Skocz do zawartości

Amazon Fire TV Cube & Fire TV Stick


Toma441
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Viaplay na jednym Fire sticku zainstalował się i wyświetla ikonę na drugim jest pole wyboru bez ikony Viaplay.
Player wprawdzie się zainstalował ale nigdzie nie ma ikony żeby wejść do aplikacji, da się otworzyć sposobem wchodząc w Aptoide TV i wyszukując tam TVN Player

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FazaFm napisał:

Viaplay na jednym Fire sticku zainstalował się i wyświetla ikonę na drugim jest pole wyboru bez ikony Viaplay.
Player wprawdzie się zainstalował ale nigdzie nie ma ikony żeby wejść do aplikacji, da się otworzyć sposobem wchodząc w Aptoide TV i wyszukując tam TVN Player

Gdzie kupiłeś firesticki? Amazon czy allegro?

 

U mnie wszystkie aplikacje instalowane recznie z plikow .apk nie mają ikonki. Dotyczy to konkretnie dwóch w ten sposób zainstalowanych: Viaplay i TVP Vod. Obu apek nie ma oficjalnie w appstore.

 

TVN Player masz w appstore, o ile kupiłes sticka w wersji międzynarodowej na Amazon.pl Jesli na allegro tzw wersje amerykańską, to różnie może z tym być.

W dniu 24.01.2022 o 18:16, lucky napisał:

Nic nie klatkuje, jakość jest naprawdę dobra.

Niestety przy ustawieniu matrycy na 60 Hz, na kanałach sportowych C+ występuje minimalne klatkowanie co kilka sekund, dokładnie tak jak na C+ Box i MiBox. Ustawienie automatycznego dopasowania nic nie daje. Podobna opcja jest tez zresztą na typowo Androidowskich boxach. Z tego co wyczytałem to aplikacje korzystające z tej funkcji można policzyć na palcach jednej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego mam z amazon.pl drugi kupilem 2 lata temu na allegro. Na tym drugim co ciekawe można zainstalować ze sklepu canal+ online polsat go ale juz polsat box go i player tvn mają blokadę i widniej obok nich napis niedostępne. Można też zainstalować cda i wp pilota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FazaFm Hmm... To ciekawe. Ja mam ten najnowszy model z Amazon.pl i wszystkie wazniejsze polskie serwisy są dostępne, w tym Player, czy obydwa od Polsatu. Brakuje tylko TVP VOD i Viaplay. Z kolei na allegro jest wersja amerykanska tego sticka (z przyciskiem Hulu i Disney+ na pilocie) i w komentarzach ludzie narzekają na problemy z polskimi serwisami i brak polskiego menu.

 

Może zainstaluj wolf launchera. Wtedy wszystkie apki będą dostępne po zainstalowaniu z pliku apk. I wszystkie beda miały ikonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FazaFm ale z plików .apk też nie da rady zainstalować? 

 

Pisałeś że Playera zainstalowałeś, ale nigdzie go nie ma. Na Wolf Launcher bedzie ta apka widoczna.

 

U mnie np. po zainstalowaniu tego launchera pojawił się serwis Amazon News, którego na domyślnym launcherze nigdzie nie spotkałem.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
12 godzin temu, Matheusz napisał:

Łap plik. LINK 

 Sprawdzisz to daj znać.
 

Działa, wielkie dzięki kolego. Właśnie przez telefon wytłumaczyłem córce jak zainstalować i wszystko śmiga. Po zainstalowaniu, trzeba wyjść z aplikacji i uruchomić ją ponownie i wtedy jest ok. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Trochę odkopię post bo widzę ze ma już rok. 

 

Mam problem z fire stickiem i liczę po cichu na wsze wsparcie lub kierunek gdzie szukać błędu/rozwiązania.

 

Przechodzę kolejne etapy w wybór języka / logowanie do WIFI, następnie logowanie (komputer lub telefon) do Amazona ( testowałem na COM /DE/ PL), wpisanie w zakładce code kodu który pojawia się na ekranie TV, dochodzę do momentu logowania do konta amazon przez FS i za każdym razem wywala mi błąd niezgodność loginu lub hasła.

Po wpisaniu kodu z ekranu w moim koncie amazon nie widzę nigdzie że ma przypisany FS do konta. 

 

Oczywiście bez logowania do konta Amazon, po zalogowaniu do WIFI szuka aktualizacji i tu się wysypuje, informuje że ma błąd i nie może zaktualizować FS.

To co już próbowałem to: Zmiana hasła w Amazon i logowanie po kilku minutach. Druga opcja następnego dnia. (zawsze FS wyłączny z prądu żeby się zresetował) ale kończy się zawsze na tym samym etapie logowanie i informacja że login lub hasło jest nieprawidłowe. Próby logowania na nr telefonu i email

 

FS kupiony w DE, teraz nie mam nawet paragonu więc nie mam jak zareklamować, do tego już nie pracuję w DE więc trochę daleko jechać żeby złożyć reklamację.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Udało mi się aktywować automatyczną zmianę odświeżania przy pomocy aplikacji Refresh Rate. Trzeba było chwile pokombinować z nadaniem odpowiednich uprawnień, ale dało radę.

 

Teoretyczne w systemach Amazon Fire TV istnieje coś takiego jak AFR, ale jest on dostępny tylko w Prime Video i chyba od niedawna w Netflixie

 

Przy pomocy Refresh Rate, serwisy takie jak C+ Online, Viaplay, Polsat Box Go przełączą się automatycznie na 50Hz, natomiast YouTube, HBO Max, Apple TV, Disney+ itd. pozostaną na 60Hz.

 

Jak ktoś jest zainteresowany, to mogę napisać tutaj co należy zrobić krok po kroku.

 

Korzystam z tego sposobu na tym urządzeniu od niedawna, ale póki co wszystko śmiga elegancko, tak jak miało to miejsce na Chromecast 4k i HD

 

Pozdro

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie dlaczego na jednym koncie Canal+ online mogę się zalogować do tego serwisu, a na innym nie? Mam Fire Sticka 4K (nie Max). Będę wdzięczny za podpowiedź jak sobie z tym poradzić. Oczywiście konto aktywne i opłacone. Na innych urządzeniach ładnie się loguje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dziwna sprawa..: Używałem Aptoide do instalacji niektórych apek. Obecnie mam problem z poruszaniem się kursora w Aptoide - kursor przemieszcza się normalnie w tracie wyszukiwania, a później po wyborze aplikacji działa tylko prawo/lewo bez możliwości najechania na "instaluj".

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...