Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi się wydawało że przyzwoita ale jak przełączyłem na Eleven Napoli Sampdoria w box4k upc to zmieniłem zdanie.. Beznadziejny ten streaming viaplay, źle się stało że to weszło do Polski cofamy się w jakości do SD 16/9 tak niestety to wygląda....
Ty chyba SD nie widziałeś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
W dniu 6.01.2022 o 15:09, Jack777 napisał:

Jakość w DVB-C była zdecydowanie lepsza niż w strimie, mam dostęp do tych dwoch rodzajów transmisji

A to sobie akurat sprawdzę, bo to jest też w darmowym pakiecie UPC Start. Kiedy najbliższa transmisja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Pawop napisał:
Godzinę temu, kornerek napisał:
Też mi się wydawało że przyzwoita ale jak przełączyłem na Eleven Napoli Sampdoria w box4k upc to zmieniłem zdanie.. Beznadziejny ten streaming viaplay, źle się stało że to weszło do Polski cofamy się w jakości do SD 16/9 tak niestety to wygląda....

Ty chyba SD nie widziałeś

Widziałem SD  15 lat temu Sat1 RTL pro7 z satelity astra wprawdzie miałem inny telewizor ale jakość była lepsza jak dzis viaplay 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem SD  15 lat temu Sat1 RTL pro7 z satelity astra wprawdzie miałem inny telewizor ale jakość była lepsza jak dzis viaplay 
15 lat temu królowały telewizory kineskopowe z rozdzielczością 8 razy niższą niż obecne, stąd nie dziwne że SD tak dobrze wyglądało, skoro na nich VHS to było coś


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2022 o 09:37, raiders25 napisał:

Ja również mam od 1 dnia  i co weekend oglądam kolejkę BL  ,BL2 ..    i z zegarkiem w ręku opóźnienia są  rzędu +60sek (nie w każdym meczu ,ale w większości ) panie kolego . Luksusem jest jak opóźnienie  jest w okolicach 30sek .

 

 3  różne niezależne Livescory   pokazują  gola  gdzie  na transmisji "live "  gra jest wznawiana z  autu .

 

Porównywałem również transmisje na SAT 1 vs Viaplay  .... na sat 1   gra   rozpoczęta od środka ,na viaplay  pozują jeszcze do zdjęć ...

 

Odpal sobie stream na  STS w sobotę i na viaplay  , (STS to bukmacher  )  ,na STS  jest mniejsze opóźnienie niż na Viaplay🤣 .

 

Samo Viaplay podaje :

Aby zapewnić doskonałą jakość usług, Viaplay transmituje sport na żywo z około 20-30 sekundowym opóźnieniem dla większości użytkowników

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/viaplay-problemy-techniczne-zla-jakosc-opoznienie-falstart

 

I   jest to minimalne opóźnienie a nie maksymalne :)  ,także gdzie tu te 5-7 sek

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/viaplay-problemy-techniczne-zla-jakosc-opoznienie-falstart

 

 

 

 

streamingowa w transmisjach na żywo zapewnia maksymalną jakość obrazu wynoszącą 720p. W dodatku zastrzega, że opóźnienie sygnału może wynieść do 90 sekund
Źródło: https://hdtvpolska.com/viaplay-transmisje-sportowe-w-720p-i-50fps-serwis-broni-jakosci-bundesliga/

https://hdtvpolska.com/viaplay-transmisje-sportowe-w-720p-i-50fps-serwis-broni-jakosci-bundesliga/

 

 

I sprzęt  czy łącze internetowe nie ma tu nic do rzeczy  bo na różnym sprzęcie (LG ,SONY ,Apple ,PC ,PS5 , Chromcast ,Philips ... )  opóźnienia są min 30 sek  bo tak jest puszczony sygnał .

 

 

Mam Sat 1 i kilka razy sprawdziłem. Dokładnie jak piszesz, jest spore opóźnienie w stosunku do satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RobertRozmus napisał:

Dokładnie jak piszesz, jest spore opóźnienie w stosunku do satelity.

No i co z tego? W czymś ci to przeszkadza? Mnie nie. To inna technologia i opóźnienia będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa fizyki odłóżmy na bok. Od protokołu sieciowego też trochę zależy (multicast, unicast) bo zauważyłem, że streaming wrzucany jest do jednego worka. Z Viaplay macie sport na żywo, ale ze znacznym poślizgiem.
 

live z opóźnieniem 2 minut? widziałeś na oczy Viaplay? mam od początku i pod względem sat opoznienie jest 5-7 sekund
To wygląda na niezłą mitologię.


Edytowane przez RobertRozmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma satki może porównać z przekazem od buka albo względem flashscore. Nie jestem maniakiem sprawdzania, ale ile razy rzucę okiem na satkę to Viaplay wypada dużo gorzej niż przysłowiowe kilka sekund. Przeszkadza, czy nie, mało istotne liczą się fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...