Skocz do zawartości

Google Chromecast 4K (2020) i HD (2022)


Gość Wodnik Szuwarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Gizior89 sorry że dopiero teraz odpisuje.

 

Tak, mam Chromecast 4k. z Android TV 12. Miałem też wersje HD.

 

Na obydwu urządzeniach aplikacje Refresh Rate instalowałem ze sklepu play. Na ekranie glownym przejdź do zakładki Aplikacje, i w wyszukiwarce wpisz: "refresh". To powinno wystarczyć, żeby apka pokazała się jako pierwsza.

 

Jeśli Ci się nie pojawia, to możliwe że kupiłeś jakiś egzemplarz nieprzeznaczony na nasz rynek, co byłoby dziwne bo to apka raczej z tych "międzynarodowych". Przez moje ręce przewinęło się mnóstwo przystawek i nigdy nie było problemu.

 

Jeśli nie pojawia Ci się ta apka w Sklepie Play, to pobierz plik apk i zainstaluj ręcznie. Wpisz w google fraze "refresh rate .apk apkpure" powinno wyskoczyć kilka linków. Najnowsza wersja Refresh Rate to bodaj 3.3.0. 

 

Możliwe, że do pobrania w tej wersji będzie plik .xapk. Taki plik zainstalujesz przez menadżer plików X-plore. To już w sklepie play na bank bedzie. Plik xapk w tym programie przegladasz jak zwykly folder i bedzie tam stosowny plik o nazwie "Zainstaluj" czy jakoś tak.

 

Plik do chromecasta możesz przesłać np z telefonu (bo na pendrive będzie ciężko :P). W tym celu instalujesz na chromecast oraz telefonie apke Send Files To TV i za jej pomoca przesyłasz plik.

 

Możliwe, ze do instalacji z nieznanych źródeł konieczny będzie tryb deweloperski, ale skoro doszedłeś do etapu aktywowania debugowania usb to pewnie wiesz jak go aktywować. Podczas instalacji via X-plore, wyskoczy stosowne okno w którym trzeba będzie nadać zezwolenie tej aplikacji na instalowanie programów z nieznanych źródeł i to w zasadzie tyle.

 

Ogólnie więcej pisania, niż robienia :)

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emilio1985dzięki wielkie za odpisanie. Ja miałem chyba właśnie tą apkę zainstalowaną na początku jak był jeszcze 10 albo 11. Po prostu po którejś aktualizacji kilka apek mi znikło. Chromecasta chyba z spam.org kupiłem więc na 99% był na nasz rynek przeznaczony - inaczej raczej nie zainstalowałyby mi się choćby polskie svod. Z tego co wyczytałem to z aktualizacji na aktualizację dochodzą problemy, np jakiś rok temu kiedy oglądałem "Boys" na APV to w sekcji aplikacje przy Amazonie były puste kafelki a wcześniej był na nich "Homelander"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno po którejś aktualizacji została zlikwidowana możliwość instalowania aplikacji z nieznanych źródeł z poziomu standardowego usera. Trzeba wejść w tryb deweloperski. Podobnie zresztą stało się w przypadku Firesticków od Amazona, więc to chyba jakiś trend.

 

Poza tym jakichś większych problemów nie zanotowałem. Apki nie giną, kafelki są takie jak być powinny. No ale pożyjemy zobaczymy. Przez dłuższy czas korzystałem z wersji HD. Tydzień temu wróciłem na 4k, więc może jeszcze wszystko przede mną :)

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że nikt nie chce v.12.

Telewizory 2023:

TCL LCD- Google TV 11.

Sony LCD - Google TV 10 lub 11.

Sony OLED - Google TV 11.

Nie wiem jak z Philips, bo nie znalazłem w sklepach tegorocznych modeli.

TV Box 2023:

Xiaomi TV Box - Google TV 11.

Play Box TV - Android TV 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Może po prostu x-komowi sie kończą zapasy i czekają na dostawę. Albo nakręcają hype. Stwarzają wrażenie że towar się kończy i zmuszają potencjalnego klienta do szybszego decydowania się na zakup.

 

Swego czasu Realme TV Stick 4k był niedostępny w oficjalnym sklepie Realme co też mogło sugerować że towar powoli się kończy, ale po kilku tygodniach znowu się pojawił.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża konkurencja, dlatego stosowanie takich zabiegów jest bardziej prawdopodobne. Nie każdy jest obeznany w temacie i nie zrobi researchu. I przykładowo taki X-kom to dla wielu pierwszy i jedyny wybór.

 

Nawet jeśli nadchodzi nowy Chromecast, to ten obecny będzie jeszcze dłuuugo w sprzedaży. Nadal przecież można dostać jeszcze nowego Chromecasta 3.

 

Ciekaw jestem jak bardzo wpłynie na cenę i termin premiery przegrany przez Google proces sądowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emilio1985zrobiłem tak jak napisałeś ale jest 1 problem, X-plore nie chce mnie wpuścić do folderu w plikiem mimo ustawienia fukcji Superusuer+.
Widać datę modyfikacji czyli wiadomo, że plik tam jest a jak wiadomo pliku .xapk nie da się zainstalować po przesłaniu w programie Send files to tv.

Trzeba coś zaznaczyć w opcjach programisty w Chromecast albo w tym programie w konfiguracji lub Tweaks aby wpuszczało do folderu?
20230813-095921.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Emilio1985 napisał(a):

Duża konkurencja, dlatego stosowanie takich zabiegów jest bardziej prawdopodobne. Nie każdy jest obeznany w temacie i nie zrobi researchu. I przykładowo taki X-kom to dla wielu pierwszy i jedyny wybór.

 

Nawet jeśli nadchodzi nowy Chromecast, to ten obecny będzie jeszcze dłuuugo w sprzedaży. Nadal przecież można dostać jeszcze nowego Chromecasta 3.

 

Ciekaw jestem jak bardzo wpłynie na cenę i termin premiery przegrany przez Google proces sądowy.

Nie. Chromecast 4K na Allegro ma ponad 6 tys. ocen i oficjalnie nie ma go w polskiej dystrybucji, bo Google ma gdzieś nasz rynek. C+ Box 4K ma  tylko ponad 200 ocen. Oba są w sprzedaży od 3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Gizior89 napisał(a):

@Emilio1985zrobiłem tak jak napisałeś ale jest 1 problem, X-plore nie chce mnie wpuścić do folderu w plikiem mimo ustawienia fukcji Superusuer+.
Widać datę modyfikacji czyli wiadomo, że plik tam jest a jak wiadomo pliku .xapk nie da się zainstalować po przesłaniu w programie Send files to tv.

Trzeba coś zaznaczyć w opcjach programisty w Chromecast albo w tym programie w konfiguracji lub Tweaks aby wpuszczało do folderu?
20230813-095921.jpg

Trzeba nadać X-plore uprawnienia.

 

Wchodzisz w Ustawienia -> Aplikacje -> X-plore -> Uprawnienia - pliki i multimedia -> zawsze zezwalaj. Możesz jeszcze odznaczyć "Usuń uprawnienia i zwolnij miejsce". Powinno zaskoczyć. Jeśli nie, to zrestartuj Chromecasta, albo z tego samego menu (Ustawienia -> Aplikacje -> X-plore) daj na Wymuś zatrzymanie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2023 o 10:42, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Nie. Chromecast 4K na Allegro ma ponad 6 tys. ocen i oficjalnie nie ma go w polskiej dystrybucji, bo Google ma gdzieś nasz rynek. C+ Box 4K ma  tylko ponad 200 ocen. Oba są w sprzedaży od 3 lat.

Poprawka. Chromecast 4K na Allegro ma 6 tys. ocen, a C+ Box 4K ma 3 tys., czyli też nieźle się sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się trochę mylicie w tych obliczeniach , często sprzedaż w ocenie towaru  jest z kilku źródeł podawana a nie sprzedaż na allegro.     Sprzedaż na allegro podawana jest przy nagłówku i  cenie towaru.  

 

Na dodatek zwroty nie są liczone a stanowią ok 10% jak nie więcej  urządzeń. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro Chromecast 4K ma 6372 oceny i 1421 recenzji, a C+ Box 4K ma 2990 ocen i 630 recenzji. Jeśli chodzi o rzeczywistą sprzedaż, to wiadomo, że jest tego wielokrotnie więcej, bo nie każdy wystawia ocenę.

https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-multimedialny-google-chromecast-4-0-4k-13928150875#productReviews

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2023 o 20:31, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Okazuje się, że nikt nie chce v.12.

Telewizory 2023:

TCL LCD- Google TV 11.

Sony LCD - Google TV 10 lub 11.

Sony OLED - Google TV 11.

Nie wiem jak z Philips, bo nie znalazłem w sklepach tegorocznych modeli.

TV Box 2023:

Xiaomi TV Box - Google TV 11.

Play Box TV - Android TV 11.

OLEDy Philipsa na 2023 maja Google TV 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gizior89 napisał(a):

@Emilio1985dzięki - zainstalowałem,
mam jeszcze pytanko co pozaznaczać aby wyświetlały się FPSy

20230819-124614.jpg

 

dodam, że zrobiłem wszystko tak jak opisałeś tu:

 

Tutaj potrzebne jest chyba aktywowanie Network debugging w opcjach trybu deweloperskiego. Problem w tym, że ta funkcja jest już niedostępna na większości urządzeń.

 

Wszystko co w opisie ma odwołanie do network debugging nie będzie działać. Te opcje możesz wyłączyć

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...