Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, wilos napisał:

Znajdą parę tysięcy subskrybentów takich jak np @kingofsouth  dla których jakość nie ma znaczenia lub oglądają na telefonie, małym TV HD Ready. Inni tacy jak ja (przyzwyczajeni do jakości 4K)

O czym ty piszesz ? Jakość dla mnie nie ma znaczenia ? Dobre sobie 😂 To że mam 32 calowym TV w jednym z pokoi to nie świadczy że jakość nie ma znaczenia. 55 calowy 4K HDR TV na którym gram w 4K HDR (PS5), Xbox Series S. Netflix Amazon,  Apple TV+ , Canal+4K.

Bundesliga na Viaplay mnie interesuje

Tyle w temacie pisania o takich jak ja.

A ty jaki jesteś? Że mi prawisz kazanie ? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie interesuje liga niemiecka.

A  zamiast małego telewizora w sypialni mam telefon , na którym mógłbym sobie podobno pooglądać Bundesligę w dobrej jakości HD ready..

Ale czy o to chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lakiman napisał:

 

Ale czy o to chodzi?

 

Chodzi o to by się nie czepiać ludzi co chcą to kupić. Pisanie , że jakość mnie nie interesuje i szydzenie sobie , jest lekko nie poważne.

Robię to co ja uważam,  nie to co mi forum narzuca.  Tyle w temacie Viaplay

 

Edytowane przez kingofsouth
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wilos napisał:

Znajdą parę tysięcy subskrybentów takich jak np @kingofsouth  dla których jakość nie ma znaczenia lub oglądają na telefonie, małym TV HD Ready. Inni tacy jak ja (przyzwyczajeni do jakości 4K na 65' QLEDZIE) nie kupią tego bo nie będą płacić za dziadostwo w słabej jakości i z opóźnieniami. Druga kwestia ważna to cena bo o ile 10 zł jeszcze bym w stanie był płacić za to coś to już 34 zł to duże przegięcie. Po 3 miesiącach działalności( będzie może z 3000 aktywnych opłaconych sub. )koszty działalność przewyższą  przychody i wymiękną.

Piszesz, że jesteś przyzwyczajony do treści 4k a ile tych treści masz dostępnych? Tego jest wciąż bardzo mało. Sportowo masz jeden Canal+ 4k no i ewentualnie Eleven 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wilos napisał:

Znajdą parę tysięcy subskrybentów takich jak np @kingofsouth  dla których jakość nie ma znaczenia lub oglądają na telefonie, małym TV HD Ready. Inni tacy jak ja (przyzwyczajeni do jakości 4K na 65' QLEDZIE) nie kupią tego bo nie będą płacić za dziadostwo w słabej jakości i z opóźnieniami. Druga kwestia ważna to cena bo o ile 10 zł jeszcze bym w stanie był płacić za to coś to już 34 zł to duże przegięcie. Po 3 miesiącach działalności( będzie może z 3000 aktywnych opłaconych sub. )koszty działalność przewyższą  przychody i wymiękną.

Zgadzam się. 

Mamy 2021 rok. Wychodzi na to, że nie ma sensu kupować tv 4k bo przyjdzie ci taki viaplay i powie, że jakość 720 jest ok i masz się cieszyć.

Niektórzy bezkrytycznie patrzą na ten serwis i kierują się zasadą striming to przyszłość więc trzeba kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Bundesligii, bo Eleven nie pokazuje natywnej jakości UHD, ale jest przykładem usługi streamingowej gdzie jakość jest na b. dobrym poziomie od kilku lat.

Dobrze , że La Liga, Serie A, czy francuska nie zostały wykupione przez Szwedów.

Viaplay cofa tą jakość o kilka lat.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, darius010 napisał:

Najbardziej istotna sprawa to, że dla Polski standardem jest 1080i. Nie wiem dlaczego mamy się niby cofać, bo firma z bogatszego kraju przyszła? 

 

Wiesz, że 1080i jest słabsze do sportu i dynamicznych scen niż 720p? Obraz to nie tylko cyferki i która wyższa to lepsza.

Więc jeśli już, to domagaj się 1080p dla sportu, bo to będzie poprawa. 

 

48 minut temu, nix124 napisał:

Chociażby z tego powodu, że w tamtych krajach działają kanały V Sport, a Viaplay przez wielu traktowany jest jako dodatek, bo jak rozumiem dodawany jest on do pakietów podobnie jak u nas C+ Online. I jako dodatek mogą oferować jakość jaką oferują i może dlatego tam to ludziom nie przeszkadza.

 

Inaczej się na to patrzy, jeśli Viaplay jest jedyną opcją i na taką jakość jesteś skazany bez możliwości wyboru. Ja opłacam C+ Online sobie i wiem o tym, że jakość jest słabsza, niż na satelicie, ale to jest tylko i wyłącznie mój wybór i robię to świadomie. Tak samo pewnie część Skandynawów opłaca sobie Viaplay niezależnie mimo, że mają dostępny V Sport w lepszej jakości, ale zakładam, że też robią to świadomie.

Ktoś może potwierdzić, że w Skandynawii Viaplay i te ich kanały linearne to sytuacja analogiczna do naszego C+ i C+ Online? Bo mi się wydaje, że to trochę inaczej działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mingo napisał:

Ktoś może potwierdzić, że w Skandynawii Viaplay i te ich kanały linearne to sytuacja analogiczna do naszego C+ i C+ Online? Bo mi się wydaje, że to trochę inaczej działa. 

 

Ciężko u mnie ze szwedzkim, ale wnioskuję chociażby po tym: https://www.telia.se/privat/tv/tjanster/produkt/viaplay

 

Może się mylę, ale z tego co podpowiada mi translator to jest tak jak napisałem. Być może nie u wszystkich operatorów jest to w cenie, ale w samym Viaplay jest spora lista operatorów przez których można się logować np. w Szwecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten wątek od kilku dni.Spodziewałem się czegoś więcej od VIaplay ale i tak wykupię subskrycję bo dla mnie liczy się przede wszystkim pierwsza i druga Bundesliga.Nawet w jakości jaką dają będę oglądał bo wyboru bardzo nie ma.Ułomności techniczne zrekompensuje mi obsada komentatorska i tak oto poczekam na obiecaną poprawę jakosci.A po cichu liczę,że w przyszły piątek nie będę aż tak źle.Zobaczę tez co moje UPC zaproponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, domin107 napisał:

 

Niektórzy bezkrytycznie patrzą na ten serwis i kierują się zasadą striming to przyszłość więc trzeba kupić.

Porównaj sobie jakość Eleven 1 z sat a Eleven 4K w usłudze streamigowej.

Gwarantuję Ci że na satelitarną jakość przekazu już nie spojrzysz.

Technicznie sportowy stream może dobrze wyglądać.

Eurosporty w usłudze Canal+przez internet  mają większy bitrate niż odpowiedniki w usłudze sat.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lakiman napisał:

Porównaj sobie jakość Eleven 1 z sat a Eleven 4K w usłudze streamigowej.

Gwarantuję Ci że na satelitarną jakość przekazu już nie spojrzysz.

 

To jest upscaling. 

Nic z Natywnym 4K nie ma wspólnego.

Zwiększony bitrate do 15Mb/s (Play Now)

25 Mb/s ( Vectra ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nix124 napisał:

Ja opłacam C+ Online sobie i wiem o tym, że jakość jest słabsza, niż na satelicie,

Mam Samsunga z Tizenem z 2018 roku*, włączam sobie Canal + Sport i nie widzę obrazu gorszego niż na satelicie. Podobna jakość. Odkąd poprawili kanały na 1080p50 bez różnicy dla mnie, czy mam oglądać przez satkę czy przez aplikację. 

 

*Zaznaczam, na czym oglądam, bo to ważne. Mam też Thomsona z Android TV i tam już jest kicha, kanały w 50 fps przycinają, lagują co jakiś czas. 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lakiman napisał:

Porównaj sobie jakość Eleven 1 z sat a Eleven 4K w usłudze streamigowej.

Gwarantuję Ci że na satelitarną jakość przekazu już nie spojrzysz.

Technicznie sportowy stream może dobrze wyglądać.

Eurosporty w usłudze Canal+przez internet  mają większy bitrate niż odpowiedniki w usłudze sat.

Ty porównujesz Eleven 1 do wersji 4K na która i tak narzekają..tyle ze Eleven 1 to badziew wiec nie trudno l nieco lepszy obraz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kingofsouth napisał:

To jest upscaling. 

Nic z Natywnym 4K nie ma wspólnego.

Zwiększony bitrate do 15Mb/s (Play Now)

25 Mb/s ( Vectra ) 

Lepsze to niż 720p i 4-5 mb/ s.

A niektórzy trzymali kciuki za Viapley by nabywał kolejne prawa sportowe.

Dzięki Opatrzności,  tak się nie stało  :-)

* rozdzielczość i bitrate robią swoje,  nie narzekam ;-)

 

Serwery nie wytrzymają.. hmm Eleven tu nie ma problemu.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...