieliłem osobistymi doświadczeniami zdobytymi przez 5,5 z "n" zawsze z nagrywaniem, dwa tygodnie po udostępnieniu TURBO miałem go, MRP używałem trzy tygodnie po udostępnieniu usługi, sieć LAN/WiFi od ponad dwóch lat w domu jest na dwóch Linksys E2000 (dzięki n MRP), czekam na 11w, a multiroom w wersji "n" teoretycznie działał, a praktycznie prawie działał, ale od kiedy mam MR C+ nie wiem co to są problemy z TV i mam dylemat z goniącym mnie MR po sieci komputerowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...