Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozczarowały mnie komentarze na temat przycinającego się obrazu na Play Boxie ( czyli z Android 9).

Pod znakiem zapytania widzę teraz wogóle sens testowania apki.

Chyba, że dla tych kilku seriali.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
5 minut temu, andrzejgratis napisał:

Żaden argument. 

Brak reklam to nie argument? W IT obowiązuje prosta zasada. Dostajesz produkt za darmo, ale z reklamami. Płacisz, to reklam nie ma. Kanały linearne to rak na rynku technologicznym, bo nie dość, że płacisz to jeszcze masz reklamy. To się wyklucza w zdroworozsądkowym podejściu. W Viaplay płacisz i nie masz reklam, czyli jest prawidłowo.

11 minut temu, lakiman napisał:

Rozczarowały mnie komentarze na temat przycinającego się obrazu na Play Boxie ( czyli z Android 9).

Pod znakiem zapytania widzę teraz wogóle sens testowania apki.

W Play Box chyba można ustawić 50 Hz? Jeśli tak, to zrób to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik SzuwarekCo Ty się uczepiłeś tych reklam ? Skoro i tak będę na emaila dostawać stek spamu, jak to ma miejsce chociażby w Netflixie z propozycjami seriali i filmów. 

Ja piszę m.in. o zawartości kontentu Viaplay... nieopłacalna jest subskrybcja bo nic tam nie ma wartościowego na obecną chwilę poza Bundesliga.

Twoim tokiem myślenia wychodzi na to, że wziąłem PC+ dla TVNu czy Polsatu i ich reklam. 

Edytowane przez andrzejgratis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, andrzejgratis napisał:

Żaden argument. 

Bardzo ważny argument moim zdaniem. Eleven było i jest produktem premium nastawionym na sport, a mimo to emituje reklamy. Robi to także C+ nieco bardziej rozsądnie, ale jednak. 

Kanały sportowe Polsatu, które tak naprawdę są płatne dodatkowo, są wręcz zalane reklamami, a te zdarza się, że idą nawet w środku walki bokserskiej, w przerwie między rundami. Jeśli już mam płacić za mecz, czy boks, to niech w cenie będzie również brak reklamy proszku do prania, czy ibupromu. Podobna zasada obowiązuje na DAZN, jedyne co reklamują to własne programy. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
4 minuty temu, andrzejgratis napisał:

@Wodnik SzuwarekCo Ty się uczepiłeś tych reklam ? Skoro i tak będę na emaila dostawać stek spamu, jak to ma miejsce chociażby w Netflixie z propozycjami seriali i filmów. 

Ja piszę m.in. o zawartości kontentu Viaplay... nieopłacalna jest subskrybcja bo nic tam nie ma wartościowego na obecną chwilę poza Bundesliga.

Twoim tokiem myślenia wychodzi na to, że wziąłem PC+ dla TVNu czy Polsatu i ich reklam. 

Wziąłeś PC+ pewnie dla Canal+ i Eleven, czyli i tak masz reklamy. Widzisz już bezsens w istnieniu kanałów linearnych? Tylko streaming bez reklam ma sens, co Viaplay dobitnie pokazuje, bo jest prekursorem transmisji sportowych bez reklam. Jest w końcu jak być powinno, ale i tak ludzie tego nie widzą lub nie chcą widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Wziąłeś PC+ pewnie dla Canal+ i Eleven, czyli i tak masz reklamy. Widzisz już bezsens w istnieniu kanałów linearnych? Tylko streaming bez reklam ma sens, co Viaplay dobitnie pokazuje, bo jest prekursorem transmisji sportowych bez reklam. Jest w końcu jak być powinno, ale i tak ludzie tego nie widzą lub nie chcą widzieć.

Tak jakby streaming był gwarancja na to że nigdy nie będzie tam reklam…będą tylko nich się widownia zwiększy zwłaszcza przy sporcie bo kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, _Artek_ napisał:

Jak oceniacie jakość pierwszych meczów? nie wykupiłem okresu próbnego bo nie oglądam ligi niemieckiej. 

Miałem czas żeby włączyć tylko na chwilę 2. Bundesligę. Obraz OK, a i opóźnienie wydawało się do przyjęcia. U mnie oglądane w przeglądarce Chrome na komputerze podłączonym do TV 50 cali. Następnym razem obejrzę cały mecz, to będę mógł więcej powiedzieć.

Coś mi się wydaje, że w wielu przypadkach problemem mogą być słabe aplikacje na TV, które obniżają jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
7 minut temu, Umek napisał:

Tak jakby streaming był gwarancja na to że nigdy nie będzie tam reklam…będą tylko nich się widownia zwiększy zwłaszcza przy sporcie bo kosztuje.

Póki co, to w transmisjach sportowych Dazn i Viaplay reklam nie ma. Dokładnie ten sam schemat co w serwisach VOD i innych usługach cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj nie ma też jakości ani wygody oglądania co widać po komentarzach o tychże usługach..

Wczoraj miałem możliwość obejrzenia dwóch meczów na dekoderze przez satelitę,wystarczy zmiana kanału i mam inny mecz. Oba w 50fps, jeden w 4K. Problemy o których pisali wczoraj forumowicze, czy tez ludzie na fb podczas meczu Bayernu u mnie nie występowały.. 

Wiec póki to się nie zmieni nie ma o czym nawet rozmawiać..

Do porządnego streamingu w 4K potrzeba fortuny niemniejszej niż by puścić feed satelita..stad mamy 720p syf jakiego mało rodem z lat 90tych kiedy to ludzie internet zakładali i setki  jak nie tysiące bluzg pod adresem serwisu bez reklam.

 

Stream może wyglądać naprawdę dobrze, może być w 4K..ale to kosztuje. Ich na to zwyczajnie nie stać..

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Umek napisał:

Dodaj nie ma też jakości ani wygody oglądania co widać po komentarzach o tychże usługach..

Wczoraj miałem możliwość obejrzenia dwóch meczów na dekoderze przez satelitę,wystarczy zmiana kanału i mam inny mecz. Oba w 50fps, jeden w 4K. Problemy o których pisali wczoraj forumowicze, czy tez ludzie na fb podczas meczu Bayernu u mnie nie występowały.. 

 

Jakość była wielokrotnie wałkowana, a co do wygody czym się różni przełączenie pomiędzy kanałami za pomocą pilota, a czym przełączenie (często tym samym pilotem) meczu w aplikacji? Wczoraj robiłem to wielokrotnie. Wszystko działało płynnie. To jest szukanie różnic tam gdzie ich akurat nie ma. 

 

 

Ps. Na dekoderze Vectry trwa to dłużej, niż w aplikacji DAZN czy Viaplay na Apple TV 😉

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba telewizje, @Umek z lat 90.-tych, czy kasety VHS znasz z opowieści, na moje oko wyglada to nieco lepiej aniżeli Eleveny przez tv sat, a przecież zapowiedziano wyższe rozdziałki. Przez rok ogladalem sport na C+ Sport Online w 25 fps i jakoś nie pogorszyl mi się od tego wzrok, jak próbujesz wmawiać na forum.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Toma441 napisał:

Jakość była wielokrotnie wałkowana, a co do wygody czym się różni przełączenie pomiędzy kanałami za pomocą pilota, a czym przełączenie (często tym samym pilotem) meczu w aplikacji? Wczoraj robiłem to wielokrotnie. Wszystko działało płynnie. To jest szukanie różnic tam gdzie ich akurat nie ma. 

 

 

Ps. Na dekoderze Vectry trwa to dłużej, niż w aplikacji DAZN czy Viaplay na Apple TV 😉

Jakość była wałkowania..nie do wszystkich dotarło jak słano było a jeśli wyłączanie aplikacji i włączanie innej jest wygodniejsze niż przełączenie kanałów….to może kup dekoder to się dowiesz do jest prostsze:)

5 minut temu, Solderowy123 napisał:

To chyba telewizje, @Umek z lat 90.-tych, czy kasety VHS znasz z opowieści, na moje oko wyglada to nieco lepiej aniżeli Eleveny przez tv sat, a przecież zapowiedziano wyższe rozdziałki. Przez rok ogladalem sport na C+ Sport Online w 25 fps i jakoś nie pogorszyl mi się od tego wzrok, jak próbujesz wmawiać na forum.

Nie pisze o vhs a o tym iż działa to jakbyś miał internet z lat 90tych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, the cable guy napisał:

 

Coś mi się wydaje, że w wielu przypadkach problemem mogą być słabe aplikacje na TV, które obniżają jakość. 

Moim skromnym zdaniem najlepiej to wygląda na konsolach : PS5 , Xbox. 

Porównywałem do Tizena i przystawek: Play Now Box TV, Mi Box S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wK. napisał:

Całkiem niemała część Polski żyje ciągle w internetowych powijakach . Nie opłaca się doprowadzać światłowodu do pojedyńczych domków czy wiosek. I to jest cyfrowe wykluczenie. Ci ludzie nie będą szczęśliwi jeszcze długo.

Dokładnie, ja mam problem, że mnie sasiadka nie puszcza i muszę z mobilnego na limity to już streaming odpada . Do tego ojciec przyzwyczajony do tv z kompa/aplikacji nie potrafi korzystać oprócz podstaw i gdzie on ma sobie to znaleźć. A ile jest takich starszych osób w Polsce co tylko satelitę ogarniają. Dlatego mam nadzieję że Viaplay się rozwali :D 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Umek napisał:

Jakość była wałkowania..nie do wszystkich dotarło jak słano było a jeśli wyłączanie aplikacji i włączanie innej jest wygodniejsze niż przełączenie kanałów….to może kup dekoder.... 

No była wałkowana, dlatego nie mam zamiaru się powtarzać, bo nieprzekonanych nie przekonam, a Ty i tak wiesz swoje. Co do dekodera, to właśnie napisałem jak jest, a Ty dalej swoje. I powtórzysz to samo jeszcze kilka razy, bo "wiesz lepiej". 

Kiedy, jednak podwyższą jakość, a w końcu tak będzie, to pewnie znajdziesz kolejny powód, żeby ponarzekać. 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...