Skocz do zawartości

Gry - wątek ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

Tu są podane dane konsol nowych  XBOX ONE X SERIES i PS5 

 

https://hdtvpolska.com/playstation-5-specyfikacja-xbox-series-x-moc-obliczeniowa-tflops-przeciek/

 

Ok 5 tyś a czy obsługuje w tym komputerze  karta graficzna 4k z HDR w tej cenie  na pełnych ustawieniach ??  

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Tu są podane dane konsol nowych  XBOX ONE X SERIES i PS5 

 

https://hdtvpolska.com/playstation-5-specyfikacja-xbox-series-x-moc-obliczeniowa-tflops-przeciek/

 

Ok 5 tyś a czy obsługuje w tym komputerze  karta graficzna 4k z HDR w tej cenie  na pełnych ustawieniach ??  

To 4K w konsolach to pic na wodę niestety.Takie samo wyciągnę na Gtx 1070.Wiem bo mam

I nie o to chodzi czy złoży się PC za cenę konsoli bo to zwyczajna bzdura.
Chodzi o to ze jeśli mnie stać i mam ochotę zbuduje peceta przy którym konsola będzie  niezbyt  wydajną zabawką czego niestety z konsola się nie da zrobić.

Nie porównujmy tych dwóch różnych od siebie podejść do tej samej rozrywki bo jest to zupełnie bezsensowne.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu pic na wodę  ??? Tzn że konsolę jest gorsza od komputera  ??? Nie mam obecnie tv 4K ale jak czytam różne recenzje gier w 4K 60 kl/s + HDR to wątpię żeby to komp pociągnął z tą grafiką co podałeś wszystko na pełnych ustawieniach. Jak by tak było jak piszesz to by nikt nie kupował konsol a tyko komputery  ??? 

 

Według ustaleń Digital Foundry teoretyczna moc obliczeniowa konsoli Microsoftu wynosi 12 TFLOPS przy przepustowości pamięci 560 GB/s. To więcej niż GeForce RTX 2080 SUPER, ale mniej niż RTX 2080 Ti. Parametry Xbox Series X w znaczny sposób przewyższają także obecnie dostępny AMD Radeon RX 5700 XT, który jest kartą ze średniej półki. Jestem bardzo ciekawy, jakim ekwiwalentem nadchodzących układów AMD będą GPU z nowych konsol Sony i Microsoftu

 

 

Jeśli ktoś gra w gry tylko to konsola jest najlepszym wyborem na długie lata a w komputerach tak wszystko szybko się zmienia że za dwa lata trzeba myśleć o nowym komputerze. Dlatego   u mnie ma żona laptopa a ja konsolę bo się  jak najbardziej do tego nadaje w cenie niższej niż komputer. Tylko mam na myśli gry :)

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagraj na pececie z 2080ti a nie rzucaj pustymi cyferkami..i porównaj wtedy 4K.Gpu to jedno potem dochodzą Cpu,ram płyta...gdyby można samą Gpu stworzyć maszynę do grania to kosztowałaby niewiele ;)

To raz a dwa do czasu wyjścia nowych konsol pojawia się nowe Gpu ...itp itd a Ty zostaniesz z tym samym sprzętem.Takze porównywanie tych dwóch kompletnie różnych od siebie światów jest bez szans na powodzenie.
 

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry na konsole obecnej generacji w pełnym 4K i jeszcze 60 fps to margines.

Wiekszość dynamicznie zmienia rozdzielczość, albo jest reskalowana do 4K z 1080p/1440p (na zwykłych wersjach Xboxa czy PS4 te same tytuły to np. reskaling z 864p i podobnych wynalazków).

Jak coś jest w pełnym 4K jak np. RDR2 na One X to mamy 30 fps i to nie zawsze, a HDR jest czysto wirtualny, na YT jest sporo analiz tematu do pooglądania.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ale nie mówimy o karcie graficznej którą teraz podałeś GTX 2080 Ti  bo ta jest mocna a o tej wcześniejszej  GTX 1070 która ma też pociągać 4K HDR w pełnych ustawieniach. Ja osobiście nie będę wydawał więcej niż 5 tyś bo i tak mało jak za dobry sprzęt do grania , tu myśleć trzeba o znaczonej  większej sumie żeby grać na pełnych ustawieniac , nie mówiąc o procesorze  przynajmniej i7 albo jak nie wyżej .

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty nie grasz na żadnych pełnych ustawieniach...pisanie o fpsach to tylko bardzo wybiórcze traktowanie tematu.Jest mnóstwo innych rzeczy których zwyczajnie na konsoli nie zmienisz..tyle w temacie

Gdyby zwyczajnie konsola dała możliwość grania na pełnych dostępnych detalach to dawno nvidia by się zwinęła ;)

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bugmenot napisał:

Gry na konsole obecnej generacji w pełnym 4K i jeszcze 60 fps to margines.

Wiekszość dynamicznie zmienia rozdzielczość, albo jest reskalowana do 4K z 1080p/1440p (na zwykłych wersjach Xboxa czy PS4 te same tytuły to np. reskaling z 864p i podobnych wynalazków).

Jak coś jest w pełnym 4K jak np. RDR2 na One X to mamy 30 fps i to nie zawsze, a HDR jest czysto wirtualny, na YT jest sporo analiz tematu do pooglądania.

 

 

 Masz rację ale systematycznie jest co raz więcej  w 4k w 60 fps i tu stale będzie się to rozwijać 

12 minut temu, umek napisał:

Ale Ty nie grasz na żadnych pełnych ustawieniach...

 

 W konsoli nie ale w PC możesz sobie ustawiać jak chcesz grać czy na minimum czy na maksymalnych ustawienieniach  i o to mi chodzi i tym się różni  konsola od PC. W konsoli grasz bez zastanowienia się czy gra pójdzie czy nie a kompie już tak :) Może masz rację  co podałeś później ale tak czy siak żeby grać na luzie to komp za 5tys i tak nie będzie tym co konsola za 3,5 tyś  ma w sobie. Dobry komputer to teraz kosztuje z 7tys żeby być na przód z tym co się szybko zmienia.

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kingofsouth napisał:

Na kompa trzeba mieć miejsce. Do tego monitor. Ja tam wolę PS4/ PS5 i Smart TV w salonie. Nic więcej mi do szczęścia nie potrzebne.

 

O to właśnie chodzi a laptopa można mieć do innych zastosowań niż gry  :(

Edytowane przez XMAREKK30
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, XMAREKK30 napisał:

 

 Masz rację ale systematycznie jest co raz więcej  w 4k w 60 fps i tu stale będzie się to rozwijać 

 

 W konsoli nie ale w PC możesz sobie ustawiać jak chcesz grać czy na minimum czy na maksymalnych ustawienieniach  i o to mi chodzi i tym się różni  konsola od PC. W konsoli grasz bez zastanowienia się czy gra pójdzie czy nie a kompie już tak :) Może masz rację  co podałeś później ale tak czy siak żeby grać na luzie to komp za 5tys i tak nie będzie tym co konsola za 3,5 tyś  ma w sobie. Dobry komputer to teraz kosztuje z 7tys żeby być na przód z tym co się szybko zmienia.

Mogę ustawić sobie odpowiednio co mi się tylko podoba i nie musi być to pod kątem możliwości sprzętowych komputera. A te 7 tyś to zbyt mało by dobry PC złożyć dlatego piszę wyraźnie że porównywanie tych dwóch rzeczy to bezsens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, umek napisał:

Mogę ustawić sobie odpowiednio co mi się tylko podoba i nie musi być to pod kątem możliwości sprzętowych komputera. A te 7 tyś to zbyt mało by dobry PC złożyć dlatego piszę wyraźnie że porównywanie tych dwóch rzeczy to bezsens

 

Dla tego tu się kłania konsola bo jest tańsza i  w tej cenie wystarczy dla tych gier  jakie są wydawane mam na myśli tu PS4 PRO czy obecna XBOX ONE X , bo tylko one są warte kupna do gier w tej cenie jakie są teraz. Zalety są jeszcze takie że można filmy oglądać w 4K i sam smart , choć ten w XBOX jest słabszy niż ten w PS4 PRO :)  I cały czas mówię tylko o grach a nie jako  całokształt.

Masz racje 7 tyś to i tak mało dla grających profesjonalnie na PC  plus dobry monitor oczywiście :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział wcześniej @umek – to nie jest wyścig czy rywalizacja o jakiś stołek wygranego czy przegranego. Owszem, dla jednej czy drugiej firmy miło jest, że ktoś ma produkt pierwszego wyboru i jest hitem sprzedażowym. Ale to też częściowo zaślepia lub zaczyna zmieniać nieco podejście panów w garniturach. Poprzednia generacja była bardzo wyrównana. Xbox 360 wbił się świetnie na rynku, a Sony po wielu bolączkach i bliskiego upadku dogoniło i minimalnie wyprzedziło Amerykanów, bo po prostu mieli mocniejszą ofertę pod koniec. Obecna generacja to duża strata dla Microsoftu, ale nie jest jakąś ogromną porażką. Przynajmniej 45 mln to nie jest aż tak tragicznie. Szczególnie, że przez te 2-3 lata nie brakowało gier od Microsoft Studios, gdzie Sony dopiero ruszyło z kopyta w 2015 roku. Później i Microsoftowi powinęły się nogi przez kilka słabych decyzji, ale zaczęli się rehabilitować i wychodzi im to póki co dobrze. Jeśli niczego nie schrzanią z nowym Xboksem, a zapowiada się naprawdę konkretnie, to będziemy mieli w końcu porządną generację, a nie taką wydmuszkę jak ta całą VIII generacja.

 

W dniu 31.12.2019 o 10:36, Jax napisał:

A ja nie kupuję konsoli, bo pudełkowe gry na konsole są bardzo drogie.Gram na PC.

Jak patrzysz na ceny premierowe to tak. Jak poczekasz trochę i poszukasz dobrze, to znajdziesz pudełka częściej taniej niż wydanie cyfrowe. Do tego właśnie można dodać taki Xbox Game Pass, który oferuje wiele świeżych gier za małe pieniążki. Mając konsolę masz też święty spokój z przeróżnymi sterownikami, aktualizacjami, dostosowywaniem ustawień. Dla innych też problemem jest obecność kilku launcherów (Steam, Epic Games Store, GOG.com, Origin, Uplay) zamiast jednego miejsca, jak to jest w przypadku konsol. A same konsole to też bardzo dobry kompromis jakościowy oraz pod względem samej wygody z korzystania. No ale są różne potrzeby i wymagania (lub ich brak).

 

Prosty przykład. W jakiej jakości zagrasz w Red Dead Redemption II na PC za ~1,700 zł, a w jakiej na Xbox One X w tej samej lub podobnej cenie? ;)

 

W dniu 31.12.2019 o 12:45, Pawop napisał:

Za 5 tys to złoży się komputer dorównujacy powstającym konsolom.

No właśnie, a co innego też wydać te półtorej kafla i mieć to samo, a taniej ;)

 

W dniu 31.12.2019 o 13:06, XMAREKK30 napisał:

Tu są podane dane konsol nowych  XBOX ONE X SERIES i PS5 

 

https://hdtvpolska.com/playstation-5-specyfikacja-xbox-series-x-moc-obliczeniowa-tflops-przeciek/

 

Ok 5 tyś a czy obsługuje w tym komputerze  karta graficzna 4k z HDR w tej cenie  na pełnych ustawieniach ??  

To nie są oficjalne, pełne i ostateczne specyfikacje obu konsol, jedynie kolejny clickbaitowy artykuł bazujący na ploteczkach jeszcze bez końca.

 

W dniu 31.12.2019 o 13:16, umek napisał:

To 4K w konsolach to pic na wodę niestety.

Pic czy nie pic, ale technika checkerboardu akurat jest czymś w porządku przy tym obecnych półgeneracyjnych konsolach opartych na przestarzałych już podzespołach. Wszystko też zależy jak deweloperzy potrafi ogarnąć silnik, programowanie i wykorzystać moc danego sprzętu dodając do tego jeszcze bardzo dobrą optymalizację. Rockstar Games, mimo że stracił w moich oczach w ciągu ostatnich latach, to potrafił wyciągnąć natywne 4K w Red Dead Redemption II. The Coalition przy Gears 5 skorzystało z dynamicznego 4K, ale w największej ilości czasu trzyma się tego 2160p przy stałych 60 fps, które również są istotne w grach, a szczególnie strzelaninach. A może być też taki CONTROL, który ma tak ociężały autorski silnik, że optymalizacja leżała i kwiczała. Nawet na PC było trudno wyciągnąć natywne 4K przy Ultra w Quantum Break.

 

W dniu 31.12.2019 o 13:16, umek napisał:

Nie porównujmy tych dwóch różnych od siebie podejść do tej samej rozrywki bo jest to zupełnie bezsensowne.

Tu akurat się zgodzę. Co by nie było, to PC a konsole to dwa różne światy, często też dwie różne grupy odbiorców, a także całkiem różne rozbicie pod względem udziału w rynku. Polska jest takim krajem typowo pecetowym, a są inne gdzie konsole bardziej się liczą.

 

W dniu 31.12.2019 o 13:30, XMAREKK30 napisał:

Według ustaleń Digital Foundry teoretyczna moc obliczeniowa konsoli Microsoftu wynosi 12 TFLOPS przy przepustowości pamięci 560 GB/s. To więcej niż GeForce RTX 2080 SUPER, ale mniej niż RTX 2080 Ti. Parametry Xbox Series X w znaczny sposób przewyższają także obecnie dostępny AMD Radeon RX 5700 XT, który jest kartą ze średniej półki. Jestem bardzo ciekawy, jakim ekwiwalentem nadchodzących układów AMD będą GPU z nowych konsol Sony i Microsoftu

Poczekajmy rok i zobaczymy na własnej skórze czy to wszystko w praktyce się spełniło czy też niestety nie i na takie spełnienia trzeba będzie poczekać np. do 2023 lub w ogóle.

 

W dniu 31.12.2019 o 13:40, umek napisał:

Zagraj na pececie z 2080ti a nie rzucaj pustymi cyferkami..

Tylko że konsola jest tworzona na rynek masowy, również te droższe połowiczne modele. Natomiast karty z serii RTX to jest ułamek wśród posiadaczy Steam. Dane za grudzień:

• 2060 – 3.07%

• 2070 – 1.96%

• 2080 – 1.03%

• 2070 SUPER – 0.63%

• 2080 Ti – 0.50%

• 2060 SUPER – 0.41%

• 2080 SUPER – 0.33%.

 

Najpopularniejszym modelem jest GTX 1060, którego posiada blisko 21% użytkowników.

 

Jeśli chodzi o rozdzielczość, to 69% graczy wciąż siedzi przy 1920×1080, część przy 1366×768 (8.60%) lub 2560×1440 (6.74%). Natomiast w 3840×2160 gra jedynie półtora procent użytkowników Steama. Przez co jestem skłonny bardziej uwierzyć w to, że motorem napędowym takiej rozdzielczości są i będą konsole, które dotrą do większej grupy odbiorców, niż PC Master Race, które częściej płacze lub próbuje podbić swojego e-penisa, niż faktycznie posiada taki sprzęt.

 

W dniu 31.12.2019 o 14:03, kingofsouth napisał:

Na kompa trzeba mieć miejsce.

Dzisiejsze komputery i ich obudowy potrafią być nieduże i tak schludne, że śmiało pasowałyby też i do salonu.

No ale prześliczny Xbox Series X to to nie będzie :)

 

W dniu 31.12.2019 o 14:03, kingofsouth napisał:

Do tego monitor.

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej gra się na monitorze, który oferuje najmniejszy input lag czy VRR i lepsze wsparcie pod wysoki framerate (60+ fps). Jedynie z HDR czy technologią OLED może być ciężko.

 

W dniu 31.12.2019 o 15:42, Globus903 napisał:

Maksymalnie 2500 zł  - czyli około 500 dolarów żeby nie tracić za wiele na produkcji sprzętu. 

Bariera $500 nie może zostać przekroczona. Mimo mocnej specyfikacji i jakiegokolwiek nazywania tego doświadczeniem premium przez producentów, to wciąż ma być produkt na rynek masowy.

 

_________________________

 

Wszędzie są plusy i minusy, a każda gra jak chce, gdzie chce. W przypadku konsol – najlepiej mieć i PlayStation i Xboksa, a Nintendo to na doczepkę (chyba że ktoś naprawdę lubi te klimaty), a jak ktoś woli PC to niech sobie tam siedzi w swoim świecie i do niego dokłada, bo też wie z czym to się liczy. Chociaż to po prawdzie, to czy PS5 z nowym Xboksem czy PS4 z Xboksem One – to i tak są w rzeczywistości PC w zamkniętej skrzynce i architekturze ;)

 

 

 

W dniu 30.12.2019 o 11:47, umek napisał:

@Emil.1603 rozumiem że kupujesz nowego XBoxa? Ja raczej też a póki co ulepszam regularnie peceta i czekam niecierpliwie na ich symulator lotu.

Tak, Xbox Series X najprawdopodobniej za rok będzie już u mnie sobie pięknie stał obok telewizora.

 

Microsoft Flight Simulator zapowiada się nieziemsko, ale i do niego trzeba będzie mieć również porządne łącze internetowe. Jeśli Microsoft z Asobo Studio naprawdę się postarają, a obiecywana moc Azure zostanie w pełni tutaj okiełznana, to będziemy mieli na rynku pewną rewolucję z game-changerem w akcji.

 

Najświeższy materiał, z wczoraj

 

Póki co, gra (albo i nawet platforma, jak to mówi head of MFS) znajduje się w fazie alpha czy nawet pre-alpha i dlatego można dostrzec różne pop-upy z obiektami na ziemi. Przynajmniej też mi tak mówiono jak byłem na X019. Obawiam się tylko jak będzie z jakością jak się zbliżymy blisko ziemi. Nie chciałbym się rozczarować. No i oby też było mimo wszystko jakieś udogodnienie dla niedzielnych osób, które nigdy nie siedziały za sterami samolotu. Sam projekt mógłby być też wykorzystywany w środowisku samych pilotów.

 

O Microsoft Flight Simulator, wraz z wrażeniami z całego X019 z mojej perspektywy, nieco obszerniej wypowiedziałem się TUTAJ. Myślę, że warto zajrzeć i poczytać :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emil.1603 ,pozostaje przy zakupie PS5. Ta konsola też będzie się ładnie prezentować obok mojego TV.

Nigdy nie byłem graczem pecetowym, ani fanem Xboxa. Są różne gusta, a o gustach się ciężko dyskutuje.

Co do PS5 mam tylko nadzieje, że ta konsola nie będzie się starała odlecieć w czasoprzestrzeń jak to ma miejsce z PS4 Pro.

Oczywiście chodzi mi o głośność konsoli dla tych co nie znają tematu ;)

 

Edytowane przez kingofsouth
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kwestia czy mając teraz XBOX ONE X , czy będzie po między nimi jakaś przepaść , bo po między PS4 PRO a PS5 to na pewno różnica będzie odczuwalna , odtwarzacz  Blu- Ray 4K , gdzie w PS4 PRO był tylko odtwarzacz tylko Full HD  , także jeśli ktoś to nie ma PS4 PRO i kupi PS5 dużo zyska na plus :) 

Edytowane przez XMAREKK30
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek jest taki że ten co nie kupił jeszcze żadnej konsoli , to powinien się wstrzymać z kupnem do premiery konsol PS5 I XBOX ONE SERIES czy jak to zwał:)

 

Z tą przepaścią miałem na myśli ze na tyle będą  różnicę że warto będzie wymienić X na nową serię XBOX ONE 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Xbox to po prostu Xbox. Nie ma to żadnego One w nazwie. Series X to oznaczenie modelu, tak jak Elite, S czy X przy całym Xbox One. Co zresztą widać też po samym logo [#1, #2].

 

Xbox jest na pierwszym planie i zostało minimalnie pogrubione (pod koniec listopada złożono wniosek o zarejestrowanie nowego znaku), a Series X jest pod spodem, nie obok i w równej linii. Proste jak budowa cepa.

 

À propopos Xboksa… Dzisiaj Xbox Game Pass został poszerzony o Grand Theft Auto V.

 

AA6PdCN.jpg

 

Samą grę pewnie ograło już z pewnością wiele osób, ale wciąż znajdzie się ktoś kto chciałby do niej wrócić, skorzystać z cyfrowego wydania zamiast wachlować płytami czy nawet pierwszy raz zagrać w ogóle lub na obecnej generacji. W porównaniu do poprzedniej obecności gry w niedostępnym w Polsce PlayStation Now, tutaj bez problemu można grać również w GTA Online, a sam tytuł najprawdopodobniej zagości w katalogu dłużej niż jakieś 3 miesiące. Szkoda tylko, że nie dotoczy to również oferty Xbox Game Pass na PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...