Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na Apple TV i dobrym łączu spokojnie jest <20 sekund. W Kodi też można to sobie zapewne wyregulować tak aby bufor był tylko na jeden, kilkusekundowy segment.

A jakieś opóźnienie jest zawsze, niezależnie od technologii.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GoodMen napisał:

Myśle że na pewno ludzie wykupią . Premier League + inne sporty z 2 minutowym opóźnieniem w jakości jak 10  lat wstecz + pikselozą 😂

Ty tą pikselozę widziałeś czy gadasz bzdury przeciwników platformyViaplay?

 

Oglądałem na Viaplay mecze LE i LKE wtedy jest największy ruch na tej platformie szczególnie jak grała Legia a potem Barcelona problemów nie było żadnych.

 

4 godziny temu, Pawop napisał:

W UPC jest wyszczególnione Golf i Sport (bez golfa). Wiec jakby teraz rozpisali Sport (bez golfa i PL) byłaby to zmiana umowy, a wtedy wiadomo co.

To samo jest w Play. Przecież to jest tylko rozpiska a i tak jedno i drugie jest w ofercie.  W Play jak masz pakiet 25 zł to nie masz w ofercie kanałów Polsat Viaplay Explorer i Epic Drama (w Play w pakiecie Extra)

Edytowane przez Korsarz-84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bgmnt said:

Więc skoryguję setny raz - nie ma na Viaplay 2 minutowego, a co najwyżej około 15-20 sek. opóźnienie względem tego co widzi osoba będąca na trybunach (na satelicie to jakieś 3-4 sekundy, w kablu mniej przy DVB-C, więcej przy streamie). Realnie przy Viaplay da się osiągnać nawet poniżej 10 sekund opóźnienia.

Z moich testów jest to 15-30 sek (appka w webos) i bliżej niestety drugiej połowie tego przedziału co dla osób które np oglądają całą kolejką PL śledząc resztę wyników równoległych jest kuriozalne bo prędzej "zobaczy" się gol na stronie z wynikami niż "live". Na kablu czy satelicie nie ma takich sytuacji.
Tak czy inaczej- jak zejść poniżej 10 sek?
@sootynet gadają tak od dawna, raczej czcze gadanie by ludzi utrzymać i przedłużać

Edytowane przez utede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dadam napisał:

Do tego dochodzi kwestia czy nie wymyślą dodatkowego PPV tak jak ma to miejsce w Skandynawii.

Dla przypomnienia dodam, że za ostatnią walkę Fury-Whyte szwedzkie Viaplay życzyło sobie 449 koron a więc równowartość miesięcznego pakietu Total który w Szwecji wynosi 449 koron.

Nie porównywalnym bym się z szwedzkim Viaplay bo tam to jest odpowiednik naszego Polsat Box Go a Viafree - polsatgo.pl. Stąd tam maja sporo premier filmowych.

Edytowane przez Korsarz-84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bgmnt napisał:

Więc skoryguję setny raz - nie ma na Viaplay 2 minutowego, a co najwyżej około 15-20 sek. opóźnienie względem tego co widzi osoba będąca na trybunach (na satelicie to jakieś 3-4 sekundy, w kablu mniej przy DVB-C, więcej przy streamie). Realnie przy Viaplay da się osiągnać nawet poniżej 10 sekund opóźnienia.

 

@bgmnt a teraz ja skoryguję Ciebie, bo bzdury piszesz :)

Viaplay samo przyznaje na swojej stronie internetowej, że ma 20-30 sekundowe opóźnienie. Wystarczy wejść w FAQ:

 

Cytat

Czy transmisje sportowe Viaplay mają opóźnienie?

Viaplay transmituje sport na żywo z około 20-30 sekundowym opóźnieniem dla większości użytkowników. Opóźnienie może różnić się w zależności od urządzenia i czasami może być dłuższe w przypadku starszych urządzeń.

 

Źródło: https://help.viaplay.com/pl/strumieniowanie-na-viaplay/

 

A Ty piszesz, że można osiągnąć opóźnienie mniej, niż 10-sekundowe? Wiesz lepiej od nich? 😂😂😂

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cambos Tak, wiem lepiej od nich - mam własne doświadczenia i pórownania jak i czytam forum.

A z Tobą jak w tym memie o pisowcach, ile byś kont nie założył to i tak wychodzi potem, za przeproszeniem, szydło z worka.

 

@utede Apple TV, Kodi.

Tutaj porównanie jeszcze innych sprzętów:

 

I jeszcze jeden:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, grreg2084 napisał:

 

U mnie opóźnienie ciągle oscylowało w ok. 15-16 sekund.

Opóźnienie w Internecie jest zawsze oglądając ESA w online wiedziałem ze będzie gol z FlashScora co do jakości normalne ze mówią CONAJMNIEJ 720p bo Ci meczu słabszego nie dadzą w lepszej jakości

Edytowane przez Korsarz-84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, domin107 napisał:

Za bardzo patrzysz na skandynawską wersję Viaplay. Tam mają bogatszy wybór treści i mozna kombinować czy dzielić.

Zaletą naszej wersji jest sport. A jeśli oddzielisz ten najlapszy sport od reszty to co zostanie ? Prawie nic.

 

Obawiam się że jak dojdzie PL, później F1 to podniesienie ceny jest nieuniknione. Jak to zrobią to się okaże. Albo podniosą cenę obecnego w PL abonamentu albo mogą to rozdzielić według jakości jak w Netflix, na zasadzie że HD w obecnej cenie, nieliczne 4K w wyższej, albo właśnie potworzą jakieś dodatkowe pakiety sportowe. Opcja 1 i 3 wydają mi się najrealniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w zeszłym tygodniu zastanawiałem się nad Viaplay za 10 zł w UPC przez 2 lata i już miałem dzwonić, ale coś mnie powstrzymało, bo ogólnie to nie zawieram długoterminowych umów. Ładnie bym się wkopał 
Nie no jasne lepiej płacić 34 bez zobowiązania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, diabeu napisał:

Obawiam się że jak dojdzie PL, później F1 to podniesienie ceny jest nieuniknione. Jak to zrobią to się okaże. Albo podniosą cenę obecnego w PL abonamentu albo mogą to rozdzielić według jakości jak w Netflix, na zasadzie że HD w obecnej cenie, nieliczne 4K w wyższej, albo właśnie potworzą jakieś dodatkowe pakiety sportowe. Opcja 1 i 3 wydają mi się najrealniejsze.

Tylko, że do startu PL jest tylko miesiąc.

Poza tym co z osobami, które maja już umowy w kablówkach? Przecież to byłby świński numer gdyby nagle im wyrzucili z oferty produkt pokroju PL.

Poza tym na pewno byłby jakieś przecieki i informacje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około miesiąc temu przechodziłem z karty na abonament w play i zaproponowano mi dodatkowo usługę play tv bez urządzenia z Viaplay na cały okres umowy (24 m) za 20zl/m oferta wydaje mi się uczciwa ale w salonie przekonano mnie właśnie liga angielska , ksw oraz f1 wiec mam nadzieje ze nic się dla mnie nie zmiani 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Aktualnie płacę 11,33 zł bez zobowiązania :D

@Wodnik Szuwarek w sensie, że współdzielicie konto we trzy osoby? Tak się zdziwiłem, bo wydaje mi się, że Viaplay można oglądać na dwóch ekranach jednocześnie, a nie trzech. Chyba, że się mylę, to niech mnie ktoś poprawi 🤔

 

edit: Aha, ok. Dzięki za wyjaśnienie :)

Edytowane przez Cambos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Teraz to jest tam wogóle co oglądać ciekawego?

W sensie oferty sportowej.

Jeśli nie się nie zmieni za 10 zł Budesliga, PL, F1 i inne prawa to świetna cena, już można jakoś przełknąć jakość.

A do tego filmy i seriale.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...