Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Toma441 napisał:

Gdyby było. To by nie straciło dwóch poważnych rozgrywek. Dodatkowo :

Mówimy o sytuacji, w której w Polsce będziemy mieli "za chwilę" kilka dużych serwisów streamingowych, które razem wzięte przewyższają całą dostępną ofertę canal+ i każdy z tych serwisów można dobrać bez umowy i bez kontaktu z technikiem z poziomu komputera czy telefonu. 

To są najważniejsi gracze na świecie 

HBO 

Sky

Disney 

Netflix 

I dużo mniejszy Viaplay, ale też z pieniędzmi. 

Viaplay z pieniędzmi z obligacji jednym z najważniejszych graczy na świecie. Ale mnie rozbawiłeś. 🤣

Ruchów Viaplay nawet ludzie w branży nie do końca potrafią zrozumieć. Nie każdy chce przepłacać żeby tylko mieć dane prawa.

 

Moim zdaniem Viaplay jest w identycznej sytuacji jak C+. Jak wytwórnie filmowe pozabierają swoje tytuły na wyłączność do swoich serwisów to zostanie im się jakiś sport i produkcje wlasne. I ewentualnie filmy od niezależnych dystrybutorów.

 

1 minutę temu, kingofsouth napisał:

Oczywiście, że Canal+ Polska nie musi mieć kłopotów co nie oznacza , że nie ma ich w centrali: Canal+ Francja. 

My zawsze ratujemy inne oddziały,  to nawet widać w życiu codziennym. Ile to zakładów dokłada się do ich odpowiedników poza granicami Polski.

Lubimy ratować innych. 

Akurat francuski C+ ma się w miarę dobrze po dość kiepskich latach. Ze sportu mają dwa najlepsze spotkania Ligue 1, Ligi Mistrzów i Ligi Europy/Konferencji, do tego Premier League oraz sporty bardzo popularne we Francji - Rugby, Formuła 1 i Moto GP. Więc sportowo mają bardzo mocną ofertę.  Do tego umowa z beinSport, która dzięki łączonej ofercie wychodzi taniej, a oferty uzupełniają się. Filmowo też jest bardzo dobrze.  Mają pierwsze okno do pokazania filmów we Francji. Umowa z Dinsey+. Coraz więcej produkcji własnych. Wzrasta też ich baza abonencka. 

2 minuty temu, Toma441 napisał:

Cały Viaplay ma 3 miliony w samym streamingu. I zasoby, żeby przy dobrym układzie zgarnąć Ekstraklasę. Widzę po prostu, że jeśli będę miał do wyboru: Disneya, Sky i Netflix to prędzej wybiorę te 3 i na dokładkę Viaplay z Premier League, niż  jeden Canal +, bo w takim układzie nic nie będzie mnie w stanie przekonać do ich oferty. Byleby było mnie stać 😉

A C+ ma 22 mln ogółem i co z tego? Viaplay ma zasoby? Skąd? Z tych obligacji? Ileż można ich emitować? 

 

No tak... Viaplay z Premier League weźmiesz "na dokładkę". 

Teraz "na dokładkę" Premier League nie potrzebujesz.  Bo pewnie dlatego, że w C+ jest. Pewnie za wysoka jakość w porównaniu do Viaplay. 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kingofsouth napisał:

Oczywiście, że Canal+ Polska nie musi mieć kłopotów co nie oznacza , że nie ma ich w centrali: Canal+ Francja. 
My zawsze ratujemy inne oddziały,  to nawet widać w życiu codziennym. Ile to zakładów dokłada się do ich odpowiedników poza granicami Polski.
 

W sumie teraz kojarzę, że coś czytałem na ten temat i masz rację. Świta mi, że u nas są na plusie i (chyba) w Afryce, albo przynajmniej w Afryce rosną. We Francji problemy, ale to tekst sprzed kilku lat, widziałem coś teraz o tym przetargu i procesie, więc już raczej nie jestem na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie była, o czym powszechnie wiadomo oglądalność była słabsza niż tenisa. Poważnie myślisz że ludzie zarządzający jedna z największych platform świata oddali by coś bez walki gdyby to było warte? Premierleague domaga się olbrzymich pieniędzy bo tych już na wyspach nikt płacić nie chce..wiec próbują zagranica o czym już była mowa 3 lata temu..przyszedł jeleń, przepłacił..kupił i oni są szczęśliwi. Reszta im dosłownie wisi.

Tyle w tym magii Viaplay.

 

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kamil2505 napisał:

🤣

No tak... Viaplay z Premier League weźmiesz "na dokładkę". 

Teraz "na dokładkę" Premier League nie potrzebujesz.  Bo pewnie dlatego, że w C+ jest. Pewnie za wysoka jakość w porównaniu do Viaplay. 🤣

Nawet nie subskrybuję obecnie Canal+. 

Po rozczarowującym Boxie 4k bez 4k, który się kurzy w szafie i po tym jak oferta dla subskrybentów się nie rozwija i przesiadce na Apple 4k, wystarczy mi Netflix i darmowy miesiąc Viaplay. Nie ma sensu przepłacać za Canal +. 

Tak się przegrywa klienta. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie się akurat tobie 

ze swoich wyborów i wydanych pieniędzy na streaming uważam za spore nadużycie. Mogę ten czas spożytkować inaczej. 

Pamiętaj, że ilość emotikonek nie wpływa na poziom twoich komentarzy, które tak jak dotychczas przypominają poczciwego trolla, którego traktuję co najwyżej z pobłażliwym uśmiechem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby możesz spożytkować czas inaczej, a jednak się tłumaczysz, co pokazuje post powyżej. Brakuje konsekwencji. 

No, ale cóż - nic nowego. U Ciebie konsekwentna jest tylko "miłość Viaplay". 🤣

Moje komentarze i troll? Hmmm... Ja wypowiadam się w wielu tematach, a nie tylko w "obronie Viaplay", które od startu krytykują wszyscy na prawo i lewo (co w sumie nie dziwi). Prócz Ciebie. Nawet Premier League wezniesz "na dokładkę" za rok. Bo przecież w Viaplay. Teraz w C+ to "dokładki" nie potrzebujesz. 🤣

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
6 godzin temu, Umek napisał:

Nigdy nie była, o czym powszechnie wiadomo oglądalność była słabsza niż tenisa. Poważnie myślisz że ludzie zarządzający jedna z największych platform świata oddali by coś bez walki gdyby to było warte? Premierleague domaga się olbrzymich pieniędzy bo tych już na wyspach nikt płacić nie chce..wiec próbują zagranica o czym już była mowa 3 lata temu..przyszedł jeleń, przepłacił..kupił i oni są szczęśliwi. Reszta im dosłownie wisi.

Tyle w tym magii Viaplay.

 

Premiere League trzeba mieć ze względów wizerunkowych. Tak było w C+ przez 26 lat. Za rok Viaplay będzie krzyczał: „najlepsza liga świata tylko u nas”. Za 3 lata pewnie przejmą też LM, na dokładkę już zakupiona Bundesliga oraz F1 i będzie się kręcił interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Premiere League trzeba mieć ze względów wizerunkowych. Tak było w C+ przez 26 lat. Za rok Viaplay będzie krzyczał: „najlepsza liga świata tylko u nas”. Za 3 lata pewnie przejmą też LM, na dokładkę już zakupiona Bundesliga oraz F1 i będzie się kręcił interes.

Tak, tak. Już dzisiaj wiadomo co wykupią za 3 lata. Bo oni mają wór pieniędzy i mogą kupować co im się podoba.

 

Póki co wiadomo, że ostro przepłacili za prawa, które kupili i działają ledwie dwa tygodnie, a ich start do udanych nie należy.

 

Ale pomarzyć zawsze można. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kamil2505 napisał:

 ....nie ma co już teraz zakładać co "pewnie przejmą" za 3 lata. 

Nie ma również co zakładać, że cena nie wzrośnie,  jak pojawi się PL w usłudze.

@stanley840, dobrze pisze , cena 34 zł jest za to co obecnie można oglądać.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Za 3 lata pewnie przejmą też LM

Ten cytat ma dokładnie taką samą wartość, jak ja bym napisał, że za sześć lat pewnie Premier League wróci do CANAL+. Oczywiście jest to możliwe, być może nawet prawdopodobne, ale to wciąż gdybanie :)

Zauważyłem, że niektórzy wychodzą tu z błędnego założenia. Myślą, że jak teraz NENT wykupił prawa do Bundesligi i Premier League, to za nimi posypią się następne, a satelitę zastąpi streaming - to jest totalny stek bzdur :D

Po pierwsze, NENT kupuje za pożyczki, więc są firmą-wydmuszką, która, owszem, rzuca się agresywnie na inne rynki, ale jak im się na tych rynkach noga powinie, to nie tylko szybciutko stracą te prawa, ale mogą podzielić los Showmaxa ;)

Sprawa druga, to błędna teza, jakoby kupno praw sportowych przez NENT miało być początkiem stałej tendencji migracji z satelity do streamingu. To nie ma znaczenia czy ktoś nadaje przez satelitę, czy przez streaming - i jedni i drudzy to są nadawcy i to pomiędzy nimi zawsze krążyły, krążą i będę krążyć prawa do transmisji sportowych. Na zachodzie możemy zaobserwować również tendencje odwrotne, gdzie streaming traci prawa na rzecz telewizji linearnej - w Polsce będzie podobnie ;)

Trzecia sprawa to cena. Jeśli 34 zł to opłata za Bundesligę, podrzędne europejskie puchary i jakieś skandynawskie gnioty, to jest to jakiś mało śmieszny żart, za który z uśmiechem na twarzy podziękuję :)

Jeśli po starcie sezonu 2022/2023 Premier League cena się znowu podniesie, to będzie to kolejny żart, bo ewidentnie zmierza to w kierunku braku opłacalności po stronie klienta. W dodatku zaproponowany przez nich skansen w postaci 720p i 90-sekundowego opóźnienia przelewa tę czarę goryczy i powoduje u ludzi odruch odwrotny, a więc trzymanie się z dala od tego tandetnego skandynawskiego tworu bez marki i jakości :)

Jeśli NENT nie uruchomi kanałów linearnych lub nie da sublicencji już istniejącemu kanałowi, to mocno na tym finansowo straci i popłynie, a telewizja linearna odzyska prawa do tych rozgrywek szybciej, niż się tutaj niektórym osobom wydaje ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Was, ale mnie coraz bardziej irytuje to rozdrobnienie praw w Polsce. Nie analizowałem dokładnie sytuacji, ale odnoszę wrażenie, że wyróżniamy się negatywnie na tle reszty świata, a na pewno Europy. Jakoś mało mi się uśmiecha płacić tyle kasy za kolejne twory jak Viaplay. Jak napisał @Umek nawet w Anglii nikt już tyle nie chce płacić za Premier League. Nie wiem czy mam ochotę dokładać cegiełkę do kolejnych transferów za ponad 100 mln, czy pensji Messiego, Neya albo Griezmanna lub Pogby. Na pewno obecne prawa Viaplay nie są warte 34 zł, a jak jeszcze dostęp podrożeje, to już w ogóle będzie absurd. Do tego fatalna jakość i brak 4K. Mimo wszystko liczę, że Polacy nie dadzą się na to nabrać.

  • Popieram 6
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W dodatku zaproponowany
......w postaci 90-sekundowego opóźnienia
Gdzie jest 90 sekund ? Widziałeś tyle , ktoś tyle miał? 
 Na pewno obecne prawa Viaplay nie są warte 34 zł, a jak jeszcze dostęp podrożeje, to już w ogóle będzie absurd.
To możesz się oswajać z taka myślą.
Poważnie,  nie będzie 34 zł.  Moje skromne zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ , ze wszystko idzie w streaming.  Niedługo w tradycyjnej TV będzie można oglądać stare film/seriale. Sport za "darmo" będzie w naziemnej TVP Sport , premium prawa tylko  jeśli nadawcy co wykupią będą chcieli dzielić się sublicencja za takie pieniądze , jakie TVP będzie mogla wyłożyć. 

Edit:

Ankiety na forum , w stylu czy wykupisz , nie sa miarodajne. Ilu ludzi jest na forum?

200 osób niech się nie zgodzi , a gdzie reszta? Tylko forumowicze decydują o tym czy coś się sprzeda?

Tak na marginesie do 200 to sporo brakuje .....

Jeszcze jedno. Kupienie usługi to jest sprawa indywidualna. Nie może być tak , ze ten kto chce płacić jest tutaj piętnowany. Nie przekonacie osoby co chce , tak samo jak ja nie będę przekonywał was do kupna. Nie róbcie z tego ideologi.

Edytowane przez kingofsouth
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kingofsouth napisał:

Zauważ , ze wszystko idzie w streaming.

Jestem za tym, bo to przyszłość ale nie w takiej jakości jaką aktualnie oferuje Viaplay na naszym rynku, bo to jest cofanie się w rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth ty masz jakąś obsesje nt streamingu..a tu nie o to chodzi.. Viaplay mógłby uruchomić kanał satelitarny za te 34 zł i nadal nie będzie to warte 34 zł skoro za 16 zł więcej mam mnóstwo innych kanałów, HBO,LM, 4K…

 

Zrozum..nie o sposób przesyłu sygnału tu chodzi a o to że sami stając się jeleniem szukają kolejnych …

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...