Skocz do zawartości

Gry - wątek ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Dzisiaj kupiłem "The Orange Box" czyli zestaw pięciu gier: HalfLife 2, HL2 Episode One, HL2 Episode Two, Portal oraz Team Fortress 2. Testowałem tylko HL2 i Portal.

 

Obie gry na najniższych ustawieniach chodzą średnio-płynnie, natomiast na HalfLife 2 jest błąd który powoduje stały przyrost używanej pamięci. W przypadku ładowania kolejnych części mapy potrafi to zupełnie zablokować komputer do tego stopnia, że jedynym wyjściem jest reset.

 

Czy ktoś spotkał się już z czymś takim i wie jak to rozwiązać?

Próbowałem już różnych rozwiązań, a ograniczenie używanej pamięci do 256MB lub 512MB nie działa. Instalacja nowych sterowników znacząco poprawiła płynność innych gier, a tutaj nie widać znaczącej różnicy i efekt się powtarza.

 

Właściwości sprzętu:

Zotac GeForce 9600GT 256MB

Celeron 2.2GHz dual-core

1GB RAM

os: Ubuntu 9.04 + Wine 1.1.37

 

Ten problem występuje na każdej platformie. Na windowsie objawia się błędem w zapisie do pamięci, a na linuksie użycie pamięci stale rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

A ja grywam lub grywałem w:

FIFA 98

FIFA 2000

FIFA 2001

FIFA 2002

FIFA 2005

FIFA 07

FIFA 08

FIFA 09

FIFA 10

gry z serii Call of Duty (z wyjątkiem części trzeciej bo chyba nie wyszła na PC)

Heroes of Might and Magic III (tu nic nie trzeba dodawać)

Return to Castle Wolfenstein i Wolfenstein 2009

PES 10

Medal of Honor

Grid

Age of Empires 3

Age of Wanders 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Trochę odkopię temat. W minionym tygodniu była premiera chyba najbardziej wyczekiwanej gry od 12 lat, a mianowicie chodzi mi o StarCraft II a na forum cisza :/ Czyżby nikt z was nie grał w najlepszego RTS wszechczasów?? :D

Ja już jestem za przejściu kampani dla jednego gracza i już nie mogę doczekać się kolejnych epizodów "dwójki" Starcrafta.

Grafika może nie jest jakaś oszałamiająca, nie ma AA ale grywalność przebija wszytsko, ten klimat i..... latający toi-toi :D Wprawny gracz na jednej z map odnajdzie nawet samego władcę piekieł czyli Diablo :D

 

Dla zainteresowanych jak zakończyła się historia w tej części zapraszam do spoilera ;)

 

 

Na koniec kampanii Rekieterzy Raynora po zebraniu wszystkich części Artefaktu Xel'naga wchodzą w sojusz z wojskami syna Arturusa Mengska i atakują planetę Zergów Char, by tam pokonać Królową Ostrzy Kerrigan. Atak kończy się powodzeniem i przy użyciu wspomnianego Artefaktu przywracają Kerrigan ludzką postać. Zdrajcą jednak okazuje się Tychus, który próbuje zabić Sarę (ona jak dowiadujemy się wcześniej z wizji Zeratula jest kluczem do pokonania w przyszłości Xel'naga) jednak Raynor zabija swojego dawnego przyjaciela ;] I tak kończy się "Wings of Liberty".

 

 

 

Jeden przerywnik filmowy z Zertulem i Kerrigan - majstersztyk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena skutecznie odstrasza. Poza tym, ja nie lubię RTS`ów, więc gra mnie nie obchodzi. Warto wspomnieć, że już wkrótce będzie premiera Mafii II i Kane&Lynch: Dead Man 2. Poza tym, takie gry jak Dragon Age, Mass Effect 2, Left 4 Dead 2, FIFA 10 i najnowszy Command&Conquer można kupić już za 49 zł (sam kupiłem DA:O i ME2). Jak będę miał kiedyś czas, to może zrobię fotki swojej kolekcji gier, która jest dość duża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupię od razu po premierze, poczekam jak spadnie do Premium Games. No chyba, że nie wytrzymam i jak spadnie poniżej stówy to od razu kupię. Bo nie mieć takich gier w kolekcji to wstyd.

 

PS: Ma ktoś Pro Evolution Soccer 2010? Jeśli tak, to jak gra w multi, to niech napisze na GG, to byśmy zagrali mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StarCraft miałem okazję grac przed premierowo w ramach testów w pracy. Od jakiegoś 6tyg idzie ich produkcja ok. 140tyś dziennie

Nazwy firmy nie wymieniam bo nie mogę zwłaszcza że podałem ile szt i od kiedy, a to dane poufne

Co do samej gry jest OK, bardzo przyjemna grafika, wiele sie nie nagrałem ale polecam fanom tego typu gier

 

A mafia 2 tez od kilku dni idzie pełną parą, na dniach będę testował aż nie mogę sie doczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja też czekam na Mafię 2. Gdybym miał zasobniejszy portfel to i nad Test Drive Unlimited 2 (premiera-wrzesień) bym się zastanowił. W tym roku nie kupię gry ze swojej ulubionej serii-Football Manager 2011. Jakoś nie przekonują mnie tegoroczne (na razie znane) nowości, do tego abym wydał 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brutus - seria Smackdown vs RAW jest świetna. Wiele przyjemnych godzin na tej serii spędziłem. Czysta przyjemna zabawa i bez stresu ;] Do tego bardzo rozbudowany edytor własnego zawodnika, gdzie praktycznie wszystko wyedytujesz: począwszy od wyglądu, poprzez ubranko na filmiku wejściowym kończąc :D

 

@lukas_k - FNR4 to wielki przeskok w przód i jeśli trójka ci się podobała to przy czwórce byłbyś wniebowzięty :D Masa zawodników na płycie i tysiące do ściągnięcia z netu stworzonych przez fanów (n.in. Gołota, Rocky Balboa, czy Apollo Creed :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...