Skocz do zawartości

Jakim samochodem jeździsz/jeździłeś?


Darek z Ozimka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem Citroenem BX-em 1.4.Bardzo komfortowe auto.Hydropneumatyczne zawieszenie robiło robotę.

Jeździłem też Toyotą Yaris 1.0.

Bardzo mało paliła i była bardzo zrywna.

Obecnie jeżdżę Chevroletem Aveo 1.2

Jest mały i pali 7 litrów benzyny na 100 km.

Jestem zadowolony z tego samochodu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jeszcze chciałbym zamówić nowy samochód z odbiorem w pierwszym kwartale/ półroczu  2022r

Wybór na razie  między Dacią Duster po liftingu w  2021 ( wersja prestige, automat) a modelem  Suzuki SX4 S-CROSS HYBRID( Elegance).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzi dwóch znajomych przy wódce w knajpie i rozmawia sobie.

Popili trochę i przysiadły się dwie "dziewczyny" do towarzystwa.

Jedna z nich zaczyna rozmowę i pada pytanie: Czym przyjechaliście / jeździcie ?

Odpowiedź jednego ze znajomych: To zależy Piątka albo Siódemka.

Jedna z "dziewczyn" zalotnie się dopytuje:  BMW a który model ?

Jeden ze znajomych odpowiada: Nie - Tramwaj linii Pięć albo Siedem.

No to "dziewczyny" jednocześnie stwierdziły że idą przypudrować się i już nie wróciły 🤣

Edytowane przez tweed77
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej żałuje skasowanej Asterki F z 1995, którą dostałem jako pierwsze auto od ojca. Sprowadzona z Niemiec, mały przebieg, dziadek tylko do kościoła jeździł, aż w płot wjechał. Teraz już by stała na żółtych blachach. :) Szkoda, że tak łatwo dałem ją zezłomować.

 

Teraz mam Tourana I 1.6 BiTurbo 102 KM :D, którym można wszystko przewieść, otwierasz bagażnik i wrzucasz, np 6 drzwi. Auto niezniszczalne i niezatapialne. Oprócz tego Opel Crossland 1.2 dla żony.

 

@lakiman: Jak tak Ci się podoba Suzuki to zobacz jeszcze Mitsubishi Outlander. Fajne bryki.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kiler napisał:

najbardziej żałuje skasowanej Asterki F z 1995, którą dostałem jako pierwsze auto od ojca. Sprowadzona z Niemiec, mały przebieg, dziadek tylko do kościoła jeździł, aż w płot wjechał. Teraz już by stała na żółtych blachach. :) Szkoda, że tak łatwo dałem ją zezłomować.

Skoro była zadbana i wjechała w płot, to mogłeś ją wyremontować, nadal byś się cieszył ze swojej Astry F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mama jeździ Jeepem Grand Cherokee zj z 1993 roku, a tata Seatem Toledo z 1998 roku.

Wcześniej, gdy byłem mały, mama jeździła tym samym samochodem co obecnie tata jeździ (11 lat temu służył do wożenia mnie i mojego kolegi do specjalnego przedszkola w Toruniu), zaś ten jeździł wówczas VW Polo I z 1979 roku.

 

Jeep jest duży (taki SUV) i wygodny, spala 20 l gazu na 100 km. Sprawia mojej rodzinie wiele problemów, np. często ulega awariom, a w wakacje cały tył mojego jeepa musiał zostać zrobiony od podstaw (miałem w czerwcu wypadek). Jestem z niego zadowolony.

 

Z Seata też jestem zadowolony, mam go już od dzieciaka i służy mojej rodzinie do dzisiaj. Mniej awaryjny w przeciwieństwie do jeepa. Za to mały i mniej wygodny.

 

VW Polo I moja rodzina miała do 2015 roku, to był mały biały samochód. Wygodniejszy niż maluch, ale mniej komfortowy niż seat toledo. Np. drzwi były tylko z przodu, wsiadając do tyłu trzeba było opuścić fotel.

 

O maluchu nie będę się wypowiadał, bo nie było wtedy mnie na świecie gdy rodzice posiadali ten samochód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2021 o 19:29, Jax napisał:

Obecnie jeżdżę Chevroletem Aveo 1.2

Jest mały i pali 7 litrów benzyny na 100 km.

Jestem zadowolony z tego samochodu.

To tak jak ja, tyle, że ja mam Sedana, a ty pewnie Hatchback skoro piszesz, że jest mały. Do jazdy po mieście jest wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kiler napisał:

 

 

@lakiman: Jak tak Ci się podoba Suzuki to zobacz jeszcze Mitsubishi Outlander. Fajne bryki.

Też  mi się podoba ten model.

Jednak budżet, który chcę przeznaczyć jest  maksymalnie do kwoty ok 110.000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Darek z Ozimka napisał:

Za bardzo wymiary mi nie odpowiadają tego samochodu. 😉

Dzisiaj przetestuję Citroena Berlingo M.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że ja przedstawię historię:

Mój ojciec w 2000 roku kupił Forda Transita 2.5D z 1997 roku w celu wożenia warzyw na lokalne targowisko, niestety na początku 2019 roku Transit strasznie zardzewiał, więc mój ojciec został zmuszony do zezłomowania Transita, w tym samym roku zrezygnował z handlu na targowisku, kilka miesięcy później ojciec kupił kolejnego Forda, ale tym razem model S-Max z 2006 roku z silnikiem 1.8 TDCi, ojciec chwali S-Max'a za niskie spalanie i obszerne wnętrze

 

PS1: Do dzisiaj tęsknie za Transitem, tak mi go szkoda.

PS2: @lakiman Możesz się też rozejrzeć za bliźniakiem Berlingo - Oplem Combo:

https://www.opel.pl/samochody/combo-modele/combo-life/konfigurator.html#/summary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Teraz przyszła pora na opowiedzenie, czym moja mama jeździła. A więc jeździła:

Fiatem 125P z silnikiem 1500 z 1980 roku, mama kupiła go w 1994 roku, zaraz po urodzeniu mojej starszej siostry, obecnie 125P stoi od 2005 roku "pod chmurką", szkoda mi go jest, ale i tak jest zardzewiały, więc tak sobie stoi, stoi i.... czeka na lepsze czasy.

Edytowane przez Darek z Ozimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...