Skocz do zawartości

Google Chromecast 4K (2020) i HD (2022)


Gość Wodnik Szuwarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ty się jarasz nowością  a ja od ponad 8 lat już korzystam. :) 

Z tego co widzę polskie ceny są niezbyt atrakcyjne, po prostu szukanie rynku zbytu i zarobku jak to zawsze było w Google.

Możliwe że i będzie Chromecast kiedyś w polskiej dystrybucji ale nastawiony jestem sceptycznie do takiej możliwości na najbliższe 2-3 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, adnage napisał(a):

Ceny telefonów są absurdalne. Dobrze, że od dawna jest jeden porządny sklep, w którym można bez obaw kupić Piksele dużo taniej. 

Można prosić o namiar na ten sklep ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pawel napisał(a):

A Amazon inaczej traktuje nasz rynek? W Niemczech czy Hiszpanii mają często lepsze ceny niż w Polsce. Polacy po prostu nie rozumieją oferty :D

Ale kupią tam gdzie jest  NOWOŚĆ na rynku. :P 

 

Amazon to inna sprawa w zależności od kraju masz dokładny jeszcze VAT czy opłatę za przesyłkę zagraniczną ale wliczoną w cenę towaru  DARMOWEJ PZRESYŁKI ( masz darmo ale zapłacisz w wyższą cenę za towar ).

Kupisz taniej za granicą np. w UK ale musisz to sobie przywieść sam inaczej masz doliczany VAT i czasami cło + przesyłka. 

Dla mnie akurat jest czasami odwrotnie bo kupię w Polskiej ofercie Amazon często taniej niż to samo w brytyjskiej tylko nie dostają towaru od razu ale po 3-5 dniach. :) 

 

Ogólnie i tak oferta Google w Sklepie w jakimkolwiek kraju jest zawsze droższa niż kupno w autoryzowanych sklepach albo nawet z wolnego rynku w dowolnym sklepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UK wyszła z Unii więc cło nie dziwi. Ja pisałem m.in o niemieckim Amazonie. Kindla czy  Fire TV stick często jak nie praktycznie zawsze są tańsze w oddziale niemieckim .Nawet doliczając dodatkowe koszty wysyłki  wychodzi taniej. Takie są fakty niestety.

 

BTW moje pierwsze zakupy wiele lat temu dokonywałem na brytyjskim Amazonie. Z tego co pamietam powyżej 25 funtów przesyłka była gratisowa. Koncerty na BR wychodziły niemal połowę taniej niż w naszym Media Markcie. Nota bene ten sklep tez ma nieporównywalnie lepsze promocje niż polski oddział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przestałem zwracać uwagę jak zmieniają co chwilę w Chromecast, podłączam raz na jakiś czas by uaktualnić,  mam zawsze wcześniej betę z programu Preview Program które zwykle dla  Nest, głośników albo  WearOS. :) 

Nie powiem małe wtopy mają co jakiś czas ale w oficjalnych szybko je naprawiają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja STTE.240315.002. Poziom poprawek zabezpieczeń 1 kwietnia 2024.

Naprawiony został błąd z szarpaniem obrazu.

W dniu 30.12.2023 o 20:03, michuk napisał(a):

Te barany z Googla wysłały jakaś aktualizacje która całkowicie rozlegoluwuje temat odświeżania obrazu na przystawce 

Już tłumaczę o co chodzi ...

To wszystko aktualnie bazuje na loterii włączam sobie jakiś meczyk i Chromcast " wbija " się w odpowdni klatkaż ( brak szarpania ) wychodzę z aplikacji wchodzę w ten sam mecz ....szarpie ...wychodzę włączam szarpie ....znowu wchodzę obraz bez przycięć ....czysta loteria!!!!

To trzeba być zdolnym żeby takie coś odwalić...

A żeby tego było mało to dodam że to samo mam na prime video ...na Disney + ... niezłe jaja 

Kiedyś ustawiło się Chromcast na powiedzmy 1080p/24 Hz i puściło film w formacie kinowym i miało się pewność płynnego obrazu ...a teraz ? Gdzież tam zapodaje film z Disney + w 24 klatkach szarpie )))) 

Totalny odpał

Dopóki tego nie naprawią przerzucam się na Kodi gdzie zainstalowałem aplikacje Disney+ ( oczywiście opłacam abonament tylko nie oglądam przez org )

W Kodi wszytko śmiga jak powinno 

Tylko nasuwa się pytanie ...czy po to kupujemy sprzęt by tak kombinować ? No chyba nie ....

 

I na koniec wstyd poprostu wstyd 

Gigant generujący miliardowe zyski a nie potrafią wydać  dobrze działającego  softu na ich sprzęt 

Jak rozumiem sprawa niewykonalną dla nich jest zaimplementowanie takiego rozwiązania jak w Kodi gdzie perfekcyjnie system wykrywa format w którym nadawany jest film 

No cóż za trudne ....

Dzisiaj naprawili.

W dniu 11.03.2024 o 15:54, t0tti89 napisał(a):

Potwierdzam ten "tip" plus ustawienie odpowiednio refresh rate naprawia problem z gubieniem klatek. Jest tylko jeden haczyk :)

Do pierwszego restartu Chromecaststa bo niestety ale nie zapamiętuje ustawień "na stałe" w opcjach programistycznych i trzeba czynność powtarzać po każdym restarcie. 

Już nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2024 o 15:57, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Aktualizacja STTE.240315.002. Poziom poprawek zabezpieczeń 1 kwietnia 2024.

Naprawiony został błąd z szarpaniem obrazu.

Dzisiaj naprawili.

Już nie trzeba.

Zaraz będę testował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...