Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam MR z Cyfry+ (dwie karty cameleon). ktoś wie, czy można w takim przypadku wziąć w AP jeszcze jedną kartę cameleon (za dodatkową opłatą miesięczną), a potem ewentualnie przemigrować do nc+ mając trzy cameleony. nie chcę się bawić w żadne wifi i lany, Neostrada z piętra na parter schodzi mi niezbyt rewelacyjnie, a kabli plątaniny ciągać nie ma jak, więc MR na cameleonach to jedyne dobre rozwiązanie. ktoś ma może 3 karty cameleona w ramach MR i próbował negocjować migrację?

Po co ci 3 karta ? Zawsze możesz dokupić splittera i wtedy masz duże pole manewru dekoderami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam pytanie odnosnie konfiguracji multiroom standard .

Chcialbym zakupic jeden z pakietow - 1 dekoder glowny i 2 dodatkowe.

Chcialbym je polaczyc za pomoca jakiegos taniego zestawu powerline np: tp link standard kit 2 sztuki plus dodatkowy adapter .

 

Czy wystarczy ze podlacze dekoder glowny do adaptera i dwa pozostale do reszty , czy bede potrzebowal jescze czegos np routera?

Dodam ze dekoder glowny nie bedzie podpiety do internetu , no chyba ze to wymog zeby multoorm standard dzialal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W premium drugi dekoder może nagrywać programy na dysku pierwszego i je z tego dysku też odtwarzać. Także korzysta z dysku pierwszego przy VOD.

 

 

a tu nasuwa sie pytanie; glowny dekoder podlaczony pod ZEZ astra hotbird a drugi zasysa sygnal sat z glownego , zassa tez ASTRE skoro nie trzeba w mr premium drugiego dekodera pod antene podlaczac czy bedzie widoczny tylko hotbird

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców. W grę wchodzi tylko połączenie bezprzewodowe przy Multiroomie Standard HD. I nie wiem co będzie lepsze...wzmacniacze wifi podłączane do gniazdek z prądem czy też adaptery wifi wpięte do dekoderów - Netgear WNCE2001, które są polecane przez nc+?

 

Ja używam adapterów TP-LINK TL-P411 i wszystko śmiga jak powinno, polecam.

A czy kable od anteny masz wpięte do każdego dekodera czy tylko do głównego? Bo im więcej czytam na ten temat tym bardziej głupieje. Jedni piszą, że do każdego dekodera musi być wpięty kabel od anteny, a inni, że tylko do głównego. I to dotyczy Multiroomu Standard. Więc jak to w końcu jest?

 

edit'ka:

 

OK, na stronie nc+ wyczytałem, że jednak do każdego dekodera musi być kabel od anteny. Ale tu rodzi się kolejne pytanie. Czy w takim razie od anteny muszę puścić 3 kable??? Dwa do głównego dekodera (mediaboxa) i jeden do drugiego??? Jeżeli 3 kable, to wtedy trzeba kupić konwerter w czterema wyjściami. Mam rację? Jeśli nie, to niech ktoś bardziej kumaty w tych sprawach poprawi mnie proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja odpowiem:

W multiroom standard każdy dekoder musi być podłączony do ant satelitarnej. Można więc jeśli ma się jedną antenę zakupić właśnie konwerter quad (cztery wyjścia i wówczas korzysta się z pełnej funkcjonalności dekodera z dyskiem (główny) oraz podłączamy (w przypadku QUAD) do 2 dodatkowych dekoderów w multir standard HD.

 

W przypadku Multiroom premium podłączenie dekodera dodatkowego nie jest konieczne, lecz ogranicza to pęłną funkcjonaność tej opcji multiroomu.

Przy okazji chciałbym zapytać:

czy podłączając właśnie dodatkowy dekoder ('mydelniczke') do osobnej instalacji sat obsłuży on satelity Hot Bird+Astre tzn czy można w tym wypadku skorzystać z diseqa?? Czy też jedynie można podłączyć sie na Hot Bird

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótka piłka:

 

http://allegro.pl/netgear-wnce2001-adap ... 71734.html

 

poradzi to 30-40m, 3-4 dosyć cienkie ściany? ma to ktoś? jak to się sprawuje? przesyła tylko uprawnienia?

 

ten drugi dekoder może być podłączony do anteny C+ bo obecnie są 2 cyfry z 2 oddzielnych talerzy i chcielibyśmy pyknąć 1 z multiroomem

 

z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu nasuwa sie pytanie; glowny dekoder podlaczony pod ZEZ astra hotbird a drugi zasysa sygnal sat z glownego , zassa tez ASTRE skoro nie trzeba w mr premium drugiego dekodera pod antene podlaczac czy bedzie widoczny tylko hotbird

Dobre pytanie!

Wydaje się, że to zależy jaki mamy konwerter. Jeśli to jest monoblock (twin albo quad), to w każdym kablu mamy i Hotbirda i Astrę. W takim przypadku powinno być możliwe odbieranie na drugim dekoderze obu satelitów. Jeśli nie mamy monoblocka, a do głównego Hotbird idzie jednym kablem, a Astra drugim, to raczej się to nie uda. Myślę nawet, że jak na głównym będzie Hotbird, to na drugim będzie tylko Astra, albo wręcz nic nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przyłączam się do pytania @czarek007.

Obecnie mam Multiroom CYFRY+ w postaci dwóch niezależnych kart i jeden dekoder wynajęty od CYFRY+ (Sagemcom). Drugi dekoder mam swój własny (Ferguson). Zależy mi na tym, aby była możliwość migracji do nc+ pozostawiąc to wszystko, co mam obecnie. Nie interesują mnie dedykowane "pudła" nc+.

 

dali mi multiroom na własnych dekoderach . i mam pakiet canal+ platinium z hbo, cinemax , history hd.

gość mi polecił, żebym wymeldował N dekodery , a zostawił dekodery swoje własne co miałem do cyfry+ i do rozdzielenia sygnału polecił kupić splitera . to mi gość polecił z bok-u przez telefon jak migrowałem do nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem wiec proszę wybaczyć wszystkie błędy:)

 

A wiec :)

 

Posiadam dekoder TURBO telewizji n 500GB chciałbym dokupić multiroom na dodatkowe 2 telewizory (Multiroom Satandard) wszystko chciałbym połączyć z istniejącą siecią WIFI w domu lecz router postawiony jest z dala od głównego dekodera więc chciałbym połaczyć to wszystko za pomocą takich urządzeń proszę o pomoc co będzie lepsze

 

http://allegro.pl/phicomm-m1-repeater-r ... 91947.html

 

lub

 

http://allegro.pl/mini-router-tp-link-w ... 82743.html

 

czy podłączony taki sprzęt za pomocą (zasilanie) USB z dekodera plus kabel ethernet RJ45 (kupię 3 sztuki ) do każdego dekodera i ustawiony pod sieć jaką mam w domu będzie mi to odbierało i działało dobrze proszę o odpowiedz (linki z allegro są w celach dokładnego opisu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj podłaczyłem MR na 2 dodatkowych dekoderach ale nie pobierają z dekodera głównego uprawnień ????? wszystko jest dobrze podłączone , kable poprawnie zakute , sygnał z anteny dobry kanały wyszukane ale cały czas napis brak połączenia.......co to może być?????

 

w cyfrze miałeś 2 niezależne karty. teraz masz problem.dziwię się,że zrezygnowałeś z dwóch kart na rzecz tego wnalazku. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...