Skocz do zawartości

Amazon Fire TV Cube & Fire TV Stick


Toma441
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem tego sprzętu. Kiedyś miałem fire tv w soundbarze, ale niestety głośnik nagle odmówił posłuszeństwa. Oczywiście była to wersja na rynek brytyjski i na dobrą sprawę mialem tam tylko Netflixa, bo nawet Prime miał blokadę regionu, ale samo fire tv wspominam bardzo dobrze. Pod względem szybkości działania, responsywności, poruszania się po całym systemie, moim zdaniem - szczebel wyżej od mi boxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tyrla dzięki za udostępnienie mojej wrzutki z peppera.
Dodam, że osobiście zamówiłem tego Sticka z niemieckiego mediamarktu bez pośredników i wyszedł mnie 184zł, czyli 125zł taniej niż na polskim Amazonie, na dodatek dojdzie jeszcze przed oficjalną premierą u nas. Paczka już jest w Polsce. d938efe3de0879c8540bfc171cca9a61.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Toma441 wejdź na moją okazję na pepperze, którą podesłał @tyrla. Tam masz opis jak to zrobić.
Dodam, że gwarancji na dostawę nie ma. Potrafią zawrócić. Ja zamawiałem już u nich 4 razy to 3 paczki przyszły. Jedną zawrócił DHL. UPS natomiast do mnie zawsze dowiózł.
Ja mam czas, nigdzie mi się nie spieszy to próbuje. Jak zawrócą to 3,4 dni i kasiurka z powrotem na koncie, także tyle co czas. Ale dla takiej cebuli warto.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem  polskie aplikacje nie są oficjalnie wspierane w wersji sticka przeznaczone na DE , a treści z Prime Video są wykastrowane do Oryginals. 
Przez ADB można wszystko przesłać 😂, chodziło  mi o oficjalne wsparcie danych aplikacji takich jak Canal + Online czy wp pilot etc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jackpol napisał:

Czyli jednym słowem  polskie aplikacje nie są oficjalnie wspierane w wersji sticka przeznaczone na DE , a treści z Prime Video są wykastrowane do Oryginals.

 Nic w Prime Video nie jest wykastrowane, od kilku miesięcy działa identycznie jak apka np. na LG.

 

Oficjalnie w PL Fire Stick startuje 15-go, wtedy pewnie będą dostępne apki WP czy C+. Więc albo poczekaj, albo wgraj przez ADB, a jak nie chcesz / nie umiesz wgrywać przez ADB to weź Xiomi, box C+ czy Chromecast 4 - żadna filozofia.

 

Ja lubię Fire TV, bo Kodi, Netflix, Prime TV, NFL Game Pass i SmartTube chodzą bez zacięć, system jest dobrze zoptymalizowany, w wersji 4K jest synchronizacja wyświetlanych klatek (działa z Kodi) - ogólnie wszystko czego potrzebuję, do tego jak się złapie np. w Black Friday za 150 zł to jest to super sprzęt za małą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aleksej Fire Sticka masz z DE czy z USA ? Ja mam kupionego kilka lat temu z USA  i w Amazon Video Prime nie wyświetlają się treści z polskiego regionu , tylko i wyłącznie produkcje oryginalne i z licencją na wszystkie regionu. Poczekam do 15 tego może wypuszczą jakąś aktualizację i wprowadzą region do wyboru a nie tylko spolszczony interfejs. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackpol wypróbuj to narzędzie.
https://apkpure.com/pl/morelocale-2/jp.co.c_lis.ccl.morelocale

Jakiś czas kumpel miał sticka przywiezionego ze stanów i pamiętam jak takim programikiem wymuszał zmianę kraju i regionu na Polskę. Jak dana aplikacja miała swój odpowiednik w języku PL to w takim wyświetlała. Pokazywał mi na przykładzie Prime Video. Do jej obsługi wrzucił sobie też Mouse Toogle, bo ta apka nie obsługuje pilota. Warto sprawdzić.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z USA i to dwa sticki, oba mają wszystkie treści na prime video jak na apce LG. Do tego mam jeszcze fire tv 1st i 2nd gen i też apka prime ma to wszystko co na LG.

 

Sprawdź czy są aktualizacje apki oraz samego sticka. Ewentualnie otwórz zmianę konta na apce i zarejestruj ponownie przez stronę amazon.pl/code

Dzisiaj pojawiły się apki Canal+, UPC TV Go, i WP Pilot.

Edytowane przez aleksej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie posiadam juz od ponad roku amazon firestick 4k zakupiony w uk na amazonie i odtwarzam wszystkie polskie mozliwe aplikacje na ktorych mi zalezy.

Wielu pisalo ze nie ma mozliwosci sciagania apek z google play ale jest tak zwany downloader ktory sciagnie kazda mozliwa apke .

Polsat box go, player.pl, tvp vod, viaplay, dazn i wiele wiele innych. 

Mozna rowniez wgrac vpn i wtedy swiat stoi przed wami otwarty 😁

Nie mialem jeszcze zadnych problemow z polskimi jak i zagranicznymi apkami.

A korzystam z naprawde pokaznej kolekcji.

Naprawde polecam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak stick dedykowany na konkretny rynek, możemy mieć tylko opakowanie. Działa wszystko jak powinno i wyszukuje polskie aplikacje o ile jesteśmy zalogowani kontem amazon.pl, stare konto prime video jest domyślnie ustawione na U.S. stąd może być brak polskich aplikacji oraz jakieś problemy z ofertą prime, można w ustawieniach jonta zmienić kraj na Polskę, lub skorzystać z promocji i mieć w pełni polskie konto.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rudziol napisał:

posiadam juz od ponad roku amazon firestick 4k zakupiony w uk na amazonie i odtwarzam wszystkie polskie mozliwe aplikacje na ktorych mi zalezy.

Masz możliwość użycia apki Developer Tools Menu lub czegoś w tym rodzaju? Chodzi o podglądanie parametrów streamu jak bitrate itd.

Coś takiego:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już FireSticka u siebie. 

Jest to niewątpliwie ciekawe urządzenie, alternatywa dla popularnego u nas Mi Box.

Na gorąco: przy dosyć skromnych parametrach działa naprawdę szybko. 

Nie ma w app store Viaplay i HBO GO, natomiast mamy dwie wersje apek od Polsatu, WP pilot, Canal plus, Netflix, Prime, Dazn, Spotify, CDA, Apple TV+oraz Player czy Eurosport Player. Znajdziemy też Amazon music czy UPC TV GO. Zaskoczyła mnie np. szybkość działania apki C+ online, na razie nie mam wykupionego pakietu, ale można domniemywać, że live tv będzie śmigać. 

Stick działa trochę jak agregator treści proponując rzeczy z różnych zainstalowanych aplikacji z podziałem na kategorie i wyświetlając je na ekranie. Priorytetowo traktowany jest Prime ale mi to nie przeszkadza. 

Nie ma wątpliwości, że będzie też Disney plus czy HBO Max, natomiast sam Viaplay nie informuje na stronie o tym, że jest współpraca między nimi a Amazonem. Możliwe, że to się zmieni w przyszłym roku po starcie Viaplay w UK i ich apka zacznie być oferowana na Fire TV oficjalnie. 

 

Dodatkowo : w  razie konieczności można ustawić sobie wariant HDR (auto, adaptive, off). 

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Viaplay na FireSticka (apk) i działa bez problemu. Mam wrażenie, że nieco lepiej (nieco szybciej), niż na Mi Boxie. Podobnie zresztą jest z apką Canal plus online. Jedyny mały mankament jest taki, że z jakichś przyczyn nie wyświetla mi się Viaplay logo na kafelku głównym apki ( kafelek jest szary ), ale przeżyję. 😉

Generalnie po tygodniu używania... Stick robi świetną robotę. Oby więcej aplikacji w Polsce się na niego pojawiło. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam działa wam na tym sticu c+ online bo ja nie mogę się za logować jak nacisnę zaloguj  wyskakuje kontem c+ i po naciśnięciu ok pisze error. Posiadam c+ online w abonamencie już ni aktualne problem rozwiązany

Edytowane przez Em99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...