Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Umek napisał:

No właśnie usługa działa ileś tam lat..nie wiem, dla mnie to jest zwykła wtopa i lepiej prędko nie będzie. Oni nie maja pieniędzy na nic więcej bo teraz trzeba nałapać klientów żeby spłacić to za co kupili prawa.

 Powiem tyle w życiu spotkałem się tylko raz z porządną jakością streamingu. BBC. Piszą że BT w 4K jest wyśmienite.

@picassopawel Jak sam piszesz DAZN i Amazon przejął ligę mistrzów..teraz pytanie kiedy ich szlag trafi bo nie sadze by ludzie płacący po dwa tysiące € za tv byli w stanie oglądać taki badziew.

 

Ja na dziś mam porównanie meczów z satelity i streamingu.. i zwycięzca jest tylko jeden. A jeśli kiedyś się okaże że będę musiał oglądać streaming to skończę oglądać sport. Grosza za to nie dam. 
Jednej rzeczy nie rozumiesz.. oni przebijają oferty takich platform jak Sky czy Canal + bo zwyczajnie maja wojsko niewolników pracujących za grosze i stać ich na to.

 

Pytanie kiedy podniosą ceny by na tym zarobić a wy zostaniecie w 720p za 50 euro miesięcznie.. bo chyba nie sądzicie że zarobią przeplacajaci sprzedając za 5 razy mniej:)

 

Największym problemem tej sytuacji nie jest sam w sobie streaming tylko [beep]ość federacji które chcą żywcem zarobić krocie..na tym samym.

Macie przykład „superligi’’ która przecież nadal jest w planach…jak myślicie kto w tym miesza?

 

Pisanie o USA i streamingu to strzał kula w płot..tam już coraz ciężej nielimitowany internet domowy dostać a większość sport ogląda w powszechnie dostępnych kablówkach a nie streamingu.

Kanały z kablówki są też w Hulu, które ma blisko 40mln abonentów. Masz różne pakiety, ze sportem, bez itp, więc "trochę" ludzi to ogląda.

Ja nie twierdzę, że w walce streaming vs satelita lepszy jest streaming. Świat się zmienia, a teraz streaming wypiera tv linearną i myślę, że tego nie przeskoczymy.

22 minuty temu, Zuzia napisał:

Ja widzę potrzebę, abyś udostępnił mi to ze sportem, tylko na chwilę, do sprawdzenia bitrate :) Jest możliwość bez podawania mi loginu i hasła. Co Ty na to?

Oczywiście jest to legalne.

Bez komentarza.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu
Jak to sprawdzić? Też mam fire tv 4k, zainstalowałem aplikacje z pliku APK ale nie widzę opcji sprawdzenia bitrate.

Pobierz developer tool menu i tam masz różne opcje do wyboru, normalnie z poziomu fire tv się pobiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ultimoromantico napisał:

 

Może w przypadku meczu Monaco - Nantes jakieś znaczenie ma fakt, że od dzisiaj większość meczów francuskiej Ligue 1 pokazuje u nich Amazon Prime. Nie wiem kto tam produkuje sygnał ze stadionów, ale może robią to właśnie pod streaming 😄 Popatrzyłem chwilę na dyskusję na Twitterze na profilu francuskiego Amazon Prime, to raczej ludzie niezadowoleni z jakości, ponoć tam też w 720p jest transmisja. Zresztą u nas na Nsport jak i Eleven Sports obraz na tym meczu jest podobnie słaby jak na twoim zdjęciu z BT Sports. No, ale kończę już ten mały offtop.

Tv 49'' Samsung 4K,wczorajszy meczyk Monaco czy to Eleven czy Nsport obraz normalny był.

Na BT,na skreen  widzę kaszanę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Jakość naszych transmisji sportowych na żywo to HD (720p). Co najważniejsze, transmitujemy wszystkie rozgrywki sportowe w 50 klatkach na sekundę (kl/s /fps), aby zapewnić fantastyczne doznania  😁 podczas oglądania. Dotyczy to większości obsługiwanych urządzeń.:"

mobilnych ?...

 


 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ciekawość odnoście skandynawskiej jakości została w pełni zaspokojona, niestety złe wieści, jest tak samo jak u nas, 5 Mb/s więc nie ma co liczyć na to, że polski rynek zostanie łaskawiej potraktowany.

 

no2.jpg

 

no3.jpg

 

 

Tu wyszukane hasło Bundesliga, bo to Was chyba najbardziej interesuje :)

 

no4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kingofsouth napisał:

@Zuzia i co w  związku z tymi screanami.

Tak , wiemy jest słabo. 

Chyba naturalne, że porównujemy do innych wersji Viaplay funkcjonujących od dawna na rynku. Liczyłam na to, że bogatsze rynki mają lepsze parametry i kiedyś do nich zrównamy. Ale raczej nie zapowiada się.

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zuzia napisał:

 Liczyłam na to, że bogatsze rynki mają lepsze parametry i kiedyś do nich zrównamy. Ale raczej nie zapowiada się.

Było pisane, że wszędzie sport Viaplay jest taki sam. Co chcesz osiągnąć? Magicznie nie będzie podniesiona jakość w ciągu kilku tygodni.

Jak cię interesuje jakość to mam dla ciebie zadanie. Sprawdz sport na Amazonie. Możesz to zrobić , zajmiesz sie czymś innym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem jaka jest różnica w opóźnieniach na różnym sprzęcie.

Wyszło mi że iPad i Apple TV4K mają około 10 sekund opóźnienia względem Microsoft Edge na laptopie z Windows 10.

Opóźnienie na Tizen to 20 sekund do Edge. 

Oczywiście dopiero transmisje meczów na żywo pozwolą sprawdzić rzeczywiste różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kingofsouth napisał:

Było pisane, że wszędzie sport Viaplay jest taki sam. Co chcesz osiągnąć? Magicznie nie będzie podniesiona jakość w ciągu kilku tygodni.

Jak cię interesuje jakość to mam dla ciebie zadanie. Sprawdz sport na Amazonie. Możesz to zrobić , zajmiesz sie czymś innym ;)

Królu złoty, nie dyryguj tematem, to temat o Viaplay, nie Amazon :)

Nikt wcześniej nie podał bitrate z wersji skandynawskiej, a tego jeszcze nie było tym bardziej, że to wersja norweska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zuzia napisał:

Moja ciekawość odnoście skandynawskiej jakości została w pełni zaspokojona, niestety złe wieści, jest tak samo jak u nas, 5 Mb/s więc nie ma co liczyć na to, że polski rynek zostanie łaskawiej potraktowany.

 

no2.jpg

 

no3.jpg

 

 

Tu wyszukane hasło Bundesliga, bo to Was chyba najbardziej interesuje :)

 

no4.jpg

 

Dzięki @Zuzia lepiej od razu rozwiać wątpliwości i teorie, że ci " na zachodzie " mają lepiej. ;-)

Godzinę temu, Zuzia napisał:

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały test przeprowadziłem. Opdaliłem na trzech urządzeniach

  • PS5 (Kanały na żywo/ film)
  • Laptop (kanały na żywo /film)
  • smartfon (kanały na żywo/film)

Działało na wszystkich trzech. Wczoraj ta sama konfiguracja na żywo snooker i nie dało się na trzech urządzeniach oglądać , tylko na dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tracer10 napisał:

Wklejanie zdjęć aby udowodnić gorszą lub lepszą jakość nie ma sensu.

Jakości nie trzeba udowadniać zdjęciami, bo ona jest już znana, wystarczą oczy i duży TV.  Oczywiście wrażenia wzrokowe ze scen dynamicznych bezcenne, wkrótce zobaczycie to co ja widzę już teraz. Rodzinie zapowiedziałam, żeby mnie nie męczyli, bo lepiej nie będzie, muszą się z tym pogodzić :)

Także temat jakości dla mnie zamknięty, to już ostatnie zrzuty z norweskiego Viaplay. Lepszy format png, zrzuty wykonane z programu odtwarzającego, nie aparatem.

 

no8.png

 

no1.png

 

no5.png

 

no2.png

 

no6.png

 

no3.png

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...