Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję pomocy - chodzi o to że wczoraj odebrałem sprzęt (mediabox oraz mydelniczkę) od kuriera podłączyłem to wszystko za pomocą kabla z netiaspotem. Oczywiście netiaspot widzi dwa dekodery lecz na czarnym mam pełne uprawnienia ( w sumie od dzisiaj ponieważ wczoraj nie było canal + ) a na białasie tylko TVN7 TVP1, TVP2 i praktycznie nic poza tym. Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj dowiedziałem się, że jest opcja zostawić stary dekoder Pace PVR z Cyfry za darmo (dzierżawie go obecnie za free) i dobrać sobie MR ten od Cyfry, dzisiaj dzwoniłem, konsultantka powiedziała, ze mogę zostać z dekoderem, ale jak chce brać MR to muszę brać nowy sprzęt od NC+.

Jak rozmawiać z konsultantem aby przypisał mi kartę MR od Cyfry? Jest taka szansa?

Bardzo mi na tym zależy, w sumie w Cyfrze jestem od bardzo dawna ale teraz bałagan się zrobił ładny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję pomocy - chodzi o to że wczoraj odebrałem sprzęt (mediabox oraz mydelniczkę) od kuriera podłączyłem to wszystko za pomocą kabla z netiaspotem. Oczywiście netiaspot widzi dwa dekodery lecz na czarnym mam pełne uprawnienia ( w sumie od dzisiaj ponieważ wczoraj nie było canal + ) a na białasie tylko TVN7 TVP1, TVP2 i praktycznie nic poza tym. Co może być przyczyną ?

A w czarnym dopisałeś mydelniczkę?

Setup - Multiroom-Lista dekoderów

 

A na białych Ustawienia-Internet skonfigurowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czarnym gdy nacisnę setup mam takie zakłądki do wyboru : Wiadomości, Pomoc, Diagnostyka, Ustawienia, Kontrola rodzicielska, Telewizja naziemna, Lista ulubionych , Płątności. W mydelniczce jak i w czarnym mam ustawienia sieciowe - automatyczna konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konsultantka powiedziała, ze mogę zostać z dekoderem, ale jak chce brać MR to muszę brać nowy sprzęt od NC+.

I ile Ci wyszło do zapłacenia za ten nowy zestaw? Mnie wychodzi za MR premium 20zł/miesiąc plus 250zł aktywacja. :(

w sumie za bardzo nie słuchałem co mówi, bo ten typ MR mnie za bardzo nie interesuje, ale chyba 10zł m/c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, czy jest ktoś w stanie mi pomóc, doradzić?

Posiadam samą kartę Cyfry+, gdybym chciał przejść do NC+ i dołożyć do tego Multiroom, z tym, że na zasadzie, że również sama niezależna druga karta (sprzęt własny), jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Usługa Multiroom (dopisanie dekoderów białych w systemie abonenta) następuję w ciagu 2 dni od podpisania umowy :D Przed tym okresem dekodery dodatkowe mogą pokazywać info na ekranie o błedzie działania usługi Multiroom :!:

 

Witam. Potrzebuję pomocy - chodzi o to że wczoraj odebrałem sprzęt (mediabox oraz mydelniczkę) od kuriera podłączyłem to wszystko za pomocą kabla z netiaspotem. Oczywiście netiaspot widzi dwa dekodery lecz na czarnym mam pełne uprawnienia ( w sumie od dzisiaj ponieważ wczoraj nie było canal + ) a na białasie tylko TVN7 TVP1, TVP2 i praktycznie nic poza tym. Co może być przyczyną ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odkupić? Jesteś abonentem C+ wciąż, idź do APS-u C+ i powiedz, że chcesz drugą kartę do MR, wydadzą od ręki. Koszt 20 zł/msc. Ja kartę do MR załatwiłem dokładnie 6 dni temu. Korzystaj póki możesz, po migracji takiej możliwości nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli wezmę MR z aktywacją 250zł, to w przypadku jakiejś plajty encepence, ta kasa za aktywację przepada? Domyślam się, że tak.

Pytam dlatego, że jak już się zdecyduję na jakąś "promocję", to myślę zostać dłużej niż 18 miesięcy. Wtedy opłaca się targować MR za 0zł i zapłacić więcej za aktywację... do tego dochodzi nowy konwerter jakiś quadro + trochę kabla...

Nie lubię inwestować zbyt ryzykownie. :mrgreen:

 

Czy ktoś wytargował taniej niż 0zł + 250zł na nowym sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odkupić? Jesteś abonentem C+ wciąż, idź do APS-u C+ i powiedz, że chcesz drugą kartę do MR, wydadzą od ręki. Koszt 20 zł/msc. Ja kartę do MR załatwiłem dokładnie 6 dni temu. Korzystaj póki możesz, po migracji takiej możliwości nie będzie.

Czy po migracji to 20zl jest negocjowalne na np. 10-15 zl jak tu niektorzy tu pisza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie przeniosłem się ze starej n'ki do nc+ i tutaj mam pytanie:

 

Posiadam dekoder główny (został mi po n), jest to albo turbobox albo pvr box. Kupiłem teraz multiroom standard hd - otrzymałem biały dekoder box+. Oprócz tego kupiłem 2 adaptery TP-LINK TP-PA411.

 

Czarny dekoder (główny) połączyłem kablem ethernet z adapterem. To samo zrobiłem z drugim adapterem i białym dekoderem. Czy to wystarczy do poprawnego działania multiroomu, czy potrzebne jest jeszcze połączenie z internetem? Póki co na białym dekoderze wyskakuje mi błąd po naciśnięciu przycisku RES w celu ustawienia rozdzielczości (dekoder połączony jest przez HDMI z telewizorem), a gdy podłącze go eurozłączem - na ekranie TV wyświetla się komunikat "Brak karty. Dekoder jest zablokowany. Proszę włożyć kartę do czytnika".

 

Dodam, że umowę na multiroom podpisałem w czwartek 28 przed południem, a dekodery próbowałem podłączyć ok. godziny temu. Czy robię coś źle, czy po prostu multiroom nie jest jeszcze aktywowany?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odkupić? Jesteś abonentem C+ wciąż, idź do APS-u C+ i powiedz, że chcesz drugą kartę do MR, wydadzą od ręki. Koszt 20 zł/msc. Ja kartę do MR załatwiłem dokładnie 6 dni temu. Korzystaj póki możesz, po migracji takiej możliwości nie będzie.

20zł/miech, to dla mnie kosmos. Po 18 miesiącach wychodzi 360zeta, a po 3 latach... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od pakietu, przy all in MR masz za darmo, przy innych pakietach pewnie można negocjować tak, żeby nic nie płacić. Ale warto załatwić, bo inaczej będziesz skazany na MR zaserwowany przez n (dla mnie porażka absolutna).

 

@SlaWasII

 

Może i cena wysoka, ale ile kosztuje w NC+? Poza tym wziąłem tylko MR z myślą o all inc, gdzie jest darmowy. Zresztą MR C+ i ten z NC+ to jak jazda Ferrari i Maluchem. W C+ kartę masz niezależną i możesz ją sobie używać na drugim końcu Polski, a w NC+? Szkoda gadać, łączenie dekoderów itp. Ja w domu używam splittera z 3 kartami, MR wziąłem tylko dlatego, że przy pakiecie na który się zasadzam kosztuje 0 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy potrzebne jest jeszcze połączenie z internetem?

Nie.

Póki co na białym dekoderze wyskakuje mi błąd po naciśnięciu przycisku RES w celu ustawienia rozdzielczości (dekoder połączony jest przez HDMI z telewizorem), a gdy podłącze go eurozłączem - na ekranie TV wyświetla się komunikat "Brak karty. Dekoder jest zablokowany. Proszę włożyć kartę do czytnika".

Spróbuj połączyć skrosowaną skrętką, czy zagada.

Dodam, że umowę na multiroom podpisałem w czwartek 28 przed południem, a dekodery próbowałem podłączyć ok. godziny temu. Czy robię coś źle, czy po prostu multiroom nie jest jeszcze aktywowany?

Podobno podłączanie u nich trwa ze dwa dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy potrzebne jest jeszcze połączenie z internetem?

Nie.

Póki co na białym dekoderze wyskakuje mi błąd po naciśnięciu przycisku RES w celu ustawienia rozdzielczości (dekoder połączony jest przez HDMI z telewizorem), a gdy podłącze go eurozłączem - na ekranie TV wyświetla się komunikat "Brak karty. Dekoder jest zablokowany. Proszę włożyć kartę do czytnika".

Spróbuj połączyć skrosowaną skrętką, czy zagada.

Dodam, że umowę na multiroom podpisałem w czwartek 28 przed południem, a dekodery próbowałem podłączyć ok. godziny temu. Czy robię coś źle, czy po prostu multiroom nie jest jeszcze aktywowany?

Podobno podłączanie u nich trwa ze dwa dni...

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

Właśnie udało mi się zmienić rozdzielczość na 1080, ale i tak wyskakuje komunikat o braku karty itd. No nic, poczekam do jutra, może faktycznie jeszcze nie jest aktywowany.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od pakietu, przy all in MR masz za darmo, przy innych pakietach pewnie można negocjować tak, żeby nic nie płacić. Ale warto załatwić, bo inaczej będziesz skazany na MR zaserwowany przez n (dla mnie porażka absolutna).

 

Dla mnie największym problemem jest wlasnie ten ich nieszczesny multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...