Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, tomciu napisał:

 

BTW: @czerstwy Viaplay na 37 calach też jeszcze wygląda jako tako. Mam takiego starego samsunga FHD w swojej przydomowej kanciapie. W domu, na 65 calach, to z pięciu metrów piksele widać ;)

Zgadza się, na 65 calach, w dodatku jeszcze w OLED, Viaplay jest technicznym krokiem w tył jeśli chodzi o jakość obrazu. Zwłaszcza dla kogoś, kto już na co dzień ogląda 4K z HDR na takim telewizorze. Żadne zaklęcia nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RobKos napisał:

Zgadza się, na 65 calach, w dodatku jeszcze w OLED, Viaplay jest technicznym krokiem w tył jeśli chodzi o jakość obrazu. Zwłaszcza dla kogoś, kto już na co dzień ogląda 4K z HDR na takim telewizorze. Żadne zaklęcia nie pomogą.

Właśnie porównałam ze szwajcarskim Sky Sport, gdzie Full HD ma 10.5 Mb/s, a 4K - 17,72 Mb/s, transmisje z HDR. I to moim zdaniem jest odpowiednia jakość na telewizory 65 cali lub większe. Viaplay zaś uparcie trzyma się dość niskiej rozdzielczości i przepływności na wszystkich swoich rynkach. Światełkiem w tunelu jest 4K, ale nie wiadomo, kiedy do nas zawita.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aandin napisał:

Ja mam OLED 55 cali i jakoś (z wyjątkami) nie mam problemów z oglądaniem Viaplay.

Nie chodzi o problemy z oglądaniem Viaplay, tylko o jakość tego przekazu:). To co oferuje Viaplay jest dalekie od standardów technicznych, wyznaczonych przez Netflix, Disney+, HBO Max, AppleTV, Prime Video. W dodatku, nie gdzieś tam "na zachodzie", tylko u nas w kraju.

Jeśli Tobie taka jakość obrazu odpowiada, zwłaszcza w dynamicznych transmisjach sportowych, to ok, każdy ma prawo do swojej opinii, każdy ma swoje oczy:).

Ja Viaplay mogę oglądać na tablecie, na dużym TV ciężko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
W dniu 21.06.2022 o 10:34, muza_tv napisał:

Ciekawszy z tekstu Press jest końcowy fragment:

 

(...) "Nie ma wątpliwości, że prędzej czy później na rynku dojdzie do konsolidacji. – Wszyscy przyglądają się zwłaszcza Viaplay, który pompuje w zakup praw ogromne pieniądze i nie ma wątpliwości, że na polskim rynku przez lata ich nie zmonetyzuje. Czy robi to tylko po to, by podbić zainteresowanie inwestorów i krótkoterminowo zwiększyć globalną wycenę spółki? Myślę, że szybko się przekonamy – konkluduje. (...)

Taki jest ich plan. Przejmie ich ktoś większy i dlatego kupują co popadnie, np. krykiet, baseball czy wyścigi konne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Ich celem jest kupić jak najwięcej praw sportowych żeby zwiększyć wartość spółki przed jej sprzedażą, a wydarzenia sportowe transmitować jak najtańszym kosztem. Podobnie postępują trolle patentowe. Najpierw skupują patenty, a potem wyciągają odszkodowania za ich naruszenie od największych firm, ewentualnie sprzedają jakiś patent z wielokrotną przebitką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aandin napisał:

Ja mam OLED 55 cali i jakoś (z wyjątkami) nie mam problemów z oglądaniem Viaplay.

Na Apple TV 4K też nie ma  problemów z oglądanie streamingu.

Jakość w porównaniu z usługami tego typu, gdzie jest sport "live" jest słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Android 7 obraz tylko i wyłącznie w tej apce dostaje "czkawki" w zakładce Sport.

Zjawisko bardzo irytujące.

Kierując się opiniami dotyczącymi różnych przystawek internetowych wybrałem Apple.

Szybkość, miejsce na apki, funkcjonalność i sama jakość streamu są lepsze niż na Android TV.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich celem jest kupić jak najwięcej praw sportowych żeby zwiększyć wartość spółki przed jej sprzedażą, a wydarzenia sportowe transmitować jak najtańszym kosztem.
Viaplay to nie jest jakaś firma krzak, jak było z Eleven, tylko duży koncern, który jest zainteresowany międzynarodową ekspanską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawop napisał:

Viaplay to nie jest jakaś firma krzak, jak było z Eleven, tylko duży koncern, który jest zainteresowany międzynarodową ekspanską.

 

W latach 90. CANAL+ również nie był firmą krzakiem, tylko "dużym koncernem zainteresowanym międzynarodową ekspansją". Ostatecznie jednak w poszczególnych latach opuszczał m.in. Belgię, Holandię, Hiszpanię, Norwegię, Szwecję, Finlandię, Włochy (jako Tele+), Niemcy (jako współzałożyciel Premiere). Podobnie zresztą jak Liberty Global, który zorganizował wyprzedaż swoich oddziałów w ostatnich latach, na innych zaś prowadzi do fuzji z innymi korporacjami. Trudno wymienić ile różnych platform czy płatnych kanałów, nierzadko poważnych, powstawało i później stawało się częścią czegoś innego szczególnie w początkowej fazie, także na polskim rynku.

 

Gdyby ktoś np. w 2008 napisał, że za parę lat nic nie zostanie po wielkim koncernie ITI, to pewnie uchodziłby na forum za [beep]. Więc nawet śmierć jednej osoby może doprowadzić do radykalnych zmian i nie można niczego z góry wykluczyć. A przecież jest znacznie więcej przesłanek ku temu, o czym dyskutujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BizzareX napisał:

Dzięki tak szczodrym finansowo subskrybentom

Wiele osób mówi, że zaciągnęli gigantyczne pożyczki i, że nie ma szans przy obecnej polityce żeby to im się kiedykolwiek zwróciło.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...