Skocz do zawartości

Google Chromecast 4K (2020) i HD (2022)


Gość Wodnik Szuwarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, mingo napisał:

Jeśli chodzi o Viaplay na Chromecast 4 to jest bez zmian. Być może szarpnięcia są mniejsze i rzadsze, ale cały czas są. Nie da się tego oglądać na dłuższą metę. 

Czyli tak jak pisałem kiedyś. ATV 12 nie uratuje w tym wypadku sytuacji.

 

U mnie na np Prime Video jest takie same klatkowanie jak na wersji 11. Aplikacja zaktualizowana.

 

PS. Firestick od Amazona ma taką oto opcje: Match Original Frame Rate. Działa ona podobnie jak w Chromecascie, czyli wcale :)

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawa jest w Polsat Box Go. Wcześniej kanałów PSP nie dało się tam oglądać bo szarpało podobnie jak viaplay. Teraz jest ok.

W c+online mam wrażenie że zniknął problem z szarpnięciem obrazu raz na kilkadziesiąt sekund. Był on mało widoczny ale zauważalny a teraz oglądałem uważnie kilka minut i nic nie zauważyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Podłączyłem Chromecasta 4K do dużego telewizora i teraz widzę wyraźnie, że w C+ online też są szarpnięcia obrazu, tylko rzadziej niż w Viaplay. W ustawieniach jest odświeżanie 50 Hz. Jak się zmieni na 24, 25, 30 lub 60 Hz to jest już ewidentne klatkowanie obrazu i dlatego Google jeszcze pozostawiło użytkownikowi możliwość zmiany odświeżania zanim wszystkie aplikacje będą wykorzystywać nowy systemowy ficzer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Podłączyłem Chromecasta 4K do dużego telewizora i teraz widzę wyraźnie, że w C+ online też są szarpnięcia obrazu, tylko rzadziej niż w Viaplay.

To tak też było na Adnroid TV 10, te szarpnięcia były minimalne co kilkadziesiąt sekund, dużo, dużo rzadziej niż na Viaplay.

Ja wczoraj ich nie zauważyłem, dziś jeszcze poświęce trochę czasu i sprawdzę bo wczoraj przeznaczyłem na to 3 minuty :P 

 

Tak jak pisałem, na pewno poprawa jest w Polsat Box Go.  

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz Chromecasta 4, są inne przystawki z Google TV?


Na Shieldzie 2017 po niedawnej aktualizacji jest Android 11 ale bez interfejsu Google TV, który co ciekawe został udostępniony tylko w USA. Wgrany z apk launcher nie pobiera danych na nieamerykańskim IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, regedit32 napisał:


Na Shieldzie 2017 po niedawnej aktualizacji jest Android 11 ale bez interfejsu Google TV, który co ciekawe został udostępniony tylko w USA. Wgrany z apk launcher nie pobiera danych na nieamerykańskim IP.

 

 

Nie ma czegoś takiego , jest interfejs Android TV  PODOBNY do Google TV , akurat go mam od jakiegoś czasu. 

Jest dostępny tez w regionach ustawionych na   Kanadę, Wielką Brytanię, Francję, Niemcy lub Australię. 

Zmiana IP nie pomaga, musisz być zalogowany na koncie przypisanym do danego regionu. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał konto google z regionem FR to by zadziałało? Mam francuską kartę debetową, którą mógłbym zweryfikować takie konto.

 

Póki co po zalogowaniu na francuskim gmailu (założonym po VPN) nie ma nowego interfejsu. Wersja systemu niby aktualna. Może z czasem się doinstaluje...

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś będą musieli to poprawić bo ludzie coraz bardziej chcą przez neta oglądać i nie mieć talerza. A młodsi to już prawie w ogóle nie pakują się w talerz tylko wolą przez neta. Sieć zrobi się i nie trzeba w ogóle koncentryka ciągnąć i oszpecać domu.

Edytowane przez michal_dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2022 o 22:08, Wodnik Szuwarek napisał:

Oni też patrzą jaki procentowy udział mają poszczególne wersje systemu, a ta wersja ma raczej śladowy, więc niekoniecznie będą się z tym spieszyć.

Udział tej wersji będzie rosnąć - wszystkie tv Sony i tcl mają już Google tv 12, a inne tv i przystawki będą systematycznie aktualizowane do tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2022 o 09:20, Wodnik Szuwarek napisał:

Podłączyłem Chromecasta 4K do dużego telewizora i teraz widzę wyraźnie, że w C+ online też są szarpnięcia obrazu, tylko rzadziej niż w Viaplay. W ustawieniach jest odświeżanie 50 Hz. Jak się zmieni na 24, 25, 30 lub 60 Hz to jest już ewidentne klatkowanie obrazu i dlatego Google jeszcze pozostawiło użytkownikowi możliwość zmiany odświeżania zanim wszystkie aplikacje będą wykorzystywać nowy systemowy ficzer.

W c+ online wystarczy w ustawieniach wymusić dźwięk stereo i przestaje szarpać na sportowych c+. Ostatnio przez przypadek na to wpadłem ale faktycznie działa. no i oczywiście 50 Hz musi byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał z takim problemem w Android TV że po kliknięciu w ikonę na ekranie Home, zamiast otwierać aplikację, pokazuje się menu podręczne. 

Menu podręczne pokazywało się normalnie przez przytrzymanie guzika OK na pilocie. Teraz mam za każdym razem i nie umiem się go pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Podpowiedzcie mi, czy istnieje jakiekolwiek urządzenie, na którym nie będą wypadały klatki? 

Już chciałem kupować chromecast 4.0 z Google tv 12 jak przeczytałem, że w ostatniej aktualizacji po dodaniu auto frame match problem się rozwiąże, ale teraz czytam, że przecież potrzebne będą jeszcze aktualizacje poszczególnych aplikacji. Aktualnie mam Canal+ box 4k, ale dobija mnie to ciągłe ręczne przestawianie odświeżania na netfliksie i disney+. Potrzebuję dokupić jeszcze jedną taką przystawkę, ale jak widzę chromecast 4.0 ma tylko 4GB pamięci na dane? Przecież potrzebne jest minimum 8 GB pamięci ROM. Tak czy siak proponujecie jakieś inne urządzenie? Czy Netflix, Dsiney+ i Amazon kiedykolwiek zainteresują się dodaniem Auto Frame Rate do takich urządzeń na androida? Pewnie prędzej moje stare telewizory padną i już nie będę potrzebował takich przystawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lotus napisał(a):

Podpowiedzcie mi, czy istnieje jakiekolwiek urządzenie, na którym nie będą wypadały klatki? 

Już chciałem kupować chromecast 4.0 z Google tv 12 jak przeczytałem, że w ostatniej aktualizacji po dodaniu auto frame match problem się rozwiąże, ale teraz czytam, że przecież potrzebne będą jeszcze aktualizacje poszczególnych aplikacji. Aktualnie mam Canal+ box 4k, ale dobija mnie to ciągłe ręczne przestawianie odświeżania na netfliksie i disney+. Potrzebuję dokupić jeszcze jedną taką przystawkę, ale jak widzę chromecast 4.0 ma tylko 4GB pamięci na dane? Przecież potrzebne jest minimum 8 GB pamięci ROM. Tak czy siak proponujecie jakieś inne urządzenie? Czy Netflix, Dsiney+ i Amazon kiedykolwiek zainteresują się dodaniem Auto Frame Rate do takich urządzeń na androida? Pewnie prędzej moje stare telewizory padną i już nie będę potrzebował takich przystawek.

poszukaj Activti manager tam można w ustawieniach HDMI wymusić auto frame rate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można, to aplikacja musi obsługiwać. Zwykle robią to systemowe odtwarzacze i aplikacje dostosowane do takich zmian np. Kodi, Plex. 

W urządzeniach które nie mają opcji należy często załączać ją za każdym razem przy odtwarzaniu filmu z aplikacji nie obsługującej np. tak jak to pokazano wyżej na Shield. 

 

Activti manager wymusi dla systemowego odtwarzacza ale dla innych tego nie zrobi z automatu.

Wszystko wydaje się takie proste ale niestety tak nie jest. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...