Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień, w którym Viaplay poprawi swoją jakość na tyle, żeby zadowolić największych koneserów, będzie dla niektórych, mam wrażenie dużym problemem, ale i tak będą wyścigi na to co komu najbardziej nie pasuje. 

W kwestii Viaplay już dawno decydują emocje, a nie te słynne parametry, bo nawet przyszłe Full HD, to nie będzie "to samo Full HD, które jest wszędzie". Ostatecznie się przecież okazało, że nawet jak na Apple tv 4k jest obiektywnie lepiej, to przecież jest "co najwyżej średnio" 🙂, bo przecież wszyscy tak mają 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
52 minuty temu, sheldoncooper7373 napisał:

w tym meczu co napisała Zuzia, ta rozdzielczość nic nie zmienia bo obraz jest straszny, żyleta jest jak kamera się nie rusza :D

Jest straszny, bo to  2. Bundesliga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Toma441 napisał:

Dzień, w którym Viaplay poprawi swoją jakość na tyle, żeby zadowolić największych koneserów, będzie dla niektórych, mam wrażenie dużym problemem, ale i tak będą wyścigi na to co komu najbardziej nie pasuje. 

W kwestii Viaplay już dawno decydują emocje, a nie te słynne parametry, bo nawet przyszłe Full HD, to nie będzie "to samo Full HD, które jest wszędzie". 

Największych koneserów nie zadowoli, bo nie da tyle co np. Amazon, czy ESPN+. Nie ta liga.

Tu chodzi o jakieś przyzwoite minimum, powiedzmy 8 Mb/s dla 1080p, tyle co w Vectra TV Online i C+. I nie będzie podstaw do narzekania.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zuzia napisał:

 

Tu chodzi o jakieś przyzwoite minimum, powiedzmy 8 Mb/s dla 1080p, tyle co w Vectra TV Online i C+. I nie będzie podstaw do narzekania.

 

 

 

 

Znając nastawienie do Viaplay od początku, wiadomo że te podstawy się znajdą.  :)

Przecież widać to nawet dziś, choć od początku wiadomo, że dosył 2BL jest po prostu słabszy, co do zasady i nawet angielskie Premier League (kobieca piłka) wygląda lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Toma441 napisał:

Dzień, w którym Viaplay poprawi swoją jakość na tyle, żeby zadowolić największych koneserów, będzie dla niektórych, mam wrażenie dużym problemem, ale i tak będą wyścigi na to co komu najbardziej nie pasuje. 

W kwestii Viaplay już dawno decydują emocje, a nie te słynne parametry, bo nawet przyszłe Full HD, to nie będzie "to samo Full HD, które jest wszędzie". Ostatecznie się przecież okazało, że nawet jak na Apple tv 4k jest obiektywnie lepiej, to przecież jest "co najwyżej średnio" 🙂, bo przecież wszyscy tak mają 🙂

Bez urazy, ale to Ty jako jeden z nielicznych dajesz 5 za obraz meczu BVB, twierdząc że na sprzęcie Apple tak to wygląda. Jak się okazuje tylko na Twoim. :) Chyba, że mylisz płynność z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Arkon napisał:

dajesz 5 za obraz meczu BVB, twierdząc że na sprzęcie Apple tak to wygląda. Jak się okazuje tylko na Twoim. :) 

Tak , na moim tak wygląda, bo to jest moja subiektywna ocena. Nie oglądam meczów ze stoperem śledząc opóźnienia, czy z lupą szukając pikseli na ekranie pełnym informacji o tym jaki jest bitrate. Od początku Apple TV 4k daje mi wysoki komfort oglądania. Bez przycięć, z normalnym płynnym obrazem, nawet dziś, choć wiem, że jakość drugiej Bundesligi jest obiektywnie słabsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Toma441 napisał:

Znając nastawienie do Viaplay od początku, wiadomo że te podstawy się znajdą.  :)

Przecież widać to nawet dziś, choć od początku wiadomo, że dosył 2BL jest po prostu słabszy, co do zasady i nawet angielskie Premier League (kobieca piłka) wygląda lepiej.

Problem w tym, że piłki kobiet prawie nikt nie ogląda, a Bundesligę owszem :)

 

Materiały mają różne źródło, stąd jedne wyglądają lepiej, a 2 Budesliga słabo.

Ale 5 Mbps jest to za mało dla dyscyplin, gdzie jest dynamiczny ruch. DAZN DE/PL nie schodzi poniżej 6,5 Mbps dla 1080p nawet przy 25 FPS. Ja cudów nie oczekuję, ani nawet 4K. Przyzwoite Full HD dla najważniejszych rozgrywek wystarczy. Płynność mam.

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu jakie znowu manipulacje, przecież oglądalność piłki kobiecej jest niższa niż Bundesligi, to ogólnie znany fakt.

@Toma441Oczywiście, że subiektywna, ale dziwnym trafem niemal tylko u Ciebie jest tak wysoka ocena. Większość ludzi, nie tylko na tym forum, narzeka na jakość. Upadł nawet mit Apple, bo kilka osób ma to urządzenie albo widziało jaki jest odbiór i jak się okazuje nie odbiega od średniej, może jest tylko bardziej płynny.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zuzia napisał:

Problem w tym, że piłki kobiet prawie nikt nie ogląda, a Bundesligę owszem :)

 

 

 

Wg Ciebie nikt nie ogląda. :) Materiały mają różne źródło z jakichś przyczyn. Być może  w przypadku 2 BL uwarunkowanych umową, która nie precyzuje wymogu konkretnej jakości.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Arkon napisał:

 

@Toma441Upadł nawet mit Apple, bo kilka osób ma to urządzenie albo widziało jaki jest odbiór i jak się okazuje nie odbiega od średniej, może jest tylko bardziej płynny.

Mnie nie interesuje co pisze większość, bo większość np. na FB wypisuje notorycznie bzdury, natomiast tutaj na forum także w dużym stopniu wchodzą emocje.

Co do ATV każdemu polecam, żeby sobie ten "mit" wypróbował. Pod każdym względem, wtedy się okaże co upada, a co funkcjonuje jako fakt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Arkon napisał:

Jezu jakie znowu manipulacje, przecież oglądalność piłki kobiecej jest niższa niż Bundesligi, to ogólnie znany fakt.

@Toma441Oczywiście, że subiektywna, ale dziwnym trafem niemal tylko u Ciebie jest tak wysoka ocena. Większość ludzi, nie tylko na tym forum, narzeka na jakość. Upadł nawet mit Apple, bo kilka osób ma to urządzenie albo widziało jaki jest odbiór i jak się okazuje nie odbiega od średniej, może jest tylko bardziej płynny.

Po co w ogóle z nim dyskutujesz? Ostatnio kolejny przypadek gdy ktoś pisze że coś jest nie tak a on  że jest dobrze. Tym razem przypadek potwierdzony przez konsula z infolinii o problemach to standardowa śpiewka nie oglądał wszystkiego tylko urywki. Z takimi osobami sie nie dyskutuje bo są nieobiektywni. Czyta się forum i wyciąga wnioski jak to jest.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał:

Włączyłem mecz Unionu i kolejny mecz bez zacięć. Przy ruchu kamery nie mam niewyraźnego obrazu.
 

Potwierdzam.

Mecz Leverkusen jak na stream  też  bez większych zastrzeżeń.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Toma441 napisał:

Mnie nie interesuje co pisze większość, bo większość np. na FB wypisuje notorycznie bzdury, natomiast tutaj na forum także w dużym stopniu wchodzą emocje.

Co do ATV każdemu polecam, żeby sobie ten "mit" wypróbował. Pod każdym względem, wtedy się okaże co upada, a co funkcjonuje jako fakt. :)

Tak z ciekawości rzuć okiem na jakość meczu Legii na C+HD(oczywiście z dekodera, a nie online). Dla mnie zdecydowanie lepsza niż na spotkaniu BVB na Viaplay. Także nie tylko Eleven 4K, PSP, ale zwykły C+HD ma lepszą jakość niż 5. Mnie już zabrakło skali do oceny, bo jak tam było 5, to tu trzeba dać 6, a na PSP 7, Eleven 4K 8. A niby skala szkolna jest tylko do 6. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Bundesligę można jako-tako oglądać. Odetchnąłem z ulgą bo @Zuzia napisała o  testach  1080p a  nie tego się spodziewałem. Już zostało wyjaśnione: 1080p + niski bitrate, to nie mogło się udać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czerstwy napisał:

Po co w ogóle z nim dyskutujesz? Ostatnio kolejny przypadek gdy ktoś pisze że coś jest nie tak a on  że jest dobrze. Tym razem przypadek potwierdzony przez konsula z infolinii o problemach to standardowa śpiewka nie oglądał wszystkiego tylko urywki. 

Chyba na tym polega obecność na forum? Nie oglądałem całości i przyznałem, że usterki mogły być, tylko ja na nie nie natrafiłem. To jest dosyć proste. I po raz kolejny to powtórzę nie będę pisał tego co ty lub ktokolwiek ode mnie oczekuje, albo że większość coś sobie myśli.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem zadowolony, że Bundesligę musimy oglądać przez internet, zamiast przez satelitę. Jakość obrazu i dźwięku z satelity bije na łeb, na szyję ten cały syf online, i nie tylko chodzi mi o Viaplay, ale także o inne platformy stremingowe.

Oglądam Viaplay na Mi Box 4K, i zawsze coś jest nie tak,  gdy oglądam z aplikacji zainstalowanej na urządzeniu, to albo obraz zaczyna lekko skakać (płynność), natomiast jak castuje obraz ze smartfona na Mi Box-a , to znowu zdarzają się , kilkanaście razy w meczu, zacięcia, dziwne , bo takie coś zdarza się tylko podczas castowania obrazu z aplikacji Viaplay, inne usługi , jak You tube, czy canal+online castują się bez takich problemów.

Nie można tego zwalić więc na jakość netu w moim domu, bo mam 500mb z UPC na częstotliwości 5Ghz.

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Toma441 napisał:

No to ja Ci odpowiem, że u mnie nie dzieje się z obrazem nic z tych rzeczy, które wymieniłeś, a i tak @czerstwy powie, że to nieprawda, bo większość przecież twierdzi inaczej :)

Większość co potwierdził konsultant. Ty natomiast pierwszy odpisałeś że to nie prawda a jak usłyszałeś że nawet konsultant to potwierdził to szybko stała wymówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple TV. Tam nie ma problemów z płynnością, poczytaj moje wcześniejsze posty. Oczywiście, już pisano, że przecież na tym sprzęcie Viaplay wygląda tak samo średnio jak wszędzie, bo to pasuje do tezy, ale fakty są takie, że to z czym masz problem na Androidzie na sprzęcie od Apple nie występuje wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Toma441 napisał:

No to ja Ci odpowiem, że u mnie nie dzieje się z obrazem nic z tych rzeczy, które wymieniłeś, a i tak @czerstwy powie, że to nieprawda, bo większość przecież twierdzi inaczej :)

Twoje szczęście.U innych wygląda tak, jakby  testowany był poziom akceptowalności aplikacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, czerstwy napisał:

Większość co potwierdził konsultant. Ty natomiast pierwszy odpisałeś że to nie prawda a jak usłyszałeś że nawet konsultant to potwierdził to szybko stała wymówka.

Nie mam wpływu na twoje domysły na mój temat. Napisałem jedynie, że ja się z problemami nie zetknąłem i być może były w innym momencie transmisji. Tyle. Możesz tworzyć dalej swoje teorie, naprawdę mnie to nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...