Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zmienia to faktu, że i tak najważniejsze kto płaci a nie kto klika.

Nie widzę wśród znajomych jakieś popularności Viaplay. A są aktywnymi użytkownikami platform streamingowych.

Wśród moich znajomych tylko jeden, wielki fan Bundesligi, wykupił Viaplay. Ale coś tak go już wkurza
Reszta okopała się w swoich dotychczasowych usługach (Netflix, HBO, Player) i im starcza, bo i tak nie mają czasu tego oglądać. Ostatnio dwóch dokupiło Canal+ Online. 

 

Dodam, że sporo znajomych oglądało mecze Bundesligi na Eleven Sports (kabel/sat), ale to "niedzielni kibice". Było w TV, to pyk, do piwerka puścili z nudów.  Jednak nie planują płacić dodatkowo za Viaplay. Po prostu Viaplay będzie ciężko przebić się na rynku, gdy za wiele usług trzeba płacić.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, te dane śmierdzą jakimś przekrętem. Canal+ w czasach kiedy miał full sport, i większość dobrych praw filmowych, reklamowali się na niemal każdym rogu, i z trudem oscylowali w granicach dwóch milionów z hakiem. Teraz ten prymitywny szwedzki wynalazek, z jakaś śmieszną ofertą, nagle po dwóch miesiącach, wyjeżdża z dwiema bańkami użytkowników.😮

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, muza_tv napisał:

Bedzie ciężko przebić się na rynku

Juz w jakimś stopniu się przebili. Dojdzie PL , F1 a kto wie czy Canal+ nie straci Ekstraklasy.

Wiec ja bym zaczął poważnie traktować Viaplay na twoim miejscu ;)

 

2 minuty temu, BizzareX napisał:

Teraz ten prymitywny szwedzki wynalazek, z jakaś śmieszną ofertą, nagle po dwóch miesiącach, wyjeżdża z dwiema bańkami użytkowników.😮

No kolego , teraz to dałeś do piec. Spokojnie to teraz Canal+ powoli staje sie platforma od : Kruka , Belfra i innych TVNowsko podobno serialowych produkcji. Sport tam to sie staje powoli wspomnieniem. 

Jestem z nimi od platformy Nki do teraz. Wildze co się dzieje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się przebili, z 3 tys. "fanów" na Fejsiku? Mają rozmach, zasięgi aż miło popatrzeć :D

Proszę Cię! To, ze ty kupujesz każdą usługę, to nie oznaczy że robi tak cała Polska.

Nawet nie zauważyłeś, że od czasu, gdy Bundesliga jest w Viaplay to bardzo cicho jest o tych rozgrywkach medialnie, szczególnie w mediach społecznościowych. A tam powinni się skupić, jeśli stawiają na internety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, muza_tv napisał:

Gdzie się przebili, z 3 tys. "fanów" na Fejsiku? Mają rozmach, zasięgi aż miło popatrzeć :D

 

Tak przebili się ci co skomlą na forum. Ile osób zabrało glos w tej ankiecie ? 🤣

Viaplay w Polsce napsuje wam krwi , co pisze od kilku miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kingofsouth napisał:

Viaplay w Polsce napsuje wam krwi , co pisze od kilku miesięcy. 

 

Sportu nie oglądam, skandynawskie seriale mnie nie interesują, filmowe starocie są w innych serwisach, a oglądanie "Fort Board" zakończyłem po pierwszym odcinku w ramach darmowego miesiąca. A niech psują! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth Zabawne ile jeszcze niektórzy bedą zaprzeczać rzeczywistości :D.

Nagle się fani na FB liczą bardziej niż wyniki Gemiusa... ;)

 

@muza_tv Fanów na FB można kupić w 10 minut. I nic nie sugeruje, ale nie wydaje Ci się dziwne, że pod ostatnim postem Canal+ mające 200 tysięcy "fanów" ma 2 lajki, a pod tym z 17 października 6? Skoro już tak analizujemy...

 

@filip932 było pisane już, że to nie jest tak, że 2 mln osób płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bgmnt napisał:

 

@muza_tv Fanów na FB można kupić w 10 minut. I nic nie sugeruje, ale nie wydaje Ci się dziwne, że pod ostatnim postem Canal+ mające 200 tysięcy "fanów" ma 2 lajki, a pod tym z 17 października 6? Skoro już tak analizujemy...

 

Porównuje profile Viapaly Sport Polska do Canal+ Sport. Telewizja internetowa powinna zadbać i zasięgi w sieci. Ma być głośno o produkcie, a na razie najbardziej głośno jest na niszowym forum branżowym. I to tylko wśród stałych, kilku użytkowników. Ale OK. Viaplay idzie jak burza, a ludzie marzą by wydać 34 zeta dla Bundesligi. Niech Wam będzie. :D

 

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Canal+ Sport też szał. Ostatnie posty 28 lajków, 53, 30... a niby 700 tysięcy polubień FP.

Co jeszcze wymyślisz, żeby wyprzeć to 9 miejsce Viaplay i wylot C+ Online z TOP10?

Niżej opinia z Antyweb.pl na temat wyników.

https://antyweb.pl/najpopularniejsze-serwisy-vod

 

"Dotarliśmy już do kolejnej premiery na polskim rynku, czyli Viaplay. W pierwszy miesiąc działalności w Polsce Viaplay miał 1,2 mln RU, to również można było upatrywać w efekcie nowości i darmowego okresu próbnego, ale już we wrześniu ruch ten zwiększył się do 2,2 mln RU.

Trudno się temu dziwić, na start na Viaplay oprócz filmów i seriali można oglądać też mecze Bundesligi, Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. Do tego dojdzie od przyszłego sezonu Premier League, a od 2023 roku Formuła 1. Myślę, że z takim zestawem już w przyszłym roku Viaplay będzie w pierwszej trójce VOD w Polsce, jak nie tuż za Netfliksem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguję wyników KLIKALNOŚCI. Rośnie im i fajnie. Ja powtarzam, że kliknąć w stronę może każdy. Pytanie ile osób ABONUJE serwis, czytaj: ile płaci, a tego już nie wiesz. Nie wiesz ile osób ogląda mecze. Wiesz tylko ile osób wybrało stronę viaplay.pl, a to nie świadczy o monetyzacji, bo nawet reklam nie mają :)

 

Sponsorów chyba też nie mają, ale to ty pewnie wiesz lepiej, jak oglądasz transmisje. Bo ja nie oglądam.

 

 

 

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak argument kilkaności w adres strony, czyli słynne RU, dla platformy która liczy na kasę z abonamentu :D

 

Ale co do liczby fanów na FB, to jednak dla telewizji internetowych to ważna sprawa, by trafić do szerszej publiczności, szczególnie gdy nie ma ciebie w kablu lub na satelicie (czytaj: w pilocie TV). No ale co ja tam wiem 😛

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu się zaczyna. Dyskusje o niczym. Czy Wy nie macie co robić tylko ciągle dyskutować o tym samym? 

Viaplay miało upaść/ wycofać się lada moment bo przecież pies z kulawą nogą tam nie zajrzy. Kiedy okazuje się, że jakąś tam klikalność mają ([beep] nie urywa ale tragedii też nie ma) to część osób insynuuje oszustwo. Co następne? Jak się okaże, że jednak jakaś sensowna liczba ich subskrybuje to napiszecie, że porywają ludzi, przystawiają im pistolet do głowy i każą wykupować dostęp? 

 

Kolejne strony tematu o tym samym. Czyli o niczym. A wystarczy wyluzować. Nie pasuje mi Viaplay to nie kupuje, pasuje to kupuje. Po co te spinki na forum? 

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ilu z tych 2 mln z hakiem posiadają subskrybcje z kablówek typu UPC czy m.in. z Playa?nie chce mi się wierzyć,że wszyscy płaca 34 zł/mc.
A co to za różnica? Kablówki za możliwość oferowania Viaplay płacą grube pieniądze. To, że niektórzy mają w UPC za 0 PLN, nie oznacza, że Viaplay jest z tego nie ma.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pawop napisał:

 Kablówki za możliwość oferowania Viaplay płacą grube pieniądze.
 

Podejrzewam że akurat jest odwrotnie. To właśnie m.in. Viaplay bardziej chyba zależy żeby mieć klientów z wielomiesięcznymi umowami u operatorów kablowych czy innych niż mieć klientów ,,jednomiesięcznych" którzy mogą w każdej chwili odpiąć swoje karty.

Np. na okres zimowy gdzie Discovery zgarnął wszystkie najlepsze sporty zimowe.

Podejrzewam że dla nich podstawowym klientem to będą właśnie abonenci takich operatorów.

Z tego co pamiętam to na tej konferencji w dniu startu Viaplay jej prezes wspominał że do końca tego roku chcą mieć u nas ok. 200-250 tys. abonentów.

Mówił też że jak usługa ustabilizuje swoją pozycję na rynku to podniosą jakość transmisji sportowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...