Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, ploomba napisał:

 

Tak z ciekawości zapytam. 

Czy na karcie nagravision (cayman z tego modulu niebieskiego) są też kanały nieparowane? Tzn na najstarszym module Conax, część kanałów jest parowanych a część nie. I część kanałów działa tylko z kartą włożona do oryginalnego modułu, a część kanałów działa, gdy kartę wyjmę i włożę do uniwersalnego modułu tunera. 

Czy na Caymanie z tym niebieskim modułem jest podobnie? 

 

@ploomba W przypadku kart Cayman działających w systemie Nagra, to wszystkie kanały są parowane i nie ma czegoś takiego jak w przypadku kart Conax po platformie n. Karta Cayman będzie działać tylko z urządzeniem z którym jest ściśle w systemie sparowana i wszystkie kanały będą tylko za pomocą tego urządzenia odkodowywane.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 09:48, tail# napisał:

Mógłbyś przestać się już ośmieszać, bo twój poziom niewiedzy nawet w temacie modułów poraża. Jak masz kłopoty z pamięcią to przeczytaj ponownie kilkanaście ostatnich stron, a dowiesz się że nic innego nie ma poza tym że piszecie o jednym i tym samym na temat modułów ECP. Jedni piszą że to winna operatora, a inni że producenta telewizorów. Jakoś nie zauważyłem większych problemów z niebieskim modułem. Sam taki posiadałem i wiem jak działa. Stąd też moja sugestia dla kolegi który pytał że mniejsze ryzyko wystąpienia problemów aktualnie jest na module niebieskim. Jak nie potrafisz tego pojąć, to nic na to nie poradzę.


Nie wiem kto ma kłopoty z pamięcią odnośnie pisania w tym temacie, skoro ja w tym temacie nie wypowiadałem się nigdy w dyskusji o tym czy jest to wina TV czy modułu.
Ja przynajmniej korzystam z modułu i mam jako takie prawo wypowiadać się w tym temacie , w przeciwieństwie do Ciebie gdzie jak sam przyznałeś nie posiadasz już modułu.
Dopiero teraz napisałeś koledze, że polecasz niebieski jako mniej problemowy.
Wcześniej ograniczyłeś się jedynie do :

 

W dniu 22.01.2021 o 07:18, tail# napisał:

Co z tego skoro nie działa poprawnie z większością telewizorów i nie zanosi się na to by to się miało zmienić.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sylwo1962 napisał:

Czy z punktu widzenia technicznego, obraz z dekodera zewnętrznego musi byś zawsze gorszy niż z dekodera w tv(moduł cam)?

Na tak postawione pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Zależy co z czym konkretnie chcesz porównać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim tv LG raczej z niższej półki obraz i dźwięk jest trochę lepszy na tv z modułem, niż na wifibox i nawet ultrabox.

Zawsze mi się wydawało, że powinien być lepszy na dekoderze.

Chyba to ze względu na jakieś straty, wynikające z połączenia przez HDMI. 

Zdaje sobie sprawę że zależy to też od jakości dekoderów w tv , czy zewnętrznym.

W moim przypadku nie wiem co zrobić ,zostać przy module czy przyłączyć się do multiroom z wifiboksem do syna-w jednym budynku.

We wcześniejszych postach pisałem o moich obawach odnośnie tego wifiboxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze (i najważniejsze) odbiór obrazu i dźwięku zawsze jest subiektywny - podobnie jak ze smakiem. Dlatego przede wszystkim należy sugerować się własnymi odczuciami próbując tego, co doradzają inni. Po wtóre zanim zaczniemy porównywać należy "pobawić się" ustawieniami obrazu (lub dźwięku) i dopiero wtedy oceniać. Są w internecie do znalezienia obrazy kontrolne, które ułatwiają ustawianie telewizora (polecam tę stronę --> KLIK). Dwa obrazy kontrolne do pobrania TUTAJ i TUTAJ

Według mnie obraz z moich dwóch TV Panasonic wygrywa w porównaniu z obrazem z dekodera Sagemcom DSI83, który miałem wątpliwą przyjemność krótko użytkować. Ponieważ innych dekoderów natywnych operatora nie miałem to nie będę się wypowiadał. Natomiast porównując obraz z TV oraz VU+ to... różnice trudno mi wyłapać - może z VU+ są kolory nieco żywsze.

Jeżeli chcesz mieć multiroom to szanse na jego uzyskanie z modułem są bliskie zeru. Chyba tylko cesja umowy od jakiegoś byłego "cyfrowicza".

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka podstawowych i być może banalnych pytań dotyczących stosowania modułu CAM CI+ ECP w platformie CANAL+.

Przeczytałem ostatnich kilkadziesiąt stron tego wątku i niestety nie znalazłem jednoznacznych informacji, poza dyskusją na temat nagrywania/nienagrywania na poszczególnych modelach telewizorów oraz kto i dlaczego jest temu winien.

 

Mam aktywną umowę zawierającą multiroom (za 0zł) na starych zasadach. Przy ostatnim przedłużaniu umowy (lipiec zeszłego roku) wymieniłem główny dekoder na Ultrabox 4K (i automatycznie kartę na Cayman). Drugi dekoder to stary SAGEMCOM DSI83 z kartą Cameleon. Zastanawiam się nad wymianą DSI83 na moduł, który włożyłbym bezpośrednio do telewizora (jest kompatybilny wg listy na stronie CANAL+). Nie zależy mi na super jakości (ten telewizor to tylko 43’) ani na możliwości nagrywania (od tego mam główny dekoder). Chciałbym się tylko pozbyć dekodera i drugiego pilota z tego pokoju. W związku z tym proszę o info czy taka wymiana jest formalnie możliwa i z czym się wiąże? Jakiś dodatkowy haracz? Wymiana drugiej karty na Caymana? Wymiana „starego” multiroom na nowy (droższy)? Jeszcze jakieś niespodzianki?

Z góry dziękuję za wszelkie sensowne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dostaniesz teraz za DSI moduł. Trzeba było to ogarniać podczas aneksowania. Jeśli pozostaniesz z dekoderem od MR, to na bank za jakiś czas będziesz miał MR w sieci.

Co do modułu, to niech kolega @lukx95 się wypowie w taj kwesti. Być może pomoże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...