Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lakiman

*"Mój cel jest taki: gdy polski widz usiądzie w sierpniu, by obejrzeć mecz Bundesligi na naszej platformie, to chciałbym, żeby powiedział "wow!" - stwierdził w rozmowie z serwisem Sportowe Fakty Wirtualnej Polski Peter Norrelund, dyrektor Sportu w NENT Group."

 

Zobaczymy, czy będzie efekt "wow" i poziom jakiego do tej pory w Polsce nie było.

Czyżby chcieli zaskoczyć lepszą  prezentacją swojej   usługi nawet  od PC+..? ;-)

35 minut temu, kingofsouth napisał:

No i bardzo dobrze wystarczy streaming 😁

Tez tak uważam.

 

* przepraszam, za  zbyt dużą czcionkę :-)

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rotalplus napisał:

 

Kolejny kanał sportowy na którym poza godzinami wydarzeń sportowych puszczane są powtórki czy archiwa nie jest nikomu potrzebny, wystarczy aby kanał/stream uruchamiany był na konkretne wydarzenia.

 

Praktycznie każdy operator kablowy/satelitarny oferuje teraz usługę NETFLIX z poziomu dekodera i opłata doliczana jest do rachunku, jeżeli w taki sposób Viaplay będzie oferowany przez polskich operatorów to nie powinno to robić różnicy przeciętnemu widzowi czy obraz przesyłany jest przez talerz, czy przez internet. Chyba, że na początku Viaplay pójdzie twardo i nie udostępni niczego nigdzie poza swoją aplikacją, ale wydaje mi się, że rynek szybko to zweryfikuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wyso napisał:

 

Kolejny kanał sportowy na którym poza godzinami wydarzeń sportowych puszczane są powtórki czy archiwa nie jest nikomu potrzebny, wystarczy aby kanał/stream uruchamiany był na konkretne wydarzenia.

 

 

Pod warunkiem że stream będzie uruchamiany kilka minut przed rozpoczęciem studia, tak żeby użytkownicy byli w stanie włączyć transmisję i się na nią nie spóźnić bez odświeżania co chwilę.

Od razu dodam że na Youtube ta funkcjonalność z reguły nie działa. Teoretycznie są zaplanowane transmisje, ale spróbuj tylko mieć czelność żeby okienko przeglądarki było nieaktywne, spróbuj tylko mieć czelność mieć otwartą inną kartę w przeglądarce, spróbuj tylko mieć czelność pozwolić na wygaszenie ekranu, to zobaczysz jak ci się ta transmisja uruchomi o czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, michael112 napisał:

 

Pod warunkiem że stream będzie uruchamiany kilka minut przed rozpoczęciem studia, tak żeby użytkownicy byli w stanie włączyć transmisję i się na nią nie spóźnić bez odświeżania co chwilę.

Od razu dodam że na Youtube ta funkcjonalność z reguły nie działa. Teoretycznie są zaplanowane transmisje, ale spróbuj tylko mieć czelność żeby okienko przeglądarki było nieaktywne, spróbuj tylko mieć czelność mieć otwartą inną kartę w przeglądarce, spróbuj tylko mieć czelność pozwolić na wygaszenie ekranu, to zobaczysz jak ci się ta transmisja uruchomi o czasie.

 

W tym przypadku 5 minutowa plansza przed rozpoczęciem studia raczej rozwiąże problem.

 

Mi chodzi o sposób dotarcia do widza, uważam że przeciętny Kowalski prędzej dopłaci 34zł na umowie z operatorem, który zapewni mu dostęp do treści Viaplay bezpośrednio przez dekoder niż podepnie kartę pod zewnętrzną aplikację.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto normalny wykupuje usługę Netflix u operatora i wiąże się umową na 24 mieś :) Oglądam miesiąc płacę. Nie oglądam nie płacę !

Dość haraczu miesięcznego i wiązania się umowami i płacenia non stop nie zależnie od oglądania. Płace oglądam nie płace nie oglądam. 

Jest to bardzo kłopotliwe dla naszych wielmożnych operatorów co widać po nerwowych ruchach Canal+ i uwolnienia kanałów premium od pakietów, i umów 12 mieś. (które i tak uważam za długie)

Zasada jest prosta płacę oglądam nie płace nie oglądam :) 

Edytowane przez Woocash
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat oferuje dzisiejszy dostęp do meczu finałowego LE w pakiecie IPLA "za 40 pln na 30 dni". Nie ma formuły "mecz za 5 zł". :) (FB). 

Między innymi dlatego jestem w pełni za uruchomieniem takiej formy usługi jak Viaplay, zamiast jakichś dziwnych ruchów Polsatu, który nigdy niczego nie zrobił mając na uwadze dobro klienta. 

Edytowane przez Toma441
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego każdy operator śmieje się w twarz abonentowi i robi kanały gwarantowane (tzw. nie istotne) i kanały niegwarantowane ... które jak znikną (lub stracą prawa) to i tak musisz płacić pełną sumę abonamentu.

Ale to się już kończy co doskonale widać po ruchach jakie robią operatorzy satelitarni jak i kablowi. Ale puki co to jeszcze trochę forsy wypompują z abonamentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Toma441 napisał:

Polsat oferuje dzisiejszy dostęp do meczu finałowego LE w pakiecie IPLA "za 40 pln na 30 dni". Nie ma formuły "mecz za 5 zł". :) (FB). 

Między innymi dlatego jestem w pełni za uruchomieniem takiej formy usługi jak Viaplay, zamiast jakichś dziwnych ruchów Polsatu, który nigdy niczego nie zrobił mając na uwadze dobro klienta. 

To w Viaplay bedzie możliwość wykupienia Pay-per-view na jedno wydarzenie? Z tego co wiem to nie, więc czemu to porównanie?

 

Meczy LM juz od dawna nie mozna na Ipla wykupować „na sztuki”, tylko w miesięcznym pakiecie.

Edytowane przez Wyso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Wyso napisał:

 

 

Meczy LM juz od dawna nie mozna na Ipla wykupować „na sztuki”, tylko w miesięcznym pakiecie.

Nie chodzi o LM, tylko o aktualny finał LE. 

Porównanie wzięło się stąd, że to co robi Viaplay jest moim zdaniem uczciwsze, niż to co robi Polsat. Moim zdaniem Skandynawowie prędzej udostępnią w razie potrzeby 1 wydarzenie ppv,bo rozumieją rynek i mają świadomość, że istnieją dzięki subskrybetom, niż Polsat zrobi cokolwiek, żeby to klient był w lepszej pozycji, kosztem zarobku Solorza. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toma441 napisał:

Moim zdaniem Skandynawowie prędzej udostępnią w razie potrzeby 1 wydarzenie ppv,bo rozumieją rynek i mają świadomość, że istnieją dzięki subskrybetom

Z dotychczasowych deklaracji wynika jasno: Viaplay nie planuje udostępniać do zakupu pojedyńczych wydarzen sportowych

Cytat
Platforma nie będzie oferowała dostępu do pojedynczych spotkań. - W odniesieniu do treści sportowych, nie planujemy wykorzystywać rozwiązań opartych na pay-per-view i oferować możliwości obejrzenia pojedynczych meczów. Opłata za dostęp do wszystkich treści na platformie Viaplay, która obejmie nie tylko sport, ale także znakomite filmy, seriale czy produkcje dla dzieci, będzie pobierana wyłącznie w modelu subskrypcyjnym – zaznacza Norrelund
Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, aboutreka napisał:

 

Platforma nie będzie oferowała dostępu do pojedynczych spotkań. - W odniesieniu do treści sportowych, nie planujemy wykorzystywać rozwiązań opartych na pay-per-view i oferować możliwości obejrzenia pojedynczych meczów. 

 https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/plany-viaplay-polska-lokalne-studio-wlasna-redakcja-cena-opinie-zawartosc-programowa

Na ten moment tego nie planuje i zdaje sobie sprawę z tego. Natomiast podkreślam, że Viaplay w mojej opinii jest/będzie bardziej "pro kliencki", niż był kiedykolwiek Polsat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wyso napisał:

W tym przypadku 5 minutowa plansza przed rozpoczęciem studia raczej rozwiąże problem.

 

Tak, powinno wystarczyć. Ja się zastanawiam, czemu do tej pory Youtube na to nie wpadł.

 

2 godziny temu, Toma441 napisał:

Polsat oferuje dzisiejszy dostęp do meczu finałowego LE w pakiecie IPLA "za 40 pln na 30 dni". Nie ma formuły "mecz za 5 zł". :) (FB). 

Między innymi dlatego jestem w pełni za uruchomieniem takiej formy usługi jak Viaplay, zamiast jakichś dziwnych ruchów Polsatu, który nigdy niczego nie zrobił mając na uwadze dobro klienta. 

 

Wydaje mi się że to co jest puszczane w kanałach Polsat Sport Premium jest sprzedawane tylko w pakietach "miesięcznych" natomiast wszystko pozostałe można kupować pojedynczo.

Dziś, dla przykładu, w ten sposób można kupować mecze Ligi Narodów w siatkówce, po 5 zł za mecz. One lecą w "zwykłych" sportowych kanałach Polsatu, w tym wypadku Polsat Sport i Polsat Sport News.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wyso napisał:

 

Kolejny kanał sportowy na którym poza godzinami wydarzeń sportowych puszczane są powtórki czy archiwa nie jest nikomu potrzebny, wystarczy aby kanał/stream uruchamiany był na konkretne wydarzenia.

 

Praktycznie każdy operator kablowy/satelitarny oferuje teraz usługę NETFLIX z poziomu dekodera i opłata doliczana jest do rachunku, jeżeli w taki sposób Viaplay będzie oferowany przez polskich operatorów to nie powinno to robić różnicy przeciętnemu widzowi czy obraz przesyłany jest przez talerz, czy przez internet. Chyba, że na początku Viaplay pójdzie twardo i nie udostępni niczego nigdzie poza swoją aplikacją, ale wydaje mi się, że rynek szybko to zweryfikuje.

 

 

 

 

Jest jedno wyjście - Polsat sprzedaje Eleveny NENT i dochodzi do rebrandingu. Jak Abonenci Eleven zobaczą co tracą  (bo wielu jest jeszcze nieświadomych) to Polsat sie może obudzi. Przecież i tak ten zakup Elevenów przez Polsat służył blokadzie treści sportowych dla kolejnych podmiotów. Nie udał się plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś dostęp do skandynawskiej Viaplay? W sieci pojawiły się napisy do 6 odcinków serialu Viaplay Original - Pørni. Wyglądają na oficjalne a nie dzieło jakiegoś tłumacza amatora. Ale dokładnie ich nie sprawdzałem. Ktoś mógłby sprawdzić czy przy tym serialu w skandynawskiej wersji Viaplay są polskie napisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już swoje zdanie wyraziłem tutaj.
 

To kluby niszczą tradycje. Sprowadzają odpady , nie nadające się do grania w 10 Bundeslidze, 10tej PL itd. Dostają kasę I nic z tego nie ma.  Legia wygrywa naszą Ligę,   a dostaje baty od klubów o jakich mało kto słyszał.
Zakręcić kranik , zabronić sprowadzania odpadów,  wprowadzić zarobki  z Amazona , LG i  może zaczną grac nasze grajki
 
Trzeba za [beep] naszych piłkarzy do ziemi sprowadzić. Będę efekty to i kasa z tego będzie. Jak komuś się nie podoba to pod Wrocławiem jest strefa ekonomiczna , bez produktywności nie ma doceniania.
U nas " Pan piłkarz " to mu się należy. No nie , to nie te czasy.   
 
Nie dawać darmozjadom pieniędzy , bo to studnia bez dna i bez przyszłości.
Zaoszczedzonie pieniędzie Canal+ niewch wyda na co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ekstraklasy Viaplay byłby bardzo dobrym rozwiązaniem. Ostatnio widziałem że tam potrafi być i 8 meczy jednocześnie. Mając streaming, nie ma żadnej wymówki żeby nie włączyć transmisji wszystkich ośmiu czy ile by ich nie było.

A Canal+Sport ma jeszcze jakieś ligi zagraniczne (co najmniej angielską) i ostatnio tenisa. Tak poza tym, to chyba nie za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...