Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku, gdzie ja napisałem, że nic nie zmieni w Androidzie? Naprawdę naucz się czytać ze zrozumieniem. Napiszę jeszcze raz jasno: zmieni, ale nie uważam, że zmieni cokolwiek w kontekście aktualnych problemów z Viaplay, a to znacząca różnica.

 

Raz jeszcze, może w końcu odpowiesz konkretnie. To co zrobi za mnie kiedyś automatycznie system, w tej chwili zrobiłem ręcznie sam i ustawiłem 50 Hz, stream Viaplay też ma 50 fps, co zmieni tutaj AFR? Też ustawi mi te 50 Hz, więc jaką różnicę mi to da? Odpowiedź jest prosta, żadną. A skoro teraz ręcznie mam ustawioną poprawną korelację pomiędzy odświeżaniem, a fps źródła i występują przycięcia na części transmisji, to problem nie leży bezpośrednio w samym ustawieniu odświeżania, tym bardziej, że jak już mówiło ci to parę osób, zależy to też od transmisji.

 

Ja swój potencjalny problem wskazałem, czy on jest prawdopodobny, czy nie to już inna sprawa i ktoś mądrzejszy może mnie wyprowadzić z błędu. A to, że na Tizenie nie ma zacięć nie musi być koniecznie związane z AFR jak to bezskutecznie próbujesz wykazać. To, że tam działa, a tu nie, może równie dobrze zależeć od czegokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ świetnie sobie obecnie radzi  z płynnością i jakością transmisji na 7 i 9 android tv.

Francuzi pokazali, że można i nie zależy od systemu czy od Apple czy Tizen, Android.

O czym nie można powiedzieć o Viaplay.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
53 minuty temu, nix124 napisał:

Człowieku, gdzie ja napisałem, że nic nie zmieni w Androidzie? Naprawdę naucz się czytać ze zrozumieniem. Napiszę jeszcze raz jasno: zmieni, ale nie uważam, że zmieni cokolwiek w kontekście aktualnych problemów z Viaplay, a to znacząca różnica.

 

Raz jeszcze, może w końcu odpowiesz konkretnie. To co zrobi za mnie kiedyś automatycznie system, w tej chwili zrobiłem ręcznie sam i ustawiłem 50 Hz, stream Viaplay też ma 50 fps, co zmieni tutaj AFR? Też ustawi mi te 50 Hz, więc jaką różnicę mi to da? Odpowiedź jest prosta, żadną. A skoro teraz ręcznie mam ustawioną poprawną korelację pomiędzy odświeżaniem, a fps źródła i występują przycięcia na części transmisji, to problem nie leży bezpośrednio w samym ustawieniu odświeżania, tym bardziej, że jak już mówiło ci to parę osób, zależy to też od transmisji.

 

Ja swój potencjalny problem wskazałem, czy on jest prawdopodobny, czy nie to już inna sprawa i ktoś mądrzejszy może mnie wyprowadzić z błędu. A to, że na Tizenie nie ma zacięć nie musi być koniecznie związane z AFR jak to bezskutecznie próbujesz wykazać. To, że tam działa, a tu nie, może równie dobrze zależeć od czegokolwiek innego.

Twoje słowa:

Cytat

AFR tutaj nic nie zmieni.

Czy to w kontekście Viaplay czy C+ online AFR zmieni wszystko. Na Tizenie wszystkie aplikacje działają u mnie płynnie. Nie widzę powodu żeby tak nie było również na Androidzie. O tvOS także piszą, że jest super. Także czekamy aż Android stanie się super :-D Jak już ta funkcja będzie w Androidzie i aplikacje będą z niej korzystać, natomiast dalej coś będzie nie tak, to wtedy będzie można gdybać. Jednak skoro na Tizen i tvOS wszystko jest OK, to i na Androidzie zapewne tak będzie.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

To bardzo proste. Różne treści mają różny frame rate: 24, 25, 30, 50, 60. Zadaniem AFR jest dopasowanie wyjściowej szybkości klatek w aplikacji do oryginalnej szybkości klatek wideo i robi to dynamicznie żeby użytkownik nie zawracał sobie tym głowy zmieniając ręcznie w ustawieniach rozdzielczość i częstotliwość odświeżania. Na Tizenie w ogóle nie ma opcji zmiany rozdzielczości i odświeżania, bo tym steruje właśnie AFR i wszystkie aplikacje działają mi elegancko. Nic nie muszę grzebać i nic nie muszę ustawiać.😀

To trochę Dźwinę. Mam Samsunga QLED-a 4K Tizen z 2019 r. i nie zauważyłem żadnych przycięć obrazu na transmisjach w Viaplay ale już używając innej aplikacji jak PBG (również wcześniej na Ipla),  to zarówno wtedy jak i obecnie cały czas występują przycięcia np. na PSP (na tv LG WebOS na PSP nie ma przycięć). Czy to wina systemu Tizen, czy aplikacji PBG?

Edytowane przez lucas2go
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Nie dziwne, bo PSP w PGB na Tizen jest transmitowane w 25 kl./s. Jak teraz był mecz na PSP1 w 4K to było 50 kl./s i elegancka płynność. Także muszą podnieść klatkaż na podstawowych kanałach PSP. Natomiast na PSP1 4K i Eleven 1 4K jest 50 kl./s..

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manipulujesz i to strasznie poprzez wyciąganie paru słów z kontekstu. Rozmowa z osobą, która robi coś takiego nie ma najmniejszego sensu. Dobrze wiesz, że i te słowa i każde inne są odnośnie Viaplay (przypominam, że w jego wątku jesteśmy), a nie Androida jako takiego, więc po raz kolejny nie wmawiaj mi, że gdziekolwiek powiedziałem, że nie zmieni to nic w Androidzie, nie zmieni nic w stosunku do Viaplay.

 

Gdybyś chociaż raz umiał się odnieść do tego co ktoś pisze, ale za dużo wymagam. Jest na forum jeszcze jeden taki osobnik, ze stażem dużo dłuższym niż twój, od niego też nie można tego wymagać, rozmowa na takim samym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam oleda na webos i miboxa. Na obu jest kicha jeśłi chodzi o viaplay. Ustawianie innych rozdzielczości na miboxie nic nie daje odnośnie płynności. @nix124 ma rację. Za jakość streamu odpowiada nadawca. Nawet Fort Boyard jest lipa jeśłi chodzi o obraz.

Odpalając aplikację viaplay widać gołym okiem, że już grafika jest gorszej jakości w porównaniu np. z Netflixem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
34 minuty temu, nix124 napisał:

Manipulujesz i to strasznie poprzez wyciąganie paru słów z kontekstu. Rozmowa z osobą, która robi coś takiego nie ma najmniejszego sensu. Dobrze wiesz, że i te słowa i każde inne są odnośnie Viaplay (przypominam, że w jego wątku jesteśmy), a nie Androida jako takiego, więc po raz kolejny nie wmawiaj mi, że gdziekolwiek powiedziałem, że nie zmieni to nic w Androidzie, nie zmieni nic w stosunku do Viaplay.

 

Gdybyś chociaż raz umiał się odnieść do tego co ktoś pisze, ale za dużo wymagam. Jest na forum jeszcze jeden taki osobnik, ze stażem dużo dłuższym niż twój, od niego też nie można tego wymagać, rozmowa na takim samym poziomie.

Nie manipuluję, tylko opieram się na faktach. Skoro Viaplay działa dobrze na Android 10 bez AFR, to zakładam, że tym bardziej dobrze będzie działał na Android 12 z AFR, bo mam ku temu podstawy i praktyczne i teoretyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Czy to w kontekście Viaplay czy C+ online AFR zmieni wszystko. Na Tizenie wszystkie aplikacje działają u mnie płynnie. Nie widzę powodu żeby tak nie było również na Androidzie. O tvOS także piszą, że jest super. Także czekamy aż Android stanie się super default_icon_biggrin.gif Jak już ta funkcja będzie w Androidzie i aplikacje będą z niej korzystać, natomiast dalej coś będzie nie tak, to wtedy będzie można gdybać. Jednak skoro na Tizen i tvOS wszystko jest OK, to i na Androidzie zapewne tak będzie.

Serio nie rozumiesz co pisze @nix124 czy tylko udajesz?
AFR automatycznie dostosuje Ci odświeżania to źródła, ale jak sam to zrobisz i dalej są zacięcia, to AFR nic tu nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chromcasta 4  i na Netflixie niektóre seriale tną mi wyraźnie a inne działają idealnie płynnie ( muszę ręcznie przestawiać z 50 Hz na 60) 

Wiec jak to wytłumaczycie ? Wina niedopracowanego Androida czy Netflixa? 

Ja obstawiam że to wina wypuszczonego przez Googla wadliwego systemu 

 

Edytowane przez michuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Wszystko jest OK. Na swojej stronie Netflix pisze, że ma być 60 Hz.

https://help.netflix.com/pl/node/13444

Podobno teraz kręcą seriale w 60 fps.

Ja tego nie oglądam, ale gdzieś tak chyba czytałem.

Inne seriale mają mniej klatek i zamiast ręcznie przełączać, to właśnie tutaj jest potrzebny AFR, który zrobi to automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix nie nadaje w 60fps. Większość pozycji jest w 24fps, 23,976fps lub 25fps(to głównie produkcje europejskie). Jeżeli ustawisz 60fps w systemie to jako tako te dwa pierwsze w w miarę płynny powinny mieć obraz ale 25fps będzie cieło .

Viaplay z tego co zauważyłem wszystko wypuszcza w 25fps lub 50 fps a jeżeli coś przycina przy ustawionym w systemie 50fps to wina leży już po ich stronie

 

4 godziny temu, michuk napisał:

Mam chromcasta 4  i na Netflixie niektóre seriale tną mi wyraźnie a inne działają idealnie płynnie ( muszę ręcznie przestawiać z 50 Hz na 60) 

Wiec jak to wytłumaczycie ? Wina niedopracowanego Androida czy Netflixa? 

Ja obstawiam że to wina wypuszczonego przez Googla wadliwego systemu 

 

Wina systemu. Tak jak wyżej pisałem, Netflix różne pozycje z różnym klatkarzem nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawop napisał:



 


odświerzanie 

" odświeżanie".

2 godziny temu, CashBackPlease napisał:

Cześć! Jak tam Viaplay, bo ostatnio nie śledziłem? Poprawili jakość, czy dalej  s y f , k i ł a  i  m o g i ł a  ?  :-)

Po 5 browarach jakość lepsza niż na Apple+ TV.

👌

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, senac napisał:

Netflix nie nadaje w 60fps. Większość pozycji jest w 24fps, 23,976fps lub 25fps(to głównie produkcje europejskie). Jeżeli ustawisz 60fps w systemie to jako tako te dwa pierwsze w w miarę płynny powinny mieć obraz ale 25fps będzie cieło .

Viaplay z tego co zauważyłem wszystko wypuszcza w 25fps lub 50 fps a jeżeli coś przycina przy ustawionym w systemie 50fps to wina leży już po ich stronie

 

Wina systemu. Tak jak wyżej pisałem, Netflix różne pozycje z różnym klatkarzem nadaje.

Dziękuję senac za wyjaśnienie problemu jest całkowicie tak jak piszesz przy 50 Hz europejskie seriale działają idealnie płynnie natomiast te amerykańskie które jak twierdzisz nagrywane są 24 FPS przycinają (pomaga zmiana na 60 Hz) natomiast na viaplay przy 50 Hz wszystko działa świetnie bez jakichkolwiek kombinacji z ręcznym przestawianiem odświeżania .Wielkie korpo Google nie potrafiło wrzucić w system jakiś algorytm który z automatu dostosowywał odświeżanie tylko użytkownik gdy widzi że coś jest nie tak musi zrobić to ręcznie to żenujące . W 12 ma być podobno to rozwiązane tylko dlaczego nie można było wcześniej? Oglądam Upadek Królestwa ,After Life , Lupin jest wszytko ok obraz płynie przełączam na Squid game lub Lucyfera to przycina)))

Ja już właściwie machnąłem na to ręką przycinki są owszem ale nie jakieś mega duże nie pozwalające oglądać filmu lub serialu  a musiałbym  znowu przestawiać z 60 Hz na 50 gdy przechodzę na viaplay lub HBO Go bo tam 50 działa idealnie

Uroki użytkownika Androida ( chromcast 4)

 

 

Edytowane przez michuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michuk napisał:

Dziękuję senac za wyjaśnienie problemu jest całkowicie tak jak piszesz przy 50 Hz europejskie seriale działają idealnie płynnie natomiast te amerykańskie które jak twierdzisz nagrywane są 24 FPS przycinają (pomaga zmiana na 60 Hz) natomiast na viaplay przy 50 Hz wszystko działa świetnie bez jakichkolwiek kombinacji z ręcznym przestawianiem odświeżania .Wielkie korpo Google nie potrafiło wrzucić w system jakiś algorytm który z automatu dostosowywał odświeżanie tylko użytkownik gdy widzi że coś jest nie tak musi zrobić to ręcznie to żenujące . W 12 ma być podobno to rozwiązane tylko dlaczego nie można było wcześniej? Oglądam Upadek Królestwa ,After Life , Lupin jest wszytko ok obraz płynie przełączam na Squid game lub Lucyfera to przycina)))

Ja już właściwie machnąłem na to ręką przycinki są owszem ale nie jakieś mega duże nie pozwalające oglądać filmu lub serialu  a musiałbym  znowu przestawiać z 60 Hz na 50 gdy przechodzę na viaplay lub HBO Go bo tam 50 działa idealnie

Uroki użytkownika Androida ( chromcast 4)

 

 

Dlatego ja mam Apple TV (4.gen) i ani chwili nie żałowałem zakupu (nie mam żadnego innego urządzenia Apple). Na żadnym Androidzie nie działa framerte matching a tutaj wszystko mi się z automatu ustawia (oprócz YT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2021 o 09:33, Wodnik Szuwarek napisał:

Odpowiedziałem ci na przykładzie Tizena. Tam AFR po prostu działa i w Android 12 będzie tak samo :-D

A ja ci mówię  że nie wiesz jaka apka zaimplementuje tą funkcję.

Samo pojawienie sie jej w androidzie nic nie da.

A znając tempo wprowadzania odpowiednich zmian mam obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...