Skocz do zawartości

HBO Max i Max za granicą - dyskusja, ZAP


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku na pewno. Netflix w Polsce to symbol streamingu. Wśród młodych to ikona i moda - nie masz Netflixa, nie istniejesz. 
Do tego ogromne pieniądze w reklamę co widać bo dzień bez Netflix w sieci (na portalach) jest dniem straconym 

Dodam jeszcze przyzwyczajenie się, bo jednak to od nich się zaczął boom a także - za darmo to i ocet słodki (czyli płace tylko 15zl wiec coś się znajdzie)

Disney na pewno przyciągnie widza, który jest fanem Marvela i SW i rodziców z dziećmi dla „bajek” Disneya i Pixara (wśród znajomych głównie na to czekają bo tylko dlatego maja NF jeszcze) 

HBO ma markę w Polsce i solidne Originals 

Patrzac na to co się dzieje w sieci i masowemu widzowi i tak nie przeszkadza co nagrywa obecnie Netflix (jak miał debiut w Polsce to skuteczność 50:50 a dzisiaj 9/10 to chała) oraz jakie marki (a jest ich od diabła) posiada Disney (również dużo dla masowego widza) a także, ze to najtańsze opcje (Disney w USA wyglada chyba najmniej, NF ludzie płaca w Polsce po 15zl) to walka o złoto będzie między Disneyem a Netflixem. 
Trzeci ze strata do „liderów” raczej HBO Max czyli góra brąz 

Później daleko daleko dalej Amazon i Apple (zreszta platformy dla nich to tylko dodatek do innych usług z których głównie żyją) 

Ze SkyShowtime trudno powiedzieć ponieważ nawet CEO Viacom przyznał ze maja tak wszystko porozdawane przez różne umowy na świecie (Showtime również do wszystkich swoich seriali nie ma praw bo inne podmioty dla nich to robiły, to samo niewiadomo jako z produkcjami Sky, które dzisiaj są na HBO ) ze w Polsce wiele wody w Wiśle upłynie zanim się u nich to pojawi 

 

Takie jest moje zdanie. Jak będzie, to się okaże za 2-3 lata, jak się to wszystko zacznie układać 

Bo w przyszłym roku to ludzie kuszeni nowościami (aż 3 nowe platformy)  będą skakać z jednego na drugi aby sprawdzić z czystej ciekawości lub sprawdzić - która platformę im najlepiej odpowiada

Moim zdaniem większość wybierze sobie na stałe 2-3Vod a reszta czyli ta mniejszość będzie od czasu do czasu albo wcale 

Lub znowu będą żniwa na torentach 

 

Zresztą tylko wszedł HBO MAx do Hiszpanii to Netflix już zapowiedział kilka produkcji hiszpańskich. Przypadek? Nie sądzę ;)

 

Edit 

Trudno mi określić jaka będzie popularność Viaplay, który dzisiaj wychodzi na lidera praw sportowych 

Ludzie kochający sport pewnie będą mieć na stałe Viaplay, kosztem innego VOD z filmami i serialami i moim zdaniem będzie u takich klientów jednym z 3 stałych VOD na które postawią 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Forward po pierwsze - grzeczniej, GrubyBubu.

Po drugie: "The most prominent platforms without agreements to carry HBO Max at launch were Amazon (maker of the Fire TV) and Roku, which together are estimated to control 70% of the U.S. streaming player market [...] On November 16, 2020, it was announced that WarnerMedia and Amazon had reached an agreement to make HBO Max available on Fire TV and Fire Tablet" (https://en.wikipedia.org/wiki/HBO_Max).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawienie czas zacząć    
 
 
HBO-Max.jpg
1.jpg
 
 
5.jpg
 
Tak na próbę w ramach testów  
Po przeliczeniu na PLNy wyszło 20,95 zł.








Wg CEO HBO nawiązali współpracę z jakąś firmą zewnętrzną (nie pamietam teraz nazwy) która ma postawić całkowicie nową platformą. 
4k jest, HDR pewnie tez będzie (zakładam ze HDR10 i Dolby) oraz dźwięk DD i DA



4K , Dolby Vision, Atmos default_smile.png
@bgmnt , @Toma441 , @Pawop mamy to
20dba0da79f6d77692e097850de2f65d.jpg

ad08b5148d48ad448b86c46e66f1bf06.jpg

a0558e4ed8c1445e46e6668eba39d9a8.jpg
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tyrla , co ty za listę wrzuciłeś ?  :lol2: Znów kopiuj wklej. Weryfikuje to na HBO MAX  Wpisuje te tytuły co są tam podane i ich nie ma w  4K.

@Brady, te dwa tytuły co napisałem są na Europę w 4K 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth jak Ci się udało w ostatnim czasie założyć HBO MAX? Pytam, bo przy próbie zakładania konta po VPNie wyskakuje błąd zarówno w Szwecji, Hiszpanii. Przy Finlandii udaje się przejść trochę dalej, bo można dodać kartę czy wybrać płatność paypalem ale finalnie kończy się błędem. A może orientujesz się, czy konto założone w Brazylii, w związku z wejściem HBO MAX do Europy będzie miało audio w języku polskim? Pytam, bo takowe konto mam utworzone, stosunkowo niedawno, w tym momencie z nieaktywną subskrypcją i nie wiem czy jest sens próbowania zakładania nowego konta w Europie: Szwecja, Hiszpania, Finlandia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth jak Ci się udało w ostatnim czasie założyć HBO MAX? Pytam, bo przy próbie zakładania konta po VPNie wyskakuje błąd zarówno w Szwecji, Hiszpanii. 
Założyłem konto na PS5 bez używania VPN ( karta płatnicza PL) Oglądać mogę na Xboxie , Smartfonie,  laptopie , na PS5 jest blokada regionalna choć to tutaj założyłem konto
 
 




Xbox Series S05353487a4b67621aba40565ccb130df.jpge006907909f19b295c9d9e1b1a66a30b.jpg


Jeszcze nie odpalalem na Mi Boxie oraz Play Now Boxie , ale to się sprawdzi ;)

Wystarczy mi , że mogę oglądać na 55 calach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie na 65 calach to najmniejszy problem przy Ipadzie Pro, Apple TV 4K i LG C9 tylko na ten moment mam problem z założeniem konta europejskiego, gdzie mam pewność, że to audio PL już się pojawia, czytając między innymi Twoje wstawki. Spróbuję wrócić do tematu po 10tym, wiesz, wypłata i te sprawy ;)

No dobra. Nie wytrzymałam jednak. Nie lubię jak mi coś nie wychodzi i próbuję do skutku różnymi kombinacjami. Finał jest taki, że konto na Finlandię założyłam. Karta podłączana bezpośrednio nie chciała zatrybić (czy to revolut, polska, curve)- wywalało błąd. Przy Paypalu polskim, wywalało błąd. Przy holenderskim mieliło mieliło i nie wymieliło. Przy finlandzkim to samo ALE na ipadzie pro. Zmieniając tableta na samsunga galaxy tab s7+ i wybraniu PayPala Finlandia poszło. Jestem skłonna zaryzykować stwierdzenie, że na holenderskim też mogło pójść. Do założenia PayPala nie trzeba nr finlandzskiego, można wybrać z listy rozwijanej polski :)

8 godzin temu, Delta21 napisał:

nr finlandzskiego

*finlandzkiego a raczej fińskiego ;)

W dniu 2.11.2021 o 17:04, Pawop napisał:

Polski dźwięk jest w 5.1?

tak 

W dniu 1.11.2021 o 18:31, tyrla napisał:

To są filmy w 4K, ale jak Ty nie masz to już nie moja wina. 

Sprawdziłam na szybko kilka pierwszych tytułów, masz i nie masz racji ;) Na 6 tytułów, pierwszy jest w HD, 2 wcale nie wyszukuje ALE lista pozycji w UHD 4K jest dłuższa niż twierdził @kingofsouth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...