Skocz do zawartości

Gry - wątek ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

@Xentic, tak, będziesz mógł.

 

Wszystkie gry, które są objęte Xbox Play Anywhere i są dostępne w Xbox Game Pass będą działały na Windows 10.

 

Jest mała garstka, bo deweloperzy i wydawcy niespecjalnie przepadają za platformą Microsoftu na PC. Sami gracze tym bardziej.

 

Crackdown 3

Disneyland Adventures

Forza Horizon 4

Gears of War 4

Halo Wars: Definitive Edition

Halo Wars 2

Hello Neighbor

• MARVEL VS. CAPCOM: INFINITE

Operencia: The Stolen Sun

ReCore

RUINER

• RUSH: A Disney•PIXAR Adventure

Sea of Thieves

Snake Pass

State of Decay 2

Super Lucky's Tale

We Happy Few

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection

 

Na Windows 10 znajdziemy również Gears of War: Ultimate Edition, Quantum Break, Rise of the Tomb Raider czy Sunset Overdrive, które są w Game Passie, ale tylko na Xbox One, ponieważ te gry zostały pierwotnie wydane przed startem programu Play Anywhere. Wyjątkiem od tej reguły jest Hellblade: Senua's Sacrifice, które dostało oddzielne wydanie. Dla kogoś, kto lubi sobie powbijać Achievementy, to może być nawet fajne rozwiązanie.

 

Natomiast wydanie Halo: The Master Chief Collection na PC również nie przewiduje opcji Play Anywhere. Za to nie wyklucza się cross-playu czy cross-progressu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako nowy potencjalny klient nie kupił bym konsoli bez napędu a dlaczego ponieważ lubię wersję pudełkowe a nie cyfrowe. Po drugie wersję cyfrowe są droższe od pudełkowych i to dużo.

 

Kingofsouth również czekam na konsolę PS5 i mam nadzieję że będzie miała napęd  Blu-ray 4K 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbox One S AD powinien być w cenie około 180 €, czyli około 800zł Max, a nie ponad 1100zł brutto za wersję 1TB. Obecnie wersję 500GB można kupić za  około 700-800zł, a 1TB za około 1000zł. Ja kupiłem swoją za 1200zł z FIFĄ 18 i PUBG. W takiej cenie AD powinna mieć co najmniej 2TB, patrząc na to, że nie obsługuje BlueRay-ów, a nowe gry w 4K potrafią mieć ponad 100GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, XMAREKK30 napisał:

Ja jako nowy potencjalny klient nie kupił bym konsoli bez napędu a dlaczego ponieważ lubię wersję pudełkowe a nie cyfrowe. Po drugie wersję cyfrowe są droższe od pudełkowych i to dużo.

 

Kingofsouth również czekam na konsolę PS5 i mam nadzieję że będzie miała napęd  Blu-ray 4K 

Co Ty za bzdury wypisujesz? Takich przecen jakie są np. MS Store nie ma w żadnym sklepie oferującym wersje pudełkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo The Division 2 u siebie w pudełku dostanę już za £34.99, a cyfrowo teraz w promocji Microsoftu jest za £41.99. Opłacalność zerowa.

 

Co do Xbox One S All-Digital Edition to jego cena detaliczna może jest niższa od One S o $50, ale to wciąż za mało, aby zainteresować potencjalną klientelę. Do tego słaba zawartość, bo Minecraft, Sea of Thieves oraz Forza Horizon 3. A wystarczyło zamiast tego dorzucić przynajmniej półroczną subskrypcję Xbox Game Pass, w której mamy najnowszą Forzę Horizon 4 oraz pozostałe gry. A także ponad 200 innych. Samą konsolę mogli wycenić na £149.99/$199.99 i od razu byłoby lepiej.

 

Obecnie wygląda to komicznie i żenująco słabo, bo w promocji na Microsoft Store kupimy normalnego One S za $249.99, a obok tego jest stary-nowy One S All-Digital również za $249.99. Z czym do ludu?! Ciekawe o ile będą sklepy będą zbijać cenę, bo np. Simply Games sprzedaje gołego One S za jedyne £179.85, czyli o ok. £20 mniej od tej beznapędowej wersji. Za £23.99 można mieć pół roku Game Passa i o wiele lepiej to wygląda.

 

Podsumowując… Pomysł jak na obecne czasy jest ciekawy, bo to jest tylko opcja, alternatywa, a osób korzystających z cyfry nie brakuje. To samo niedzielniaków, casuali dla których Game Pass jest bardzo dobrą ofertę. Jednak sama cena oraz zawartość to spore nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Emil.1603 napisał:

Przykładowo The Division 2 u siebie w pudełku dostanę już za £34.99, a cyfrowo teraz w promocji Microsoftu jest za £41.99. Opłacalność zerowa.

 

Co do Xbox One S All-Digital Edition to jego cena detaliczna może jest niższa od One S o $50, ale to wciąż za mało, aby zainteresować potencjalną klientelę. Do tego słaba zawartość, bo Minecraft, Sea of Thieves oraz Forza Horizon 3. A wystarczyło zamiast tego dorzucić przynajmniej półroczną subskrypcję Xbox Game Pass, w której mamy najnowszą Forzę Horizon 4 oraz pozostałe gry. A także ponad 200 innych. Samą konsolę mogli wycenić na £149.99/$199.99 i od razu byłoby lepiej.

 

Obecnie wygląda to komicznie i żenująco słabo, bo w promocji na Microsoft Store kupimy normalnego One S za $249.99, a obok tego jest stary-nowy One S All-Digital również za $249.99. Z czym do ludu?! Ciekawe o ile będą sklepy będą zbijać cenę, bo np. Simply Games sprzedaje gołego One S za jedyne £179.85, czyli o ok. £20 mniej od tej beznapędowej wersji. Za £23.99 można mieć pół roku Game Passa i o wiele lepiej to wygląda.

 

Podsumowując… Pomysł jak na obecne czasy jest ciekawy, bo to jest tylko opcja, alternatywa, a osób korzystających z cyfry nie brakuje. To samo niedzielniaków, casuali dla których Game Pass jest bardzo dobrą ofertę. Jednak sama cena oraz zawartość to spore nieporozumienie.

Obecnie chyba każdy nowy XO ma w zestawie półroczny GOLD i miesięczny GP, ciekawe jak to będzie po połączeniu usług? Pewnie i tak zostanie pół roku premium na start. 

 

11 godzin temu, Pawop napisał:

Co Ty za bzdury wypisujesz? Takich przecen jakie są np. MS Store nie ma w żadnym sklepie oferującym wersje pudełkowe.

Koledze chodziło o to, że do kilku pierwszych msc po premierze pudełka są dużo tańsze(i to jest fakt) , a że potem są dzikie krótkotrwałe promocje na wybrane tytuły w wersji cyfrowej to już inna sprawa. Sklepy stacjonarne  nie mają aż takiej marży na  gry, by mogły poszaleć z wyprzedażami. Najwyżej jak już kompletnie towar nie schodzi (jak Fallouty 76?) to dorzucają pudełko do czego się da. 

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbox Game Pass Ultimate w Polsce będzie kosztować 54,99 zł/mies., czyli taniej o 14 zł. Osoby, które już mają obie subskrypcje, będą mogli się zapisać do nowego wariantu subskrypcji, lecz nie podano szczegółów. Pewnie zwrócą różnicę w ramach gift cardu. Obecnie Ultimate będą mogli wypróbować Insiderze, a ostatecznie do wszystkich trafi w późniejszym okresie tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xentic napisał:

@nieczęstygość Gold w zestawie niestety tylko na 2 tygodnie. Chyba, że ostatnio coś się zmieniło, bo swojego Xboxa X nabyłem dopiero w marcu tego roku.

W eSkach  są 2 tyg trial +na paczka z kodem taka jaka możesz kupić oddzielnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy są różne. Ja ze swoim Xbox One X dostałem po miesiącu dla Xbox Live Gold i Xbox Game Pass. Były/są również zestawy startowe, czyli sama konsola Xbox One X (biała) z trzymiesięcznymi subskrypcjami dla obu usług. Microsoft poszedł bardzo na łatwiznę z One S All-Digital, bo nawet po otwarciu konsoli znajdziemy porty na dysk twardy czy przycisk eject. Słabiutko. Bardzo niskim kosztem to zrobiono, a cenę za mocno podbito. Nawet jeśli to jest tylko cena wyjściowa, detaliczna. £149.99/$199.99 z półrocznym Game Passem czy trzymiesięcznym Game Pass Ultimate i mogłoby to im pewnie całkiem fajnie pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2019 o 23:56, Pawop napisał:

Co Ty za bzdury wypisujesz? Takich przecen jakie są np. MS Store nie ma w żadnym sklepie oferującym wersje pudełkowe.

 

 

Ja porównuje ceny sklepowe a tam jest duża różnica w cenie. Dla porównania  cena wyjściowa  w dniu premiery Metro Exodus cena cyfrowa była prawie o 100zł droższa od pudełkowej , także nie wiem o jakich przecenach mówisz ??? Dochodzi do tego że przy braku napędu i zostaną wersję cyfrowe to już nie będzie można sprzedawać lub wymieniać  się grami płytami między użytkownikami :(

Najlepsze przeceny to ma Sony na swoje konsolę PS4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem nie kupuje wersji Cyfrowych i stąd nie zaglądam czy są jakieś obniżki i stąd jak pisałeś może jednak nie widziałem. Ja wolę wersję pudełkowe a drugiemu nie przeszkadza wersję Cyfrowe i wszystko :) 

 

 

 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2019 o 08:41, Xentic napisał:

Nie mam nawet czytnika DVD w komputerze. Na konsolach natomiast, preferuję pudełka, głownie z racji rynku używek.

I tutaj właśnie producenci powinni wprowadzić gry na BluRay na PC. Za dużo osób ma neta max 10 Mbps...

A lte też albo zatkane albo z limitami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wydawcom to się opłacało, to już dawno mielibyśmy gry pecetowe na Blu-ray'u. A to się nie opłaca, bo sporo osób po prostu nie ma takiego napędu. Albo wciąż mają DVD, albo już w ogóle nie korzystają z napędów. Nie ma co też ukrywać, że cyfrowe granie na PC jest bardziej opłacalne, bo same klucze do gier po premierach gier o wiele szybciej tanieją. Tak samo promocje od wydawców są nie raz ciekawsze.

 

Gdyby ceny wydań cyfrowych spadałyby szybciej i te na premierę też byłyby normalne, to nie miałbym nic przeciwko, aby takowe kupować w przypadku niektórych gier. Ale nie opłaca się po prostu. A na tę chwilę nie martwiłbym się tak o brak wydań fizycznych. Cała następna generacja wciąż będzie o to oparta, ale też już będzie coraz bliżej prawie pełnej cyfryzacji. Tego się jednak nie uniknie.

 

W dniu 18.04.2019 o 20:50, XMAREKK30 napisał:

Ja porównuje ceny sklepowe a tam jest duża różnica w cenie. Dla porównania  cena wyjściowa  w dniu premiery Metro Exodus cena cyfrowa była prawie o 100zł droższa od pudełkowej , także nie wiem o jakich przecenach mówisz ??? Dochodzi do tego że przy braku napędu i zostaną wersję cyfrowe to już nie będzie można sprzedawać lub wymieniać  się grami płytami między użytkownikami :(

Metro Exodus w UK można było dostać przedpremierowo w pudełku poniżej £40, gdzie cyfrowe wydanie to było jakieś £49.99 bodajże. Ostatnio też w jednym ze sklepów można było dorwać Aurora Edition na Xbox One za £30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam wyłącznie z edycji cyfrowych. Nie wyobrażam sobie ciągłego przekładania płyt i kolekcjonowania ich na półkach. To już nie lata 2000. Poza tym, tak jak mówili przedmówcy, często (choć nie zawsze) wersje cyfrowe są tańsze. Szczególnie w wyprzedażach typu "Deals with Gold".

 

Poza tym, jako mało wytrawny gracz, wystarcza mi zawartość Game Pass + EA Access. Do póki Sony nie wprowadzi takiego modelu subskrypcyjnego, dopóty nie spojrzę na żadne Playstation. Tym bardziej, że chociażby w ostatniej promocji w sklepie MS bez żadnych kombinacji, można było przedłużyć "Netflixa z 200 grami" za 43zł/3 mies. To raptem niespełna 15zł miesięcznie. Golda można kupić jeszcze taniej na stronach z kodami i grami. Całość łącznie z EA Access, które kosztuje 79zł na CAŁY ROK, wychodzi miesięcznie za około 30zł za GOLD+GP+EA. W cenie 1,5 gry na Playstation, wybieram spośród około 300 gier, wśród których zagram w najnowsze tytuły naprawdę wysokiej jakości tj. Forza Horizon 4 już w dniu premiery, bez żadnych dopłat. 

 

Owszem, Sony ma swoje tytuły ekskluzywne. Nie umniejszam im, bo słyszałem, że są świetne i na pewno chętnie w niektóre z nich bym zagrał. Z drugiej strony, Forza to naprawdę świetna gra w którą nie mógłbym zagrać na PS. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Miałem PS2 i PS3, potem XOS a teraz XOX. Jeśli PS5 mi się spodoba to sobie je kupię. Czemu nie.

 

Natomiast i tak uważam, że nic nie przebije Zeldy, Pokemonów i Super Mario. Może Nintendo ma wielokrotnie gorszą grafikę, ale grywalności i sentymentu i możliwości powrotu nowych edycji gier z dzieciństwa, poczucia się znowu jak 12 latek NIC nie przebije. God of War i Forza się przy tym chowają ;)

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład nie wyobrażam sobie w chwili obecnej  wyłącznie wersji cyfrowej, ponieważ  nie mam na tyle szybkiego internetu by pobierać gry ważące po 80-100GB.  Wersję cyfrowe  mają prowo bytu, tylko wtedy gdy użytkownik ma dostęp do światłowodu  lub innego szybkiego łączą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...