Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Problemem w Viaplay jest stary kodek H.264, którego już prawie nikt nie używa. Znika nawet z zacofanej telewizji naziemnej. Te 5 Mbps miało by sens przy nowszym H.265, który jest dwa razy wydajniejszy.

Pełna zgoda. Przy H.265 z 5 Mb/s jakość transmisji byłaby naprawdę dobra.

Ten sam problem co Viaplay ma UPC TV GO i Vectra TV Online - przez kodek H.264 muszą pompować bitrate.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kingofsouth napisał:

 się wszystko wyjaśniło emoji3.png
"Kanały TV" Viaplay Polska aktywne emoji16.png
 
1.jpg
 
 
 

Super wiadomość!  

Teraz tym bardziej warto zainteresować się usługą.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, supersupreme napisał:

1080p przy 4.6 mega... 720 przy 3.5.. cały świat tak ogląda, ale się kurna nagle konserzy w polsce znajdą którym to bedzie przeszkadzać xD

Pomyliłeś się kolego... Cały świat tak ogląda za wyjątkiem abonentów Viaplay którzy nie mają dostępu przy transmisjach sportowych do jakości 1080p FHD tylko 720p HD Ready który zawiera w sobie dużo mniej szczegółów obrazu niż w przypadku Full HD. Bitrate dla każdej rozdzielczości jest wskazane jak największe. Na sat. ARD i ZDF przy 720p dają do sportu prawie 15 Mb/s. Cana+ przy 1080i na sporcie 11-12 Mb/s. Polsat Sport Premium 1-2 ma bitrate 16-18 Mb/s. Eleveny na satelicie mają ok 7 Mb/s. w kablówkach ok.14 Mb/s.

Wymieniłem specjalnie te kanały z satelity i kablówki żeby ci pokazać że do tej pory miłośnicy Bundesligi, LE czy nawet snookera mieli alternatywę w możliwości wyboru jakości w jakiej by chcieli to oglądać ( jeżeli nie podobała im się jakość w OTT Canal+ czy w IPLi )

Viaplay w tej chwili oferując sport na wyłączność chce nam wmówić, że jedynym i najlepszym dla nas wyborem będzie jakość 720p.

I jakie byś tu głupoty nie wypisywał, nie zmieni to faktu że Bundesliga, LE i inne będą w dużo gorszej jakości niż oglądaliśmy je do tej pory.

Ja, jeżeli nie zmienią jakościowo tych transmisji lub nawet nie zadeklarują się że takie zmiany nastąpią w okresie np. miesiąca czy dwóch to zamierzam olać ich płatną subskrypcję bo nie chcę żeby moje pieniądze cofały jakościowe oglądanie sportu w tv. o całe lata.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mara68 o jakim ty full hd mówisz? xD Na satelicie masz w najlepszym wypadku 1080i...

napisałem jak wygląda to w innych streamingach, ale skoro podejmujemy temat satelity o to jakość eurosport 2: https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=12284&pid=10508&live=65&lang=en

srednio 3.9!!! 25 fps!!!

jakość canal+ sport 2

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=11487&pid=5152&live=65&lang=en

średnio 4.8!! 25 fps xD

 

A ty narzekasz na 720p 5 mbps i 50 fps... serio uważasz, że obraz w 5 mbps w 1080i czyli tak naprawdę 540p jest bardziej szczegołowy niż w 720p? gratuluje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mara68 napisał:

 

Viaplay w tej chwili oferując sport na wyłączność chce nam wmówić, że jedynym i najlepszym dla nas wyborem będzie jakość 720p.

 

Największe zadowolone z aplikacji przejawiają osoby korzystające z 24- 32 calowych telewizorków.

Zatem o czymś to świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, tam niektórzy dla  snookera to wykupili ;-).

6 minut temu, tyrla napisał:

No bo zobaczysz mecz Bundesligi w 720p i 50 FPS i później przełączysz na mecz, który leci w Canal+ 4K i sobie pomyślisz że cofnąłeś się 10 lat wstecz :) Ale niektórzy będą twierdzić że jakość na Viaplay i C+4K jest taka sama.

Ale jest już rozwiązanie: najlepiej mieć 2 telewizory. 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo zobaczysz mecz Bundesligi w 720p i 50 FPS i później przełączysz na mecz, który leci w Canal+ 4K i sobie pomyślisz że cofnąłeś się 10 lat wstecz  Ale niektórzy będą twierdzić że jakość na Viaplay i C+4K jest taka sama.
to co się teraz dzieje z Canal+ w ich kraju, prędzej czy później przełoży się na nasz rynek. Więc nie zdziwi mnie, jak ich kanał 4K za rok przejdzie do historii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, supersupreme napisał:

A ty narzekasz na 720p 5 mbps i 50 fps... serio uważasz, że obraz w 5 mbps w 1080i czyli tak naprawdę 540p jest bardziej szczegołowy niż w 720p? gratuluje...

 

Porównując w tej chwili snookera w Viaplay oraz innego meczu snookera, który nagrałem kiedyś z Eurosportu 2 ( VU+Ultimo) to nawet nie ma czego porównywać. Na E 2 ( 1080i ) widać nawet ślady po palcach jakie zostawiają zawodnicy po przesunięciu po suknie. Na Viaplay widać jedynie kilka śladów po kredzie a sukno jakby było idealnie gładkie. Po przełączeniu z E 2 na Viaplay mam przez chwilę wrażenie jakbym oglądał nagranie z kasety VHS.

Także nie uważam ale widzę na własne oczy że 1080i jest lepsze niż 720p.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Canal+ na spółkę z Eleven dzieli prawa sportowe.
Nie ma chyba jeszcze sensu wieszczyć bliskiego upadku C+ 4K.
Jeszcze, dobrze powiedziane. Kanałów sportowych Canal+ w HD nie da się oglądać, na każdym bez wyjątku mydło. Jedynymi kanałami które dobrze wyglądają, to o zgrozo Polsaty Sport Premium. W 4K hurtowo nie pójdą, bo kanały zajmują za dużo pasma. We Francji wtopili z własną liga (dali za 2 mecze z kolejki ponad 300 mln euro za sezon, Amazon za 8 dał 250).Poszli do sądu i mają nakaz transmisji, jak nie to kara 1 mln euro dziennie. A wiadomo że wszystkie decyzje podejmuje centrala we Francji, więc różowo raczej nie będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lakiman napisał:

Największe zadowolone z aplikacji przejawiają osoby korzystające z 24- 32 calowych telewizorków.

 

Miałem przyjemność podłączyć Play Now Boxa do 12 letniego 42 calowego Samsunga LCD. Na nim również bardzo dobrze się oglądało Viaplay. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lakiman napisał:

Niech Ci będzie,  a jak wrażenia na 55 calowym Samsungu ?

 

 

Pisałem , że słabo to wygląda. Co ja mam ci codziennie to pisać. Gdyby nie miliard postów o tym samym. To być to zauważył.

Nie nudzi wam się takie pisanie , które nic nie wnosi? Zaczyna to przypomnać manifestację na ulicy. Pisanie z pogrubioną czcionką jakimś kodem.

Ludzie ile można ? Chcesz kupisz nie chcesz to nie kupisz.

Edytowane przez kingofsouth
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie niespodzianka i poprawią się parametry usługi?  ;-)

Zawsze można miec taką nadzieję. Czekam na Bundesligę - będzie kilka kolejek, zatem możliwość zweryfikowania aplijacji. 

 

5 minut temu, Pawop napisał:

Zobaczymy jak będzie wyglądała Bundesliga

 

4 minuty temu, kingofsouth napisał:

 

Pisałem , że słabo to wygląda. Co ja mam ci codziennie to pisać. Gdyby nie miliard postów o tym samym. To być to zauwarzył.

Nie nudzi wam się takie pisanie , które nic nie wnosi? Zaczyna to przypomnać manifestację na ulicy. Pisanie z pogrubioną czcionką jakimś kodem.

Ludzie ile można ? Chcesz kupisz nie chcesz to nie kupisz.

Do kogo się zwracasz, kto pisze grubą czcionką , o jakich manifestacjach piszesz...  🤔

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lakiman napisał:

Największe zadowolone z aplikacji przejawiają osoby korzystające z 24- 32 calowych telewizorków.

Zatem o czymś to świadczy.

Mam  Samsunga 4k - 43 cale - oglądam na Apple Tv 4k i jestem zadowolony. Tak samo z aplikacji na Apple tv, jak i z obrazu. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lakiman napisał:

Będzie niespodzianka i poprawią się parametry usługi?  ;-)

 

Taki post co on wnosi? @mrozio11 jakis czas temu dobrze napisał. Tutaj nic nie jest wnoszonę z  przydatnych informacji. Głupie docinki i manifestacja.

Jak sie pojawia rozpiska Bundesligi lub wiadomość o kanałach TV działających to zachwilę znów to samo :

kto to kupi, tragedia, docinki i pogrubianie tekstu.

ps. nie nie poprawią paramatrów w ciągu kilku dni, nawet w ciągu kilku tygodni.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz z tymi docinkami, piszesz jakby się ktoś uwziął na ciebie.

Trochę dystansu, skoro już coś się  napisze to zostaje to na poprzednich stronach.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Toma441 napisał:

Mam  Samsunga 4k - 43 cale - oglądam na Apple Tv 4k i jestem zadowolony. Tak samo z aplikacji na Apple tv, jak i z obrazu. 

Teraz kiedy usługa jest kompletna (filmy, seriale, sport, kanały TV widać potencjał. Bo nie jest to Netflix, ani HBO i to akurat dobrze, wbrew pozorom). 

Jeśli będą reagować na uwagi klientów tak szybko jak ogarnęli kanały TV, to będzie dobrze. Kolejnym punktem odniesienia będzie start BL. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...