Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki, że w regulaminie jest zapis przeczący rewelacjom z infolinii. Stąd pytania choćby @TimesSquare o podgląd urządzeń.

Poza tym praktyka może zmienić się z dnia na dzień jak to już okazało się w przypadku zaostrzenia zasad geolokalizacji.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc są określone zasady, ale platforma podchodzi do nich liberalnie, czyli wszystko wskazuje na to, że nie stosuje masowej blokady (użytkowników) za przekroczenie liczby urządzeń , co nie znaczy, że jakoś tej sytuacji nie monitorują. Tak jak padło wczoraj na Forum. Jeśli ktoś ma jedno konto i korzysta z kilku urządzeń nie powinien mieć żadnych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak oficjalnie Viaplay tłumaczy wycofanie się z okresu promocyjnego? - Promocja, w której nowi użytkownicy mieli możliwość przetestowania Viaplay przez 30 dni za darmo właśnie się zakończyła. Platforma pojawiła się na polskim rynku w sierpniu tego roku. Przygotowaliśmy wówczas promocję na powitanie. Oferta miała na celu umożliwić mieszkańcom nowego rynku zapoznanie się z unikalną ofertą Viaplay. To był bardzo dobry krok, dzięki któremu lista naszych subskrybentów i świadomość marki w Polsce bardzo szybko wzrosła. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszego celu na koniec roku, jakim jest co najmniej 500 000 subskrybentów z całego świata. Skala zainteresowania platformą streamingową należącą do NENT Group w Polsce przerosła nasze oczekiwania - informuje portal wirtualnemedia_pl biuro prasowe Viaplay.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/viaplay-jak-ogladac-za-darmo-promocja-okres-probny-koniec

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tyrla napisał:

Ciekawe ilu było takich co zakładali konto na 30 dni i podpinali kartę, za miesiąc nowe konto i inna karta itd. Nie podniecałbym się tymi 500tys.

3 godziny temu, dynecik napisał:

Czy jeśli skorzystam z tego vouchera to jest to zobowiązanie na 4 miesiące czy mogę zrezygnowac po miesiącu ?

Ja jak pisałem skorzystałem wczoraj i:

24.11 17zł

24.12 17zł

24.01 17zł

24.02 17zł 

ale skoro promocja obowiązuje do 31.01 to 23.01 anuluje ją i zakładam nowe konto i:

24.01 17zł

24.02 17zł

24.03 17zł

24.04 17zł także koniec będę miał 23.05

 

Warto pokombinować. Wychodzi pół roku za 17zł.

Edytowane przez picassopawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 08:40, Toma441 napisał:

Zapomniałeś o tym, że Netflix w Polsce dosyć szybko skrócił okres próbny do dwóch tygodni, bo Polacy bezczelnie Netflixa okradali. To jest agresywne złodziejstwo i brak szacunku wobec nadawcy. Może ktokolwiek się zastanowi dlaczego nadawcy w Polsce są zmuszeni do takich kroków. Nie wątpię, że Viaplay było gotowe kontynuować okres próby, ale już wie na jakim rynku pracuje. 

No widzisz, ale do tej pory nie trafili do wielu widzów (w tym do mnie) skoro tak wiele osób nie widziało nawet potrzeby, żeby skorzystać z pierwszego miesiąca darmowego. A teraz kiedy mają w ofercie coś, za co byłbym w stanie zapłacić, to odebrali mi możliwość skorzystania z oferty na powitanie, co odbieram przejaw chciwości ich menedżerów, oraz jako brak szacunku dla potencjalnego widza. Dzięki takiemu działaniu, jeszcze bardziej nie chcę teraz skorzystać z czegoś, czego nawet za darmo nie chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie wyłączyli wcześniej podając za powód, że skala zainteresowania promocją przerosła ich oczekiwania :)
14 minut temu, picassopawel napisał:

Warto pokombinować. Wychodzi pół roku za 17zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
37 minut temu, picassopawel napisał:

Ciekawe ilu było takich co zakładali konto na 30 dni i podpinali kartę, za miesiąc nowe konto i inna karta itd. Nie podniecałbym się tymi 500tys.

Takich kont nie liczą. W Q3 płacących było 250 tys.

https://satkurier.pl/news/209764/0-25-mln-subskrybentow-viaplay-w-polsce.html

500 tys. zakładają, że będzie po pierwszej walce KSW w grudniu. Dane za Q4 będą w styczniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, jupiter napisał:

No widzisz, ale do tej pory nie trafili do wielu widzów (w tym do mnie) skoro tak wiele osób nie widziało nawet potrzeby, żeby skorzystać z pierwszego miesiąca darmowego. A teraz kiedy mają w ofercie coś, za co byłbym w stanie zapłacić, to odebrali mi możliwość skorzystania z oferty na powitanie, co odbieram przejaw chciwości ich menedżerów, oraz jako brak szacunku dla potencjalnego widza. Dzięki takiemu działaniu, jeszcze bardziej nie chcę teraz skorzystać z czegoś, czego nawet za darmo nie chciałem.

 

Z całym szacunkiem, ale bez takich osób jak Ty i tak z łatwością do końca roku mogą w Polsce mieć min. 0,5 mln płacących (!!!) subskrybentów. 

 

Już z raportu za Q3 wynikało, że w Polsce płatną subskrypcję ma ok. 250 tys. użytkowników. Do tego nie wliczają się Ci fani Legii Warszawa, którzy konto na Viaplay założyli z okazji pierwszego meczu ich drużyny w LE (mecz Spartak - Legia był 15 września, a za pierwsze 30 dni i tak nie trzeba było płacić; więc oni i tak nie załapali się do raportu za Q3).

 

A jak do tego dojdą płacący subskrybenci, będący fanami KSW, to z pewnością "pół banki" płacących użytkowników z Polski pęknie w Q4 (osobiście się nie zdziwię, jeśli będzie to znacząco więcej niż 500 tys.). Za ok. 2 miesiące będzie raport, będzie można to zweryfikować.

Edytowane przez grreg2084
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Ja zakładałem, że za Q3 łącznie darmowych i płatnych kont będzie 100 tys., a tu proszę, jest 250 tys. płacących. To jest 1/4 tego co ma Netflix w Polsce, a przecież Viaplay to firma-kogucik jak ktoś tam pisał :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jupiter napisał:

Dzięki takiemu działaniu, jeszcze bardziej nie chcę teraz skorzystać z czegoś, czego nawet za darmo nie chciałem.

No to nie skorzystasz. Sumarycznie można było się spodziewać, że okres próbny nie będzie trwał w nieskończoność i nie powinno się liczyć na to, że na pewno się nie zapłaci za coś co chce się oglądać. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grreg2084 napisał:

Z całym szacunkiem, ale bez takich osób jak Ty i tak z łatwością do końca roku mogą w Polsce mieć min. 0,5 mln płacących (!!!) subskrybentów. 

 

Ile wykrzykników :)

Niech mają milion, może wreszcie uzbierają na Full HD na najważniejsze rozgrywki. Bo w najbliższym czasie ponoć tylko KSW ma być w tej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zuzia napisał:

 

Ile wykrzykników :)

Niech mają milion, może wreszcie uzbierają na Full HD na najważniejsze rozgrywki. Bo w najbliższym czasie ponoć tylko KSW ma być w tej jakości.

KSW i może Premier League jeden mecz w kolejce😁.

Ja już sam nie wiem z tą jakością, może rzeczywiście zainwestować jak tu jeden z forumowiczów pisał w AppleTv, tym bardziej, że mam bon z Allegro na 400zl do wykorzystania i kompletnie nie wiem na co wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, picassopawel napisał:

Ja już sam nie wiem z tą jakością, może rzeczywiście zainwestować jak tu jeden z forumowiczów pisał w AppleTv, tym bardziej, że mam bon z Allegro na 400zl do wykorzystania i kompletnie nie wiem na co wydać.

Nie szalej :) Chyba, że Aple TV tak w ogóle do czegoś Ci się przyda.

Jakość cały czas ta sama. Nieliczne w Full HD z tym samym bitrate.

Dokładnie taka sama zasada jest w DAZN, 720p ma to samo bitrate co 1080p.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, picassopawel napisał:

KSW i może Premier League jeden mecz w kolejce😁.

Ja już sam nie wiem z tą jakością, może rzeczywiście zainwestować jak tu jeden z forumowiczów pisał w AppleTv, tym bardziej, że mam bon z Allegro na 400zl do wykorzystania i kompletnie nie wiem na co wydać.

Zakupiłem Apple tv 4k do tego Viaplay i hula idealnie, Canal plus też chodzi aż miło, obsługa tym pilotem to bajka, urządzenie warte swojej ceny.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, picassopawel napisał:

... tym bardziej, że mam bon z Allegro na 400zl do wykorzystania i kompletnie nie wiem na co wydać.

Wyjdzie Ci niemal za pół ceny :) i na pewno się zwróci. Tym bardziej jeśli korzystasz jeszcze z Netflixa czy HBO GO. Sam sprzęt dostaje mnóstwo aktualizacji i ma długie wsparcie. 

Dziś apka Viaplay dostała też swoją aktualizację na sprzęt Apple, wizualnie zmian nie zauważyłem, ale (nadal) działa bardzo płynnie w porównaniu z innymi wersjami na inne platformy. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Toma441 napisał:

Wyjdzie Ci niemal za pół ceny :) i na pewno się zwróci. Tym bardziej jeśli korzystasz jeszcze z Netflixa czy HBO GO. Sam sprzęt dostaje mnóstwo aktualizacji i ma długie wsparcie. 

Dziś apka Viaplay dostała też swoją aktualizację na sprzęt Apple, wizualnie zmian nie zauważyłem, ale (nadal) działa bardzo płynnie w porównaniu z innymi wersjami na inne platformy. 🙂

Dzięki @Toma441@sheldoncooper7373 za info. Jeżeli chodzi o apki to C+ Online, HBO, Netflix i Viaplay oraz PrimeVideo (sporo stamtąd zamawiam w październiku, prezenty na święta wychdzą taniej niż na Alledrogo, polecam w październiku). Powiedźcie mi tylko czy wersja 32gb wystarczy, czy 64gb? Ma to znaczenie przy max 10apkach, z których będę korzystał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@picassopawelMam model 64GB, ale dziś wiem, że 32gb spokojnie wystarczy. Ten "magazyn pamięci" dałby się zapełnić w przypadku jedynie zakupu dużej ilości filmów na własność z biblioteki Apple tv, czy jakichś gier.

Ciekawostka (rozmiar na dysku) : Apka Viaplay ma 32 MB, a Netflix 37 MB, Player 18 MB, YouTube 104 MB, Prime 71 MB 🙂

20 minut temu, sheldoncooper7373 napisał:

Toma441 a jak tam najlepiej ustawić te ustawienia video i klatki do tego Viaplay w tym Apple?

Te ustawienia generalnie nie mają wpływu na odbiór akurat Viaplay, ale sam dobór odpowiedniego kabla hdmi, a nawet wejścia hdmi jest ważne, bo zależnie od modelu tv coś może się "gryźć" w niektórych aplikacjach . U mnie pomogła też aktualizacja systemu i zakup oryginalnego, lepszej jakości kabla hdmi. 

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

@Toma441warto też dodać, że Apple TV to jedno z niewielu urządzeń na rynku bez interpolacji klatek, bez upłynniaczy obrazu, bez dodawania sztucznych klatek. To jest urządzenie za 800-900 zł, a zawstydza telewizory za kilkadziesiąt tysięcy co jest istnym kuriozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...