Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, NobelM napisał:

Myślę, że odpowiedź "NIE" na pytanie "czy ocenia się pozytywnie jakość transmisji", nie jest równoznaczna z anulowaniem subskrypcji.

Sam jestem tego przykładem - odpowiedziałem "NIE" i zamierzam płacić te 34zł (bo ważniejsza jest dla mnie możliwość oglądania BL z polskim komentarzem bez kombinacji, z nadzieją na poprawę jakości w przyszłości, niż brak takiej możliwości).

BTW. Napisałem do supportu Viaplay z zapytaniem czy poprawią jakość (bo ciężko się ogląda 720p na 55" wzwyż) i czy planują w przyszłości wprowadzić możliwość cofania/pauzowania na Smart TV Samsung (Tizen) ;)


Niech zgadnę… Odpiszą, że przekazali informacje do odpowiedniego działu oraz żeby śledzić kominukaty na ich profilach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piter7790 napisał:

Jakaś masakra z anulowaniem subskrypcji,udało się mi dopiero za piątym razem po podaniu jakiegoś powodu rezygnacji.

Przydałaby się opcja "brak 4K".

 

rezyg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ od roku posiada na rynku Box 4K i obiecuje nadawanie w 4K dla subskrybentów usługi online. Tak też reklamuje swoją usługę. I przez rok nie są w stanie tego wprowadzić. A mają w PL jedną z najsilniejszych pozycji na rynku usług telewizyjnych . Rozwój oferty online dla ludzi, którzy korzystają jedynie z subskrypcji stoi, albo inaczej mówiąc - leży. A tutaj ludzie po 10 dniach od startu usługi domagają się 4K i to przy transmisjach sportowych, które nigdzie nie jest standardem. Jak na razie to Viaplay realizuje dokładnie to, co samo zapowiada - była mowa o 720 p i  50 klatkach i  to jest. Może najpierw warto byłoby się skupić na podwyższeniu przez nich jakości do "pełnego hd" , jeśli już, a nie wymaganiu na start czegoś, co u innych także kuleje...? 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Toma441 napisał:

A tutaj ludzie po 10 dniach od startu usługi domagają się 4K i to przy transmisjach sportowych, które nigdzie nie jest standardem. Jak na razie to Viaplay realizuje dokładnie to, co samo zapowiada - była mowa o 720 p i  50 klatkach i  to jest. Może najpierw warto byłoby się skupić na podwyższeniu przez nich jakości do "pełnego hd" , jeśli już, a nie wymaganiu na start czegoś, co u innych także kuleje...? 

Ktoś tu dawał linka do wywiadu z prezesem, który zapowiadał w Polsce 4K, a nie 1080p. A poza tym akurat 4K Viaplay ma śliczne wiec dlaczego się nie domagać? Mogą nawet dać dodatkowo płatną opcję, byle było w ofercie. 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie piszcie, że meczy dwa dni po ich rozegraniu nie można już obejrzeć, Gladbach - Bayern już nie ma a i sobotnie z 15.30 poznikały. Dla mnie to jest masakra bo ja większość w retransmisjach oglądam ;/ Nawet na canal + online jest możliwość do 3 miesięcy obejrzenia powtórki od rozegrania meczu a tu już po dwoch dniach ściągają.  Jeśli to jest standard i nie ma żadnej biblioteki archiwum to nie dla mnie  viaplay.... a za rok będą mieć jeszcze ligę angielską. Teraz kur... nawet nie mogę sobie nagrać meczu ja [beep]....

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zuzia napisał:

Ktoś tu dawał linka do wywiadu z prezesem, który zapowiadał w Polsce 4K, a nie 1080p. A poza tym akurat 4K Viaplay ma śliczne wiec dlaczego się nie domagać? Mogą nawet dać dodatkowo płatną opcję, byle było w ofercie. 

Należy mówić o Faktach :

1. Nigdy nie mówiono, że Bundesliga będzie w Polsce w 4K,a to jak na razie jedyna liga piłkarska w Viaplay, 

2. Zapowiedziano już 4K, ale podczas transmisji z Premier League, a te rozgrywki Viaplay ma za rok, 

3. Od początku mowa była o transmisjach sportowych na starcie w rozdzielczości 720p/50 ( i filmach full hd). 

Domagać się można niemal wszystkiego od każdego, ale warto być przy tym zgodnym, co do faktów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jackpol napisał:

Wszystkie liczące się podmioty zagraniczne nie licząc 3-4 przypadków w skali globalnej ( BT Sport , Dstv ,oraz Now E) pokazuje sport online w 720 p. Rozdzielczość to nie wszystko :) , liczy się przede wszystkim kodek oraz bitrate. 

Tak dodaj tylko że oferują wersje satelitarne w 4K lub przynajmniej 1080i

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Toma441 napisał:

Należy mówić o Faktach :

1. Nigdy nie mówiono, że Bundesliga będzie w Polsce w 4K,a to jak na razie jedyna liga piłkarska w Viaplay, 

2. Zapowiedziano już 4K, ale podczas transmisji z Premier League, a te rozgrywki Viaplay ma za rok, 

3. Od początku mowa była o transmisjach sportowych na starcie w rozdzielczości 720p/50 ( i filmach full hd). 

Domagać się można niemal wszystkiego od każdego, ale warto być przy tym zgodnym, co do faktów. 

 

OK. Dość szybką odpowiedzią na to będzie ilość płatnych subskrypcji. Ale nie wyprzedzajmy zdarzeń, poczekajmy na liczby-fakty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zuzia napisał:

Ale nie wyprzedzajmy zdarzeń, poczekajmy na liczby-fakty.

 

 

No to warto się zdecydować kiedy czekamy na liczby, a kiedy wymagamy "super jakości" "na już" . Bo jak na razie wygląda to tak, że oni robią dokładnie to, co zapowiadali. Fakt, można uznać, że to za mało na obecne czasy, ale nie można robić komuś zarzutu z tego, że robi dokładnie to, co mówił 😉. Szczególnie na tle zapowiedzi innych "potentatów"... 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Toma441 napisał:

No to warto się zdecydować kiedy czekamy na liczby, a kiedy wymagany "super jakości". Bo jak na razie wygląda to tak, że oni robią dokładnie to, co zapowiadali. Fakt, można uznać, że to za mało na obecne czasy, ale nie można robić komuś zarzutu z tego, że robi dokładnie to, co mówił 😉. Szczególnie na tle zapowiedzi innych "potentatów"... 

Robią co zapowiadali, ale nie spotyka się to z entuzjastycznym przyjęciem na naszym rynku. Co widać w ankiecie, w komentarzach w social mediach, krytykę słyszę nawet we własnym domu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do tych zarzutów, dochodzi jeszcze formułowanie oczekiwań, o których nigdy nie było mowy, przynajmniej na starcie. I jakkolwiek by tego nie oceniać (bo każdy ma na to swoje spojrzenie) to inni wypadają tu znacznie gorzej w relacji : "zapowiedzi" - - - > "realizacja", niż Viaplay po 10 dniach. Bo już nawet nie będę wypominał, jak długo C+ kazał czekać na swoją aplikację w systemie Tizen. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zuzia napisał:

OK. Dość szybką odpowiedzią na to będzie ilość płatnych subskrypcji. Ale nie wyprzedzajmy zdarzeń, poczekajmy na liczby-fakty.

 

 

Całkiem możliwe,  że Amazon Prime Video w zestawieniach Mediapanelu wreszcie nie będzie ostatni.  🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Toma441 napisał:

Tylko do tych zarzutów, dochodzi jeszcze formułowanie oczekiwań, o których nigdy nie było mowy, przynajmniej na starcie. I jakkolwiek by tego nie oceniać (bo każdy ma na to swoje spojrzenie) to inni wypadają tu znacznie gorzej w relacji : "zapowiedzi" - - - > "realizacja", niż Viaplay po 10 dniach. Bo już nawet nie będę wypominał, jak długo C+ kazał czekać na swoją aplikację w systemie Tizen. 🙂

Wybacz ze musi być mowa o oczekiwaniu porządnego HD gdy inni testują 8K:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...