Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To niestety tylko i wyłącznie wina Sony która stosuje własne API w systemach.   Po prostu Sony postawiło na własne  nagrywarki PRV współpracujące z TV ograniczając nagrywanie bezpośrednio dla użytkowników w odbiorniku. 

 

Akurat działa nagrywanie bez problemu w niektórych TV Sony nawet nowych OLED np. w Sony 65AF9 Master Series OLED, głównie z Androidem, wystarczy podpiąć pena, sformatować go w formacie wymaganym koniecznie przez TV i nagrywa. 

Pena nie da się odtwarzać w żadnym innym urządzeniu, jest szyfrowany i parowany z TV.  

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timeshift jest funkcją nagrywania i też dokładnie o tym pisałem wspominając o nagrywaniu.

Różnica tylko w tym że nagrywanie uruchamiasz z przycisku REC a timeshift musisz z pauzy pauzując obraz. Nie startuje automatycznie na każdym programie.  

 

Niestety programów z timeshiftu nie zawsze zapisuje i  są często  kasowane po wyłączeniu timeshiftu albo przełączeniu na następny program.

 

 

 

p.s Taka ciekawostka . W większości Sony co widziałem timeshift działa bez problemu  ale trochę inaczej i nie na USB  tylko przez internet.

TV działają w trybie Youview albo Freeview dla programów w UK w brytyjskich modelach TV, nawet pena nie potrzeba, wszystko odtwarza potem na streamie. Niestety polska naziemna nie dysponuje takimi możliwościami a w  tunerach sat operatorów jest to zintegrowane z odbiornikiem abonamentowym i brak obsługi programowej przez oprogramowanie TV.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

 

 

 

@czerstwy ultimo 4k aż taki nie był dobry dla modułów z tym jednym czytnikiem, lepszy był Duo 4K  a aktualnie Duo 4k SE gdzie przynajmniej są dwa czytniki. 

Nie wiem o czym piszesz mam Vu Ultimo4K i mam dwa czytniki kart i miejsce na dwa moduły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloty a obsługa modułu w slocie  to co innego, Ultimo 4K ma TYLKO 1 czytnik z dwoma wejściami tak jak większość tanich tunerów z dwoma slotami. Moduły są przełączane i działa tylko jeden.  

Duo 4K  albo  Duo 4k SE mają po 2 czytniki i każdy z własnym wejściem. Mogą działać obydwa na raz. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2023 o 08:38, meckbar napisał(a):

Time shift działa bez problemu w TV Panasonic

Na LG też bez problemu. 

14 godzin temu, jakub3522@poczta.onet.pl napisał(a):

Kiedyś czytałem, ale nie mogę teraz znaleźć, że można by było kupić nowy moduł (ok. 500 zł) i by działało. Pytanie czy to prawda? 

Time shift nadal nie będzie działać na Sony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ircios napisał(a):

Time shift nadal nie będzie działać na Sony. 

Nie byłbym taki pewien. Jeżeli ma na myśli moduł UNICAM, a blokada Time shift wynika ze standardu CI+ to być może nastąpiłoby "cudowne uzdrowienie". Przynajmniej tak jest w przypadku HD+. Oryginalny CAM blokuje nagrywanie, a UNICAM nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości TV Sony nie działa chyba że poprawiono w firmware dla konkretnego modelu i serii.

Z kolei po aktualizacji  firmware która ma to naprawiać  jest problem z wielkością TV  bo mniejsze modele praktycznie nic nie zyskują poprawek a inne modele w obrębie tego samego modelu i serii o największych ekranach poprawki dostają i im działa. Czyli możesz mieć 40-60 calowy TV Sony który nie dostanie aktualizacji ale model 60 i wyżej calowy będzie już ją miał. 

Sony ma gdzieś klientów z małym zasobem kasy  i zajmuje się tylko konkretnymi poprawkami firmware dla swoich flagowych i największych rozmiarowo TV klasy Premium  co za tym idzie najdroższych wyrobów. 

 

W nowych modelach z ostatnich 1-2 lat to już praktycznie wcale nie działa timeshift a nawet nagrywanie często kuleje. 

P.S.

W Sony jak chce się skorzystać z możliwości cofnięcia należy najpierw załączyć nagrywanie programu , a potem normalnie przejść do listy odtwarzania nagrań i tam uruchomić program nagrywany, można go dowolnie przesuwać od czasu startu do czasu aktualnego nagrania.

Ot, taki pseudo timeshift . 

 

Nawet nie zauważałem wcześniej  że jest problem aż taki u innych  z tym timeshiftem bo w UK działa ale za pomocą innego typu usługi równoległej z nadawanymi programami.   :P

 

 

@meckbar   nie wynika ze standardu modułu  bo nagrywany jest zdekodowany strumień a do odtworzenia moduł nie jest potrzebny .   Moduł jako odrębne urządzenie po prostu nie obsłuży timeshiftu bo potrafi odtwarzać w danym momencie tylko jeden strumień czyli nie może nagrywać i odtwarzać tego co już nagrał.  

 

Nie nagrywanie przez moduł programu czy możliwość nie używania timeshiftu wynika tylko ze standardu ECP gdzie nadawca czy właściciel praw może sobie zablokować możliwość nagrywania całkowicie. W Polsce żaden operator jeszcze nie używa ECP.  

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ile było w sumie  bo mnie to mało obchodzi. Poprawiam jak program nie działa albo dodaję jak jest jakiś nowy interesujący. 

Nie chce mi się całych list używać,  to chyba ponad 300 programów z dublami i radiem. Korzystam z własnych tematycznie ułożonych ulubionych tak ze 100 programów może w sumie. 

Poprawka czy dodanie programu to kilkanaście sekund tylko wiec jakiekolwiek zmiany nie wpływają raczej na oglądanie programów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich może dwóch miesiacach były zmiany przy Dorcel i Motowizji a Ty twierdzisz że zrobiłeś 2-3 przez dwa lata🤣 A było tego duzo więcej w ciągu roku HBO2,HBO3,jeden z Cinemaxów,kanały BBC.... Ogólnie rocznie przy własnym sprzęcie jest tego troche choć ostanio tylko zmiany a nie nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@czerstwy Pojawienie sie kopii programów HBO  nie jest zmianą skoro odbieram cały czas.  Jak byś nie zauważył HBO jest kopiowane 3x. 

Dorcel czy Motowizjię może i widziałem na liście ale pojęcie o programach mam zerowe, nie oglądam. 

 

Jeśli czego nie oglądam to po co mam wiedzieć że program ma jakiekolwiek zmiany ?    Jeśli były jakiekolwiek to kompletnie nie miałem pojęcia,   tuner sam aktualizuje sobie  pełną listę kanałów z satelity kiedy działa, tak samo co jakiś czas pełne aktualne listy operatorów z których jak pisałem nie korzystam i tak wcale. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...