Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie żadnego 4K w PL a tym  bardziej w transmisjach sportowych "live"
To ze sobie Viaplay gada ze dadzą PL  i F1   w 4k to zwykły marketingowa ściema  .
 
Viaplay nie radzi sobie z transmisją w 480p  "Live" z opóźnieniem nawet 90-120sek  ,a co dopiero z 4K .
 
W 4k to może dadzą jakieś filmy do biblioteki ,ale nie transmisje "LIVE" .
 
 
Na ten moment to Viaplay leży wizerunkowo i technicznie  do tego stopnia  ze prawdopodobnie będą zmuszeni  udzielić  sublicencji inny operatorom  satelitarnym .
Przestań pisać farmazony! Nie ma żadnego 90-120 sekundowego opóźnienia. Wynosi ono ok 20 sekund. Ty akurat wiesz czy będzie 4K. Skoro zapowiadają, to będzie. Zapomnij też o sublicencji
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawop napisał:

Przestań pisać farmazony! Nie ma żadnego 90-120 sekundowego opóźnienia. Wynosi ono ok 20 sekund. Ty akurat wiesz czy będzie 4K. Skoro zapowiadają, to będzie. Zapomnij też o sublicencji emoji1.png

Nie ma? Już nie pamiętam ile miałem na Viaplay ale ostatnio oglądałem LM w C+online i było ponad 3 minuty😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawop napisał:

Przestań pisać farmazony! Nie ma żadnego 90-120 sekundowego opóźnienia. Wynosi ono ok 20 sekund. Ty akurat wiesz czy będzie 4K. Skoro zapowiadają, to będzie. Zapomnij też o sublicencji emoji1.png

 

 

Morwiecki z Kaczyńskim mówi ze jest super  ,Glapiński mówi ze nie ma inflacji .... :D

 

Nie obejrzałem jeszcze meczu na Viaplay  aby  wynik był szybciej pokazany w TV niż  livescore (sofascore)  także szanujmy się i nie zakrzywiajmy rzeczywistości .

Viaplay nie  nadaje żadnego spotkania  "live"  bez opóźnienia ... minimalne opóźnienie  w każdym spotkaniu to 30sek ....  średnie to 60-90 sek

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/viaplay-problemy-techniczne-zla-jakosc-opoznienie-falstart

 

Doskonale to widać na  Bundeslidze   gdzie   porównując nawet stream z Viaplay do  tego w STS (bukmacher) to sts  prawie  30 sek szybszy niż  to co mamy na Viaplay  .

 

Porównaj sobie  mecz na SAT1   z tym co  jest na Viaplay .... na sat1  20 min  na Viaplay 18min ... XD .

 

Wyniki F1 szybciej poda  ci Tweeter niż  zobaczysz na Viaplay .

 

I żeby nie było ze jakiś sprzet mam kulawy czy coś :

Oglądam na Sony Bravia X90j ,PS5 ,chromecast  ,PC

Łacze 1 Gb/s  robione były  pomiary obrazu,transmisji  ....  rozwalało na łopatki jak z 720p  i całych 25fps spadało do  480p i 20fps .......

 

Także szanujmy się ,Viaplay  nie jest w stanie spełnić tego co obiecuje i deklaruje .To nie jest  jedna czy dwie wpadki  ... od startu  (od sierpnia ) taka paździerz   idzie ...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś, ale w przypadku sportu jakiekolwiek większe (załóżmy większe, niż 5 sekund) opóźnienie w zasadzie powinno dyskwalifikować usługę. Opóźnienia powyżej kilkunastu sekund to już w ogóle [beep] w twarz odbiorcy, tak samo jak regularnie problemy techniczne o których czyta się w zasadzie co chwilę. Prawda jest taka, że nie jesteśmy gotowi na pełne przejście w streaming, ale z dziwnych, chyba czysto masochistycznych względów udajemy że jesteśmy gotowi i zaczynamy przymykać oko na coraz większą fuszerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozśmieszaj mnie.Opisywałem przykład gdy oglądałem Tenis na C+online i miałem ok 1-2 minuty opóżnienia w transmisji od kolegi który oglądał w tym samym pokoju😂Takie to nowoczesne są wasze stremingi. Teraz tu 3 awaria w ciągu tygodnia.Robi się coraz lepiej.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tyrla napisał:

Są znowu problemy na meczu Bayernu...

Potwierdzam, akurat teraz odpukać od jakichś 15 minut jest OK, ale od początku meczu już 5 razy obraz się zatrzymywał, trzeba było wychodzić i na nowo odpalać mecz. Na zacofanej satelicie Premier League nic nie rwie, ale wolę być nowoczesny i nie móc oglądać, mogę się dowartościować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy To jest właśnie problem z tymi ludźmi. Najważniejsze, że streaming, a o samej piłce pewnie nawet nie mają pojęcia. Ja chcę włączyć mecz i skupić się na oglądaniu, a nie ciągle pstrykać i restartować. Oczami wyobraźni widzę pasjonaci tej super platformy robią sobie zdjęcia z odpalonym tv w tle i aplikacjami, coś jak Pawlak w filmie, gdzie płynęli do Stanów.

 

Trzeba coś z tym Viaplay zrobić, jakąś skargę do UOKiK czy coś, bo tak nie może być. Za ostatni czwartek już nawet nie zaproponowali żadnej rekompensaty, tylko następnego dnia bezczelnie poinformowali o "rozwiązaniu problemu". Tylko razem możemy wykurzyć stąd ten syf. A nawet jeśli się nie uda, to im więcej kar i złej reputacji dla nich, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą karą dla nich będzie jak ludzie przestaną płacić. Dla mnie niech sobie będa  ale niech to działa  przyzwoicie. Ja lubie gdy jest kilka ciekawych meczy zmieniać kanał co robie bardzo szybko. Tu robi się problem bo tak szybko nie będę się przenosił po innych transmisjach.

Edytowane przez czerstwy
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...