Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedziałem Ci wcześniej.

Listy głównej nc+ w ogóle nie można edytować na telewizorze. Jest narzucona przez operatora i nie można nic z nią zrobić poprzez menu tv. Jedynie przez program Chansort na komputerze.

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tj. 18.01.2018 roku zostanie udostępniona nowa wersja oprogramowania dla modułów CAM CI+.

Jest to wersja serwisowa nie wprowadzająca żadnych zmian widocznych dla użytkowników.

 

Identyfikator oprogramowania:

 

CAM CI+ nc+: 07.00.10.00.05.01 (poprzednia wersja to 07.00.10.00.05.00),

CAM CYFRA+ CI+: 07.00.50.00.03.01 (poprzednia wersja to 07.00.10.00.03.00).

 

Aktualizacja zostanie przeprowadzona na kanale TV Puls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam wszystkich bez MTV live hd

Jak juz tu w zeszlym roku pisalem rowniez posiadam tv LG model 55C6V Oled 4K z 2016 roku i ciemnosc na Caymanie a wiec nie prawda jest jak to pisze GTI ze nic plus testuje na w/w tv

100 tel na infolinie Nc plus tel do lg wszystko śmiga a mtv nie i koniec.

Czy ta aktualizacja będzie na kanale tv plus hd z 10796 V?

Na chwile obecna brak aktualizacji i ilość aktualizacji w moim module 0!

Edytowane przez Tomuhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem Ci wcześniej.

 

Listy głównej nc+ w ogóle nie można edytować na telewizorze. Jest narzucona przez operatora i nie można nic z nią zrobić poprzez menu tv. Jedynie przez program Chansort na komputerze.

Ok, przyjmuję do wiadomości, że lista główna dla DVB-S w twoim modelu M5572 jest nie do zmiany w żaden sposób.

 

No tak, tylko nie bardzo  zrozumiałem to co napisałeś poniżej.

 

"Na naziemnej / kablówce można przestawiać kanały jak się chce".  Doprecyzuj to dotyczy listy głównej, czy ulubionych. Co masz na myśli "można przestawiać kanały jak się chce" , czyli dokładnie jaki sposób sortowania w liście głównej i liście ulubionych: przesuwanie czy zamiana miejscami teraz mówimy o DVB-T

 

Tu też mało precyzyjnie  "U mnie można przesuwać kanały pojedynczo (góra / dół listy)"  Co znaczy "przesuwać kanały pojedynczo (góra / dół listy)", to dotyczy sortowania listy ulubionych, bo piszesz że w głównej nie można nic zrobić?

Ten zapis "miejscami 2 pozycje (1 - TVP 1 <-> 3 - TVN | po zamianie | 1 - TVN <-> 3 - TVP)", zrozumiałem, że jest to zamiana miejscami dla naziemnej, ale wg Ciebie w jakiej liście- głównej czy ulubionych.

 

Bawiłem się w EURO MU7072 sortowaniem w kanałach naziemnych i tam było tak:

W liście głównej jest możliwość sortowania tylko poprzez zamianę miejscami czyli np. poz.1  zamian z poz.3 i wtedy dany kanał przyjmuje nową numerację, czyli dokładnie jak Ty napisałeś w swoim przykładzie (1 - TVP 1 <-> 3 - TVN | po zamianie | 1 - TVN <-> 3 - TVP).. Nie można przesuwać kanałów.  Jest podgląd o ile pamiętam na prawej stronie.

W edycji listy ulubionych pojawiają się dwie kolumny, w lewej lista główna z numeracją zaciągniętą przy skanowaniu, którą można wcześniej posortować wg powyższego zapisu, czyli zamiana miejscami, w prawej kolumnie pusta - lista ulubionych. Teraz podaję z pamięci (zbyt dużo TV już testowałem ostatnio pod tym kątem). Przenosimy kanały z listy głównej-lewej do listy ulubionych-prawej, które chcemy,  chyba poprzez ich zaznaczenie i później ok lub pojedynczo strzałką, najgorzej bo w ulubionych przyjmują numerację listy głównej i tu jest zonk. Bo dalej jest super, ponieważ można fajnie w liście ulubionych sortować poprzez zaznaczanie w kwadracikach obok danego kanału ptaszek, można zaznaczyć jeden lub wiele różnych kanałów na różnych pozycjach (jakaś grupa np. muzyczne) i później przesuwamy ten jeden lub całą grupę w wskazane miejsce, wszystkie kanały poniżej wskazanego miejsca przesuwają się o tyle miejsc, ile było przesunięte w zaznaczonej grupie. Szybko i sprawnie, tylko po co ta stała numeracja z listy głównej :((( . Cały czas podgląd do sortowanych kanałów. Tak jest dla DVB-T !!!

 

U Ciebie dla DVB-T jest inaczej?

Edytowane przez jawex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przyjmuję do wiadomości, że lista główna dla DVB-S w twoim modelu M5572 jest nie do zmiany w żaden sposób.

Dokładnie tak. Jedynie poprzez eksport listy na pendrive, układnie na komputerze za pośrednictwem programu Chansort i import z pendrive na tv.

 

 

Tu też mało precyzyjnie  "U mnie można przesuwać kanały pojedynczo (góra / dół listy)"  Co znaczy "przesuwać kanały pojedynczo (góra / dół listy)", to dotyczy sortowania listy ulubionych, bo piszesz że w głównej nie można nic zrobić?

Ten zapis "miejscami 2 pozycje (1 - TVP 1 <-> 3 - TVN | po zamianie | 1 - TVN <-> 3 - TVP)", zrozumiałem, że jest to zamiana miejscami dla naziemnej, ale wg Ciebie w jakiej liście- głównej czy ulubionych.

Tak, mogę przesuwać pojedyncze pozycje w górę i dół. Czyli np. przesuwam kanał "4 - Polsat" na pozycje "2" i wtedy otrzymuje nr 2 a reszta za nim podbijana jest o +1. Mogę to zrobić na liście głównej. 

U Ciebie dla DVB-T jest inaczej?

Testuję na analogowej kablówce Vectry.

Dziś tj. 18.01.2018 roku zostanie udostępniona nowa wersja oprogramowania dla modułów CAM CI+.

Jest to wersja serwisowa nie wprowadzająca żadnych zmian widocznych dla użytkowników.

 

Identyfikator oprogramowania:

 

CAM CI+ nc+: 07.00.10.00.05.01 (poprzednia wersja to 07.00.10.00.05.00),

CAM CYFRA+ CI+: 07.00.50.00.03.01 (poprzednia wersja to 07.00.10.00.03.00).

 

Aktualizacja zostanie przeprowadzona na kanale TV Puls.

Szok i niedowierzanie. Po dwóch latach od kiedy nabyłem moduł CAM CI+ nc+ będzie pierwsza aktualizacja ;) Mogliby go jakoś przyśpieszyć by tv zmieniał kanały jak analogowe (marzenie ;) ).

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę w domu dopiero koło 16 to się wtedy wypowiem czy jest już u mnie dostępna.  :roll:

 

Edycja:

 

U mnie również brak aktualizacji póki co. Telewizor ustawiony na kanał 20 - TV Puls HD. Próbowałem wymusić aktualizację poprzez menu modułu CI jednak niczego nie znajduje.

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na infolinie szkoda dzwonić ich wiedza na temat współpracy modulu z tv jest zerowa. Ewentualnie wyślą niwe uprawnienia które niczego nie zmieniają. Ja się juz poddałem bo cała nadzieja właśnie w ewentualnej aktualizacji oprogramowania które by ten problem wyeliminowało. Ewidentny błąd po stronie modułu ale co ich to obchodzi ważne ze klient płaci .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Jedynie poprzez eksport listy na pendrive, układnie na komputerze za pośrednictwem programu Chansort i import z pendrive na tv.

 

 

Tak, mogę przesuwać pojedyncze pozycje w górę i dół. Czyli np. przesuwam kanał "4 - Polsat" na pozycje "2" i wtedy otrzymuje nr 2 a reszta za nim podbijana jest o +1. Mogę to zrobić na liście głównej. 

Testuję na analogowej kablówce Vectry.

 

Czyli wychodzi na to że dla każdego DVB jest inaczej? Jestem w szoku.

 

Podsumowując:

1.Dla DVB-T można sortować:

-w liście głównej poprzez zamianę miejscami i kanały otrzymują nową niezależną numerację

-w liście ulubionych poprzez przesuwanie i kanały mają stałą numerację pobieraną z listy głównej

2.Dla DVB-C można sortować:

-w liście głównej poprzez przesuwanie i kanały otrzymują nową niezależną numerację

-w liście ulubionych brak informacji ???

3.Dla DVB-S można sortować:

-w liście głównej brak możliwości jakiegokolwiek sortowania

-w liście ulubionych brak informacji ???

 

Jeśli popełniłem jakiś błąd to mnie popraw :( i dopisz ewentualnie braki.

Edytowane przez jawex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam kilka ostatnich postów i w związku z tym mam następujące pytanie. Czy w przypadku modułu nc+ CAM CI+ lista kanałów jest zawsze narzucana przez operatora czy tylko w przypadku telewizorów i czy dotyczy to wszystkich modeli telewizorów? Czy na Sony Bravia też lista jest narzucana z góry? Czy w przypadku zakupu tunera z gniazdem CI+ też nie będę miał możliwości ustawienia listy kanałów według własnego upodobania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy wszystko od producenta TV.

 

Osobiście używałem (padły wbudowane 2xDVB-S) starszego Pansonica DT60 modelowo 2013 + moduł NC+( migracja z NC+ MIX na abonament czyli moduł z kodowaniem CONAX, Made by Neotion z 2013) i tam było i jest to rozwiązane w ten sposób.

- lista główna skanujemy dla NC+ i otrzymujemy listę operatora(znana wszystkim), później możemy ją posortować wg własnych upodobań, ale tylko poprzez zamianę miejscami co jest uciążliwe i praktycznie nie do ogarnięcia. Brak podglądu do sortowanych kanałów. Dlatego przechodzimy do poniższej opcji.

- lista ulubionych(jest kilka chyba 4), otwierają się dwie kolumny, lewa to pobrana lista główna posortowana wg kolejności operatora NC+, prawa kolumna to pusta lista ulubionych. Teraz będąc na lewej kolumnie przesuwając strzałka góra/dół wybieramy kanał, który ma być przeniesiony do listy ulubionych i będąc na nim klikamy ok, objawia się to tym, że w liście głównej otrzymał taki jaśniejszy kolor szary. I tak kolejno przenosimy wszystkie kanały, które chcemy z głównej do ulubionych.Tam otrzymują własną numerację od 1 do np 100, najpierw ułożone wg kolejności przerzucanej, czyli jeśli chcemy to już w tym momencie możemy układać własną listę, przenosząc kanały wg własnego uznania i otrzymują nową numerację np. jeśli TVP1 HD z nr."11" w liście głównej przeniesiemy jako pierwszy to w ulubionych otrzyma numer "1" jako drugi TVP2 - z nr "12"  to w ulubionych otrzyma nowy numer "2" itd. . Ale żeby było jeszcze fajniej, to później możemy sobie nadal sortować te ulubione, poprzez ich przesuwanie strzałkami góra/dół i umieszczanie w dowolnym miejscu z nową numeracją. I to jest w miarę prosto i logiczne rozwiązane. Jedynym minusem jest to, że nie ma podglądu przy sortowaniu ulubionych i musimy pamiętać czy przenoszony kanał z listy głównej jest w naszym pakiecie.       

 

Ze względu na to, że szukam nowego TV z DVB-S,  testowałem pod kątem funkcjonalności i sortowania listy DVB-S kilka TV różnych producentów i mam takie spostrzeżenia.

SaMSUNG stary model F6500 sortowanie jeszcze prostsze i fajniejsze jak w moim PANASONIC, cały czas podgląd przy sortowaniu do kanałów w liście głównej i ulubionych, dla odmiany tu sortujemy listę główną poprzez przesuwanie zaznaczonych kanałów, można nawet kilka naraz rozrzuconych po całej liście np. grupę sport lub muzyka,klikamy w okienkach jeden lub kilka kanałów i przesuwamy w wybrane miejsce, gdzie  przyjmuje nową numerację. Jak posortujemy główną to przenosimy do ulubionych, gdzie otrzymują numerację z głównej. Robimy tą ulubioną tylko po to, aby mieć w pętli te 100-150 kanałów bez pozostałych "śmieci".  W przypadku zmiany usuwamy całą ulubioną, nanosimy poprawki w głównej i przerzucamy znów do ulubionych. Podgląd do EPG.

I tylko po co to zostało zmienione w nowych modelach MU, tego najstarsi górale nie wiedzą. Chodź jeszcze nie wszystko przesądzone, bo prawdopodobnie jutro będę miał do testów na weekend Samsung UE55MU6452 i wtedy dokładnie sprawdzę ja kto wygląda.i nie omieszkam tu opisać dla potomnych.

 

 

 

Teraz nowe modele które testowałem:

 

PHILIPS 55PUS6412/12 super sortowanie jak w kompie, tylko nie ten model z Android, wszystko się non stop wiesza, prawdopodobnie problem z obsługą modułu. Obraz z IPS, plamy przy krawędziach, nierówne podświetlenie

Podobno w serii PUS7xxx jest ok z sortowaniem i bez problemu wieszania.

 

PANASONIC  58EX703 jest już do kitu w stosunku do DT60, sortuje się, ale to jakiś koszmar. Długo by pisać. Brak podglądu w EPG. Obraz i wykonanie super.

 

SONY 55XE7096 Jest sortownie, ale o ile pamięta poprzez zamianę miejscami w liście głównej, czyli beznadziejnie, a ulubione przyjmują numerację listy głównej.Chyba nie było podglądu w głównej i ulubionych, Brak podglądu w EPG.

Może SONY na Androidzie będzie miał inaczej, ale to znów trzeba przetestować.

 

Zobaczymy co przyniesie test tego SAMSUNG UE55MU6452.

 

W razie pytań można pisać na priv. lub dzwonić pod numer 572 855 484

Pozdrawiam

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tj. 18.01.2018 roku zostanie udostępniona nowa wersja oprogramowania dla modułów CAM CI+.

Jest to wersja serwisowa nie wprowadzająca żadnych zmian widocznych dla użytkowników.

 

Identyfikator oprogramowania:

 

CAM CI+ nc+: 07.00.10.00.05.01 (poprzednia wersja to 07.00.10.00.05.00),

CAM CYFRA+ CI+: 07.00.50.00.03.01 (poprzednia wersja to 07.00.10.00.03.00).

 

Aktualizacja zostanie przeprowadzona na kanale TV Puls.

Sprawdzałem wczoraj / dzisiaj i brak aktualizacji. Jakieś wieści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie telewizorów rozumiem. A odnośnie tunerów z kieszenią na moduł CAM+? Przymierzam się do zakupu takiego tunera i nie wiem czy jest sens wydawania pieniędzy, skoro będę miał listę narzuconą przez operatora. Jednym z podstawowych argumentów, który przemawia przeciwko korzystaniu ze sprzętu dedykowanego operatora jest brak możliwości sortowania kanałów według własnego upodobania. Dlatego chciałbym pozostać przy własnym sprzęcie. Czy ktoś może używa modułu CAM CI+ na własnym sprzęcie (chodzi mi o tuner, nie telewizor)? Jak wygląda w tym przypadku kwestia sortowania kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tj. 18.01.2018 roku zostanie udostępniona nowa wersja oprogramowania dla modułów CAM CI+.

Jest to wersja serwisowa nie wprowadzająca żadnych zmian widocznych dla użytkowników.

 

Identyfikator oprogramowania:

 

CAM CI+ nc+: 07.00.10.00.05.01 (poprzednia wersja to 07.00.10.00.05.00),

CAM CYFRA+ CI+: 07.00.50.00.03.01 (poprzednia wersja to 07.00.10.00.03.00).

 

Aktualizacja zostanie przeprowadzona na kanale TV Puls.

Czyli trzeba włączyć na kanał TV Puls (lista nc+, nr 20) i odpalić aktualizację bo na innym kanale nie znajdzie??

Sprawdzałem wczoraj / dzisiaj i brak aktualizacji. Jakieś wieści?

Sprawdzałes mając włączony kanał TV Puls?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5-ciu minut stoi na 05% , teraz wskoczyło aktualizacja nie powiodła się. Dalej pisze dostępna jest aktualizacja modułu. (tv philips kanał TV Puls)

 

Kolejna próba aktualizacji i to samo - niepowodzenie. 

Wnuczki oglądają netflixa na LG-ku i nie mogę sprawdzić na nim.

Edytowane przez sjw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba włączyć na kanał TV Puls (lista nc+, nr 20) i odpalić aktualizację bo na innym kanale nie znajdzie??

Sprawdzałes mając włączony kanał TV Puls?

Tak.

Od 5-ciu minut stoi na 05% , teraz wskoczyło aktualizacja nie powiodła się. Dalej pisze dostępna jest aktualizacja modułu. (tv philips kanał TV Puls)

 

Kolejna próba aktualizacji i to samo - niepowodzenie. 

Wnuczki oglądają netflixa na LG-ku i nie mogę sprawdzić na nim.

Czyli coś w trawie piszczy. Sprawdzę u siebie na Samsungu jak wrócę z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,Mi już się udało,moduł zaktualizowany.

Szybciej zmienia kanały? Jakieś inne odczucia? ;)

Edycja:

 

U mnie już też po aktualizacji. Przebiegła pomyślnie i szybko.

 

Zmian w działaniu brak czyli ani lepiej ani gorzej. MTV LIVE działa i działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...