Skocz do zawartości

Google Chromecast 4K (2020) i HD (2022)


Gość Wodnik Szuwarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 30.12.2023 o 20:03, michuk napisał(a):

Te barany z Googla wysłały jakaś aktualizacje która całkowicie rozlegoluwuje temat odświeżania obrazu na przystawce Chromecast

Już tłumaczę o co chodzi ...

To wszystko aktualnie bazuje na loterii włączam sobie jakiś meczyk i Chromcast " wbija " się w odpowdni klatkaż ( brak szarpania ) wychodzę z aplikacji wchodzę w ten sam mecz ....szarpie ...wychodzę włączam szarpie ....znowu wchodzę obraz bez przycięć ....czysta loteria!!!!

To trzeba być zdolnym żeby takie coś odwalić...

A żeby tego było mało to dodam że to samo mam na prime video ...na Disney + ... niezłe jaja 

Kiedyś ustawiło się Chromcast na powiedzmy 1080p/24 Hz i puściło film w formacie kinowym i miało się pewność płynnego obrazu ...a teraz ? Gdzież tam zapodaje film z Disney + w 24 klatkach szarpie )))) 

Totalny odpał

Dopóki tego nie naprawią przerzucam się na Kodi gdzie zainstalowałem aplikacje Disney+ ( oczywiście opłacam abonament tylko nie oglądam przez org )

W Kodi wszytko śmiga jak powinno 

Tylko nasuwa się pytanie ...czy po to kupujemy sprzęt by tak kombinować ? No chyba nie ....

 

I na koniec wstyd poprostu wstyd 

Gigant generujący miliardowe zyski a nie potrafią wydać  dobrze działającego  softu na ich sprzęt 

Jak rozumiem sprawa niewykonalną dla nich jest zaimplementowanie takiego rozwiązania jak w Kodi gdzie perfekcyjnie system wykrywa format w którym nadawany jest film 

No cóż za trudne ....

Chyba o tym nie wiedzą, bo kolejna aktualizacja i bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.02.2024 o 22:19, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Inne aplikacje też. Ta aktualizacja wprowadza także Fast Pair o którym mowa kilka postów wyżej, tylko zapomniałem dopisać.

 

W dniu 27.02.2024 o 21:48, mingo napisał(a):

Niestety, Chromecast 4K w aplikacji C+online bez zmian po aktualizacji. Szarpanie takie że nie da się oglądać. 

 

 

Już się miałem przyczepić że z was bajkopisarze ale tylko po wieczorze spędzonym z Chromecastem to szarpanie na większości aplikacji zaczyna być wnerwiające. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2024 o 22:48, mingo napisał(a):

Niestety, Chromecast 4K w aplikacji C+online bez zmian po aktualizacji. Szarpanie takie że nie da się oglądać. 

Zrobiłem taki trick, że zmieniłem na 60 Hz, a potem z powrotem na 50 Hz, włączam C+ i szarpanie nagle zniknęło. Już myślałem, że odkryłem sposób, ale jak drugi raz włączyłem C+ to szarpanie wróciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2024 o 12:39, Wodnik Szuwarek napisał(a):

@michelBj podesłał mi tip na PW. Trzeba w opcjach developera aktywować "Wyłącz nakładki HW". Działa.

Potwierdzam ten "tip" plus ustawienie odpowiednio refresh rate naprawia problem z gubieniem klatek. Jest tylko jeden haczyk :)

Do pierwszego restartu Chromecaststa bo niestety ale nie zapamiętuje ustawień "na stałe" w opcjach programistycznych i trzeba czynność powtarzać po każdym restarcie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...