Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla odmiany teraz podczas meczu Bundesligii jest dobrze i obraz jest płynny a oglądam przez apkę w telewizorze. Praktycznie nie mam zastrzeżeń.

W  sytuacji, która miejsce wczoraj -  przyczyna leży po stronie internetu gdy jest bardziej obciążone łącze internetowe, braku stabilności połaczenia podczas niektórych spotkań?

Dzisiaj mogę napisać, że Viaplay też jednak radzi sobie z Android TV.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
10 minut temu, Adamus napisał:

Na Tizenie wczorajszą 1 BL nie dało się oglądać,co kilka min. objawy o ktorych pisalem wczoraj.

Ja w tym czasie oglądałem NHL i nawet kilka razy na minutę zdarzało się buforowanie.

13 minut temu, Adamus napisał:

Na starcie chodziło super,a po 3 m-cach cos zepsuli,ja pierdziu :(

Może po pijaku ktoś grzebał i popsuł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że ostatnio Viaplay na Android TV działa znacząco gorzej niż wcześniej. Regularnie zdarza się, że nie można załadować jakiejś transmisji (pojawia się komunikat o błędzie z opcjami "odśwież" i "zamknij") - najczęściej dzieje się tak, gdy próbuje się przełączyć na inną transmisję. Pogorszenie jakości obrazu w trakcie transmisji oraz buforowanie również nie są rzadkością. Problem dotyczy tylko transmisji (oglądanie seriali/filmów nie powoduje podobnych problemów).

 

Dodam, że od pewnego czasu prowadzę ciągłą analizę stabilności łączą internetowego i akurat w ostatnim czasie nie są wykazywane żadne większe odchylenia od normy. Ewidentnie coś nie gra z Viaplay.

 

Czyżby testowanie jakości 1080p odbijało się "czkawką"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem mecz i  praktycznie ani  jednego zacięcia, zauważalnego spadku jakości nie zauważyłem ( Android tv7).

Po prostu było akceptowalnie płynnie, nawet 720p nie przeszkadzało.

Byłoby świetnie gdyby tak samo było przy innych transmisjach sportowych.

Nie wiem dlaczego jedne transmisje są w gorszej jakości bo przy innych tego typu apkach jest stabilnie.

W każdym razie gdyby tak zostało jak wczoraj-800 zł zostaje w kieszeni i  nie trzeba szukać przystawek typu Apple TV 4K.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grreg2084 napisał:

Potwierdzam, że ostatnio Viaplay na Android TV działa znacząco gorzej niż wcześniej. Regularnie zdarza się, że nie można załadować jakiejś transmisji (pojawia się komunikat o błędzie z opcjami "odśwież" i "zamknij") - najczęściej dzieje się tak, gdy próbuje się przełączyć na inną transmisję. Pogorszenie jakości obrazu w trakcie transmisji oraz buforowanie również nie są rzadkością. Problem dotyczy tylko transmisji (oglądanie seriali/filmów nie powoduje podobnych problemów).

 

Dodam, że od pewnego czasu prowadzę ciągłą analizę stabilności łączą internetowego i akurat w ostatnim czasie nie są wykazywane żadne większe odchylenia od normy. Ewidentnie coś nie gra z Viaplay.

 

Czyżby testowanie jakości 1080p odbijało się "czkawką"?

Nie sądzę, bo mnie na TV działa idealnie więc coś z apką albo Twoim łączem.

 

 

 

4 godziny temu, JSB napisał:

Czy żeby skorzystać z vouchera LEGIA2021 można do nowego konta wykorzystać kartę, która była podpięta do innego konta?

Technicznie jak najbardziej da się.

Tylko jak potem oni doliczą się ilości płatnych subskrypcji, a może o to chodzi, żeby płatnych kont było jak najwięcej.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lakiman napisał:

Idealnie- czyli przez KODI ?

Tylko tak oglądam, bo apkę po wstępnym teście wywaliłam pierwszego dnia startu usługi.

 

 

 

49 minut temu, szyzag123 napisał:

Viaplay przez KODI działa i omija limit urządzeń. :D

Rozumiem, że to żart, ale widzę, że nie wszyscy załapali.

W Kodi nigdy nie można było ominąć limitu urządzeń w Viaplay. Dla sportu 2 i nie dało/da się tego cudownie rozmnożyć, nawet w Kodi.

 

Wcześniej Viaplay pozwalał na większość ilość urządzeń, ale tylko dla filmów/seriali/TV bez znaczenia było, czy używało się Kodi, czy apki lub przeglądarki. Ale uszczelnili system.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia, nie wiem czy zauważyłaś, że komuś apka sprawia problemy z Android TV i o tym napisał, a Ty mu odpisałaś o idealnym  odbiorze.

Warto doprecyzować taką informację.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lakiman napisał:

@Zuzia, nie wiem czy zauważyłaś że komuś apka sprawia problemy z Android TV i o tym napisał  a Ty mu odpisałaś o idealnym  odbiorze.

Warto doprecyzować taką informację.

Apka, czy przy okazji łącze internetowe, trudno powiedzieć co komu sprawia problemy. Może dostawca netu ma problem z trasami do serwerów Viaplay. Na UPC/Vectrze nie notuję problemów, a na LTE nawet pod Kodi potrafi przyciąć.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...