Skocz do zawartości

Google Chromecast 4K (2020) i HD (2022)


Gość Wodnik Szuwarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.10.2022 o 21:46, mingo napisał(a):

Jeśli chodzi o Viaplay na Chromecast 4 to jest bez zmian. Być może szarpnięcia są mniejsze i rzadsze, ale cały czas są. Nie da się tego oglądać na dłuższą metę.

Chyba jest przełom, czyli dzisiejsza aktualizacja aplikacji.

Tylko musisz mieć aktywną opcję "Wyłącz nakładki HW", bo bez tego to wszystkie aplikacje szarpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wzięli z zeszłego roku grafikę nowego pilota i w ostatnich dniach robią dużo szumu, a cały internet od nich kopiuje.

 

https://9to5google.com/2024/04/22/new-4k-chromecast-google-tv/
 

https://9to5google.com/2024/04/24/google-chromecast-remote-sequel/

 

23 godziny temu, mingo napisał(a):

Nie wiem jak jest obecnie bo nie sprawdzałem ale bodaj w lutym tak było. 

To masz C+ 4K czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że to zależy od serwisu streamigu a dokładnie z tym z  którym się łączy dany odtwarzacz.

Nie że tylko na Chomecast są opóźnienia bo są dokładnie wszędzie bez względu na sprzęt czy sposób odbioru.

 

Opóźnienia są ze strony nadawcy zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde urządzenie odtwarza to co dostaje z serwera wprowadzając powiedzmy pomijane opóźnienie poniżej 1s na przetworzenie sygnału. 

Buforowanie opóźnienia sygnału zwłaszcza 4k na urządzeniach mija się  po prostu z celem jak i wydajnością zwykłych procesorów w urządzeniach. 

 

Nadawca nie jest jeden tylko kilku w zależności od zastosowanej usługi, tak samo w zależności od serwera z którego jest sygnał odtwarzany.  

Żadne urządzenie nie opóźnia sygnału i nie powoduje jego opóźnień to głownie serwery  rozproszone na terenie Polski czy innych krajów.  To że serwer jest w Polsce nie znaczy że jest najszybszy bo serwer w USA czy Australii może być jeszcze lepszym rozwiązaniem. Topologia połączeń internetowych nie opiera się o odległość od serwera tylko węzłów łączy. 

Inne serwery obsługują stream na stronach www, jeszcze inne w aplikacjach a co dopiero w aplikacjach różnych dostawców. 

Problem zawsze jest po stronie nadawcy streamingu i jego serwerów. 

 

Co do tych długich opóźnień to proste, w niektórych serwisach to głownie  REKLAMY, nadawca udostępniając w 100% czas np. meczu dodając  reklamę w trakcie czy przed rozpoczęciem powoduje przesunięcie czasowe i wydłużenie czasu trwania samego streamingu np. do 46-47 minut   ale nie połowy meczu 45 minut który przecież odtworzy w całości.

Inne opóźnienia to tylko serwery które przetwarzają sygnał cyfrowy na streaming przez transkodowanie na odpowiedni standard kodowania  streamingu często na kilka jakościowych.    Licząc opóźnienia po drodze gdzie każdy transport sygnału z jednego źródła do drugiego powoduje opóźnienie od 1 do 5s   przy kilku robi się dziesiątki sekund opóźnienia. To są właśnie wady transmisji stream LIVE, dodatkowy czas wymagany do dostarczenia i przetworzenia sygnału źródłowego.  

 

Porównywanie czasów opóźnień w aplikacji C+, strony www czy jakiegokolwiek  innego serwisu nadającego w tym samym czasie ten sam program jest po prostu bezsensem. Co najwyżej można sobie stwierdzić który z rodzajów  streamów i używanej metody odtwarzania ma najmniejsze opóźnienie.  

 

 

 

Po prostu raz sie uda doglądnąć z 15-20 sekundowym  opóźnieniem innym razem przy następnym LIVE może to być nawet te 1-2 minuty. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Gizior89 napisał(a):

Oczywiście, że są opóźnienia no ale nie 2min. W tym przypadku problem na pewno nie leży po stronie nadawcy. @adnage na jakim urządzeniu używasz apki c+online?

Na Mi Boksie 2nd gen i Mi Sticku 4K. Na telefonie też jest chyba tak samo. Niestety takie opóźnienie mam zawsze. 

 

Z kolei w takim Viaplay opóźnienie mam bodajże kilkunastosekundowe.

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem opóźnienia są spowodowane też położeniem serwerów, miejscem zamieszkania i siecią z której się korzysta.  Przecież nie wszyscy odbierają dokładnie z tego samego serwera tylko z serwerów operatora rozrzuconych po całym kraju w różnych miejscach sieci. 

 

Kiedyś porównywaliśmy na żywo ze znajomymi w miastach oddalonych o ok 100 km i różnych ISP w czasie meczu.  10-20 s różnicy w oglądanym programie/meczu na żywo   na tym samym streamie w Canal+ online z boxa czy tunera operatora  było normalne. 

Canal+ najpierw musi umieścić swój materiał na serwerach a dopiero potem udostępnić ze względu na swoje usługi jak catch-up, On Demand itp.  

 

 

Viaplay to już inna bajka, nie korzysta z sygnałów operatora przeznaczonych dla innych odbiorców tylko bezpośrednio  przesyła sygnał z miejsca wydarzenia rozsyłając do swoich serwerów z pominięciem operatora mającego prawa do transmisji. Działają po prostu na odrębnych umowach z operatorami czy po prostu sami są właścicielami praw do transmisji użyczając innym.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gizior89 napisał(a):

Wg czasomierza meczowego https://www.flashscore.pl/mecz/rRrjXKyc/#/szczegoly-meczu/szczegoly-meczu ja mam opóźnienie transmisji o ok 32sek na Chromecast 4k

To u ciebie jest OK, bo tyle jest dla HLS i DASH.

latency-of-common-streaming-protocols.pn

18 godzin temu, michal_dragon napisał(a):

Obraz i dźwięk spóźnia się o 2 minuty

Za dużo. Wina CDN z którego idzie stream C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...