Skocz do zawartości

HBO Max i Max za granicą - dyskusja, ZAP


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  

5 minut temu, Delta21 napisał:

W listwie dźwiękowej - soundbarze 

Na 100% jest w 5.1 - wszelkie efekty wystrzałów/walki słyszalne (środek listwy i głośniki tylne)

 

 

Z centralnego to najczęściej idzie głos.

Spróbuj inaczej, jeśli masz taką możliwość.

Włącz ustawienia dźwięku na automat i zobacz po załączeniu filmu z lektorem polskim jaki kodek Ci odpala. Chyba masz wyświetlacz na soudbarze?

Jak pisałem wyżej - jaki kodek mi się załączy z automatu na ampli po włączeniu czegokolwiek, to mi się wyświetla ;)

Ty też powinieneś mieć nazwę albo przynajmniej 2.0, 5.1 itp

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, spotify napisał:

Z centralnego to najczęściej idzie głos.

 

Szkoda, że @Delta21 potrzebowała na to kilka godzin by odkryć czym jest 5.1

Trzeba będzie samemu zweryfikować czy tak jest, ale to w przyszłym tygodniu. 

Kurcze, by nie wiedzieć, co się ma słyszeć w centralnym głośniku a wrzucać na czuja listę z 5.1.  Wyszło mega słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawop napisał:

I to wszystko w 5.1 tylko w wersji oryginalnej, a lektor w stereo?

Mam możliwość sprawdzenia w kodzie i z tego co widziałem, to co do zasady jest tak:

Dubbingi i lektory zlecone przez inne podmioty - w dużej części są w 5.1

Lektory zlecone przez HBO - zawsze 2.0

W 5.1 są m.in. wspomniane Transformers czy Ptaki Nocy, natomiast w stereo wszystkie wymienione seriale czy np. takie Ghost in the Shell.

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, radef napisał:

Dubbingi i lektory zlecone przez inne podmioty - w dużej części są w 5.1

Lektory zlecone przez HBO - zawsze 2.0

Przez inne podmioty? Przecież z tego co wiadomo, HBO ma swoje tłumaczenie w Polsce ;) Chyba, że coś się zmieniło

 

Wydaje mi się (bo tak przynajmniej to wygląda), że starych tytułów w większości przypadków nie będą ruszać. Może tylko te największe hiciory jak np GOT. Nowa jakość czyli 4K, Atmos itp to raczej tylko w nowych filmach na razie i może z czasem też i w serialach.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

Kurcze, by nie wiedzieć, co się ma słyszeć w centralnym głośniku a wrzucać na czuja listę z 5.1.  Wyszło mega słabo. 

Przebrnęłam przez ponad 500 pozycji z serialami, jeszcze więcej było filmów. 
Wypisałam tutaj te, które są z językiem polskim czy napisami. Rzeczywiście słabo :)

 

Gdzie nie spojrzysz, np. Netflix, podają audio oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Tutaj miało być inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem chwile co ma hbo max w usa. Filmy i seriale w większości hd. Taki Władca Pierścieni w hd ( słabo). Parę filmów wyłapałem w 4k, dolby vision i atmos. Może z czasem będzie lepiej

PS. Przeglądałem pobieżnie więc mogę się mylic

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spotify napisał:

Przez inne podmioty? Przecież z tego co wiadomo, HBO ma swoje tłumaczenie w Polsce ;) Chyba, że coś się zmieniło

Na HBO, jak na praktycznie każdej stacji, część tłumaczeń jest własna, a część to tłumaczenia kupowane od innych firm, choćby te dostępne na płytach. Tłumaczenia własne są zawsze w stereo, tłumaczenia innych firm - różnie. Jako inna firma liczy się także Warner i ich dubbingi oraz lektory przygotowywane na potrzeby kin czy płyt.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ircios napisał:

Jak kręcili władcę pierścieni to w HD, a nie w 4k. Upscaling chcesz. To każde urządzenie 4k Ci zapewni. 


Weź ty sobie odpal płytę i zobacz jak wygląda Władca Pierścieni w 4K (remaster) i dopiero wtedy radzę komentować ok? :) Bo widzę że oczy nie widziały jeszcze...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,  że w najbliższych tygodniach przed 8 marca pojawi się już możliwość logowaniem danymi z HBO GO.  Ciekawe czy znów na jakimś urządzeniu wcześniej przed oficjalnym startem , się zaloguje
Teraz się wylogowałem i obecnie tak to wygląda:


6e1229656ad4ef4f662fd8eb20fe576f.jpg

Jeśli ma być logowanie przez operatorów, będzie tak samo jak obecnie z HBO GO.  Ciekawy który pojawi się tam pierwszy.


b610fd36fa7cc64b944a1d3d3587ea69.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ciekawostką jest argentyńskie HBO Max. Cena za roczną subskrypcję pakietu z 4K to ok. 130 zł. W aplikacji są zakładki ostatnia szansa, opcja wyboru filmów według danego aktora i kilka innych.

 

hbo-ar1.jpghbo-ar2.jpg

 

hbo-ar8.jpghbo-ar6.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...