Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek

Z Androidem już tak jest od początku. To system oparty na wirtualizacji, więc nie ma opcji, że to będzie kiedykolwiek działać jak należy. Skoro system jest spaprany od samego początku, to nie da się stworzyć aplikacji, która będzie na nim fruwać. Zawsze będą półśrodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By nie dawać przykładów ekskluzywnych usług zza oceanu. Polski DAZN nadaje live kanał Unbeaten w 60 FPS, inne w 50 FPS podobnie jak transmisje live. Po drodze są też materiały typu filmy archiwalne w 25 FPS. I nie trzeba Kodi, aplikacja jakoś ogrania, jest jedną z lepszych do streamingu tego typu, także da się. W Viaplay zawsze coś będzie nie tak, po prostu. Moim zdaniem ten serwis nie rokuje, jest beznadziejny. Już prawie tam nie zaglądam, nie doczekałam się szumnie zapowiadanych produkcji oryginalnych w 4K, które notabene do najwybitniejszych dzieł kinematografii nie należą. Więcej dobrego kina skandynawskiego jest na CDA, zawsze z polskim lektorem, czy napisami. Nie to co w Viaplay, gdzie niektóre rzeczy od startu serwisu tego nie mają i cały czas dodawane są nowe, z angielskimi napisami.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Z Androidem już tak jest od początku. To system oparty na wirtualizacji, więc nie ma opcji, że to będzie kiedykolwiek działać jak należy. Skoro system jest spaprany od samego początku, to nie da się stworzyć aplikacji, która będzie na nim fruwać. Zawsze będą półśrodki.

Rozumiem, że wszystkie aplikacje streamingowe na Androidzie zachowują się dokładnie tak jak Viaplay? Czy może jednak jest dokładnie na odwrót?

Edytowane przez Seth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Z Androidem już tak jest od początku. To system oparty na wirtualizacji, więc nie ma opcji, że to będzie kiedykolwiek działać jak należy. Skoro system jest spaprany od samego początku, to nie da się stworzyć aplikacji, która będzie na nim fruwać. Zawsze będą półśrodki.

 

1 godzinę temu, Seth napisał(a):

Rozumiem, że wszystkie aplikacje streamingowe na Androidzie zachowują się dokładnie tak jak Viaplay? Czy może jednak jest dokładnie na odwrót?

 

To nie wina Androida. To wina deweloperów.

 

C+ Online, nadający w 50 fps jest idealnym przykładem jak powinna być napisana aplikacja dla telewizorów z matrycą 60Hz. Na kanałach sportowych w aplikacji C+ Online na telewizorach TCL P815 oraz P725 obraz płynny i gładki jak pupa niemowlęcia. Wystarczy w ustawieniach aplikacji włączyć "Tunelowanie audio"

 

Trzeba po prostu umieć w programowanie. A tymczasem w Viaplay to chyba nawet nie testują tego co napiszą.

 

Mam Viaplay od koncówki 2021 roku i od tamtej pory aplikacja nie działała poprawnie choćby przez jeden dzień. Tylko wtyczka do KODI ratuje sytuacje.

 

Natomiast w kwestii działania różnych aplikacji na przystawkach Android TV na 50/60Hz (za wyjątkiem Viaplay, bo tu nic chyba nie pomoże), to zapraszam do tego tematu:

 

https://forum.satkurier.pl/topic/47384-android-tv-i-automatyczne-przełączanie-częstotliwości-odświeżania-w-aplikacjach-rozwiązanie/

 

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2023 o 19:57, aciu3 napisał(a):

U mnie również nadal widnieje wysokość 44 zł miesięcznie. Właśnie otrzymałem na konto bankowe karty zwrot nadpłaty.

Ja też otrzymalem zwrot. Natomiast w sprawie tych 44zł, które widnieją napisałem do supportu. Odpowiedzili ze pracują nad problemem, ale u nich w systemie jest już widoczna płatność 33.25zł miesięcznie i tyle mają pobrać na początku lutego, bez względu na to co widać na koncie abonenta. Zobaczymy :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Seth napisał(a):

Rozumiem, że wszystkie aplikacje streamingowe na Androidzie zachowują się dokładnie tak jak Viaplay? Czy może jednak jest dokładnie na odwrót?

Nie. C+ Online jest ok, PB GO kiedyś na kanałąch PSP miało podobny problem co Viaplay ale po aktualizacji Androida do 12 jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Emilio1985 napisał(a):

 

 

To nie wina Androida. To wina deweloperów.

 

C+ Online, nadający w 50 fps jest idealnym przykładem jak powinna być napisana aplikacja dla telewizorów z matrycą 60Hz. Na kanałach sportowych w aplikacji C+ Online na telewizorach TCL P815 oraz P725 obraz płynny i gładki jak pupa niemowlęcia. Wystarczy w ustawieniach aplikacji włączyć "Tunelowanie audio"

 

Trzeba po prostu umieć w programowanie. A tymczasem w Viaplay to chyba nawet nie testują tego co napiszą.

 

 

 

Na starym Android 7 nie ma szarpnięć obrazu. 

Co do zaznaczenia opcji w Canal+ "Tunelowanie audio". Cudownie poprawiło płynność. Ale na początku Canal+ też przycinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lakiman napisał(a):

Na starym Android 7 nie ma szarpnięć obrazu. 

Co do zaznaczenia opcji w Canal+ "Tunelowanie audio". Cudownie poprawiło płynność. Ale na początku Canal+ też przycinał.

 

Coś Google musiało pozmieniać w międzyczasie. Chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle.

 

Aczkolwiek jak jeden z moich telewizorów miał jeszcze Android TV 9, to przy włączonym tunelowaniu audio dochodziło do rozjeżdżania się obrazu i dźwięku. Dopiero aktualizacja do ATV 11 rozwiązała problem. Podobno od wersji 10 zmieniono coś w sposobie synchronizacji audio i video, co rozwiązało problem.

 

Ciekaw jestem jak będzie wyglądało AFR w telewizorach z systemem Android TV 12. Póki co producenci nie za bardzo się kwapią z przesiadką na ten system.

 

A i co istotne w kwestii samego Viaplay. Bezpośrednio na telewizorze z ATV 11 transmisje live działają płynnie. Wygląda to tak jakby to tunelowanie audio było wszyte w program, bo efekt jest bardzo podobny, jak w C+ Online, czyli nienaturalnie szybki obraz przez 1-2 sekundy po przewinięciu w tył lub przód. Niestety, ale retransmisje (z działu "Wcześniejsze transmisje") już tej funkcji są pozbawione, bo jest klatkowanie.

 

Różnica między Viaplay a C+ Online jest taka, że C+ ignoruje całkowicie opcje Tunelowanie audio na przystawkach (tzn nieważne czy właczysz, czy wyłączysz, nic to nie da), dzięki czemu na 50Hz jest płynnie. Viaplay tego nie robi, stąd mamy klatkowanie. Ciekaw jestem jak C+ rozpoznaje czy dane urządzenie to TV, czy przystawka. Może po protokole HDCP?

 

Czyli jak widać można osiągnąć płynny obraz, tylko trzeba umieć i chcieć.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@azzu sprawdziłem u siebie i np mecz Arabia Saudyjska - Słowenia lub Węgry - Korea Południowa odpaliły się bez problemu.

 

Ja w zeszłym tygodniu miałem problem z odpaleniem retransmisji meczów Crystal Palace - Tottenham i Chelsea - Man City. Kod błędu S-3016.

 

Na innych sprzętach wszystkie mecze odpalały się bez problemu.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy wchodze w apke

2 godziny temu, Emilio1985 napisał(a):

@azzu sprawdziłem u siebie i np mecz Arabia Saudyjska - Słowenia lub Węgry - Korea Południowa odpaliły się bez problemu.

 

Ja w zeszłym tygodniu miałem problem z odpaleniem retransmisji meczów Crystal Palace - Tottenham i Chelsea - Man City. Kod błędu S-3016.

podczas uruchamiania viaplay na apce od c+(kanał nr 90) wyskakuje w prawym górnym rogu napis :brak licencji DRM do odgrywania. co oznacza??

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
21 godzin temu, Emilio1985 napisał(a):

To nie wina Androida. To wina deweloperów.

C+ Online, nadający w 50 fps jest idealnym przykładem jak powinna być napisana aplikacja dla telewizorów z matrycą 60Hz. Na kanałach sportowych w aplikacji C+ Online na telewizorach TCL P815 oraz P725 obraz płynny i gładki jak pupa niemowlęcia. Wystarczy w ustawieniach aplikacji włączyć "Tunelowanie audio"

Trzeba po prostu umieć w programowanie. A tymczasem w Viaplay to chyba nawet nie testują tego co napiszą.

Jakoś na innych systemach Viaplay działa dobrze, natomiast C+ chyba jako jedyne tnie na tvOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Jakoś na innych systemach Viaplay działa dobrze, natomiast C+ chyba jako jedyne tnie na tvOS.

Ja pisałem o Android TV. Nie mozna tego odnosić do działania na innych systemach. Tizen, WebOS, czy sprzęt od Apple to zupełnie inna historia.

 

A tak w ogóle... C+ Online tnie na przystawkach Apple TV? Z tego co pamiętam, to kiedyś ludzie tutaj wszyscy wychwalali pod niebiosa ten sprzęt, że niby wszystko płynnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy np przycinki są winą sprzętu, a nie źle napisanej aplikacji? Próbujesz tu pozować na znawcę tematu, co chwilę waląc jakieś brednie. Przestawka od Apple jest świetnym sprzętem. Na boxach z Android TV też przycina, jednak na Kodi na tym samym sprzęcie już nie przycina. Czyli co, panie specjalisto, znowu wina sprzętu? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
49 minut temu, Emilio1985 napisał(a):

Ja pisałem o Android TV. Nie mozna tego odnosić do działania na innych systemach. Tizen, WebOS, czy sprzęt od Apple to zupełnie inna historia.

 

A tak w ogóle... C+ Online tnie na przystawkach Apple TV? Z tego co pamiętam, to kiedyś ludzie tutaj wszyscy wychwalali pod niebiosa ten sprzęt, że niby wszystko płynnie chodzi.

Też prawda, bo inne systemy są w zdecydowanie wyższej lidze :-D Szkoda, że nie ma przystawek z Tizen i webOS.

 

Źle się wyraziłem. Nie tnie, tylko gubi klatki. Któraś aktualizacja aplikacji tak zadziałała i ten stan trwa już chyba ponad rok.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik Szuwarek każdy system ma swoje plusy i minusy. Na kazdym można tak napisać apke, żeby działała płynnie niezaleznie od tego czy będzie to 60 czy 50 fps.

 

Kiedyś chyba były plany stworzenia przystawki na bazie samsungowego Tizena, ale temat coś upadł.

 

Co do Apple, to jeśli nie masz możliwości pobrania i ręcznego zainstalowania starszej wersji, to trzeba męczyć wora supportowi.

 

Poza tym życie pokazuje, że to nie musi być wina konkretnej wersji aplikacji. Jeszcze rok temu Viaplay działało płynnie na przystawkach ATV 50Hz, ale gdzieś w polowie sierpnia coś pozmieniali i jest lipa. I nie jest to kwestia konkretnej wersji aplikacji, bo moge zainstalować jakąś bardzo starą wersje (sprzed sierpnia 2022) i ten "nowy" problem będzie już obecny. Tu bardziej chodzi o parametry z jakimi puszczają streamingi. Aczkolwiek w przypadku C+ Online na Apple jest pewnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Emilio1985 napisał(a):

Jeszcze rok temu Viaplay działało płynnie na przystawkach ATV 50Hz, ale gdzieś w polowie sierpnia coś pozmieniali i jest lipa. I nie jest to kwestia konkretnej wersji aplikacji, bo moge zainstalować jakąś bardzo starą wersje (sprzed sierpnia 2022) i ten "nowy" problem będzie już obecny.

Użytkuję Viaplay od sierpnia 2021, Chromecast 4 mam od września 2021. Problem z klatkowaniem był obecny od początku, nie miałem ani jednej trasmisji bez szarpania obrazu. 

Od początku oglądam transmisje Viaplay poprzez KODI. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
6 minut temu, Emilio1985 napisał(a):

@Wodnik Szuwarek każdy system ma swoje plusy i minusy. Na kazdym można tak napisać apke, żeby działała płynnie niezaleznie od tego czy będzie to 60 czy 50 fps.

Tyle, że żadna dobrze nie działa. Wszystkie gubią klatki na transmisjach sportowych. Viaplay, C+, PBG.

Google TV 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na C+ Box do sierpnia było wszystko ok na 50Hz. Problem zaczynał się gdy np cofnąłem lub zapauzowałem streaming. Wtedy zaczynało klatkować.

 

Natomiast bezposrednio na telewizorze do sierpnia klatkowało natomiast od sierpnia wszystkie transmisje live idą płynnie. Można je nawet przewijać i oglądać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Tyle, że żadna dobrze nie działa. Wszystkie gubią klatki na transmisjach sportowych. Viaplay, C+, PBG.

W C+ klatkowanie jeśli jest to praktycznie niezauważalne, podobnie w PBG po przesiadce na ATV12.

W Viaplay też coś się ostatnio zmieniło bo po dłuższym oglądaniu obraz się normuje ale trzeba odczekać dobre kilka minut. Pal licho jeśli transmisja byłaby stabilna ale ostatnio w trakcie meczu stream ze 4 razy zawiesił się na ułamek sekundy i wtedy trzeba od nowa odczekać kilka minut aż sytuacja się ustabilizuje. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...