Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem cały czas w kontakcie, ale to nie jest raczej kwestia braku doładowania karty bo w menu modułu cam w informacjach o karcie widnieje adnotacja że ważność karty jest do 14.07.2021. Czy miał ktoś podobny problem?

@ircios Trochę siedze w temacie TV i się tym interesuje.

Poza beznadziejnie napisnym softwarem, który ma liczne błedy i jest nie intuicyjny. To Sony KD65XH9096 to naprawdę fajny sprzęt(kupiłem na promocji za 3800zł). 65 cali TV ma 4K@120Hz, HDR, HDR 10+, HLG, Dolby Vision... z kodeków dźwięku poprawnie odbiera nawet AC4 na TVP Kultura:)

Kolory są ładne, czerń też w porzadku, płynność na fajnym poziomie. Android TV sprawia że mamy dużo aplikacji np. Canal+Online i możliwość odbioru Canal+4K w perspektywie myślę kilku miesiecy to udostępnią. Dodatkowo mamy Tidala z dźwiękiem Dolby Atmos. Poza oprogramowaniem do obsługi TV satelitarnej to naprawde nie ma do czego się przyczepić.

 

Edytowane przez piotrek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piotrek93 napisał:

Jestem cały czas w kontakcie, ale to nie jest raczej kwestia braku doładowania karty bo w menu modułu cam w informacjach o karcie widnieje adnotacja że ważność karty jest do 14.07.2021. Czy miał ktoś podobny problem?

@ircios Trochę siedze w temacie TV i się tym interesuje.

To co wyświetla menu jakiegoś tam telewizora z "ładnymi kolorami" to jedno, a to co faktycznie jest na karcie jeśli chodzi o uprawnienia, to drugie. O uprawnieniach nie decyduje tylko jedna data. Chcesz nie mieć podobnych problemów, to kupuj u źródła, a nie przez pośredników, bo tak to się właśnie kończy. Nie masz teraz wglądu do niczego i nawet nie wiesz czy karta jest opłacona i kombinujesz jak koń pod górę, bo ktoś Cię wkręca.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piotrek93 napisał:

Cześć,

przejrzałem dokładnie ostanie 100 kart tego wątku i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu...

 

Zakupiłem na początku roku moduł Platformy Canal+ CAM CI+ z ECP oraz doładowałem pakietem Start+/Eleven/Canal+/4K.

Moduł zakupiłem w sklepie: https://cardsplitter.pl/

Włożyłem moduł do telewizora Samsung 49KU6400 wszystko działało ok, moduł raz na jakiś czas gubił uprawnienia ale potem włączałem na TVP 1 HD i moduł odzyskiwał uprawnienia.

Moduł pracował OK miał wszystkie uprawnienia.

Po zakupie do nowego TV (Sony KD65XH9096) przełożyłem do tego telewizora moduł pracował bez zarzutu, po tygodniu stracił uprawnienia i do teraz nie może ich odzyskać.

Próbowałem już dosłownie wszystkiego - zaktualizowałem telewizor, zaktualizowałem moduł na kanale TV PULS HD, przywróciłem ustawienia fabryczne modułu, przywróciłem ustawienia fabryczne TV,

Kilka dni był uruchomiony kanał TVP 1 HD w celu odzyskania uprawnień, zostało również wysłane żądanie ponowienia uprawnień i cały czas mam błąd: Kanał niedostępny [204]

Nie wiem czy ma to znaczenie ale w moim mieszkaniu jest instalacja zbiorcza dla całego apartamentowca i w tej instalacji jednym kablem jest zsumowana naziemna+13E+19,2E.

 

P.S. Kolejnym problemem Sonego jest ręczne wyszukiwanie kanałów satelitarnych: mianowicie chcąc ułożyć własną listę kanałów z ogólnego satelity mam problem, przy układaniu kanałów

usunięcie jednego kanału powoduje usunięcie go na zawsze i ponowne dodanie kanału jest nie możliwe bez roz[beep]a listy kanałów. Jest to mega irytujące jeśli ręcznie chcemy wyszukać kanały potem skasować duble kanały SD i inne do których nie mamy uprawnień i wtedy wystarczy 1 pomyłka i musimy robić reset listy kanałów.

 

 

Ja korzystam do układania listy programów ten: Sony Channel Editor Ver.1.2.0

przemyć styki karty i modułu 

w ustawieniach modułu sprawdzić datę uprawnień karty

Edytowane przez zabek1441758178
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, piotrek93 napisał:

Cześć,

Zakupiłem na początku roku moduł Platformy Canal+ CAM CI+ z ECP oraz doładowałem pakietem Start+/Eleven/Canal+/4K.

Moduł zakupiłem w sklepie: https://cardsplitter.pl/

 

To wszystko wyjaśnia. Problem znany nie od dziś. Dzwonić do nich i niech zapłacą operatorowi Canal+.

To uprawnienia operator wyśle i obraz u ciebie powróci jak ci ponowią uprawnienia.

Bo zestaw nie jest na Ciebie.

W prepaid nigdy nie było - nie ma C+ 4K.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tweed77 napisał:

 

To wszystko wyjaśnia. Problem znany nie od dziś. Dzwonić do nich i niech zapłacą operatorowi Canal+.

To uprawnienia operator wyśle i obraz u ciebie powróci jak ci ponowią uprawnienia.

Bo zestaw nie jest na Ciebie.

W prepaid nigdy nie było - nie ma C+ 4K.

Było. Jak się kupiło zestaw na kartę to przez miesiąc była pełna oferta Canal+ nawet 4K, a potem trzeba było albo przejść na umowę albo dostać przy telewizji na kartę. Jakieś 2 lata temu były takie zestawy jeszcze z niebieskim modułem NC+

Edytowane przez Jorg1980
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 14:20, meckbar napisał:

Przestanie działać. Karta jeszcze nie złapała deaktywacji, ale to kwestia czasu. 

No na razie dwa tygodnie po wymianie modułu i nadal na jednym abonamencie działają dwie karty i dwa moduły. Niezły bajzel mają tam w tym CANAL+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PawelTSW napisał:

uprawnienia są przecież przecież 2 miesiące :)

Co ma do tego jak długo są uprawnienia skoro w normalnym przypadku powinien dostać dezaktywację po aktywacji nowego zestawu?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, PawelTSW napisał:

@tail# mógłby blokować kartę i działaby do 2 miesięcy 

Nie wiem czy ty nie czytasz tego co on pisze czy udajesz ale napisał wyraźnie że działają oba moduły więc niby jakby miał blokować? To kompletnie nie ma sensu co piszesz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelTSW napisał:

mógłby blokować kartę i działaby do 2 miesięcy

Tylko jak tego dokonać w module operatora? 

 

@tail# jak ktoś ma silną potrzebę pisania to żadne blokady (nawet ECP) nie są go w stanie powstrzymać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tail# napisał:

Co ma do tego jak długo są uprawnienia skoro w normalnym przypadku powinien dostać dezaktywację po aktywacji nowego zestawu?

Właśnie ciekawe bo jak odbierałem nowy moduł CAM to pani w salonie się śmiała, że właśnie w tej chwili jak ktoś ogląda w domu tv to przestanie działać. Po przyjeździe do domu z salonu się zdziwiłem bo jednak działał. No i działa do dziś na dwóch zestawach.

W systemie jak się zaloguję do strefy C+ to widnieje jednak już nr tej nowej karty.

Edytowane przez Jorg1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów i chciałem Was przestrzec /tych, którzy korzystają z modułu CI+ z ECP w dekoderach Vu+ 4K/ przed próbami nagrywania i odtwarzania programów z nowym oprogramowaniem modułu/ końcówka wersji to 02 / gdyż takiej możliwości już nie ma. Canal plus zablokował przed tą funkcją wszystkie kanały kodowane. To nie ma nic wspólnego z ECP.! Pozdrawiam.

Dekoder wszystkie kanały odbiera normalnie, włącznie z 4K i nie ma z tym problemu, ale nie nagrywa i nie odtwarza kanałów kodowanych, jedynie FTA. Dzwoniłem w tej sprawie do Canal+- odpowiedzieli, że nic się nie da zrobić i powrót do poprzedniego oprogramowania nie jest możliwy/tego z końcówką 20/. Prawdopodobnie żaden z dekoderów nie będących od Canal plus już nie ma tej funkcji.Posiadam Ultimo 4k i dotąd z nagrywaniem nie było problemów / mam zaistalowane VTI w wersji 15.0/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...