Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Toma441 napisał:

Podwyższenie jakości w końcu będzie, tak jak transmisje 4k się też w końcu pojawią. Bo rozwój streamingu jako takiego i konkurencja między platformami sprawi, że Viaplay u nas to wprowadzi. 

A jakość i ilość krytyki wcale się nie zmniejszy, bo to nadal będzie usługa, za którą będzie trzeba płacić. 

Myślę że gdyby duża część użytkowników darmowego miesiąca (mam na myśli głównie korzystającej z oferty sportowej) ,,olała" płatną subskrypcję to ta poprawa jakości  bardzo szybko by została zrobiona.

Także ja od 3 września będę czekał na takie zmiany. Bo na takie firmy to jest najlepsza metoda żeby cokolwiek poprawili. Myślę że na naszym rynku jest i tak już dużo usług z byle jaką jakością żeby sponsorować następną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na naszym rynku są liczne transmisje meczów w 4K? Jakoś specjalnie tego nie zauważyłem. Zgoda, że dobrze by było podwyższyć do 1080p50 i to też pewnie kwestia czasu. Obecna rozdzielczość to też, moim zdaniem nie jest kwestia "złej woli", "gorszego traktowania Polaków", a wynika raczej z doświadczeń samych Skandynawów na ich rynku i tego, że do tej pory u nich to się im sprawdzało pod wieloma względami, technologicznie, ekonomicznie, sprzętowo, itp. Na naszym rynku zapewne z czasem uruchomią full hd dla sportu, bo sami kontrahenci, nie tylko klienci coraz częściej oczekują, żeby (ich) produkt był prezentowany w jak najwyższej jakości, ale wszystkich meczów w danej kolejce Premier League w 4K to bym się nie spodziewał i się nie spodziewam. 

 

12 minut temu, mara68 napisał:

Myślę że gdyby duża część użytkowników darmowego miesiąca (mam na myśli głównie korzystającej z oferty sportowej) ,,olała" płatną subskrypcję to ta poprawa jakości  bardzo szybko by została zrobiona.

 

Możliwe, ale niekoniecznie. Na taką poprawę jakości składa się wiele czynników. To jest specyficzna usługa i produkt i myślę, że NENT Group jest w stanie dołożyć do interesu całkiem sporo i jest na to przygotowane, przynajmniej w pierwszym okresie, jednocześnie będzie budować portfolio i bibliotekę. I myślę, że kupno jeszcze kilku większych praw sportowych jest obecnie priorytetem. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Umek napisał:

@Toma441 nie wiem czy Ty w ogóle świadomy jesteś ale tenże Viaplay jedzie na pożyczkach ,oferuje syf a nie jakość bo ma takie a nie inne zaplecze finansowe. 
Piszesz jakbyś miał na myśli Apple..zluzuj:)

To co mam na myśli, to mam na myśli, a argument o pożyczkach jest naprawdę słaby. Zdajesz sobie sprawę z tego, że nie tylko NENT "jedzie na pożyczkach", a wiele firm tego typu również, że to coś normalnego i oczywistego? Bo nigdy nie wiadomo, czy produkcja X albo inwestycja Y zyska na danym rynku. Firma może latami wykazywać straty, a i tak inwestować spory kapitał w produkcje treści i zakup praw, bo w tym biznesie "gotówka" jaką znasz z TV nie ma większego znaczenia. 

Liczą się także licencje, koncesje, "znaki towarowe", know-how i to, że w każdej chwili takie wartości niematerialne można sprzedać i tym samym finansować bieżącą działalność. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Toma441 napisał:

To co mam na myśli, to mam na myśli, a argument o pożyczkach jest naprawdę słaby. Zdajesz sobie sprawę z tego, że nie tylko NENT "jedzie na pożyczkach", a wiele firm tego typu również, że to coś normalnego i oczywistego? Że taka firma może latami wykazywać straty, a i tak inwestować spory kapitał w produkcje treści i zakup praw, bo w tym biznesie "gotówka" jaką znasz z TV nie ma większego znaczenia? 

Oczywiście. A podasz mi która  firma kupiła prawa pozwalające jej na wejście na Polski rynek za pożyczki? Taka firma nie może wykazywać strat wiecznie bo weszła na bardzo śliski rynek praw sportowych, tzn ze ich utrata oznacza koniec serwisu na danym rynku. Ot cała historia. 
w sporcie albo tracisz albo bardzo tracisz. Inaczej się nie da. 
Stad Szwedzi bardzo zgrabnie nabyli niezłe prawa a teraz wiedząc ze nie są ona aż tak istotne dla Polaków pokazuje je w tak słabej jakości by pokryć straty i coś ewentualnie zarobić. 
Przejście w 1080p oznacza dwukrotnie więcej danych niż wysyłają dziś. No chyba ze znasz jak już pisałem inny powód nadawania nie tylko w Polsce w 720p:)

 

W Chinach już pojawił się serwis który przebił posiadaczy praw ligi angielskiej. Już go nie ma.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Toma441 napisał:

A na naszym rynku są liczne transmisje meczów w 4K? Jakoś specjalnie tego nie zauważyłem. Zgoda, że dobrze by było podwyższyć do 1080p50 i to też pewnie kwestia czasu. Obecna rozdzielczość to też, moim zdaniem nie jest kwestia "złej woli", "gorszego traktowania Polaków", a wynika raczej z doświadczeń samych Skandynawów na ich rynku i tego, że do tej pory u nich to się im sprawdzało pod wieloma względami, technologicznie, ekonomicznie, sprzętowo, itp. Na naszym rynku zapewne z czasem uruchomią full hd dla sportu, bo sami kontrahenci, nie tylko klienci coraz częściej oczekują, żeby (ich) produkt był prezentowany w jak najwyższej jakości, ale wszystkich meczów w danej kolejce Premier League w 4K to bym się nie spodziewał i się nie spodziewam. 

Viaplay nigdzie nie oferuje 1080p50 dla sportu. W Polsce obiecywali 4K i proporcje pewnie będą takie jak u nich, znakomita większość w 720p i nieliczne rodzynki w 4K. Rozumiem zadowolenie posiadaczy mniejszych wyświetlaczy, urządzeń mobilnych, ale niestety 720p/5Mbps wygląda dość marnie na TV o rozdzielczości 4K UHD. Darmowa Bundesliga 1080p60 z YouTube prezentuje się znacznie lepiej.

 

13 godzin temu, CashBackPlease napisał:

;)

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, usuniętego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman ale daje Di możliwość 1080i na satelicie i daje mecze w 4K. Tak ciężko to pojąć że Viaplay takich możliwości nie ma?

@Pawop już napisałem. Netflix nie zniknie z dnia na dzień tracąc serial .. Viaplay istnieje póki ma prawa sportowe na dany rynek.  Stad twoje porównanie to niezbyt sensowna wypowiedź

Edytowane przez Umek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zuzia napisał:

 

 

Mnie akurat podobają się ich niektóre skandynawskie produkcje.

Nie ogląda, nie zna treści skandynawskuch produkcji, ale wie najlepiej, że usługa jest do bani..chyba na podstawie  innych  komentarzy w internetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Umek napisał:

Oczywiście. A podasz mi która  firma kupiła prawa pozwalające jej na wejście na Polski rynek za pożyczki? Taka firma nie może wykazywać strat wiecznie bo weszła na bardzo śliski rynek praw sportowych, tzn ze ich utrata oznacza koniec serwisu na danym rynku. Ot cała historia. 
 

Ta dbałość o kondycję finansową Skandynawów jest naprawdę zadziwiająca, przecież z twojego punktu widzenia ich upadek będzie wart zaznaczenia daty w kalendarzu. 🙂

O ich portfele niech dbają oni sami, bo z mojego punktu widzenia akurat nie ma znaczenia czy  w perspektywie zapłacę im, czy temu kto przyjdzie po nich za 5, 10,czy 15 lat , bo akurat ten rynek ma to do siebie, że nie znosi próżni. 

To błędne przekonanie o ich słabości bierze się stąd, że skoro spora grupa uważa, że coś wygląda kiepsko na ich domowym TV, to musi być kiepskie tak bardzo, że na pewno zarządzają tym idioci, otóż ja uważam, że akurat oni głowę na karku mają, a liczyć pieniądze potrafią, nie gorzej niż inni w tej branży. 🙂

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem proste pytanie..Dlaczego nigdzie nie oferują 1080p..a Ty po swojemu od rzeczy.

 

Serwis z 3 milionami abonentów! To jest zwyczajnie krzak na pare lat, albo na kolanach w pakiet C+ wejdą w ciągu następnych paru tygodni za dwukrotnie mniejsza cenę.

 

A czy ja gdzieś napisałem że zarządają tym idioci? Idioci to raczej z drugiej strony tej oferty są no bo jak można w 2021 roku kupić usługę oferująca mecz w 720p to zwyczajnie nie rozumiem:)

Edytowane przez Umek
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując całą tę dyskusję, nie sądziłem, że w Polsce pojawi się nadawca, który dosłownie w każdym aspekcie będzie budził odruch wymiotny. NENT zesłało nam na rynek potworka, który, poza tym, że dzięki pieniądzom z pożyczek trzykrotnie przepłacił za prawa sportowe, wszystko inne ma do bani. Przecież to całe Viaplay nie ma ani marki, ani jakości, ani nawet wartościowego kontentu filmowego. Nawet kampanię reklamową ma beznadziejną i pretensjonalną z prymitywnym hasłem: "wiemy, że oglądacie tylko Lewego". Ostatnio tak się zastanawiam... przecież na świecie jest tyle cenionych, markowych i jakościowych serwisów streamingowych (np. DAZN), więc dlaczego los pokarał nas takim "wiejskim" streamingiem jak Viaplay? Ja naprawdę nie lubię krytykować dla samego krytykowania, ale, nawet chcąc znaleźć jakiś choćby najmniejszy pozytyw, po prostu nie jestem w stanie, bo ten szwedzki badziew niczym się nie broni. W dodatku pojawienie się go w Polsce, bardzo mocno ukazuje tę najgorszą stronę mentalności Polaków, która uwydatnia się we wpisach kilku zagorzałych wyznawców tego serwisu. Jak czytam pozbawione logiki komentarze tych kilku osób, przepełnione pieśniami pochwalnymi na cześć Viaplay, to z miejsca nasuwa mi się pytanie, jak można tak bezrozumnie popierać coś, czego obronić się nie da? :)

Odnoszę wrażenie, że tych kilku forumowiczów byłoby równie zadowolonych z powrotu do telewizji czarno-białej, bo najwidoczniej ubóstwiają jakościowy regres ;)

  • Popieram 6
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay wyszedł z przekonaniem że Polak za wszystko zapłaci. Chłoniemy wszystko jak idzie - płacimy za rzeczy, które nie rozumiemy, przepłacamy za wiele towarów, kupujemy coś co powinno być bezpłatne - typowe dla kraju rozwijającego i bardzo niebezpieczne - można już na zawsze zostać w tym stanie

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Umek napisał:

Zadałem proste pytanie..Dlaczego nigdzie nie oferują 1080p..a Ty po swojemu od rzeczy.

 

Bo z ich punktu widzenia to się opłacało i nadal opłaca, już o tym pisałem wcześniej. To, że w Polsce uważamy, że to przeżytek nie musi mieć znaczenia, na starcie, bo w nie każdym kraju, a szczególnie z regionu, z którego się wywodzą priorytetem jest 65 calowy telewizor i hasło "4k". 

Dodaj 3 miliony abonentów w samym streamingu. W Polsce nie mamy żadnej tego typu platformy internetowej, z własnym kapitałem o takim zasięgu. Skoro sami znany siebie najlepiej i swoje gusta, pytanie brzmi dlaczego do tej pory nie powstał  u nas serwis  np. "Polsat Play" czy "Via Polska" o takim zasięgu. Choćby w tym standardzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas będę drążył temat braku możliwości obejrzenia bundesligi przez satkę, na którejś z świadczących usługi platform tv. Chcę legalnie obejrzeć mecz w takiej formule, a nie mogę. Czy to jest normalne? Nie mam dostępu do neta dobrej jakości z czysto technicznego względu, (brak neta po kablu lub światłowodzie w mojej miejscowości, i  przez najbliższy czas  nie zanosi się, że on będzie) jestem w ten sposób wykluczony. Wypróbwałem viaplay i podczas transmisji szarpie niestety, i to na każdym z urządzeń, na których oglądam mecz, na necie mobilnym od różnych operatorów ( z resztą do transmisji w viaplay net mobilny, wifi nie jest rekomendowany, sami z viaplay o tym piszą). Neta radiowego, który być może rozwiązałby problem, mieć na razie nie chcę, gdyż niedawno podpisałem umowę z operatorem na neta mobilnego- popłynął bym na kasie po prostu.

Chcę póki co zapłacić legalnie za obejrzenie bundesligi przez satkę, kto mi to umożliwi? Nikt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Toma441 napisał:

Bo z ich punktu widzenia to się opłacało i nadal opłaca, już o tym pisałem wcześniej. To, że w Polsce uważamy, że to przeżytek nie musi mieć znaczenia, na starcie, bo w nie każdym kraju, a szczególnie z regionu, z którego się wywodzą priorytetem jest 65 calowy telewizor i hasło "4k". 

Dodaj 3 miliony abonentów w samym streamingu. W Polsce nie mamy żadnej tego typu platformy internetowej, z własnym kapitałem o takim zasięgu. Skoro sami znany siebie najlepiej i swoje gusta, pytanie brzmi dlaczego do tej pory nie powstał  u nas serwis  np. "Polsat Play" czy "Via Polska" o takim zasięgu. Choćby w tym standardzie. 

 

Sam napisałeś, że wywodzą się z regionu, w którym telewizor 65-calowy i hasło "4K" może nie mieć znaczenia, więc niech świadczą tego typu usługi w swoim regionie. Co region to obyczaj, a skoro my mamy inne przyzwyczajenia i wyższe wymagania od Skandynawów, to niech się do nas dostosują, a nie próbują "uszczęśliwiać" nas na siłę - czy to naprawdę takie trudne do zrozumienia? :)

Na tę chwilę wyraźnie widać po naszej (większości odbiorców) odpowiedzi na tę usługę, że tylko "z ich punktu widzenia się to opłacało", bo z naszego punktu widzenia (większości odbiorców w Polsce) się to nie opłaca, a jak wiadomo "do tanga trzeba dwojga", więc nie wróżę Viaplayowi sukcesu w Polsce :)

W dodatku sam zwróciłeś uwagę na to, że nie mamy w Polsce żadnej tego typu platformy streamingowej z własnym kapitałem - może właśnie dlatego, że na naszym rynku i w naszej kulturze oglądania sportu na żywo, zwyczajnie nie ma zapotrzebowania na transmisje streamingowe? Myślisz, że gdyby taki Polsat czy TVN wyczuł w tym interes, to nie uruchomiłby takiego "polskiego Viaplay" już dawno temu? Oczywiście, że by uruchomił, bo jest to zdecydowanie tańsza forma przekazywania treści, aniżeli przekaz satelitarny :)

Reasumując, czy nasz odruch wymiotny na Viaplay świadczy o naszym zacofaniu? Nic podobnego! W Niemczech dominującą formą przekazywania treści telewizyjnych jest telewizja satelitarna i co, nazwiesz największy kraj w Europie i najsilniejszą gospodarkę mianem zacofanej? No chyba nie? ;)

W tym przypadku należy sobie powiedzieć uczciwie, że pod względem wysokich standardów nadawania i wymagań od nadawcy, jesteśmy przed Skandynawami i właśnie w tym miejscu powinniśmy być z siebie dumni, że nie dajemy sobie wcisnąć syfu ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

W Skandynawii mają transmisje 4K w Viaplay. W krajach Europy Wschodniej nie ma. Jedyna nadzieja na zmianę to przyszły rok i wejście do Holandii, bo tam napewno będzie 4K, a może przy okazji też u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pisanie że może będzie, a może nie niczego nie zmienia. Na dzień dzisiejszy fakt jest taki że nie ma i nikt z przedstawicieli Viaplay nie oznajmiał że 1080p będzie, o 4k nawet nie mówiąc. Kto chce niech zachwyca się pseudo jakością w 720p, ja dziękuję.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
13 minut temu, tail# napisał:

Na dzień dzisiejszy fakt jest taki że nie ma i nikt z przedstawicieli Viaplay nie oznajmiał że 1080p będzie, o 4k nawet nie mówiąc. Kto chce niech zachwyca się pseudo jakością w 720p, ja dziękuję.

O 1080p nikt nie mówił, ale o 4K już tak. CEO w wywiadzie powiedział, że u nas będą mecze PL w 4K, czyli za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tail# napisał:

Takie pisanie że może będzie, a może nie niczego nie zmienia. Na dzień dzisiejszy fakt jest taki że nie ma i nikt z przedstawicieli Viaplay nie oznajmiał że 1080p będzie, o 4k nawet nie mówiąc.

4k zostało potwierdzone po starcie usługi w kontekście Premier League, w przyszłym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, swordfish napisał:

Czy mogę poprosić o podanie Top 5 seriali Viaplay, które warto obejrzeć w pierwszej kolejności?

Pytanie proszę skierować do @CashBackPlease 

On się specjalizuje odnośnie jakości technicznej i zawartości serwisu.

😉

32 minuty temu, Toma441 napisał:

4k zostało potwierdzone po starcie usługi w kontekście Premier League, w przyszłym roku. 

Już ze 100 razy to samo pisane..

 

Nie ma chyba serwisu  streamingowego, żeby zachwycać się jakością w kontekście oglądania wydarzeń sportowych.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...