Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, meckbar napisał:

Czyli według Ciebie moduł CYFRA+ HD nie był "sprzętem umożliwiającym odbiór przedmiotowych usług"? I to, że w wyniku wygaszania seca przestaje działać również nie jest żadną zminą?

Wybacz, ale nie widzę sensu polemiki z Tobą.

Nie, to według Ciebie niewspierający nowej technologii tv jest właśnie takim urządzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ta polemika nie ma dłużej sensu.. bo sami adwokaci się znaleźli... którzy nawet nie korzystają z tych usług..  jak coś operator zmienia co powoduje brak możliwości skorzystania z usług a nie jest to narzucone przez regulatora to nie może powodować zmuszenie korzystania z usługi która z tego powodu przestała działać... 

 

Ja już jestem na etapie reklamacji i zobaczymy... mają na to 30 dni.. potem dalszy krok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LorDx napisał:

czarny moduł miał odpowiednie zapisy, będzie oferta wymiany na ultraboxa lub wyłącza treści 4k z umowy.

dlatego najpierw zgłoszenie.. potem reklamacja... i potem dalsze kroki :) 

14 minut temu, bugmenot napisał:

Tak, zabroń się odzywać wszystkim co wykazują jakąkolwiek logikę w myśleniu...

 

Ale o jakiej logice piszesz? o tej że nagle wszyscy są adwokatami operatora.. czy o tej że operator wykorzystując swoją dominującą pozycję może robić z klientami co mu się tylko podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co polskie prawo daje możliwość zrywania umów tylko jeśli wyłączą kanał gwarantowany lub cenę ci zmienią

nie jeśli zmienią technologię lub prawnie jest wymagane jest zabezpieczenie.

dlatego myślę ze stanie na ultraboxie, tam odbierzesz wszystko i ecp nie będzie przeszkodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, escapers napisał:

Ale o jakiej logice piszesz? o tej że nagle wszyscy są adwokatami operatora.. czy o tej że operator wykorzystując swoją dominującą pozycję może robić z klientami co mu się tylko podoba?

 

Robi to od 20 lat. Ty nagle odkryłeś Amerykę i będziesz wszystko zmieniał, z powodu mimo wszystko [beep]oły - bo nie takie rzeczy przechodziły...

 

Używanie modułu CAM w przypadku C+ można porównać do 100 km wycieczki rowerowej, jest możliwa, ale nie narzekaj, że tyłek boli i na łeb pada. Możesz oczywiście założyć petycję, żeby wybudowali zadaszoną ścieżkę rowerową na tej trasie, na pewno znajdzie się paru co to poprze, ale 99% powie Ci, żebyś wział samochód, albo autobus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, drq napisał:

Pomijając wszystkie zapisy to czego oczekujesz? Że operator nie uruchomi ECP?

W najlepszym wypadku będą wymieniać bezpłatnie na dekoder 4k i nie ma sensu płakać, tylko albo docelowo wymieniać, albo rezygnować z operatora.

nie oczekuje tego, to jest nieuniknione.. ECP musi zostać wdrożone.. ale dzwonisz do nich.. piszesz.. aby Ci powiedzieli jaki dokładnie musi być to sprzęt aby spełnił warunki a oni oficjalnie Ci odpisują, że nie musza Ci tego Ci podawać.. WTF.. w jakim kraju żyjemy? Skoro mają mnie w czterech literach to oficjalne zgłoszenie.. potem reklamacja.. a później rezygnacja.. i wybór nowej oferty lub wymiana na dekoder, ale już na normalnych warunkach a nie traktowania z buta... to my jesteśmy klientami i to my za to płacimy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bugmenot napisał:

 

Robi to od 20 lat. Ty nagle odkryłeś Amerykę i będziesz wszystko zmieniał, z powodu mimo wszystko [beep]oły - bo nie takie rzeczy przechodziły...

 

Używanie modułu CAM w przypadku C+ można porównać do 100 km wycieczki rowerowej, jest możliwa, ale nie narzekaj, że tyłek boli i na łeb pada. Możesz oczywiście założyć petycję, żeby wybudowali zadaszoną ścieżkę rowerową na tej trasie, na pewno znajdzie się paru co to poprze, ale 99% powie Ci, żebyś wział samochód, albo autobus.

 

I właśnie przez takie hw naszym kraju tacy jak C+ robią co chcą.. bo z góry na to się godzimy.. po to jest reklamacja.. po to jest rzecznik.. aby w takich sprawach interweniować.. już nie raz tą ścieżkę przerabiałem.. i ze skutkiem niekorzystnym dla operatorów.. czy nawet banków.. 

 

5 minut temu, LorDx napisał:

nie jeśli zmienią technologię lub prawnie jest wymagane jest zabezpieczenie.

tutaj się mylisz, bo jeśli zmiana technologi nie jest spowodowana regulacjami to niestety prawo jest po stronie konsumentów.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent Duda też jest:) Komedia staje się żałosna..zacytowane macie punty w regulaminie mówiące wprost że mogą to i tamto ...no nic...może wam żebyście zostali kupią po flagowcu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, escapers napisał:

 

I właśnie przez takie hw naszym kraju tacy jak C+ robią co chcą.. bo z góry na to się godzimy.. po to jest reklamacja.. po to jest rzecznik.. aby w takich sprawach interweniować.. już nie raz tą ścieżkę przerabiałem.. i ze skutkiem niekorzystnym dla operatorów.. czy nawet banków.. 

 

tutaj się mylisz, bo jeśli zmiana technologi nie jest spowodowana regulacjami to niestety prawo jest po stronie konsumentów.. 

 

Taak. 2 miesiące się poszarpiesz na darmo, a potem będziesz czuł się "wygrany" bo dalI Ultraboxa i men packa na złotówkę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się w ogóle nad postawą reklamacji, przecież nie ma żadnej potwierdzonej daty wprowadzenia ECP.

Na ten moment szkoda czasu i nerwów, może szybciej zrezygnujesz z oferty niż wprowadzą ECP ;)

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania to podpiszę umowę z operatorem telefonii komórkowej na abonament z internetem w pakiecie (bez słuchawki). Włożę kartę SIM do Nokii 3310 i będę składał zażalenia bo brzydki operator nie umożliwia mi korzystania z internetu w moim telefonie. Może da mi flagowego Samsunga jako rekompensatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bugmenot napisał:

 

Taak. 2 miesiące się poszarpiesz na darmo, a potem będziesz czuł się "wygrany" bo dalI Ultraboxa i men packa na złotówkę ;).

 

Chodzi o zasadę. Ultrabox'a już dawno mogłem mieć za zero złotych. Jak pozwolimy sobie aby nami pomiatali to tak będzie.

9 minut temu, umek napisał:

Prezydent Duda też jest:) Komedia staje się żałosna..zacytowane macie punty w regulaminie mówiące wprost że mogą to i tamto ...no nic...może wam żebyście zostali kupią po flagowcu:)

Politykę zostaw dla siebie - pomyliłeś forum lub kanały - o TVP.pis pisze się gdzie indziej.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie biorący własny moduł muszą brać pod uwagę że ta wolność jest obłożona innymi obostrzeniami co dziś widać jak na widelcu.. szarpać się z operatorem w wszystko..owszem można i tak a można jak 99% ludzi wziąć dekoder i mieć wszystko w spokoju.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, drq napisał:

Zastanawiam się w ogóle nad postawą reklamacji, przecież nie ma żadnej potwierdzonej daty wprowadzenia ECP.

Na ten moment szkoda czasu i nerwów, może szybciej zrezygnujesz z oferty niż wprowadzą ECP ;)

 

Ja dostałem oficjalnie mailem informację na zgłoszenie, więc to już jest podstawą reklamacji. Po reklamacji do rzecznika i regulatora i to oni muszą się tłumaczyć nie ja, ale jak tak wolą to bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, escapers napisał:

 

Chodzi o zasadę. Ultrabox'a już dawno mogłem mieć za zero złotych. Jak pozwolimy sobie aby nami pomiatali to tak będzie.

Politykę zostaw dla siebie - pomyliłeś forum lub kanały - o TVP.pis pisze się gdzie indziej.. 

Ale to nie polityka...skoro jest rzecznik to i jest prezydent...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bugmenot napisał:

@escapers To jest oderwane od rzeczywistości, zadufane w sobie korpo, a nie młody startup. Nikt się tam tym nie przejmie. Ale powodzenia ;).

Też tak myślałem kilka lat temu ale po kilku sprawach nawet z powodu jednej interwencji byli zmuszeni do zmiany regulaminów bądź obciążeniem mega wysokimi karami a to tylko dokonałem kilku zgłoszeń.

11 minut temu, umek napisał:

Ale to nie polityka...skoro jest rzecznik to i jest prezydent...;)

rzecznik konsumenta a nie pisu... to jest forum o module CAM i C+ a nie polityce

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PawelTSW napisał:

@escapers biorę popcorn i czekam na Twoją grę z operatorem!

Daj znać jak poszło 

 

Tylko tak dla informacji w ostatnich dwóch latach miałem dwie sprawy które skierowałem do  Rzecznika konsumenta i Rzecznika finansowego (jedna Play, druga Alior Bank) i obydwie wygrane. Więc nawet z dużym można wygrać - i też tam nie chodziło o kasę czy jakąś bonifikatę - po prostu o traktowanie z góry jako podmiotu dominującego z którym zwykły konsument nie jest normalnie spór prowadzić i tez mieli wszystko w swoich regulaminach - więc nie ma co się poddawać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...