Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, vigoo napisał:

Bo widzicie drogie dzieci. Jeśli chcecie w warzywaniaku kupić pomidory i sprzedawca sprzeda wam zgniłki za niemałe pieniądze (bo drożyzna, inflacja), to możecie próbować się oburzyć i skrytykować taką usługę, ale jak wam nie zadziała poprawnie streaming za który zapłaciliście pieniążkami (które nie spadają z nieba), to nie powinniście krytkować i się oburzać, bo się nie znacie na kwestiach technicznych i nie pojmujecie jego działania.

Proste? Proste!

Czego tu nie rozumiecie???

Na tym forum jak wszedł canal Plus online o połowę tańszy i wygodniejszy  od opcji na abonament  to byli tacy którzy to krytykowali bo jakość jest do du...y. Teraz gdy weszła platforma streamingowa która nie dość że zaburzyła cały rynek praw sportowych i doprowadziła do sytuacji że za to samo placi się po prostu więcej a ta mityczna jakość jest taka  sobie albo jej w ogóle nie ma tak jak dziś to już nie przeszkadza. Więc masz rację z jednej strony ale z drugiej to już nic nie powinno dziwić. 

 

Edytowane przez Kaz.699
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bgmnt napisał:

Poziom ma dużo do rzeczy. Krytyka dzisiejszej awarii Viaplay jest uzasadniona. Ale nie na zasadzie "ahaahaha szkoda im było na łącza.

Jaki poziom transmisji taki rodzaj krytyki.

Płace i wymagam.

To jest na zasadzie warzywniaka i pomidorków.

Jak nie viaplay to streamy z internetu,zagraniczne kanaly z satelity lub transmisje na stronach bukmacherskich.

Jest konkurencja.

Ew nie oglądam wcale i z tego powodu że nie dam innym zarobic to w viaplay tez kasy nie przybedzie

Pewnie że najlepiej byłoby z oprawą i po polsku ale że Lewandowski jest przy piłce to może być komentarz nawet i po tadżycku,tutaj specjalistów nam nie potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kaz.699 napisał:

Hmm ludzie tak przeżywają ten viaplay chyba dlatego że po prostu za to zapłacili...

Nie zapłaciłem za to ani grosza,nie mam za darmo bo nie jestem w UPC.

Chodzi o zasadę że "streaming to melodia przyszłości a telewizory to na śmietnik"

I jak teraz wyglądają poplecznicy tych technologii nowoczesnych.

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaz.699 No ale po co zapłacili, skoro to podobno takie [beep] i jest 10 lepszych sposobów na oglądanie? :)

I czy te osoby, które mimo wszystko wykosztowały na Viaplay mimo wielu jakże rzeczowych ostrzeżeń na forum o jakości VHS, opóźnieniach 90 sekund itd napisały już reklamację i została ona odrzucona, że należy uznać te 34 zł za stracone?

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelTSW napisał:

Powiedz to tym co są spoza forum :)

Kończę dyskusję bo dalej nie rozumiesz co oznacza sport w streamingu. 

Nie mogę wymagać bo to streaming i zawsze może paść :D

Kolega z branży tak twierdzi :D

No cóż, płacę nie wymagam = Viaplay 

 

@bgmnt 

Ja powiem tak: płacisz nie wymagasz i włączasz pirackiego streama ot tak na wszelki wypadek ..bo przecież nie wymagasz ale płacisz to trzeba się ubezpieczyć w końcu to viaplay;))...trochę śmieszne trochę straszne to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bgmnt napisał:

@dixente No to skoro masz tyle możliwości wygodnego oglądnia to po co przeżywasz tak ten nieszczęsny Viaplay?

Bo tak jak napisałem "pewnie że najlepiej byłoby z oprawą po polsku",aczkolwiek poziom viaplay jest tak denny że człowiek już woli te pojekiwania tadżyckie niż makietę Lewego i Hallanda i "coś poszło nie tak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dixente Dla Ciebie najlepiej byłoby w 3 Mbps "HD" z satelity i juz byś był w siódmym niebie. Ja z kolei wolę szeroki wybór i możliwość oglądania na przysłowiowej lodówce. Życzę takiej samej werwy w produkowaniu postów np. przy następnej emisji meczu premier league upskalowanego z SD na Canal+ (niezależnie czy na sat, w kablu czy online) albo przy zielonych ludzikach grających w pilkę na brązowej murawie w C+ 4K, albo meczach realizowanych z dwóch kamer i dosyłanych via LTE na Polsacie Sport co się zdarza kilka razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bgmnt napisał:

@Kaz.699 No ale po co zapłacili, skoro to podobno takie [beep] i jest 10 lepszych sposobów na oglądanie? :)

I czy te osoby, które mimo wszystko wykosztowały na Viaplay mimo wielu jakże rzeczowych ostrzeżeń na forum o jakości VHS, opóźnieniach 90 sekund itd napisały już reklamację i została ona odrzucona, że należy uznać te 34 zł za stracone?

 

No ja akurat po to że z powodów rodzinnych nie jestem w stanie włączyć tego streama na cały mecz i muszę oglądać  na telefonie a dwa że faktyczne fajnie robią te transmisje.  Z jednej strony Gdy mam oglądać wazny mecz to nie mam jakiś żali że coś nie działa tylko próbuje obejrzeć to gdzieś indziej szczególnie gdy spotkanie jest pasjonujące a dziś takie było. I NAWET  bym to olał ale..jak tak wchodzę w tą apke by sobie obejrzeć skrót już po fakcie..i  ten skrót akurat tego meczu nie działa dalej!! No i tu już jednak jest przegięcie.. sami powinni albo dać jakiś voucher czy coś  bo tak się po prostu nie robi i nie chodzi tu o pieniądze. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Kaz.699
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ostatnie strony tematu doszedłem do wniosku że źle pojmujemy ofertę Viaplay. Należy opłacać usługę i nie oglądać i nie mieć pretensji że usługa jest nie zrealizowana, jak masz jakiekolwiek ale to jesteś hejter i satelitarny zacofaniec. Mecz Legii awaria dziś awaria … Tak ma być My po prostu tego nie rozumiemy tak jak kiedyś nie zrozumieliśmy ofert nc+.
 

Wyprzedzę fakty i napiszę że 12.18.2021 KSW awaria :) 

 

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kaz.699 napisał:

Jaki ma poziom krytyka to nie ma nic do rzeczy. Ta usługa nie działała w najważniejszym meczu w rundzie mało tego skrót tego  najważniejszego meczu dalej nie działa a mamy godzinę 2314. Co to ma być??mi się mecz mega podobał a do SPORTU  mam stosunek taki że  jak się wciągam w dane spotkanie to zapominam o wszystkim innym tylko szukam alternatywnego źródła do obejrzenia. Także olałem ten temat ale na Boga nie usprawiedliwiajmy tego syfu. Pierwsza połowę obejrzałem na PIERWSZYM LEPSZYM  pirackim streamie....i I DZIWO  DZIAŁAŁ. 

Ciekawostka : skrót(y) które od wczoraj nie działają na Amazon FireStick TV(android) między innymi Dortmund - Bayern, czy Leverkusen - Greuther, działają bez problemu na Apple tv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując te Wasze wzajemne przekąsy o wyższości Bożego Narodzenia nad Wielkanocą można to podsumować tak , technika poszła do przodu ale w jakości cofnęliśmy się 20 lat ...a pieniędzy chcą coraz więcej i tu jest niezgodność między tymi co nadają a tymi co odbierają

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bgmnt napisał:

@dixente Dla Ciebie najlepiej byłoby w 3 Mbps "HD" z satelity i juz byś był w siódmym niebie. Ja z kolei wolę szeroki wybór i możliwość oglądania na przysłowiowej lodówce. Życzę takiej samej werwy w produkowaniu postów np. przy następnej emisji meczu premier league upskalowanego z SD na Canal+ (niezależnie czy na sat, w kablu czy online) albo przy zielonych ludzikach grających w pilkę na brązowej murawie w C+ 4K, albo meczach realizowanych z dwóch kamer i dosyłanych via LTE na Polsacie Sport co się zdarza kilka razy w tygodniu.

Słuchaj kolego,ty jesteś ekspertem technicznym,ja pracuję ogólnie w usługach więc pozwól że wypowiem się ogólnie w tym drugim.

Co ja bym wolał....może to być nawet kanał o nazwie "Kubuś Puchatek" byleby można było to normalnie obejrzeć.

Jestem rocznik 1983 i pamiętam jak przez mgle początek lat 90tych i mecze w telewizji gdzie sygnał faktycznie czasem ginął i była plansza "przepraszamy za usterki".

Złośliwi mogą powiedzieć że TVP transmitowało polska ekstraklasę z taką oprawa że aż tylko dawali drugą połowę meczu.

Wbrew pozorom nie jestem człowiekiem który chce powrotu do tamtych czasów na zasadzie "bo kiedyś benzyna kosztowała 3zl a teraz kosztuje 6zl to wtedy było lepiej".

Od roku 2000r transmisje przebiegały płynnie 

Najpierw hegemonem był canal plus,później Polsat,a ostatnio eleven sports.

Ale co jest najważniejsze dla telewidza....żeby wszystko było w jednym miejscu (broń Boże nie chodzi mi o monopol).

Może być canal plus,Polsat sport,i eleven sports też i viaplay tez.

Ale jeśli mam je wszystkie w jednym miejscu,tak jak byłoby to w kablówce to nie sprawia mi to różnicy ile ich jest podmiotów świadczących transmisje.

Brakowałoby żeby każdy osobny mecz transmitowała inna satelita i co dwie godziny skakać na dach i przestawiać talerz.

Może brzmi to cebulaszczo ale do takich granic absurdu może dojść jeśli w pewnym momencie nie powiemy stop.

Przecież mamy kapitalizm i tak naprawdę usługobiorca dyktuje jaka kupi usługę.

Z mojej strony jako pracownika usług...

WSZYSTKO,TOTALNIE WSZYSTKO,nawet szybkość drgania twoich rzes MA ZNACZENIE.

Mówisz że raptem raz na 3 miechy mają awarie i że to rzadko więc niezauważalnie.

Bez urazy ale mogłoby być to nawet raz na rok ale i tak ma znaczenie.

To tak jakby mąż tłumaczył się przed żoną że co prawda zdradził ją ale tylko raz,a przez pozostałe 20 lat już nie (więc się nie liczy?) albo twój najlepszy kumpel nie przyszedł do ciebie na urodziny i by się tłumaczył że to jest tak rzadko że aż zapomniał a w ogóle to twoja wina i powinieneś obchodzić je raz na kwartał.

Naprawdę ale usługobiorcy nie interesuje czy on ma słabe serwery czy może przechowuje to w chmurze czy może w obłoczku.

Ma na to totalnie wywalone.

A póki co viaplay swoją postawą cofa nas ale nie do lat 90tych tylko do lat 70tych na zasadzie "nie mam twojego płaszcza i co mi zrobisz"

 

7 godzin temu, bgmnt napisał:

@dixente Dla Ciebie najlepiej byłoby w 3 Mbps "HD" z satelity i juz byś był w siódmym niebie. Ja z kolei wolę szeroki wybór i możliwość oglądania na przysłowiowej lodówce. Życzę takiej samej werwy w produkowaniu postów np. przy następnej emisji meczu premier league upskalowanego z SD na Canal+ (niezależnie czy na sat, w kablu czy online) albo przy zielonych ludzikach grających w pilkę na brązowej murawie w C+ 4K, albo meczach realizowanych z dwóch kamer i dosyłanych via LTE na Polsacie Sport co się zdarza kilka razy w tygodniu.

Viaplay,nowe standardy,to przekaz internetowy a nie telewizyjny,nie rozumiem szczegółów technicznych.

Tak,masz rację.

Ale te nowe standardy się nie sprawdzają więc może pora je zmienić.

Czasem lepiej przyznać się do błędu niż brnąć w niego bo to zaczyna wyglądać naprawdę żałośnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko współczuję osobom, które zdecydowały się wykupić usługę a potem mają z nią różne problemy.

Rozumiem ich emocje w takiej sytuacji.

Jest to denerwujące, że mecze piłkarek czy reprezentacji afrykańskich mają lepszą płynność..niż Bundesliga  (niektóre mecze są w porządku).

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam przed oczami osoby, które wychodzą kogoś pobić bo im przypadkiem zajechał drogę.

Rozumiem jakby to była awaria finału Euro, gdzie graliby Polacy (marzenia...) ale to była półgodzinna przerwa w bundeslidze, której jeszcze parę miesięcy wg wielu forumowiczów nikt nie ogląda, a w jakości VHS w ogóle ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman wcale nie jest na 🔛 nich lepsza płynność. Tam mi się  urimuchomiła od razu  transmisja,  jakość  dużo słabsza niż  wczoraj na 🔛 hicie z Niemiec + zarówno płynnosć jak i rozdzielczość. Chyba Ci co piszą dzialaja na 🔛 słabym  sprzęcie. Wczoraj gdy uruchomiłem  mecz nie miałem  problemów  jak co niektórzy użytkownicy.   Może warto zainwestować  e sprzęt,  a nie wylewać wiadro pomyj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kkzk81 napisał:

@lakiman    Może warto zainwestować  e sprzęt,  a nie wylewać wiadro pomyj. 

Na tv LG z 2021 roku i oficjalnej aplikacji Viaplay takie jaka a ty mi każesz zainwestować w sprzęt?

gdzie samo Viaplay przepraszało za problemy :D

Czyli może jeszcze powiesz, że to nasza wina a nie Viaplay? Odleciałeś całkiem :D

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani Viaplay po wczorajszym meczu powinni po prostu być cicho bo tylko się kompromitują. Wielcy nowocześni dla których telewizja to archaizm a oglądają mecze na jakości starych teledysków z YouTube. Mogę się tylko cieszyć że dzięki promocji UPC nie okazałem się jeleniem który musiał za to płacić. Swoją drogą wielu pisało tu latem że Viaplay to nie tylko sport ale też filmy i seriale. Serio ktoś może uważać że ich kolekcja jest ciekawa? Przecież to jest 3 liga do Netflixa czy HBO a nawet Amazona...

 

Wracając do sportu to najbardziej mnie wkurza że władze ligi nie reagują komu sprzedały prawa. Nie ma to dla nich znaczenia jak w danym kraju pokazywana jest ich liga??

Edytowane przez barcabarcelona
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bgmnt napisał:

@emirates Nigdy nie ma pewności. Satelita też zawodzi, mogą być złe warunki atmosferyczne, może zabraknać prądu. 

 

Tylko, że w normalnych warunkach prawdopodobieństwo, że transmisja wysypie się akurat przy Der Klassiker jest równa temu, że stanie się to również przy meczu Arminia Bielefeld - Greuther Fürth (zdarzenia losowe po prostu mają miejsce, ale mają one charakter przypadkowych zdarzeń, a nie są podyktowane żadną regułą).

 

A tu przy streamingu mieliśmy klasyczną "wtopę" - do potężnych problemów doszło akurat w przypadku meczu, który cieszył się największym zainteresowaniem. A więc nie gadaj głupot panie "ekspercie", że to infrastruktura techniczna akurat "pechowo" nawaliła w tym momencie, lecz problem się wziął z tego, że ona nie była na tyle wydajna, aby obsłużyć zwiększony ruch (z oczywistych względów dało się wcześniej przewidzieć, że mecz Borussia Dortmund - Bayern Monachium będzie się cieszył znacznie większym zainteresowaniem niż spotkania typu Arminia Bielefeld - Greuther Fürth).

 

Kto czytał moje posty z ostatnich tygodni, to mógł zauważyć, że osobiście byłem sympatykiem Viaplay. Po Der Klassiker mogę szczerze napisać: Viaplay nawalił na całego. I jedynym winnym całej sytuacji jest Viaplay, a nie żadne zdarzenia losowe. Zresztą od mniej więcej 2-3 tygodni jakość transmisji na Viaplay ulegała pogorszeniu, odkąd zaczęto testować transmisje w 1080p (to do czego doszło wczoraj, było "kwintesencją" tego, co działo się w ostatnim czasie).

 

W każdym bądź razie w moim przypadku subskrypcja nie zostanie przedłużona (a planowałem przedłużać do maja 2022 roku). Jako fan Bundesligi na takie mecze, jak Der Klassiker szczególnie długo się czeka i obowiązkowo chce się je obejrzeć w całości (!!!). Wiele innych można pominąć (nawet w przypadku, gdyby doszło do awarii na Viaplay). To jest tak samo, jakbyś zapłacił kilka stówek za udział na Balu Sylwestrowym, a na miejscu by się okazało, że z przyczyn "niezależnych" odbędzie się on ... tydzień później (każdy normalny by się wkurzył; tak samo sprawa wygląda w przypadku Der Klassiker - nie zastąpi się tego innym meczem).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...