Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam pytanie odnośnie multiroom posiadam w tej chwili dwie karty cameleon dekoder Sagem na własność i Pace pvr,koniec umowy za 2mc przy tej okazji chciałem zamienić Pace na wifipb ale okazało się -przynajmniej tak twierdzi konsultat że nie mogę tego zrobić nie przechodząc na multiroom standart czyli łącząc dekodery,czy naprawdę nie ma opcji pozostać na dwóch niezależnych kartach bez łączenia dekoderów?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z zasięgiem multiroom nc+ po wifi, zrywa mi połączenie. obecnie jest połączone adapterami: Powerline LAN 1x 10/100 500 Mbps, TL-PA411 V2.0, TP-Link bezprzewodowo. Ciągnięcie kabla odpada. Można jakoś przedłużyć zasięg w inny sposób?  lub ewentualnie jaki adapter by był mocniejszy by mimo dużej odległości (parter-2 piętro, oddziela 5 ścian) był zasięg. czy może da się jakoś przez router to puścić. jeśli tak to jaki model był by dobry do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa wygląda tak: teść ma nc+ z karta cameleon na Pace i jest w trakcie umowy, właśnie kończy mu się umowa z CP której nie zamierza przedłużać, ale potrzebuje tzw. "babskich programów" w drugim pokoju, żeby mu nikt nie marudził podczas Ligi Polskiej lub Angielskiej. Czy może w trakcie umowy dobrać drugi dekoder i multiroom, ewentualnie jakie będą koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi wymienic dekoder glowny na mediabox lub premiumbox i dobrac dodatkowy np. sagem bez wifi z aktywacja 49 zl lub wifibox+ z aktywacja 99 zl i w obu przypadkach 10 zl na mies. Dekodery nalezy podlaczyc niezaleznymi kablami do anteny oraz miedzy soba kablem LAN lub po WiFi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"chciałbym" zmienić multiroom premium na standard

obecnie mam to połączone tak:

konwerter twin ( dość wiekowy) dwa kable od anteny ( jeden bezpośrednio drugi mam "przez strych" gdzie są doprowadzone z każdego pokoju kabel )do  turboboxa z tego kablem lan do białego i można oglądać tu i tam.

 

Teraz przechodząc na standard to ten biały potrzebuje sygnału z anteny satelitarnej jak to tanio i dobrze zrobić albo po prostu dobrze zrobić  ( czy każde rozwiązanie wiąże się z wierceniem w ścianach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na profity i inne rzeczy związane ze zwiechą szmelcu. Wyrażą ubolewanie i po sprawie.

Taką odpowiedź otrzymałem z BOK:

 

Witam,

 

w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej informuję, że w związku z występującymi problemami proszę wykonać reset do ustawień domyślnych. Aby wykonać reset dekodera głównego proszę nacisnąć klawisz MENU i wybrać zakładkę /Ustawienia/. Następnie proszę wybrać zakładkę /Instalacja/ a w kolejnym kroku: /Ustawienia Domyślne/. Używając strzałek należy zmienić ustawienia jak przedstawiono poniżej:

Ustawienia Domyślne: Tak

Wybraną konfigurację należy zatwierdzić przyciskiem OK. Po tej czynności dekoder uruchomi się ponownie.

Dodam, że reset ten przywraca niektóre ustawienia fabryczne:

- zostaną usunięte rachunki,

- zostaną usunięte listy użytkowników.

 

Aby wykonać reset dekodera dodatkowego proszę nacisnąć klawisz MENU i wybrać zakładkę USTAWIENIA. Następnie proszę wybrać zakładkę Diagnostyka a w kolejnym kroku - Ustawienia Fabryczne. Po wprowadzeniu kodu PIN i zatwierdzeniu go przyciskiem OK, w dekoderze zostaną przywrócone ustawienia domyślne.

Dodam, że reset ten powoduje usunięcie list użytkowników.

 

Po wykonaniu resetów należy ponownie skonfigurować połączenie z internetem.

 

Zapraszam również do kontaktu z Telefonicznym Centrum Abonenta (801 044 944 lub 22 310 47 47), po wybraniu numeru wewnętrznego 4 połączy się Pan z Konsultantem, który pomoże w kwestiach technicznych.

 

Moje pytanie brzmi (bo im już w nic nie wierzę) czy jeżeli przywrócę ustawienia fabryczne w dekoderze dodatkowym to będę musiał ponownie konfigurować połączenie tego multiroomu po wifi. Pytam ponieważ nie chce ponownie wzywać fachowca i wydawać kasy. Drugie pytanie czy jest to możliwe że ciągłe zwiechy dekodera spowodowane są podłączeniem do niego twardego dysku 500GB - takie info uzyskałem od konsula że wifibox+ może nie wyrabiać bo dysk go obciąża. Dodam że wymianę dekodera na drugi traktuje jako ostateczność bo wątpię żeby to pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk został wypięty wczoraj więc będę testował i zobaczymy co z tego będzie. Mam jeszcze pendriva 32gb to podłączę i potestuje. Dysku z własnym zasilaniem nie posiadam więc bym musiał kupić. Czy jeżeli przywrócę ustawienia fabryczne to będę musiał jeszcze raz konfigurować połączenie multiroom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem router TP-Link WA701ND, żeby podłączyć go kablem do głównego dekodera pod multiroom. Konfiguruję zgodnie z instrukcją obsługi, a mianowicie podpinam do prądu, wyszukuję go na komputerze przez Wi-Fi, loguję się do adaptera, wybieram Survey, podpinam się do swojej sieci i daję Connect. Przechodzę dalej tak, jak w instrukcji, po czym resetuje się TP-Link. Podpinam TP-Link'a pod dekoder kablem i wyskakuje, że znalazło sieć, ale nie można się z nią połączyć. Mój główny router to Funbox Orange. Proszę o pomoc. 

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Cyfrowy Polsat obniżył cenę multiroomu, więc to prawdopodobnie kolejna porażka nc+

Dziwne znajoma była w punkcie cp i powiedzieli jej , że nie dodatkowy dekoder za 5 pln tylko od 5 do 15 tak że gdzie tu porażka?

Sam mam multiroom no oczywiście od nc + i działa za pośrednictwem polaczenia wifi i jest lepiej jak bym miał z kartą latać.

Tylko małe pytanie do odbiorców multi , czy na drugim tunerze dokładnie wifibox też wam spowalnia podczas przełączania programów?

Nie mówię , że to problem lecz, czy to normalka ?

Edytowane przez Sylwiusz25x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...