Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, LorDx napisał(a):

Nie zawsze, bo skąd pewność deklaracja słowna jest prawidłowa ? Musza być twarde papiery.

Szczególnie że to nowa umowa.

Państwo musi potwierdzić dane w rejestrze pesel a potem dopiero dalej.

od 1 czerwca możesz zastrzec pesel a firmy mają obowiązek to sprawdzać, w razie podpisania umowy pomimo zastrzeżenia to firma ponosi tego konsekwecje.

Jaka słowna? Co to wymyślasz? Tożsamość potwierdzasz dowodem lub przez mojeID. W przypadku C+ dowodem, bo nie widzę ich na liście mojeID.

Potem sprawdzają w BIK i albo akceptują umowę albo odrzucają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych dowodach niema adresu, muszą to sprawdzić online w rejestrze PESEL, możesz podać co najwyżej adres do korespondencji.

Adres meldunku ten jest zaciągany z baz państwa, tak jak przy wyborach, w urzędach to zmieniasz to wg możliwości.

 

Komornik ma sprawdzić wobec kogo prowadzi czynności i wobec kogo ma wyrok. Nie wiem jak podpiszesz za kogoś protokół zajęcia rzeczy, musi to zrobić ten winny :-)

 

Te samo co powinno C+ sprawdzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia, że nie ma adresu. Jak PESEL jest zastrzeżony, to nie widzą w BIK twojej oceny punktowej (niska, umiarkowana, dobra, bardzo dobra, doskonała) oraz wysokości zadłużenia jeśli takie jest i umowa jest od razu odrzucana. Jak PESEL nie jest zastrzeżony, to widzą wszystko łącznie z twoim adresem oraz zadłużeniem i podejmują decyzją albo akceptować umowę albo odrzucić. Jeśli akceptują, to potem dostajesz link na maila i wtedy ty akceptujesz bądź odrzucasz umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LorDx W bazie Biura Ewidencji Ludności - BELIDO - rejestrze mObywatel jest adres zameldowania a nie adres zamieszkania. W BIK to chyba ostatni adres który podałeś przy podpisywania ostatniej umowy kredytowej - usługi itp. Także nie musi być tożsamy z aktualnym adresem zamieszkania - meldunku - świadczenia usługi.

 

Komornik idzie pod ostatnio znany adres dłużnika lub adres z tytułu wykonawczego, który posiada - próbuje tam przeprowadzić egzekucję majątku. Bo tak stwierdził sąd na rozprawie. Dłużnika nie musi być na rozprawie a jeśli jest to może podać dowolny adres zamieszkania do korespondencji itp.

 

Ty się będziesz musiał tłumaczyć że rzeczy które są u Ciebie nie należą do dłużnika. Udowadniać komornikowi że dłużnik nigdy tu nie mieszkał - nie ma u Ciebie jego rzeczy.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tweed77 napisał(a):

@LorDx Komornik idzie pod ostatnio znany adres dłużnika lub adres z tytułu wykonawczego, który posiada - próbuje tam przeprowadzić egzekucję majątku. Bo tak stwierdził sąd na rozprawie. Dłużnika nie musi być na rozprawie a jeśli jest to może podać dowolny adres zamieszkania do korespondencji itp.

 

 

Ty się będziesz musiał tłumaczyć że rzeczy które są u Ciebie nie należą do dłużnika. Udowadniać komornikowi że dłużnik nigdy tu nie mieszkał - nie ma u Ciebie jego rzeczy.

Komornicy mają teraz takie narzędzia że nie potrzebują jeździć i szukać dłużnika, uwierz że 15 minut wystarczy żeby poznać gdzie, pracuje, mieszka, ile i w jakich bankach ma konta które można zająć, to już nie te czasy że komornicy jeździli po domach i zabierali co leci, takie akcje tylko do egzekucji z firm, nieruchomości, samochodów, maszyn itp mają miejsce, jak ktoś ma w UJ kasy do oddania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tweed77 napisał(a):

W BIK to chyba ostatni adres który podałeś przy podpisywania ostatniej umowy kredytowej - usługi itp. Także nie musi być tożsamy z aktualnym adresem zamieszkania - meldunku - świadczenia usługi.

W BIK jest adres zamieszkania oraz korespondencyjny, w bankach to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Nie ma znaczenia, że nie ma adresu. Jak PESEL jest zastrzeżony, to nie widzą w BIK twojej oceny punktowej (niska, umiarkowana, dobra, bardzo dobra, doskonała) oraz wysokości zadłużenia jeśli takie jest i umowa jest od razu odrzucana. Jak PESEL nie jest zastrzeżony, to widzą wszystko łącznie z twoim adresem oraz zadłużeniem i podejmują decyzją albo akceptować umowę albo odrzucić. Jeśli akceptują, to potem dostajesz link na maila i wtedy ty akceptujesz bądź odrzucasz umowę.

Obawiam się że to zastrzeżenie będzie widoczne tylko w bazie PESEL, nie wiem co ile BIK jest aktualizowany ale to całkiem inna baza, w mobywatelu możesz to zrobić online. powinno być od razu widoczne.

 

Co więcej jeśli masz zastrzeżony pesel musza ci powiedzieć ze musisz go zwolnić z zastrzeżenia w celu podpisania umowy. Nie można odrzucić możliwości podpisania umowy tylko z faktu że ktoś korzysta z praw ustawowych, chyba że wyraźnie odmówi wykonania tej czynności. Muszą to sprawdzać czy im się podoba czy nie.

Będą jaja z tym w punktach stacjonarnych, jak wtopią będzie szukanie winnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy na Twoje dane będzie składany wniosek o kredyt lub pożyczkę, instytucja finansująca sprawdzi w BIK status Twojego zastrzeżenia (pod warunkiem, że ta instytucja finansująca przystąpiła uprzednio do systemu Zastrzeżenia kredytowego). Jeśli instytucja finansująca otrzyma informacje o włączonym zastrzeżeniu - nie udzieli finansowania.

 

Z PESEL jest tak samo, tylko tutaj instytucja finansująca nie musi przystępować do systemu zastrzeżenia PESEL, bo to reguluje już ustawa.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaś Fasola napisał(a):

Nic nie muszą, zastrzegając Pesel licz się sam z konsekwencjami. 

Chyba lepiej mieć problemy z zastrzeżonym peselem i brakiem zgody niż z niezastrzeżonym i np. kredytem o którym nie wiedziałeś o ile dostrzegasz różnicę, bo po tym co piszesz to chyba nie bardzo.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

TV Sony + Moduł CI TNK HD na kartę 

Kod błędu 6 nie może zdekodować na kanałach TVP1,2 Stopklatka

Reset TV do ustawień fabrycznych nie pomaga

Normalnie kanały Ale kino, Kino polska działają pakiet ważny do grudnia 2024, odświeżanie sygnału nic nie  daję, przychodzi tylko komunikat na tv do kiedy ważny pakiet. 

Jak sobie poradzić ?

Edytowane przez Darek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aihq7lJ.jpeg

55 minut temu, opensource napisał(a):

Wyszukać ponownie z poprawnymi parametrami niedziałające kanały.

 

Gdzie szukać tych odpowiednich poprawnych parametrów ?

Czy w każdym kanale nie działającym, zmieniać parametry ?

Edytowane przez Darek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Na wstępie się powitam, bo to mój pierwszy post na forum.

 

Piszę do Was z zapytaniem o Moduł CAM CI+ 4K od Canal Plus.

 

Do tej pory (umowa z Polsatem jeszcze prawie 1,5 roku...) korzystałem z Polsat Boxa z dekoderem pozwalającym na korzystanie z TV zarówno z anteny i Internetu. Z racji, że dekoder przez Internet spełniał moje oczekiwania nie montowałem nawet anteny (leży nierozpakowana).

Niestety Polsat mnie oszukał i najpierw stracili prawa do I ligi, potem LM, a na koniec zabrali Ekstraklasę - czyli 3 powody dla których wziąłem ich pakiet...

 

No więc jestem zmuszony do sięgnięcia po Canal+ głównie ze względu na Ekstraklasę.

Jako, że zależy mi na Ekstraklasie od razu zakupiłem Canal Plus Online, żeby sprawdzić jak działają sportowe kanały przez aplikację w TV. W porównaniu do aplikacji Polsatu Box Go jest o niebo lepiej - lepsza jakość, lepsza płynność, ale porównując jakość obrazu i sygnału z tym co oferuję Canal Plus Online, a oferuje dekoder Polsatu przez Internet różnica jest niestety zauważalna - o wiele gorsza płynność obrazu na niekorzyść Canal Plus Online.

 

Dlatego rozglądam się za czymś co najmniej boleśnie zakotwiczy mnie w C+.

Mam telewizor Philips 65OLED707/12 i zależy mi na jak najlepszej płynności obrazu i jakość (także w 4K).

Z tego co już się rozeznałem rozważam trzy opcje.

1. Moduł CAM CI+ 4k (czy mogę wykorzystać moją antenę z Polsatu?) 

2. Zwykły dekoder 4K (czy mogę wykorzystać moją antenę z Polsatu?)

3. Dekoder przez Internet 4K

 

Czy moduł CAM CI+ potrafi uzyskać tak samo dobrą jakość obrazu jak dekoder? Czy moduł potrzebuje satelity? Czy mogę wykorzystać moją antenę z Polsatu do dekodera/modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...