Skocz do zawartości

Google Chromecast 4K (2020) i HD (2022)


Gość Wodnik Szuwarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby HBO zrobiło konwersję z 25 FPS na 60 Hz i tak wypuszcza film pod widza amerykańskiego? 

Dlatego nie przekonuje mnie ustawianie na sztywno Hz dla danej apki. Jest to mimo wszystko jakieś wyjście, ale okazuje się, że trzeba być znawcą jaki film i w jakiej apce odtwarzać ze względu na FPS/Hz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lotus serwisy takie jak Netflix, Prime Video, HBO Max, Disney+ i jakieś inne Hulu będą działały płynnie na przystawkach 60Hz. Nie ma znaczenia w ilu fps jest nagrany film. Przykład "Czarnego Adama" nie jest wyjątkiem. Inny to The Office. Na PV hula na 60Hz, a w C+ Online czy na jakimś Comedy Central, czy Fox Comedy na tv sat to zdaje się że szedł na dekoderze 50Hz.

 

Zresztą ustaw sobie na sztywno 60Hz i sprawdź sobie np Netflix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
21 godzin temu, mingo napisał(a):

Dlatego ideałem byłoby, aby urządzenie samo "dowiadywało się" z jakimi fps odtwarza się dany materiał i automatycznie załączało takie odświeżanie. Niektórzy mówili, że Android TV12 to zaoferuje ale jak widać, skończyło się tylko na plotkach.

Żadne plotki. Nie bronię tego parasystemu, ale akurat Android 12 po kilkunastu latach doczekał się takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiemy, że jeśli chodzi o ATV 12 i Chromecast 4.0 to stosując apkę Refresh Rate przełącza Hz automatycznie na wszystkich aplikacjach? 

I to by było na tyle, jeśli chodzi o ATV 12?

O pozostałych urządzeniach na razie nic nie wiadomo? 

No i bez apki Refresh Rate nie działa? Rozumiem, że to kwestia zaimplementowania takiego mechanizmu w każdej apce z osobna? 

Czekam z niecierpliwością na info o jakichś innych przystawkach, co mają minimum 8GB pamięci Flash. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo apka działa także na Android TV 9. Tu bardziej chodzi o to czy wybór odświeżania jest widoczny dla aplikacji, czy z jakichś niewyjasnionych przyczyn jednak nie. Jest to zależne od konkretnego modelu przystawki (przykład Xiaomi MiBox i MiStick), a nie od systemu Android.

 

Na te chwile jedynym (chyba) urządzeniem z Android TV 12 jest Chromecast 4, (modele 4k i FHD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

To co że szybszy kiedy u mnie Chromecast 4 nagle po aktualizacjach  zaczyna gubić dźwięk,  w czasie przewijania przód/tył w pewnym momencie się wyłącza i tylko reset przywraca dźwięk. Na szczęście to tylko w jednej aplikacji zauważyłem kiedy była intensywnie używa,  AppleTV+. Jak w innych to trzeba by sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Po Stanach Zjednoczonych, Google zaczął odświeżać zakładkę Live TV w systemie operacyjnym Google TV także w Europie. Niemieccy posiadacze telewizorów i przystawek z tym systemem operacyjnym mogą teraz za jej pośrednictwem oglądać ponad 100 bezpłatnych kanałów linearnych wchodzących w skład serwisów OTT Joyn i Zattoo.

https://wirtualnemedia_pl/m/artykul/jak-odbierac-google-tv-android-tv-telewizory-przystawki-zakladka-live-tv-serwisy-streamingowe-ott-kanaly-telewizyjne-zattoo-joyn

Ciekawe czy w Polsce też to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Udało mi się ustawić płynne działanie aplikacji C+ Online, Viaplay, TVP Sport na odświeżaniu 60Hz, na Chromecascie 4k. W przypadku Viaplay mowa jest o retransmisjach, ponieważ sport na żywo standardowo klatkuje (chipset Amlogic S905X3 - pisałem o tym kiedyś). Na Chromecascie HD wszystko powinno być ok z Viaplay.

 

Dotychczas te aplikacje działały płynnie (poza Viaplay na Chromecast 4K) na 50Hz.

 

Problemem chyba każdej przystawki Android TV jest to, że jak ustawi się w Ustawieniach ekranu odświeżanie na 60Hz (rozdzielczość 4k, czy 1080p jest tutaj bez znaczenia), to w rzeczywistości jest to 59,94Hz - to powoduje delikatne przycinki np podczas oglądania C+ Sport.

 

Za pomocą aplikacji Refresh Rate, wymusiłem uruchamianie w/w apliacji w "czystym" 60Hz. Jest to jedna z opcji do wyboru obok wspomnianej 59,94, 30, 25, 24Hz i innych. "Czystego" 60Hz niestety nie ma w systemowych ustawieniach Android TV

 

I teraz wszystko śmiga miło, gładko i przyjemnie. Żadnych przycinek.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że z każdą aktualizacją Chromecast muli coraz bardziej. Ten system okazał się zabójczy dla tej przystawki. Każde inne podobne urządzenie będzie działać tak samo źle, więc lepiej żeby nie dostało aktualizacji.

Pomaga restart, ale tylko na chwilę. Urządzenie jest za słabe i szybko się zapycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...