Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyną rzeczą która moglaby zmotywować TVP Seriale do inwestycji w HD bez telewizji naziemnej i zasady „must carry" jest rebranding na TVP Film lub TVP Kino a co za tym idzie usunięcie lub ograniczenie (przynajmniej do formy z kanału Polsat Film) seriali bo ile można emitować w kółko „Ranczo" czy inne oklepane produkcje. 

3 godziny temu, SUPER MEDIALNY napisał(a):

Tylko czekać aż pan Winnicki wystartuje, ale kibicuje starsowi  i redcarpet tv 

Lepiej Pam Winnicki niech skupi się na Antenie HD a nie tworzy kolejne kanały. Red Carpet mógłby się przydać na przykład o umowie z nadawcą Tele 5 i Poloni8 1 co pozwoliłoby na wzbogacenie treści stacji. Stars też mógłby być jako uzupełnienie Eski TV i Polo TV. Podobnie News 24 czy TV Republika wobec TVP Info i Wydarxeń 24.

Ja zas chciałbym aby w nowych komkursach była klauzula blokująca możliwości działania Polsatowi i TVNowi (i ich spółką zależnym) tak vy nowe kanały byly rzeczywiście autorskie. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wcale się nie zdziwił gdyby KRRIT przyznała jedno miejsce (nie przesądzam czy w MUX-1 czy w MUX-8) TV Republice albo czemuś podobnemu. W praktyce politycznej PiS zabezpieczy się na wypadek straty władzy i kontroli nad TVP (skądinąd rzeczywiście narzekano że główne telewizje przed 2015 prezentowały jednakową narrację polityczną - powyższy ruch zapobiega takiej sytuacji). W teorii też można to ładnie uzasadnić, że potrzebna jest dodatkowa stacja informacyjna poza TVP Info (Wydarzenia24 to chyba lecą z "łaski" Polsatu i mogą w każdej chwili zostać wyłączone lub zakodowane).

Zresztą, nadawcy opozycyjni prawdopodobnie wyeliminują się sami. Wystarczy że KRRIT rozpisze konkurs pod kanał informacyjny. TVN24 i Polsat News prawdopodobnie się nie zgłoszą, za to wystartują stacje typu Republika, wPolsce.pl czy Media Narodowe Bąkiewicza. Z tych trzech Republika wydaje się najbardziej "rozwinięta" technicznie i ramówkowo i najbardziej wierna PiSowi (wPolsce to nie wiem, ale MN mogą w każdej chwili stać się "pro-Konfederacja" jeżeli R. Winnickiemu uda się przejąć kontrolę nad Stowarzyszeniem Marsz N.)

Może jeszcze wystartować coś typu News24 czy Biznes24 ale zawsze KRRIT może ich nie wybrać, zresztą to też nie są jakieś super doświadczone stacje, nawet w porównaniu z Republiką.

 

47 minut temu, Poland napisał(a):

Ja zas chciałbym aby w nowych komkursach była klauzula blokująca możliwości działania Polsatowi i TVNowi (i ich spółką zależnym) tak vy nowe kanały byly rzeczywiście autorskie. 

 

Wiesz, to zawsze mogą tak zrobić że ktoś zakłada spólkę, zdobywa koncesję a potem sprzedaje Polsatowi lub TVNowi.

 

Natomiast jeżeli chodzi o MUX-8, moja propozycja zakłada rozłożenie zmian na dwa etapy:

ETAP I (do 31.12.2023) Brak konkursu na nowe kanały. Pojemność multipleksu w dotychczasowym standardzie zostaje podzielona na cztery zamiast siedmiu slotów, co umożliwia dotychczasowym nadawcom rozpoczęcie emisji w rozdzielczości HD.

ETAP II (od 01.01.2024) Przełączenie MUX-8 na DVB-T2 HEVC i wyłonienie w konkursie trzech dodatkowych kanałów, oczywiście wszystkie siedem (nowe i stare) w HD.

 

Data graniczna nie jest rzecz jasna przypadkowa i pokrywa się z maksymalnym terminem przełączenia MUX-3. Zakładam że po tym terminie nadawcom MUX-8 już nie będzie zależało na starym standardzie, jako że sądzę iż przełączenie MUX-3 ostatecznie zmotywuje widzów do wymiany sprzętu (kanały z MUX-8 są za mało "przyciągające"). Jak zapewne zauważyliście, najbardziej zależy mi w tym wszystkim żeby dokończyć przejście całej TV naziemnej na rozdzielczość HD. MUX-8 jak do tej pory jest jedynym, dla którego nie zaplanowano tej zmiany. Z całym szacunkiem, 2030 rok to może być pora na DVB-T3 i być może 4K na każdej stacji, a nie na wyłączeniu SD.

Edytowane przez michael112
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, michael112 napisał(a):

TVN24 i Polsat News prawdopodobnie się nie zgłoszą, za to wystartują stacje typu Republika, wPolsce.pl czy Media Narodowe Bąkiewicza.

Jesteś pewien? Emisja naziemna to koszty, na które tych stacji nie stać.

A przy ewentualnej zmianie władzy na pewno kroplówka zostanie jeszcze bardziej ograniczona.

6 godzin temu, Poland napisał(a):

Ja zas chciałbym aby w nowych komkursach była klauzula blokująca możliwości działania Polsatowi i TVNowi (i ich spółką zależnym) tak vy nowe kanały byly rzeczywiście autorskie. 

Tak na prawdę mało kogo stać na zrobienie dobrej telewizji. Takie ograniczenie mogłoby spowodować że nie byłoby kogo wybierać.

Patrz na ostatni konkurs po ATM Rozrywka. Prócz Red Carpet nie było nikogo jakąś dobrą ofertą wg mnie ofertą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SUPER MEDIALNY napisał(a):

Tylko czekać aż pan Winnicki wystartuje, ale kibicuje starsowi  i redcarpet tv 

 

@PowerTV zawsze może wystartować w konkursie z jakimś kanałem muzycznym na przykład. Przecież wieczorem w DVB-T muzyki nie ma wcale, chyba że ktoś odbiera jakiś mux lokalny ale to tylko jakieś na oko 15 % kraju ma taką możliwość.

 

Jeśli chodzi o kanały informacyjne w TV naziemnej to wiemy, że potrzeba na to jest. Jednak Polsat News ani tym bardziej TVN 24 nadal wolą być i będą nadal tylko w dystrybucji płatnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Carpet byłoby świetnym wyborem! Już teraz ramowka tego kanału jest niezła, a co dopiero by było gdyby pojawili się w NTC! A że też liczę na kanał o domach i ogrodach to może Home TV od MWE? Przydałby się też jeszcze jeden kanał filmowy. Czesi w NTC mają Paramount Network, szkoda że w Polsce, nie mamy takiego kanału w FTA.

 

19 godzin temu, Poland napisał(a):

Jedyną rzeczą która moglaby zmotywować TVP Seriale do inwestycji w HD bez telewizji naziemnej i zasady „must carry" jest rebranding na TVP Film lub TVP Kino a co za tym idzie usunięcie lub ograniczenie (przynajmniej do formy z kanału Polsat Film) seriali bo ile można emitować w kółko „Ranczo" czy inne oklepane produkcje. 

 

TVP Seriale jest bardzo dobrze oglądanym kanałem, więc wątpię, że będą chcieli go zmienić. Bardziej widzę TVP HD jako TVP Film / TVP Kino w przyszłości.

 

18 godzin temu, michael112 napisał(a):

Wiesz, to zawsze mogą tak zrobić że ktoś zakłada spólkę, zdobywa koncesję a potem sprzedaje Polsatowi lub TVNowi.

 

Nawet mamy bardzo prosty przykład, właśnie z MUX 8. Zobaczmy kto na początku dostał koncesję, a kto obecnie jest właścicielem.

Chociaż, z drugiej strony to właśnie oni mają wiele praw fimowych itp. więc może lepiej gdyby mogli startować, bo to właśnie m.in. Polsat jest nam w stanie wiele zaoferować, a najlepszy byłby kanał filmowy

23 godziny temu, pablo21 napisał(a):

Chłopie co Ty piszesz za głupoty. UKE celowo ograniczyło w MUX6 dla TVP do 8 slotów żeby było sprawiedliwie w stosunku do nadawców komercyjnych w MUX-ach 1 i 2. Chodzi o to żeby skoro TVP dostałe cały MUX dla siebie nie kombinowała z ilością kanałów i ich jakością. 

 

Ale właśnie, "żeby było sprawiedliwie"! Ja jednak wolałbym dostać 2 kanały więcej, zabierając trochę przepływności z pozostałych kanałów. Nie mówię dużo. 3,5 Mb/s byłoby ok. Widzę że jesteś chętny aby w NTC były dwa kanały mniej, ponieważ "musi być sprawiedliwie względem nadawców komercyjnych"

 

A TVP 4K, mogą również nadawać w HbbTV.

Edytowane przez September77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się! Nie zdziwił bym się też, że gdyby dołączyli do NTC, to zainwestowaliby jeszcze więcej w ramówkę w starsze produkcje i w nowsze produkcje. Ale wydaje mi się, że gdyby dostali miejsce w NTC, to mogą zakończyć nadawanie FTA na Satelicie.

Edytowane przez September77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SUPER MEDIALNY napisał(a):

Szkoda że na forum nie ma przedstawiciela Red Carpet TV to by odpowiadział  jakie plany ramówkowe by miał  gdy by dostał miejsce na multipleksie 

Mam od nich (Red Carpet Group SA) informację, że są bardzo zainteresowani wejście na ogólnopolskie MUX-y z oboma swoimi kanałami tzn.: Red Carpet TV HD i Red Top TV HD. :-)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nas KRRIT nie podsłucha nawet jakby 90 % forum chciała, niestety wybiera tam tylko kilka osób w KRRIT. To powinna być ankieta w Internecie i każdy sobie zagłosuje. Zrobić ankietę autoreklamę w TV i można głosować przez 30 dni , oddając jeden głos.  Mamy 2022 rok, idzie 2023. 

Edytowane przez pasjonat
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Artur912 napisał(a):

Dziś jest ostatni dzień umowy

 

Dzięki!

Czyli od jutra kanały Telewizji Polskiej już nie będą dostępne w MUX 8.

 

Dobrze by było gdyby chcieli też przenieść kanały wirtualne w takiej formie w jakiej obecnie są, czyli każdy kanał ma swoje miejsce na liście kanałów, oraz dodali Alfa TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiemy do końca, bo żadna ze stron nie wydaje komunikatu. Z reguły TVP o takich zmianach informuje na swojej stronie w centrum prasowym.

Zobaczymy co się wydarzy po północy.

Chyba że w między czasie jakiś komunikat TVP się ukaże.

W przeciwnym razie jest jakiś cień prawdopodobieństwa że Strony doszły do jakiegoś porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...