Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tweed77@: Tak jest w przypadku usługi MR dla klientów starej C+, natomiast w przypadku nowych klientów nc+ lub klientów zmigrowanych na sprzęcie ADB usługa MR obwarowana jest okresem minimalnym 12 lub 18 miesięcy (w zależności od podpisanego aneksu o świadczenie usługi multiroom) i nie ma możliwości wcześniejszego wypowiedzenia usługi multiroom :-( Wystarczy przeczytać dokumenty który się podpisuje :-(

No, ale jeśli umowa jest do lipca to chyba się liczy minimum do końca umowy a maksymalnie 12/18 miesięcy? Jak dobierałem sobie HBO to mi proponowali 20 zł/mc na 6 miesięcy. Powiedziałem, że mam mniej niż 6 miesięcy do końca, pani się skonsultowała i odpowiedziała, że w takim razie liczy się do końca umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W związku z tym, że domownicy coraz bardziej naciskają na zakup nowego odbiornika TV najprawdopodobniej nie uniknę "zabawy" w MR. W związku z tym zacząłem od niedawna zgłębiać temat. Przyznam szczerze, że sposób w jaki ta usługa jest reklamowana (bez wchodzenia w techniczne szczegóły oferty) sprawia wrażenie, że jest to sprawa łatwa i wydawać by się mogło niezbyt kosztowna. Ale to tak na marginesie ;-)

Najprawdopodobniej zdecyduję się na Multiroom Standard HD. Pomijając kwestię podpięcia dekodera dodatkowego do antenty satelitarnej (bo to jest dla mnie oczywiste) zastanawiam się nad takim oto rozwiązaniem:

 

1. Korzystam aktualnie z internetu radiowego (Orange) i wykorzystuję do tego celu router Axesstel mv 610r (komputer jest połączony z tym routerem kablem Ethernet)

2. W pokoju z komputerem (i routerem) mam dekoder główny do odbioru nc+ (PACE PVR 500GB).

3. Chciałbym podpiąc ww. dekoder główny kablem Ethernet do routera Axesstel mv 610r

4. Chciałbym kupić Adapter Netgear WNCE2001 i go podpiąć do dekodera dodatkowego (dekoder dodatkowy będzie znajdował się w pokoju obok - jakieś 7 m w linii prostej, pomiędzy pokojami jest dość gruba ściana nośna).

 

Czy uważacie, że taki sposób połączenia (tzn. jeden dekoder podpięty do routera kablem, a drugi przez adapter) zda egzamin ? Czy taki sposób podłączenia nie będzie wpływał negatywnie na korzystanie z internetu ?

Co sądzicie o takim rozwiązaniu ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Kolego za rzeczową odpowiedź :-) Jednym słowem w przypadku byłych abonentów C+ sprawa wygląda na o wiele mniej skomplikowaną. W takim razie udam się do APS, celem skorzystania z usługi. Raz jeszcze dziękuję Kibo.

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej czy bardziej skomplikowana, ale ja nie miewam żadnych problemów z Multiroom na 6TV (równocześnie działających) od NC+. Powiem więcej, bardzo sobie chwalę tą usługę, ale podobno jestem wyjątkiem....

Podobnie ma się sprawa z dekoderami 5800S do usługi Multiroom , że niby EPG nie działa prawidłowo, albo wolno ściąga dane. W moim przypadku EPG działa bez zarzutu.

Może to kwestia prawidłowo poprowadzonej instalacji LAN i jej podłączenia oraz odpowiednio skonfigurowania dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , mam pytanie .

Mam w chwili obecnej dekoder ADB 5800s , dekoder jest w tym momencie w NC+Mix . Zastanawiam sie nad kupnem Turboboxa+ , tez na poczatku na Nc+mix , pozniej podpisac z nimi umowe .

Czy jezeli podpisze z nimi umowe , to bede mogl utworzyc multiroom na te 2 dekodery ? Czy do multiroom'u , musze wziac dekodery od nich ? Z gory dzieki za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bywa - życie to nie je-bajka.

 

Możesz podpisac nową umowę na pakiet start wtedy dostajesz kartę starej cyfry. Zmieniasz pakiet na comfort - universe dobierasz multiroom. Dostajesz wtedy drugą kartę cyfry do multiroom. Karty są nie parowane z dekoderami. Za aktywację drugiej karty płacisz jednorazowo 99 zł i 15 zł co miesiąc. Dobra opcja jak chcesz miec swoje dekodery lub w użyczeniu od starej cyfry. Nie musisz ich łączyc kablem lan. Dekodery z oferty nc+ mix kupujesz przeprogramowane na linux - E2 i działają z kartami ze starej cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz użyć access pointów z funkcją klienta albo wykorzystać plc bo właśnie mamy 21 wiek i nie trzeba już nic kuć w ścianach.
co to znaczy "wykorzystać plc"- co to? możesz objaśnić, :facepalm: bo jestem laikiem w tych sprawach i dopiero przy okazji kończącej się umowy chciałbym zamówić multiroom by w domu skończyła się walka o pilota :jupi: a tak swoją drogą w moim przypadku i tak będę musiał się przedostać z kablem od satki przez 2 ściany w domu :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLC to sposob przesyłu internetu po kablach eletrycznych co masz w scianach. Działa w obrębie mieszkania i nie wychodzi po za licznik energii elwktrycznej .

 

Kupujesz trzy takie urządzenia. Wpinasz do kontaktow - gniazdek elektrycznych co masz w domu. Do jednego z tych urządzen podpinasz kabel lan z routera z internetem. Do pozostałych dwoch wpinasz kablem lan swoje dekodery. Masz dekodery spięte ze sobą oraz podłączony do nich internet. Proste i bez wiercenia w scianach.

 

Możesz też kupic następne takie same urządzenia żeby w innych pokojach też miec internet np. do tv, konsoli ps3, komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...