Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

posiadam pakiet Comfort z 6C+, dekoder wifiBOX z kartą Cameleon, kończy mi się umowa, a przy ewentualnym przedłużeniu chciałbym dodać multiroom. Podpowiedzcie czy muszę wymienić swój dekoder i wziąć oba nowe, czy mogę zostawić swój i tylko drugi dodać? Konsultantka dziś powiedziała, że muszę wymienić i zapłacić dwie aktywacje i dodatkowo w sumie 15zł/m-c.

Zielony jestem w temacie MR, a na forum nie znalezłem odpowiedzi.

 

Mam podobny problem, z tym, że mam Pace 500 po C+. Ichniejszy tunek leży gdzieś w szafie, a ja korzystam z Arivy. Wiem, jest możliwość MR z drugą Arivą, ale nie za bardzo mi ten szrot pasuje i wolałbym uniknąć czegokolwiek od Fergusona.

 

 

Ważniejsze dla mnie jest to, żeby pozostać przy Cameleonie/mieć 2x camele. Jak obecnie wygląda sytuacja? I czy jest możliwość rezygnacji z MR w trakcie trwania umowy? 

 

PS. Odchodząc lekko od tematu - czy w Ariva 202e, mając CI+ od nc+ czy CP da się włączyć MR albo "podobne funkcje"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Camela, to dowolne dekodery na Linuxie podzielą uprawnienia po sieci. Na dobrą sprawę, to nawet jest szansa spiąć Arivę z takim dekoderem.

 

Arivy udostępniają multiroom wyłącznie dla karty, modułu się tak niestety nie da udostępnić.

Edytowane przez tomkep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam takie pytanko przymierzam się do zakupu nc+ i chciałbym mieć multiroom.Kupiłem kiedyś niby nowy dekoder nc+ z dyskiem ten biało czarny. Teraz moje pytanie czy ten dekoder by mi działał i czy wystarczy że wezmę zwykły dekoder bez dysku przy podpisywaniu umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vitaminum C

nc+ nie sprzedawalo i nie sprzedaje dekoderow z dyskiem (wszystko co jest na portalach aukcyjnych to sa dekodery wyludzone od operatora), musisz wypozyczyc od nich glowny z dyskiem oraz drugi bez dysku do multiroomu. Karty sa parowane z dekoderami wiec nie zadziala w Twoim.

Edytowane przez Vitaminum C
Usunięto zdublowaną treść postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dekodery z dyskiem były w zestawach prepaidowych. Jaki to dokładnie dekoder?

Widzę, że najnowsze dekodery od NC+ z wifi sprawiają ludziom najwięcej problemów.... Czyżby technologia przerosła NC+? : To problem z konfiguracją sieci, to non stop restarty dekoderów. Słabo ten multiroom się prezentuje.

Jeszcze tak jak pisano kilka stron wcześniej, nie da się wykorzystać dekodera głównego bez dysku do Multiroom. Ludzie zawierają nowe umowy bez multiroom, mówi się im, że mogą włączyć tę usługę w każdej chwili, a potem niemiła niespodzianka jak się dowiadują, że trzeba płacić dwie aktywacje i zamiast 10zł, to najczęściej 15 zł miesięcznie (doliczając najem dekodera z dyskiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to pytanie już się tutaj pojawiło, ale potrzebna mi szybka odpowiedź i nie mam czasu na szukanie. Mam konwerter z DWOMA wyjściami. I teraz. Czy jeśli będę chciał zrobić instalację do multiroomu z dwoma dekoderami to czy będę musiał wymienić konwerter na taki z czterema wyjściami, czy tez mój obecny będzie dobry ? Bo w necie znalazłem sprzeczne informacje. Raz, że od konwertera do dekodera głównego muszą iść dwa kable + trzeci kabel do drugiego dekodera - więc wtedy wymiana na konwerter z czterema wejściami byłaby konieczna - a innym razem, że i dekoder główny i ten drugi mogą być podłączone do konwertera po jednym kablu. Która wersja jest prawdziwa ? Dodam, że drugi dekoder to HD Box+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony polecam wymianę konwertera na poczwórny (Quad). Jest to wymagane zwłaszcza w przypadku, gdy przynajmniej na jednym z dekoderów chcesz korzystać w pełni z funkcji PVR, czyli nagrywanie jednego programu kodowanego, a oglądanie w tym czasie innego. Jeśli na chwilę obecną taka właściwość nie jest ci potrzebna to i tak lepiej pomyśleć tutaj przyszłościowo i taką możliwość od razu sobie zapewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną, jeśli nie korzystasz z funkcji PVR na żadnym z dekoderów to jak najbardziej może pozostać konwerter podwójny (Twin). Wówczas do każdego z dekoderów (głównego i Multiroom) będzie szedł od konwertera jeden kabel antenowy. Taki układ jak najbardziej będzie działać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Teraz jeszcze jedno pytanie, bo jestem trochę zielony.

 

Mam dwa dekodery i konwerter z dwoma wyjściami. Czy poza kablem ethernet do podłączenia dekoderów między sobą będzie mi jeszcze koniecznie potrzebny jakiś dodatkowy sprzęt, czy to wystarczy ?

 

1. Antena -> dekoder 1.

2. Antena -> dekoder 2.

3. Dekoder 1 -> dekoder 2 kablem ethernet.

 

Tyle czy coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który dekoder do MR polecasz / polecacie bardziej ? HD Box + czy ten czarno - biały ? Któryś jest ewidentnie lepszy w użytkowaniu ? Dodam, że dekodery będę łączył przez kabel ethernt (więc funkcje wifi mi nie potrzebne), a internet w dekoderach także mi nie potrzebny. Warto dopłacać 50 zł do tego czarno - białego czy brać HD Box + za 49 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii doboru dekodera to poczytaj sobie ten oto wątek: :arrow:https://forum.satkurier.pl/topic/9777-dekodery-nc/

Tam też zadawaj ewentualne pytania związane z dekoderem. A jeśli już wybierzesz dany model to potem zajrzyj do wątku jemu poświęconego i dalsze pytania zadawaj właśnie tam.

Niniejszy wątek tyczy się wyłącznie usługi Multiroom w platformie nc+ i spraw technicznych z nią związanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...