Skocz do zawartości

Panorama


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak jeden pisowiec się ostał w TVP. 😃 Michał Lorenc wyróżniony został nagrodą im. Lecha Kaczyńskiego. Kompozytor muzyki do filmu "Smoleńsk". 

 

Czy za oprawę muzyczną do programu informacyjnego kompozytor otrzymuje jednorazowe tantiemy, czy ma wypłacane prawa autorskie dopóki jingle są wykorzystywane przez stację?

Edytowane przez swordfish
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest dobry pomysł. Właśnie dlatego serwisy są w różnych godzinach, żeby na przykład ci, którzy mogą oglądać telewizję dopiero wieczorem, też mieli szansę zobaczyć informacje. Poza tym 4 osoby to jest optymalny skład, szczególnie gdyby na przykład jedna z nich wypadła na jakieś L4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma do rzeczy? Panorama to magazyn TVP2. Nie każdy ogląda TP Info. TVP1 i TVP2 mają dużą większą widownię i te magazyny informacyjne są właśnie dla tych którzy chcą obejrzeć serwis w pigułce, a nie kanał informacyjny.

Podobnie przecież robi Polsat z Wydarzeniami na innych antenach poza Polsat News.

A gdy obecnie Wydarzenia 24 i wszystkie wydania Wydarzeń są dostępne z MUX1 o podobnym zasięgu do innych kanałów Polsatu naziemnie, także emisja Wydarzeń na innych antenach wydaje się nie mieć sensu. A jednak są i będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pasjonat napisał(a):

Ale mają TVP info więc ci, którzy nie obejrzą podsumowania dnia obejrzą TVP info lub na stronie internetowej.  Mamy 2024 rok, a nie 1970. 

Argument z przytaczaniem roku pominę, bo to jest kompletnie irracjonalne. Natomiast chodzi mi o to, że na przykład ja czasem wolę wieczorem obejrzeć Panoramę czy inny tego typu program, w którym całość mam w ramach jednego serwisu, niż serwis w stacji informacyjnej, który często może dotyczyć tylko jednego pilnego tematu.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie każdy ogląda TP Info

Tvp info ma taki sam zasięg co tvp 1, w telewizji naziemnej jest. 

 

7 minut temu, Kirk napisał(a):

, niż serwis w stacji informacyjnej, który często może dotyczyć tylko jednego pilnego tematu

To wtedy najlepiej poczekać na inne tematy lub na powtórkę o północy 19:30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pasjonat napisał(a):

To wtedy najlepiej poczekać na inne tematy lub na powtórkę o północy 19:30. 

Tylko co w sytuacji, gdy trwa jakaś relacja z pilnego wydarzenia, która nie wiadomo, kiedy się skończy? A pomysł z powtórką to jest kompletnie od czapy. O północy to zazwyczaj już nie mam zbytnio ochoty oglądać informacji, szczególnie powtórkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pasjonat napisał(a):

Tvp info ma taki sam zasięg co tvp 1, w telewizji naziemnej jest.

Podobnie jak Polsat i Super Polsat ma podobny obecnie zasięg co Wydarzenia 24. A mimo to serwisy Wydarzeń są obecne w Polsacie i Super Polsacie.

Tak to działa.

Nie każdy chce oglądać kanał informacyjny, ale odpowiada mu serwis w pigułce na głównej antenie.

Teraz, pasjonat napisał(a):

To masz internet więc sprawdzisz informacje niezależne co telewizja narzuca. 

Nie każdy ma internet i umie się nim posługiwać, a już na pewno nie starsze pokolenie widza naziemnego. Jak zwykle masz jakieś dziwne argumentacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pasjonat napisał(a):

To masz internet więc sprawdzisz informacje niezależne co telewizja narzuca. 

W internecie to ja z racji swojego zawodu sprawdzam informacje przez cały dzień, a wieczorem to właśnie mam ochotę zobaczyć, co redakcja danego programu uznaje za informacje na tyle ważne, by je podać telewidzom. Poza tym są też dni, jak weekendy bez dyżurów, święta czy urlop, gdy nie sprawdzam co 20 minut portali, żeby sobie detoks zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 14 I 15 nie ma podsumowania informacji i co ty na to?

1 minutę temu, Kirk napisał(a):

Poza tym są też dni, jak weekendy bez dyżurów, święta czy urlop, gdy nie sprawdzam co 20 minut portali, żeby sobie detoks zrobić.

Ja 365 dni w roku patrzę na informacje w Internecie w święta, w weekendy, zawsze.  media społecznościowe itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pasjonat napisał(a):

O 14 I 15 nie ma podsumowania informacji i co ty na to?

Bo zazwyczaj o tej godzinie się nie robi podsumowań, w Polsce się coś takiego nie przyjęło.

5 minut temu, pasjonat napisał(a):

Ja 365 dni w roku patrzę na informacje w Internecie w święta, w weekendy, zawsze.  media społecznościowe itd. 

Powiem tak - dopóki nie zostałem dziennikarzem to też myślałem że się da tak nawet przez 366 dni. Ale odkąd jestem w tym zawodzie to wiem, że poza czujnością też jest potrzebny czas na pewne oddalenie się, na to by się ograniczyć właśnie tylko do wieczornych serwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 15:00 to bym nie powiedział że robienie podsumowań się w Polsce nie przyjeło. Mam tu na myśli robienie programu „15 na żywo" przez stacje TVN24. Dodatkowo o 15:50 jest jedno z bocznych wydań „Wydarzeń" w Polsacie. Poza tym TVP Info w poprzedniej ramówce miało swoje  podsumowanie dnia w „Info Dniu" o godzinie 15:30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kirk napisał(a):

niż serwis w stacji informacyjnej, który często może dotyczyć tylko jednego pilnego tematu.

Mało jest takich pilnych tematów góra kilka godzin lub kilka dni potem wracają inne tematy np. materiał z 19:30 jest powtarzany w następny dzień na antenie Tvp info. Ja przyzwyczajony do Internetu, ja nie widzę różnicy, tam i tutaj to ekran tylko w Internecie mam różnorodność informacji itd, w telewizji tego nie ma. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...